phpMyAdmin 3.4.9-dev - en to hr translation catalogue (924 entries)

en:  ... delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
hr:  ... izbriši starog iz korisničkih tablica i potom ponovo učitaj privilegije.

en:  ... delete the old one from the user tables.
hr:  ... izbriši starog iz korisničkih tablica.

en:  ... revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
hr:  ... opozovi sve aktivne privilegije iz stare i potom je izbriši.

en:  Note: MySQL privilege names are expressed in English
hr:  Napomena: Nazivi MySQL privilegija navedeni su na engleskom jeziku

en:  Row size
hr:  Veličina retka

en:  Show this query here again
hr: Ovaj upit ponovno prikaži ovdje

en:  The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
hr:  Veličina koraka za proširivanje veličine automatski proširujućeg prostora tablice u slučaju njezinog ispunjavanja.

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
hr: "DROP DATABASE" izjave su onemogućene.

[ctx: $strShowStatusReset]
en: Reset
hr: Povrat

en: %B %d, %Y at %I:%M %p
hr: %B %d, %Y u %I:%M %p

en: %d is not valid row number.
hr: %d nije valjani broj retka.

en: %s databases have been dropped successfully.
hr: Baza podataka %s uspješno je odbačena.

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
hr: %s dana, %s sati, %s minuta i %s sekunda

en: %s has been disabled for this MySQL server.
hr: %s je onemogućen za ovaj MySQL poslužitelj.

en: %s is available on this MySQL server.
hr: %s je raspoloživ na ovom MySQL poslužitelju.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
hr: %s je zadani pogon pohranjivanja na ovom MySQL poslužitelju.

en: ("PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!)
hr: ("PRIMARY" <b>mora biti</b> naziv i <b>samo naziv</b> primarnog ključa!)

en: (Generates a report containing the data of a single table)
hr: (Generira izvještaj koji sadrži podatke samo jedne tablice)

en: (continued)
hr: (nastavljeno)

en: (or the local MySQL server's socket is not correctly configured)
hr: (ili priključak lokalnog MySQL poslužitelja nije ispravno konfiguriran)

en: (singly)
hr: (pojedinačno)

en: ,
hr: .

en: .
hr: ,

en: ... keep the old one.
hr: ... zadržati staru.

en: <b>%s</b> table not found or not set in %s
hr: tablica <b>%s</b> nije pronađena ili nije zadana u %s

en: <b>Query statistics</b>: Since its startup, %s queries have been sent to the server.
hr: <b>Statistike upita</b>: Od pokretanja poslužitelju je upućeno %s upita.

en: <b>Server traffic</b>: These tables show the network traffic statistics of this MySQL server since its startup.
hr: <b>Promet poslužitelja</b>: Ove tablice prikazuju statistike mrežnog prometa na ovom MySQL poslužitelju od trenutka njegovog pokretanja.

en: A primary key has been added on %s
hr: Primarni ključ je dodan na %s

en: Aborted
hr: Prekinuto

en: Access denied
hr: Pristup odbijen

en: Action
hr: Aktivnost

en: Add %s
hr: Dodaj %s

en: Add AUTO_INCREMENT value
hr: Dodaj vrijednost AUTO_INCREMENT

en: Add a new User
hr: Dodaj novog korisnika

en: Add constraints
hr: Dodaj prisile

en: Add privileges on the following database
hr: Dodaj privilegije za sljedeće baze podataka

en: Add privileges on the following table
hr: Dodaj privilegije za sljedeću tablicu

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
hr: Dodaj  uvjete pretrage (sadržaj uvjeta "gdje"):

en: Add to index &nbsp;%s&nbsp;column(s)
hr: Dodaj u indeks &nbsp;%s&nbsp;stupci

en: Administration
hr: Administracija

en: After %s
hr: Poslije %s

en: All
hr: Sve

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
hr: Dopušta dodavanje korisnika i privilegija bez ponovnog učitavanja tablica.

en: Allows altering and dropping stored routines.
hr: Dopušta izmjenu i odbacivanje pohranjenih rutina.

en: Allows altering the structure of existing tables.
hr: Dopušta izmjenu strukture postojećih tablice.

en: Allows changing data.
hr: Dopušta mijenjanje podataka.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
hr: Dopušta povezivanje čak i kad je dostignut najveći broj veza. Potrebno za većinu administrativnih operacija poput postavljanja općih varijabli ili eliminiranje grana drugih korisnika.

en: Allows creating and dropping indexes.
hr: Dopušta izradu i odbacivanje indeksa.

en: Allows creating and dropping triggers
hr: Omogućuje izradu i uklanjanje okidača

en: Allows creating new databases and tables.
hr: Dopušta izradu novih baze podataka i tablice.

en: Allows creating new tables.
hr: Dopušta izradu novih tablica.

en: Allows creating new views.
hr: Dopušta izradu novih prikaza.

en: Allows creating stored routines.
hr: Dopušta izradu pohranjenih rutina.

en: Allows creating temporary tables.
hr: Dopušta izradu privremenih tablica.

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
hr: Dopušta izradu, odbacivanje i preimenovanje korisničkih naloga.

en: Allows deleting data.
hr: Dopušta brisanje podataka.

en: Allows dropping databases and tables.
hr: Dopušta odbacivanje baza podataka i tablica.

en: Allows dropping tables.
hr: Dopušta odbacivanje tablica.

en: Allows executing stored routines.
hr: Dopušta pokretanje pohranjenih rutina.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
hr: Dopušta uvoz i izvoz podataka iz datoteka.

en: Allows inserting and replacing data.
hr: Dopušta umetanje i zamjenu podataka.

en: Allows locking tables for the current thread.
hr: Dopušta zaključavanje tablica u trenutnoj grani.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
hr: Dopušta izvođenje upita SHOW CREATE VIEW.

en: Allows reading data.
hr: Dopušta čitanje podataka.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
hr: Dopušta ponovno učitavanje postavki poslužitelja i pražnjenje privremene pohrane poslužitelja.

en: Allows shutting down the server.
hr: Dopušta gašenje poslužitelja.

en: Allows the user to ask where the slaves / masters are.
hr: Dopušta korisnik postavljanje upita o lokaciji potčinjenih i gospodara.

en: Allows to set up events for the event scheduler
hr: Omogućuje postavljanje događaja za planer

en: Allows viewing processes of all users
hr: Omogućuje pregledavanje procesa za sve korisnike

en: Alter table order by
hr: Izmijeni rasporede tablice po

en: An index has been added on %s
hr: Indeks je pridodan na %s

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
hr: Interna relacija nije potrebna ako postoji odgovarajuća relacija FOREIGN KEY.

en: Analyze
hr: Analiziraj

en: Analyze table
hr: Analiziraj tablicu

en: And
hr: I

en: Angular links
hr: Kutne veze

en: Any
hr: Bilo koji

en: Any host
hr: Bilo koje računalo

en: Any user
hr: Bilo koji korisnik

en: Apr
hr: Tra

en: Arabic
hr: Arapski

en: Armenian
hr: Armenski

en: As defined:
hr: Kako je definirano:

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: At Beginning of Table
hr: Pri početku tablice

en: At End of Table
hr: Pri završetku tablice

en: Attributes
hr: Atributi

en: Aug
hr: Kol

en: Autoextend increment
hr: Korak autoproširenja

en: Automatic recovery mode
hr: Rad s automatskim povratom

en: Available MIME types
hr: Raspoložive MIME vrste

en: Available transformations
hr: Raspoloživa preoblikovanja

en: Back
hr: Nazad

en: Baltic
hr: Baltički

en: Begin
hr: Na vrh stranice

en: Binary
hr: Binarno

en: Binary - do not edit
hr: Binarno - ne uređuj

en: Binary log
hr: Binarni zapisnik

en: Bookmark %s created
hr: Izrađen je favorit %s

en: Bookmark this SQL query
hr: Favoriziraj ovaj SQL upit

en: Bookmarked SQL query
hr: Favorizirani SQL upit

en: Browse
hr: Pretraživanje

en: Browse distinct values
hr: Pretraži prepoznatljive vrijednosti

en: Browse foreign values
hr: Pretraži strane vrijednosti

en: Browser transformation
hr: Pretvaranje preglednika

en: Buffer Pool
hr: Međuspremnik

en: Buffer Pool Activity
hr: Aktivnost međuspremnika

en: Buffer Pool Usage
hr: Iskoristivost međuspremnika

en: Buffer pool size
hr: Veličina međuspremnika

en: Bulgarian
hr: Bugarski

en: Busy pages
hr: Zaposlene stranice

en: CREATE DATABASE before copying
hr: Prije kopiranja izradi bazu podataka (CREATE DATABASE)

en: CSV for MS Excel
hr: CSV za MS Excel

en: CSV using LOAD DATA
hr: CSV upotrebom LOAD DATA

en: Can't copy table to same one!
hr: Kopiranje u istu tablicu nije moguće!

en: Can't move table to same one!
hr: Premještanje u istu tablicu nije moguće!

en: Can't rename index to PRIMARY!
hr: Preimenovanje indeksa u PRIMARY nije moguće!

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cannot connect: invalid settings.
hr: Povezivanje nije moguće: neispravna postavka.

en: Cannot log in to the MySQL server
hr: Prijavljivanje na MySQL poslužitelj nije moguće

en: Cardinality
hr: Najvažnije

en: Central European
hr: Srednjoeuropski

en: Change
hr: Promijeni

en: Change Login Information / Copy User
hr: Promjena podataka prijave / Kopiranje korisnika

en: Change password
hr: Promijeni lozinku

en: Character Sets and Collations
hr: Tablica znakova i uspoređivanja

en: Character set of the file:
hr: Tablica znakova za datoteku:

en: Charset
hr: Tablica znakova

en: Charsets
hr: Tablice znakova

en: Check
hr: Provjeri

en: Check All
hr: Označi sve

en: Check Privileges
hr: Provjeri privilegije

en: Check privileges for database &quot;%s&quot;.
hr: Provjeri privilegije za bazu podataka "%s".

en: Check referential integrity:
hr: Provjeri referencijalan integritet:

en: Check table
hr: Provjeri tablicu

en: Check tables having overhead
hr: Provjeri za prepunjene tablice

en: Checkpoint frequency
hr: Učestalost točke provjere

en: Collation
hr: Uspoređivanje

en: Column count has to be larger than zero.
hr: Broj stupaca mora biti veći od nule.

en: Column names
hr: Nazivi stupaca

en: Column-specific privileges
hr: Privilegije specifične za stupac

en: Command
hr: Naredba

en: Comment
hr: Komentar

en: Comments
hr: Komentari

en: Compression
hr: Kompresija

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
hr: Povezivanje kontrolnih korisnika na način kako je definirano u vašoj konfiguraciji nije uspjelo.

en: Connections
hr: Veze

en: Constraints for dumped tables
hr: Ograničenja za izbačene tablice

en: Constraints for table
hr: Ograničenja za tablicu

en: Content of table @TABLE@
hr: Sadržaj tablice @TABLE@

en: Continued table caption
hr: Nastavljeni naslov tablice

en: Cookies must be enabled past this point.
hr: Od ovog mjesta potrebno je omogućiti kolačiće.

en: Copy database to
hr: Kopiraj bazu podataka u

en: Copy table to (database<b>.</b>table):
hr: Kopiraj tablicu u (bazapodataka<b>.</b>tablica):

en: Could not load export plugins, please check your installation!
hr: Nije moguće učitati dodatke za izvoz. Provjerite svoju instalaciju!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
hr: Nije moguće učitati dodatke za uvoz. Provjerite svoju instalaciju!

en: Create
hr: Izradi

en: Create PHP Code
hr: Izradi PHP kod

en: Create a new index
hr: Izradi novi indeks

en: Create a new user with the same privileges and ...
hr: Izradi novog korisnika s istim privilegijama i...

en: Create a page
hr: Izradi novu stranicu

en: Create database with same name and grant all privileges
hr: Izradi bazu podataka istog naziva i podari sve privilegije

en: Create new database
hr: Izradi novu bazu podataka

en: Create relation
hr: Izradi relaciju

en: Create table
hr: Izradi tablicu

en: Create table on database %s
hr: Izradi novu tablicu u bazi podataka %s

en: Creation
hr: Izrada

en: Creation of PDFs
hr: Izrada PDF datoteka

en: Creation/Update/Check dates
hr: Izrada/Ažuriranje/Provjera datuma

en: Criteria
hr: Kriterij

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Cyrillic
hr: Ćirilica

en: Czech
hr: Češki

en: Czech-Slovak
hr: Češki ili Slovački

en: Danish
hr: Danski

en: Data
hr: Podaci

en: Data Dictionary
hr: Rječnik podataka

en: Data file grow size
hr: Veličina porasta datoteke podataka

en: Data files
hr: Podatkovne datoteke

en: Data home directory
hr: Osnovna mapa podataka

en: Data log threshold
hr: Najveća veličina zapisnika podataka

en: Data only
hr: Samo podatke

en: Data pointer size
hr: Veličina pokazatelja podataka

en: Database
hr: Baza podataka

en: Database %1$s has been created.
hr: Baza podataka %1$s uspješno je izrađena.

en: Database %s has been copied to %s
hr: Baza podataka %s kopirana je u %s

en: Database %s has been dropped.
hr: Baza podataka %s je odbačena.

en: Database %s has been renamed to %s
hr: Baza podataka %s preimenovana je u %s

en: Database comment:
hr: Komentar baze podataka:

en: Database export options
hr: Opcije izvoza baze podataka

en: Database for user
hr: Baza podataka za korisnika

en: Database seems to be empty!
hr: Baza podataka izgleda praznom!

en: Database-specific privileges
hr: Privilegije specifične za bazu podataka

en: Databases
hr: Baze podataka

en: Databases statistics
hr: Statistike baza podataka

en: Dec
hr: Pro

en: Default
hr: Zadano

en: Default theme %s not found!
hr: Zadana tema %s nije pronađena!

en: Defragment table
hr: Defragmentiraj tablicu

en: Delayed inserts
hr: Odgođena umetanja

en: Delete
hr: Izbriši

en: Delete relation
hr: Izbriši relaciju

en: Deleting %s
hr: Brisanje %s

en: Delimiter
hr: Razgraničavanje

en: Descending
hr: Silazno

en: Description
hr: Opis

en: Designer
hr: Kreator

en: Details...
hr: Detalji...

en: Direct links
hr: Izravne veze

en: Dirty pages
hr: Prljave stranice

en: Disable foreign key checks
hr: Onemogući provjere stranih znakova

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Display Features
hr: Osobine prikaza

en: Display all tables with the same width
hr: Prikazati sve tablice uz istu širinu?

en: Display order:
hr: Redoslijed prikaza:

en: Displaying Column Comments
hr: Prikazivanje stupca komentara

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
hr: Prikazuje sličicu s mogućnošću pritiskanja. Opcije su najveća širina i visina u pikselima. Izvorne proporcije su očuvane.

en: Displays a link to download this image.
hr: Prikazuje vezu za preuzimanje ove slike.

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "...").
hr: Prikazuje dio niza. Prva opcija je broj znakova koje je potrebno preskočiti, od početka niza (zadano: 0). Druga opcija je broj znakova za povrat (zadano: do završetka niza). Treća opcija  je niz koji je potrebno pridodati iza završetka i/ili prije početka kad započne srezivanje (zadano: "...").

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
hr: Prikazuje podatke u heksadecimalnom obliku. Opcionalan prvi parametar određuje koliko često će prazna mjesta biti dodavana (zadana vrijednost je 2).

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
hr: Izvedi "upit po primjeru" (džoker: "%")

en: Do not change the password
hr: Ne mijenjaj lozinku

en: Do not overwrite this query from outside the window
hr: Ne prepisuj ovaj upit iz vanjskog prozora

en: Do you really want to
hr: Želite li zaista

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: Drop
hr: Ispusti

en: Drop the databases that have the same names as the users.
hr: Ispusti baze podataka koje imaju iste nazive i korisnike.

en: Dump has been saved to file %s.
hr: Izbacivanje je spremljeno u datoteku %s.

en: Dumping data for table
hr: Izbacivanje podataka za tablicu

en: Edit
hr: Uređivanje

en: Edit Privileges
hr: Uredi privilegije

en: Edit next row
hr: Uredi sljedeći redak

en: Effective
hr: Na snazi

en: EiB
hr: EB

en: Empty
hr: Isprazni

en: Enable Statistics
hr: Omogući statistike

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Enclose export in a transaction
hr: Izvoz uključi u transakciju

en: End
hr: Završetak

en: Engines
hr: Pogoni

en: English
hr: Engleski

en: Error
hr: Pogreška

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
hr: Pogreška tijekom izrade stranog ključa na %1$s (provjerite vrste podataka)

en: Error in ZIP archive:
hr: Pogreška u ZIP arhivi:

en: Error moving the uploaded file, see [a@./Documentation.html#faq1_11@Documentation]FAQ 1.11[/a]
hr: Pogreška tijekom premještanja učitane datoteke. Pogledajte ČPP 1.11

en: Error renaming table %1$s to %2$s
hr: Pogreška tijekom preimenovanja tablice %1$s u %2$s

en: Error saving coordinates for Designer.
hr: Pogreška tijekom spremanja koordinata za Kreatora.

en: Error: Relation not added.
hr: Pogreška: Relacija nije dodana.

en: Error: relation already exists.
hr: Pogreška: Relacija već postoji.

en: Estonian
hr: Estonski

en: Event
hr: Događaj

en: Event type
hr: Vrsta događaja

en: Events
hr: Događaji

en: Explain SQL
hr: Objasni SQL

en: Export
hr: Izvoz

en: Export/Import to scale
hr: Uvoz / Izvor prema omjeru

en: Extra
hr: Dodatno

en: FOREIGN KEY relation added
hr: Dodana je relacija FOREIGN KEY

en: Failed attempts
hr: Neuspjeli pokušaji

en: Failed to write file to disk.
hr: Zapisivanje datoteke na disk nije uspjelo.

en: Feb
hr: Velj

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
hr: Datoteka %s već postoji na poslužitelju. Promijenite naziv ili označite opciju za prepisivanje.

en: File could not be read
hr: Datoteku nije moguće pročitati

en: File upload stopped by extension.
hr: Učitavanje datoteke prekinuto je uslijed ekstenzije.

en: File uploads are not allowed on this server.
hr: Učitavanje datoteka nije dopušteno na ovom poslužitelju.

en: Files
hr: Datoteke

en: Find:
hr: Traži:

en: Flush (close) all tables
hr: Isprazni (zatvori) sve tablice

en: Flush query cache
hr: Isprazni pohranu upita

en: Font size
hr: Veličina fonta

en: For a list of available transformation options and their MIME type transformations, click on %stransformation descriptions%s
hr: Za popis raspoloživih opcija preoblikovanja i njihovih MIME vrsta oblikovanja, pritisnite %sopcije preoblikovanja%s

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
hr: Za zadane vrijednosti unesite samo jednu vrijednost, bez kosih crta ili navodnika, u sljedećem obliku: a

en: Format
hr: Oblikovanje

en: Format of imported file
hr: Oblikovanje uvezene datoteke

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
hr: Oblikuje tekst kao SQL upit s naglašavanjem sintakse.

en: Free pages
hr: Slobodne stranice

en: Fri
hr: Pet

en: Fulltext
hr: Puni tekst

en: Function
hr: Funkcija

en: Functions
hr: Funkcije

en: Garbage threshold
hr: Najveća veličina otpada

en: General relation features
hr: Opće osobine relacija

en: Generate
hr: Generiraj

en: Generate Password
hr: Generiraj lozinku

en: Generated by
hr: Generirano s

en: Generation Time
hr: Vrijeme generiranja

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: German
hr: Njemački

en: GiB
hr: GB

en: Gives access to the complete list of databases.
hr: Daje pristup cjelokupnom popisu baza podataka.

en: Global privileges
hr: Opće privilegije

en: Global value
hr: Opća vrijednost

en: Go
hr: Kreni

en: Go back to previous page
hr: Kreni nazad na prethodnu stranicu

en: Go back to this page
hr: Kreni nazad na ovu stranicu

en: Grant
hr: Podarivanje

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%)
hr: Podari sve privilegije imenima s džokerima (korisničkoime_%)

en: Greek
hr: Grčki

en: Handler
hr: Hvatišta

en: Has no effect in this MySQL version.
hr: Nema učinka u ovoj verziji MySQL-a.

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Help
hr: Pomoć

en: Hide
hr: Sakrij

en: Hide/Show Tables with no relation
hr: Prikaži / Sakrij tablice bez relacija

en: Hide/Show all
hr: Prikaži / Sakrij sve

en: Home
hr: Početna stranica

en: Host
hr: Računalo

en: How many temporary files mysqld has created.
hr: Koliko je privremenih tablica izradio mysqld.

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
hr: Ipak, pri posljednjem prijelazu nikakvi podaci nisu bili raščlanjeni. To znači da phpMyAdmin neće biti u mogućnosti završiti ovaj uvoz sve dok ne povećate vremenska ograničenja unutar php.

en: Hungarian
hr: Mađarski

en: Icelandic
hr: Islandski

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
hr: Ako bi privremena datoteka za brzu izradu MyISAM indeksa mogla biti veća od pohrane ključeva, uz ovdje navedenu vrijednost, preferiraj način pohrane ključeva.

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
hr: Ako je ova vrijednost veća od 1, MyISAM indeksi tablica izrađuju se paralelno (svaki indeks unutar vlastite grane) tijekom popravka putem postupka preslagivanja.

en: Ignore
hr: Ignoriraj

en: Import
hr: Uvoz

en: Import files
hr: Uvezi datoteke

en: Import has been successfully finished, %d queries executed.
hr: Uvoz je uspješno dovršen. Izvršeno upita: %d .

en: Import/Export coordinates for PDF schema
hr: Uvoz / Izvoz koordinate iz PDF sheme

en: Include table caption
hr: Uključi naslov tablice

en: Includes all privileges except GRANT.
hr: Obuhvaća sve privilegije osim GRANT (Podari).

en: Index
hr: Indeks

en: Index %s has been dropped
hr: Index %s je odbačen

en: Index cache size
hr: Veličina pohrane indeksa

en: Index name:
hr: Naziv indeksa:

en: Index type:
hr: Vrsta indeksa:

en: Indexes
hr: Indeksi

en: Information
hr: Podaci

en: InnoDB Status
hr: InnoDB stanje

en: Insert
hr: Umetni

en: Insert another new row
hr: Umetni dodatni novi redak

en: Insert as new row
hr: Umetni kao novi redak

en: Inserted row id: %1$d
hr: Umetnut ID retka: %1$d

en: Inside table(s):
hr: Unutar tablica:

en: Insufficient space to save the file %s.
hr: Nema dovoljno prostora za spremanje datoteke %s.

en: Internal relation added
hr: Dodane interne relacije

en: Internal relations
hr: Interne relacije

en: Invalid Identifer
hr: Neispravna ID oznaka

en: Invalid authentication method set in configuration:
hr: Neispravan komplet načina provjere vjerodostojnosti u konfiguraciji:

en: Invalid database
hr: Neispravna baza podataka

en: Invalid format of CSV input on line %d.
hr: Neispravno oblikovanje u CSV unosu unutar retka %d.

en: Invalid hostname for server %1$s. Please review your configuration.
hr: Neispravan naziv za poslužitelj %1$s. Molimo, pregledajte svoju konfiguraciju.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
hr: Neispravan parametar za CSV uvoz: %s

en: Invalid table name
hr: Neispravan naziv tablice

en: Jan
hr: Sij

en: Japanese
hr: Japanski

en: Joins
hr: Spojevi

en: Jul
hr: Srp

en: Jump to database &quot;%s&quot;.
hr: Skoči do baze podataka "%s".

en: Jun
hr: Lip

en: Key cache
hr: Pohrana ključeva

en: Keyname
hr: Naziv ključa

en: KiB
hr: kB

en: Kill
hr: Eliminiraj

en: Korean
hr: Korejski

en: Label
hr: Oznaka

en: Label key
hr: Ključ oznake

en: Landscape
hr: Položeno

en: Language
hr: Jezik

en: Last check
hr: Posljednja provjera

en: Last update
hr: Posljednje ažuriranje

en: Latched pages
hr: Vezane stranice

en: Latvian
hr: Latvijski

en: Length/Values
hr: Duljina/Vrijednosti

en: Let every user access this bookmark
hr: Neka svi korisnici imaju pristup ovom favoritu

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
hr: Ograničava broj naredbi koje korisnik može pokrenuti, a čija je namjena mijenjanje bilo koje tablice ili baze podataka, po satu.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
hr: Ograničava broj novih povezivanja koje korisnik može otvoriti, po satu.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
hr: Ograničava broj upita koje korisnik može poslati poslužitelju, po satu.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
hr: Ograničava broj istovremenih povezivanja koje korisnik može imati.

en: Lines terminated by
hr: Redovi završeni s

en: Link not found
hr: Veza nije pronađena

en: Links to
hr: Povezano s

en: Lithuanian
hr: Litavski

en: Local
hr: Lokalno

en: Location of the text file
hr: Lokacija tekstualne datoteke

en: Log buffer size
hr: Veličina međuspremnika zapisnika

en: Log cache size
hr: Veličina pohrane zapisnika

en: Log file count
hr: Najveći broj datoteka zapisnika

en: Log file threshold
hr: Najveća veličina datoteke zapisnika

en: Log in
hr: Prijava

en: Log name
hr: Naziv zapisnika

en: Log out
hr: Odjava

en: Login Information
hr: _Podaci prijave

en: MIME TYPES FOR TABLE
hr: MIME VRSTE ZA TABLICU

en: MIME type
hr: MIME vrsta

en: MIME types printed in italics do not have a separate transformation function
hr: MIME vrste ispisane kurzivom nemaju posebnu funkciju preoblikovanja

en: Mar
hr: Ožu

en: Max: %s%s
hr: Najv: %s%s

en: Maximal length of created query
hr: Najveća duljina izrađenog upita

en: Maximum size for temporary files on index creation
hr: Najveća veličina privremenih datoteka pri izradi indeksa

en: Maximum size for temporary sort files
hr: Najveća veličina datoteke za privremeno preslagivanje

en: May
hr: Svi

en: May be approximate. See [a@./Documentation.html#faq3_11@Documentation]FAQ 3.11[/a]
hr: Može biti približno. Pogledajte ČPP 3.11

en: MiB
hr: MB

en: Missing a temporary folder.
hr: Nedostaje mapa privremene pohrane.

en: Missing value in the form!
hr: U obrascu nedostaje vrijednost!

en: Modifications have been saved
hr: Izmjene su spremljene

en: Modify
hr: Uredi

en: Modify an index
hr: Uredi indeks

en: Mon
hr: Pon

en: Move Menu
hr: Premjesti izbornik

en: Move table to (database<b>.</b>table):
hr: Premjesti tablicu u (bazapodataka<b>.</b>tablica):

en: MySQL charset
hr: MySQL tablica znakova

en: MySQL client version
hr: MySQL verzija klijenta

en: MySQL connection collation
hr: MySQL uspoređivanje veza

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
hr: MySQL je vratio prazan komplet rezultata (npr. nula redova).

en: MySQL said:
hr: MySQL je poručio:

en: Name
hr: Naziv

en: Needed for the replication slaves.
hr: Potrebno za replikacijske potčinjene.

en: Next
hr: Sljedeće

en: No
hr: Ne

en: No Password
hr: Bez lozinke

en: No Privileges
hr: Bez privilegija

en: No activity within %s seconds; please log in again
hr: Nije bilo nikakvih aktivnosti tijekom %s sekunda. Prijavite se ponovo.

en: No change
hr: Bez izmjena

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [a@./Documentation.html#faq1_16@Documentation]FAQ 1.16[/a].
hr: Nisu primljeni nikakvi podaci za uvoz. Ili nije dat naziv datoteke ili veličina datoteke prelazi najveću dopuštenu veličinu od strane vaše PHP konfiguracije. Pogledajte ČPP 1.16.

en: No databases
hr: Nema baza podataka

en: No databases selected.
hr: Nema odabrane baze podataka.

en: No description is available for this transformation.<br />Please ask the author what %s does.
hr: Za ovo preoblikovanje ne postoji raspoloživ opis.<br />Molimo da od autora zatražite objašnjenje rada %s .

en: No files found inside ZIP archive!
hr: Datoteke nisu pronađene unutar ZIP arhive!

en: No index defined!
hr: Nema definiranog indeksa!

en: No index parts defined!
hr: Nema definiranih dijelova indeksa!

en: No preview available.
hr: Nema raspoloživog pregleda.

en: No privileges.
hr: Bez privilegija.

en: No rows selected
hr: Nema odabranih redova

en: No tables found in database.
hr: U bazi podataka nisu pronađene tablice.

en: No themes support; please check your configuration and/or your themes in directory %s.
hr: Podrška za teme ne postoji. Provjerite vašu konfiguraciju i/ili vaše teme u mapi %s.

en: No users selected for deleting!
hr: Nema odabranih korisnika za uklanjanje!

en: No valid image path for theme %s found!
hr: Valjana putanja slika za temu %s nije pronađena!

en: None
hr: bez kompresije

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
hr: Uobičajeno, zapisivanja u InnoDB međuspremnik izvode se u pozadini. Ipak, ako je potrebno iščitati ili izraditi stranicu, a nema raspoložive prazne stranice, bit će potrebno pričekati pražnjenje stranice. Ovaj brojač prikazuje stanje ovog čekanja. Ako je veličina međuspremnika pravilno postavljena, ova bi vrijednost trebala biti malenom.

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
hr: Napomena: Omogućavanja statistika baze podataka može prouzrokovati izuzetno velik promet između web poslužitelja i MySQL poslužitelja.

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
hr: Napomena: Postavljanje ovih opcija na vrijednost 0 (nula) uklanja ograničenje.

en: Note: phpMyAdmin gets the users' privileges directly from MySQL's privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
hr: Napomena: phpMyAdmin preuzima korisničke privilegije izravno iz MySQL tablica privilegija. U slučaju da su ručno mijenjane, sadržaj ovih tablica može se razlikovati od privilegija koje upotrebljava poslužitelj. U tom je slučaju potrebno %sponovo učitati privilegije%s prije nastavljanja rada.

en: Nov
hr: Stu

en: Number of rows per page
hr: Broj redaka po stranici

en: Number of tables
hr: Broj tablica

en: OK
hr: U redu

en: Oct
hr: Lis

en: Official Homepage
hr: Službena stranica programa phpMyAdmin

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
hr: Na zaposlenom poslužitelju brojač bajtova mogao bi preletjeti svoj raspon prikaza, pri čemu bi statistike koje prikazuje MySQL poslužitelj mogle biti netočne.

en: Open Document Spreadsheet
hr: Otvori izračunsku tablicu dokumenta

en: Open Document Text
hr: Otvori tekst dokumenta

en: Open new phpMyAdmin window
hr: Otvori novi phpMyAdmin prozor

en: Operations
hr: Operacije

en: Optimize
hr: Optimiziraj

en: Optimize table
hr: Optimiziraj tablicu

en: Options
hr: Opcije

en: Or
hr: Ili

en: Original position
hr: Izvorni položaj

en: Overhead
hr: Prepunjenje

en: Overwrite existing file(s)
hr: Prepiši postojeće datoteke

en: PARTITION definition
hr: Definicija PARTICIJE

en: PHP Version
hr: PHP verzija

en: PHP extension
hr: PHP ekstenzija

en: Packed
hr: Pakirano

en: Page number:
hr: Broj stranice:

en: Pages containing data
hr: Stranice koje sadrže podatke

en: Pages to be flushed
hr: Stranice za pražnjenje

en: Paper size
hr: Veličina papira

en: Partition %s
hr: Particija %s

en: Partition maintenance
hr: Održavanje particije

en: Password
hr: Lozinka

en: Password Hashing
hr: Izrada presjeka lozinke

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Pending log file writes.
hr: Zapisivanja u zapisnik na čekanju.

en: Persian
hr: Perzijski

en: PiB
hr: PB

en: Please choose a page to edit
hr: Odaberite tablicu za uređivanje

en: Please configure the coordinates for table %s
hr: Konfigurirajte koordinate tablice %s

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'...<br />If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
hr: Unesite vrijednosti za opcije preoblikovanja upotrebom ovog oblika: 'a', 100, b,'c'...<br />Ako je potrebno unijeti lijevu kosu crtu ("\") ili jednostruki navodnik ("'") unutar ovih vrijednosti, ispred znaka stavite lijevu kosu crtu (na primjer: '\\xyz' ili 'a\'B').

en: Please see the documentation on how to update your column_comments table
hr: Pogledajte dokumentaciju radi uputa o ažuriranju tablice column_comments.

en: Please select a database
hr: Odaberite bazu podataka

en: Please select the primary key or a unique key
hr: Odaberite primarni ključ ili jedinstveni ključ

en: Polish
hr: Poljski

en: Portrait
hr: Portret

en: Position
hr: Položaj

en: Previous
hr: Prethodni

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
hr: Vrijeme prethodnog uvoza je isteklo. Nakon ponovno podnošenja bit će nastavljeno od položaja %d.

en: Primary
hr: Primarni

en: Print
hr: Ispiši

en: Print view
hr: Prikaz ispisa

en: Print view (with full texts)
hr: Prikaz ispisa (s potpunim tekstovima)

en: Privileges
hr: Privilegije

en: Problems with indexes of table `%s`
hr: Problemi s indeksima tablice `%s`

en: Procedures
hr: Postupci

en: Processes
hr: Procesi

en: Profiling
hr: Izrada profila

en: Propose table structure
hr: Predloži strukturu tablice

en: Protocol version
hr: Verzija protokola

en: Query
hr: Upit

en: Query cache
hr: Pohrana upita

en: Query results operations
hr: Operacije rezultata upita

en: Query took %01.4f sec
hr: Upit je trajao %01.4f sek

en: Query type
hr: Vrsta upita

en: Query window
hr: Prozor za upite

en: RELATIONS FOR TABLE
hr: RELACIJE TABLICE

en: Re-type
hr: Ponovite

en: Read misses
hr: Propuštena čitanja

en: Read misses in %
hr: Propuštena čitanja pri %

en: Read requests
hr: Pročitaj zahtjeve

en: Rebuild
hr: Ponovno izgradi

en: Received
hr: Primljeno

en: Record cache size
hr: Veličina pohrane zapisa

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Relation deleted
hr: Relacija je izbrisana

en: Relation view
hr: Prikaz relacija

en: Relational key
hr: Relacijski ključ

en: Relational schema
hr: Shema relacija

en: Relations
hr: Relacije

en: Reload
hr: Osvježi

en: Reloading the privileges
hr: Ponovno učitavanje privilegija

en: Remove partitioning
hr: Ukloni particioniranje

en: Remove selected users
hr: Ukloni odabrane korisnike

en: Rename database to
hr: Preimenuj bazu podataka u

en: Rename table to
hr: Preimenuj tablicu u

en: Rename view to
hr: Preimenuj prikaz u

en: Repair
hr: Popravi

en: Repair table
hr: Popravi tablicu

en: Repair threads
hr: Popravi grane

en: Replace NULL by
hr: NULL zamijeni s

en: Replace existing bookmark of same name
hr: Zamijeni postojećim favoritom istog naziva

en: Replace table data with file
hr: Podatke tablice zamijeni datotekom

en: Replication
hr: Replikacija

en: Reset
hr: Povrat

en: Resource limits
hr: Ograničenja resursa

en: Return type
hr: Vrsta povratka

en: Revoke
hr: Opozovi

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
hr: Opozovi sve aktivne privilegije korisnika i potom ih izbriši.

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Routines
hr: Rutine

en: Row Statistics
hr: Statistike redova

en: Row file grow size
hr: Veličina porasta datoteke redaka

en: Row length
hr: Duljina retka

en: Rows
hr: Redaka

en: Run SQL query/queries on database %s
hr: Pokreni SQL upit na bazi podataka %s

en: Run SQL query/queries on server %s
hr: Pokreni SQL upit na poslužitelju %s

en: Runtime Information
hr: Podaci o razini izvršavanja

en: Russian
hr: Ruski

en: SQL compatibility mode
hr: Način rada SQL kompatibilnosti

en: SQL history
hr: SQL povijest

en: SQL query
hr: SQL upit

en: SQL query on database <b>%s</b>:
hr: SQL upit nad bazom podataka <b>%s</b>:

en: SQL result
hr: SQL rezultat

en: Sat
hr: Sub

en: Save
hr: Spremi

en: Save as file
hr: Spremi kao datoteku

en: Save position
hr: Spremi položaj

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please resubmit same file and import will resume.
hr: Vrijeme za skriptu je isteklo. Ako želite završiti uvoz, ponovo podnesite istu datoteku i uvoz će nastaviti.

en: Search
hr: Traži

en: Search in database
hr: Traži u bazi podataka

en: Search results for "<i>%s</i>" %s:
hr: Rezultati pretraživanja za "<i>%s</i>" %s:

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Select Foreign Key
hr: Odaberite strani ključ

en: Select Tables
hr: Odaberite tablice

en: Select binary log to view
hr: Odaberite binarni zapisnik za prikaz

en: Select referenced key
hr: Odaberite referentni ključ

en: Selected export type has to be saved in file!
hr: Odabrana vrsta izvoza mora biti spremljena u datoteku!

en: Sent
hr: Poslano

en: Sep
hr: Ruj

en: Server
hr: Poslužitelj

en: Server Choice
hr: Odabir poslužitelja

en: Server ID
hr: ID poslužitelja

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
hr: Poslužitelj pokrenut sa Suhosin. Proučite %sdokumentaciju%s radi mogućih problema.

en: Server variables and settings
hr: Varijable i postavke poslužitelja

en: Server version
hr: Verzija poslužitelja

en: Server:
hr: Poslužitelj

en: Servers
hr: Poslužitelji

en: Session value
hr: Vrijednost sesije

en: Show
hr: Prikaži

en: Show Full Queries
hr: Prikaži pune upite

en: Show PHP information
hr: Prikaži PHP podatke

en: Show all
hr: Prikaži sve

en: Show color
hr: Prikaži boju

en: Show dimension of tables
hr: Prikaži dimenzije tablice

en: Show grid
hr: Prikaži mrežu

en: Show open tables
hr: Prikaži otvorene tablice

en: Show processes
hr: Prikaži procese

en: Show slave hosts
hr: Prikaži potčinjena računala

en: Show slave status
hr: Prikaži stanje potčinjenog

en: Show tables
hr: Prikaži tablice

en: Show/Hide left menu
hr: Prikaži/sakrij lijevi izbornik

en: Showing SQL query
hr: Prikazivanje SQL upita

en: Showing as PHP code
hr: Prikazivanje kao PHP koda

en: Showing bookmark
hr: Prikazivanje oznake

en: Showing rows
hr: Prikazivanje redaka

en: Simplified Chinese
hr: Kineski, pojednostavljen

en: Size
hr: Veličina

en: Skip Explain SQL
hr: Preskoči Objasni SQL

en: Skip Validate SQL
hr: Preskoči provjeru valjanosti SQL-a

en: Slovak
hr: Slovački

en: Slovenian
hr: Slovenski

en: Small/Big All
hr: Malo / Sve veliko

en: Snap to grid
hr: Poravnaj s mrežom

en: Sort
hr: Presloži

en: Sort buffer size
hr: Veličina međuspremnika preslagivanja

en: Sort by key
hr: Presloži po ključu

en: Sorting
hr: Preslagivanje

en: Space usage
hr: Iskorištenost prostora

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Stand-in structure for view
hr: Unutarnja struktura za pregledavanje

en: Statements
hr: Izjave

en: Status
hr: Stanje

en: Storage Engine
hr: Pogon pohrane

en: Storage Engines
hr: Pogoni pohrane

en: Structure
hr: Strukturu

en: Structure and data
hr: Strukturu i podatke

en: Structure for view
hr: Struktura za pregledavanje

en: Structure of table @TABLE@
hr: Struktura tablice @TABLE@

en: Structure only
hr: Samo strukturu

en: Submit
hr: Podnesi

en: Submit Query
hr: Podnesi upit

en: Sum
hr: Zbroj

en: Sun
hr: Ned

en: Swedish
hr: Švedski

en: Switch to copied database
hr: Prebaci se na kopiranu bazu podataka

en: Switch to copied table
hr: Prebaci se na kopiranu tablicu

en: Table
hr: Tablica

en: Table %1$s has been altered successfully
hr: Tablica %1$s uspješno je izmijenjena.

en: Table %1$s has been created.
hr: Tablica %1$s je izrađena.

en: Table %s already exists!
hr: Tablica %s već postoji!

en: Table %s has been copied to %s.
hr: Tablica %s kopirana je u %s.

en: Table %s has been dropped
hr: Tablica %s je odbačen

en: Table %s has been emptied
hr: Tablica %s je očišćena

en: Table %s has been flushed
hr: Tablica %s je ispražnjena

en: Table %s has been moved to %s.
hr: Tablica %s premještena je u %s.

en: Table %s has been renamed to %s
hr: Tablica %s preimenovana je u %s

en: Table caption
hr: Naslov tablice

en: Table comments
hr: Komentari tablice

en: Table maintenance
hr: Održavanje tablice

en: Table name
hr: Naziv tablice

en: Table of contents
hr: Sadržaj tablice

en: Table options
hr: Opcije tablice

en: Table seems to be empty!
hr: Tablica izgleda praznom!

en: Table structure for table
hr: Tablična struktura za tablicu

en: Table-specific privileges
hr: Privilegije specifične za tablicu

en: Tables
hr: Tablice

en: Temporary data
hr: Privremeni podaci

en: Texy! text
hr: Texy! tekst

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
hr: Na funkcionalnost %s utječe poznati nedostatak. Pogledajte %s

en: The <tt>$cfg['PmaAbsoluteUri']</tt> directive MUST be set in your configuration file!
hr: Direktiva <tt>$cfg['PmaAbsoluteUri']</tt> MORA BITI postavljena u vašoj konfiguracijskoj datoteci!

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
hr: MySQL poslužitelj može upitati pogon pohranjivanja NDB skupine, zna li za tablicu s traženim nazivom. Ovaj se postupak naziva otkrivanje. Handler_discover naznačuje koliko je puta tablica bila otkrivenom.

en: The SQL validator could not be initialized. Please check if you have installed the necessary PHP extensions as described in the %sdocumentation%s.
hr: SQL validator nije bilo moguće pokrenuti. Provjerite jeste li instalirali potrebna PHP proširenja, na način opisan u %sdokumentaciji%s.

en: The amount of data read so far, in bytes.
hr: Količina podataka pročitanih do ovog trenutka, u bajtovima.

en: The amount of data written so far, in bytes.
hr: Količina podataka zapisanih do ovog trenutka, u bajtovima.

en: The amount of data written to the transaction log before a checkpoint is performed. The default value is 24MB.
hr: Količina podataka zapisana u zapisnik transakcija prije izvođenja točke provjere. Zadana vrijednost je 24 MB.

en: The amount of free memory for query cache.
hr: Količina slobodne memorije za pohranu upita.

en: The amount of memory allocated to the transaction log cache used to cache on transaction log data. The default is 16MB.
hr: Količina memorije dodijeljena međuspremniku zapisnika transakcija. Zadana vrijednost je 16 MB.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
hr: Prosječno vrijeme postizanja zaključanosti retka, u milisekundama.

en: The bookmark has been deleted.
hr: Favorit je izbrisan.

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
hr: Međuspremnik koji je predodređen za potrebe preslagivanja MyISAM indeksa tijekom naredbe REPAIR TABLE ili tijekom izrade indeksa naredbama CREATE INDEX ili ALTER TABLE.

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
hr: Uobičajeni dio putanje mapa za sve InnoDB podatkovne datoteke.

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
hr: Izrađena veličina InnoDB stranice (zadana vrijednost je 16kB). Mnoge se vrijednosti prebrojavaju u stranicama. Veličina stranice dopušta njihovo jednostavno pretvaranje u bajtove.

en: The configuration file now needs a secret passphrase (blowfish_secret).
hr: Konfiguracijska datoteka potražuje tajnu lozinku (blowfish_secret).

en: The current number of pending fsync() operations.
hr: Trenutan broj fsync() operacija u čekanju.

en: The current number of pending reads.
hr: Trenutan broj čitanja u čekanju.

en: The current number of pending writes.
hr: Trenutan broj zapisivanja u čekanju.

en: The current page has references to tables that no longer exist. Would you like to delete those references?
hr: Trenutna stranica sadrži reference prema tablicama koje više ne postoje. Želite li izbrisati te reference?

en: The database name is empty!
hr: Naziv baze podataka je prazan!

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
hr: Zadana veličina pokazatelja podataka u bajtovima, koju će upotrijebiti naredba CREATE TABLE za MyISAM tablice ako opcija MAX_ROWS nije određena.

en: The directory you set for upload work cannot be reached
hr: Mapu koju ste odabrali za potrebe učitavanja nije moguće dohvatiti

en: The grow size of the handle data (.xtd) files.
hr: Veličina porasta rukovanim datotekama podataka (.xtr).

en: The grow size of the row pointer (.xtr) files.
hr: Veličina porasta datoteka pokazivača retka (.xtr).

en: The host name is empty!
hr: Naziv računala je prazan!

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
hr: Indeksi %1$s i %2$s izgledaju jednakim i jednog od njih moguće je ukloniti.

en: The maximum size of a data log file. The default value is 64MB. PBXT can create a maximum of 32000 data logs, which are used by all tables. So the value of this variable can be increased to increase the total amount of data that can be stored in the database.
hr: Najveća dopuštena veličina datoteke zapisnika podataka. Zadana vrijednost je 64 MB. PBXT može izraditi najviše 32.000 zapisnika koje koriste sve tablice. Vrijednost ove varijable može se povećati kako bi se povećao ukupan broj podataka koji se mogu pohraniti u bazu podataka.

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
hr: Najveća veličina privremene datoteke koju MySQL smije upotrijebiti tijekom ponovne izrade MyISAM indeksa (tijekom izvođenja naredbi REPAIR TABLE, ALTER TABLE ili LOAD DATA INFILE).

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
hr: Najdulje vrijeme postizanja zaključanosti retka, u milisekundama.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
hr: PHP proširenje mbstring nije pronađeno i izgleda da upotrebljavate multibyte tablicu znakova. Bez proširenja mbstring, phpMyAdmin nije u mogućnosti pravilno razdjeljivati naredbe i može doći do neočekivanih rezultata.

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
hr: Način rada za automatski povrat srušenih MyISAM tablica, na način kojim je određen putem opcije --myisam-recover.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
hr: Naziv primarnog ključa mora biti "PRIMARY"!

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
hr: Broj "nasumičnih" pripremnih čitanja koje je InnoDB inicijalizirao. Događa se kad upit mora pretražiti veliki dio tablice, ali nasumičnim redoslijedom.

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
hr: Broj hvatište grana INSERT DELAYED u upotrebi. Svaka druga tablica na koju se primjeni INSERT DELAYED dobiva vlastitu granu.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
hr: Broj redaka zapisanih pomoću INSERT DELAYED.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
hr: Broj stranica međuspremnika za koje je podnesen zahtjev za pražnjenjem.

en: The number of bytes written to the log file.
hr: Broj bajtova zapisanih u zapisnik.

en: The number of cache hits.
hr: Broj pronalaženja u pohrani.

en: The number of currently open connections.
hr: Broj trenutno otvorenih veza.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
hr: Broj dvostrukih zapisivanja do ovog trenutka i broj stranica zapisanih za ovu potrebu.

en: The number of executed FLUSH statements.
hr: Broj izvršenih izjava FLUSH.

en: The number of files that are open.
hr: Broj otvorenih datoteka.

en: The number of free memory blocks in query cache.
hr: Broj slobodnih memorijskih blokova u pohrani upita.

en: The number of free pages.
hr: Broj slobodnih stranica.

en: The number of fsync() operations so far.
hr: Broj dosadašnjih fsync() operacija.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
hr: Broj fsyncs zapisivanja izvršenih u datoteci zapisnika.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
hr: Broj privremenih tablica u memoriji koje je poslužitelj automatski izradio tijekom izvršavanja izjava.

en: The number of internal COMMIT statements.
hr: Broj internih izjava COMMIT.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
hr: Broj internih izjava ROLLBACK.

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
hr: Broj spojeva koji su izveli potpuno pretraživanje prve tablice.

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
hr: Broj spojeva koji ne upotrebljavaju indekse. Ako ovaj iznos nije 0, bit će potrebno da pažljivo provjerite indekse vaših tablica.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
hr: Broj spojeva koji nad referentnom tablicom upotrebljavaju opseg traženja.

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
hr: Broj spojeva koji su upotrijebili opsege nad prvom tablicom. (Općenito nije kritično ako je ovaj iznos velik.)

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
hr: Broj spojeva bez ključeva koji provjeravaju upotrebu ključa nakon svakog retka. (Ako ovaj iznos nije 0, bit će potrebno da pažljivo provjerite indekse vaših tablica.

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
hr: Broj ključnih blokova u pohrani ključeva koji su izmijenjeni ali još nisu ispražnjeni na disk. Nekoć se nazivalo: Not_flushed_key_blocks.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
hr: Broj vezanih stranica u InnoDB međuspremniku. Ove se stranice trenutno čitaju ili zapisuju, ili ih nije moguće isprazniti ili ukloniti iz nekog drugog razloga.

en: The number of log write requests.
hr: Broj zahtjeva za zapisivanje u zapisnik.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
hr: Broj logičkih zahtjeva za čitanjem koje je obavio InnoDB.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
hr: Broj logičkih čitanja koje InnoDB nije mogao zadovoljiti iz međuspremnik i morao je izvesti čitanje po jedne stranice.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
hr: Broj prolaza udruživanja koje je algoritam za preslagivanje morao izvesti. Ako je ovaj iznos velik, razmotrite mogućnost povećanja vrijednosti sistemske varijable sort_buffer_size.

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
hr: Broj upita koji nisu pohranjeni (nisu za pohranu ili nisu pohranjeni zbog postavke query_cache_type).

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
hr: Broj stranica koje su zauzete jer su dodijeljene za administrativna prepunjenja, poput zaključavanja redaka ili adaptivni indeks presjeka. Ovu je vrijednost moguće izračunati i kao Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
hr: Broj stranice koje sadrže podatke (dirty ili clean).

en: The number of pages created.
hr: Broj izrađenih stranica.

en: The number of pages currently dirty.
hr: Broj stranica koje su trenutno 'dirty'.

en: The number of pages read.
hr: Broj iščitanih stranica.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
hr: Broj dvostrukih zapisivanja do ovog trenutka i broj stranica zapisanih za ovu potrebu.

en: The number of pages written.
hr: Broj zapisanih stranica.

en: The number of pending log file fsyncs.
hr: Broj naredbi fsyncs za zapisnik, a koje su na čekanju.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
hr: Broj fizičkih čitanja ključnih blokova s diska. Ako je iznos Key_reads velik, vjerojatno je vaša vrijednost key_buffer_size premala. Stupanj promašivanja pohrane moguće je izračunati putem naredbi Key_reads/Key_read_requests.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
hr: Broj fizičkih zapisivanja ključnih blokova na disk.

en: The number of physical writes to the log file.
hr: Broj fizičkih zapisivanja u zapisnik.

en: The number of queries added to the cache.
hr: Broj upita pridodanih u pohranu.

en: The number of queries registered in the cache.
hr: Broj upita registriranih u pohrani.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
hr: Broj upita koji su uklonjeni iz pohrane radi oslobađanja memorije za potrebe pohranjivanja novih upita. Ovaj vam podatak može pomoći pri podešavanju veličine pohrane upita. Pohrana upita upotrebljava strategiju posljednjeg nedavno upotrebljavanog (LRU - least recently used) radi odlučivanja koje će upite ukloniti iz pohrane.

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
hr: Broj upita kojima je bilo potrebno više vremena nego što je to definirano u long_query_time (dugo vrijeme upita), u sekundama.

en: The number of requests to insert a row in a table.
hr: Broj zahtjeva za umetanje retka u tablici.

en: The number of requests to read a key block from the cache.
hr: Broj zahtjeva za čitanje ključnog bloka iz pohrane.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
hr: Broj zahtjeva za čitanje retka zasnovanog na fiksnom položaju. Ovaj iznos je velik ako izvodite mnogo upita koji zahtjevaju preslagivanje rezultata. Vjerojatno imate mnogo upita koji zahtijevaju da MySQL pretražuje cjelokupne tablice ili imate spojeve koji ne upotrebljavaju ključ na pravilan način.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
hr: Broj zahtjeva za čitanje retka zasnovan na ključu. Velik broj je pokazatelj da su vaši upiti i tablice pravilno indeksirani.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
hr: Broj zahtjeva za čitanje sljedećeg retka u redoslijedu ključa. Ovaj se broj povećava ako izvodite upite stupca indeksa s ograničenjem opsega ili ako izvodite pretraživanje indeksa.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
hr: Broj zahtjeva za čitanje sljedećeg retka u datoteci s podacima. Ovaj broj je velik ako izvodite mnogo pretraživanja tablice. Općenito, ovaj iznos naznačuje da vaša tablice nisu pravilno indeksirane ili da vaši upiti nisu napisani na način koji iskorištava prednosti raspoloživih indeksa.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY ... DESC.
hr: Broj zahtjeva za čitanje prethodnog retka u redoslijedu ključa. Ovaj način čitanja uglavnom se upotrebljava za optimiziranje opcije ORDER BY ... DESC.

en: The number of requests to update a row in a table.
hr: Broj zahtjeva za ažuriranje retka u tablici.

en: The number of requests to write a key block to the cache.
hr: Broj zahtjeva za zapisivanje ključnog bloka u pohranu.

en: The number of row locks currently being waited for.
hr: Broj zaključavanja redaka na koje se trenutno čeka.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
hr: Broj redaka izbrisanih iz InnoDB tablica.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
hr: Broj redaka umetnutih u InnoDB tablice.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
hr: Broj redaka iščitanih iz InnoDB tablica.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
hr: Broj ažuriranih redaka u InnoDB tablicama.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
hr: Broj redaka koji čekaju svoje upisivanje u red čekanja INSERT DELAYED.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
hr: Broj redaka upisanih pomoću naredbe INSERT DELAYED, a kod kojih je došlo do neke vrste pogreške (vjerojatan razlog je udvojen ključ).

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
hr: Broj slijednih pripremnih čitanja koje je inicijalizirao InnoDB. Ovo se događa kad InnoDB izvodi potpuno pretraživanje tablice.

en: The number of sorted rows.
hr: Broj presloženih redaka.

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
hr: Broj preslagivanja učinjenih pomoću pretraživanja tablice.

en: The number of sorts that were done with ranges.
hr: Broj preslagivanja učinjenih pomoću opsega.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
hr: Broj otvorenih protoka (uglavnom se upotrebljava za vođenje zapisnika).

en: The number of tables that are open.
hr: Broj otvorenih tablica.

en: The number of tables that have been opened. If opened tables is big, your table cache value is probably too small.
hr: Broj tablica koje su otvorene. Ako je iznos otvorenih tablica velik, vaša vrijednost za pohranu tablica vjerojatno je premala.

en: The number of temporary tables currently open by the slave SQL thread.
hr: Broj privremenih tablica koje su trenutno otvorene od strane potčinjene SQL grane.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
hr: Broj privremenih tablica koje poslužitelj automatski izrađuje na disku tijekom izvršavanja izjava. Ako je stavka Created_tmp_disk_tables velika, moglo bi biti potrebno da povećate vrijednost tmp_table_size, kako biste privremene tablice smjestili u radnu memoriju, a ne na tvrdi disk.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
hr: Broj grana izrađenih za rukovanje vezama. Ako je iznos Threads_created velik, moglo bi biti potrebno da povećate vrijednost thread_cache_size. (Uobičajeno, ako imate dobru implementaciju grana, ova opcija neće pružiti primjetna poboljšanja performansi.)

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
hr: Broj grana u pohrani grana. Stupanj pogodaka u pohrani može se izračunati kao Threads_created/Connections. Ako je ovaj iznos prikazan crvenom bojom, bit će potrebno da povećate svoju vrijednost thread_cache_size.

en: The number of threads that are not sleeping.
hr: Broj grana koje nisu uspavane.

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
hr: Broj grana kojima je bilo potrebno više vremena za izradu, nego što je to definirano u slow_launch_time (sporo vrijeme pokretanja), u sekundama.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
hr: Broj okolnosti kad je bilo potrebno čekati na zaključanost retka.

en: The number of times a row was deleted from a table.
hr: Brojka koja prokazuje koliko puta je redak bio izbrisan iz tablice.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
hr: Količina zaključavanja tablica koji nisu mogli biti trenutno postignuti i bilo je potrebno određeno čekanje. Ako je ovaj iznos visok i ako imate problema s performansama, bit će potrebno da prvo optimizirate svoje upite i potom ili podijelite svoje tablice ili upotrijebite replikaciju.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
hr: Količina trenutno postignutih zaključavanja tablica.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
hr: Brojka koja prokazuje koliko puta je prvi unos bio čitan iz indeksa. Velik broj je pokazatelj da poslužitelj izvodi mnogo potpunih pretraživanja indeksa, npr. SELECT col1 FROM foo, pri čemu je col1 indeksiran.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
hr: Broj transakcija koje su upotrebljavale privremeni binarni zapisnik pohrane, ali su nadmašile vrijednost binlog_cache_size i upotrijebile privremenu datoteku za pohranjivanje izjava transakcija.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
hr: Broj transakcija koje su upotrebljavale privremeni binarni zapisnik pohrane.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
hr: Broj neiskorištenih blokova u pohrani ključeva. Ovu vrijednost možete upotrijebiti za određivanje veličine pohrane ključeva koja je u upotrebi.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
hr: Broj iskorištenih blokova u pohrani ključeva. Ova je vrijednost oznaka gornje razine koja označuje najveći broj blokova koji su ikad bili u istovremenoj upotrebi.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
hr: Broj čekanja koja su se dogodila zbog nedovoljno velikog zapisnika međuspremnika, te je bilo potrebno čekati njegovo pražnjenje prije nastavka rada.

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
hr: Broj izvršenih zapisivanja u InnoDB međuspremnik.

en: The password for %s was changed successfully.
hr: Lozinka za %s uspješno je promijenjena.

en: The password is empty!
hr: Lozinka je prazna!

en: The passwords aren't the same!
hr: Lozinke se ne podudaraju!

en: The percentage of garbage in a data log file before it is compacted. This is a value between 1 and 99. The default is 50.
hr: Postotak otpada u datoteci zapisnika podataka prije sređivanja. Vrijednost može biti od 1 do 99. Zadana vrijednost je 50.

en: The primary key has been dropped
hr: Primarni ključ je odbačen

en: The privileges were reloaded successfully.
hr: Privilegije su uspješno učitane.

en: The profile has been updated.
hr: Profil je ažuriran.

en: The row has been deleted
hr: Redak je izbrisan

en: The selected user was not found in the privilege table.
hr: Odabrani korisnik nije pronađen u tablici privilegija.

en: The selected users have been deleted successfully.
hr: Odabrani korisnici uspješno su izbrisani.

en: The server is not responding
hr: Poslužitelj ne odgovara

en: The size of a transaction log before rollover, and a new log is created. The default value is 16MB.
hr: Veličina zapisnika transakcija prije povrata i izrade novog zapisnika. Zadana vrijednost je 16 MB.

en: The size of the buffer used when writing a data log. The default is 256MB. The engine allocates one buffer per thread, but only if the thread is required to write a data log.
hr: Veličina međuspremnika tijekom zapisivanja podataka zapisnika. Zadana vrijednost je 256 MB. Pogon dodjeljuje jedan međuspremnik po grani, ali samo ako je grana potrebna za zapisivanje zapisnika podataka.

en: The size of the global transaction log buffer (the engine allocates 2 buffers of this size). The default is 1MB.
hr: Veličina globalnog međuspremnika zapisnika transakcija (pogon dodjeljuje 2 međuspremnika ove veličine). Zadana vrijednost je 1 MB.

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
hr: Veličina memorijskog međuspremnika koju InnoDB upotrebljava za privremenu pohranu podataka i indeksa svojih tablica.

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
hr: Stanje replikacije sigurnosti protiv otkaza (još nije implementirano).

en: The table name is empty!
hr: Naziv tablice je prazan!

en: The target browser window could not be updated. Maybe you have closed the parent window, or your browser's security settings are configured to block cross-window updates.
hr: Ciljani prozor preglednika nije bilo moguće osvježiti. Možda ste zatvorili nadređeni prozor ili su postavke sigurnosti vašeg preglednika konfigurirane za blokiranje ažuriranja preko više prozora.

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
hr: Ukupan trošak posljednjeg složenog upita, izračunat od strane optimizatora upita. Korisno za uspoređivanje troškova različitih planova upita za isti upit. Zadana vrijednost je 0 i podrazumijeva da još nema složenog upita.

en: The total number of blocks in the query cache.
hr: Ukupan broj blokova u pohrani upita.

en: The total number of data reads.
hr: Ukupan broj iščitavanja podataka.

en: The total number of data writes.
hr: Ukupan broj zapisivanja podataka.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
hr: Ukupno vrijeme utrošeno na postizanja zaključanosti retka, u milisekundama.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
hr: Učitana datoteka nadmašuje uputu MAX_FILE_SIZE (najveća veličina datoteke), određenu u HTML obliku.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
hr: Učitana datoteka nadmašuje uputu upload_max_filesize (najveća veličina datoteke) u datoteci php.ini.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
hr: Učitana datoteka bila je djelomično učitana.

en: The user %s already exists!
hr: Korisnik %s već postoji!

en: The user name is empty!
hr: Korisničko ime je prazno!

en: The web server does not have permission to save the file %s.
hr: Web poslužitelj nema dopuštenja za spremanje datoteke %s.

en: Theme %s not found!
hr: Tema %s nije pronađena!

en: Theme / Style
hr: Tema / Stil

en: Theme path not found for theme %s!
hr: Za temu %s nije pronađena putanje tema!

en: There is a chance that you may have found a bug in the SQL parser. Please examine your query closely, and check that the quotes are correct and not mis-matched. Other possible failure causes may be that you are uploading a file with binary outside of a quoted text area. You can also try your query on the MySQL command line interface. The MySQL server error output below, if there is any, may also help you in diagnosing the problem. If you still have problems or if the parser fails where the command line interface succeeds, please reduce your SQL query input to the single query that causes problems, and submit a bug report with the data chunk in the CUT section below:
hr: Postoji mogućnost da ste pronašli nedostatak u SQL raščlanjivaču. Temeljito proučite vaš upit i provjerite ispravan unos navodnika. Jedan od mogućih razloga je i da ste učitali datoteku s binarnim vrijednosti izvan prostora s navodnicima. Vaš upit također možete provjeriti u naredbenom retku MySQL-a. Ispis pogreške MySQL poslužitelja može vam pomoći u dijagnosticiranju problema. Ako i dalje postoje problemi ili ako raščlanjivač ne uspijeva u zadacima koji uspijevaju u naredbenom retku, suzite svoj unos SQL upita na samo onaj upit koji izaziva probleme i podnesite prijavu o nedostatku zajedno s dijelom podatka u donjem odjeljku CUT:

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
hr: Za ovaj pogon pohranjivanje ne postoje raspoloživi podaci.

en: There seems to be an error in your SQL query. The MySQL server error output below, if there is any, may also help you in diagnosing the problem
hr: Izgleda da postoji pogreška u vašem SQL upitu. Ispis pogreške MySQL poslužitelja može vam pomoći u dijagnosticiranju problema.

en: This Host
hr: Ovo računalo

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
hr: Ovaj MySQL poslužitelj ne podržava pogon pohranjivanja %s.

en: This MySQL server has been running for %s. It started up on %s.
hr: Ovaj MySQL poslužitelj radi tijekom %s. Pokrenut je %s.

en: This is ON if this server is a slave that is connected to a master.
hr: Uključeno (ON) ako je ovaj poslužitelj potčinjen i povezan na gospodara.

en: This is not a number!
hr: Ovo nije brojka!

en: This is the amount of memory allocated to the index cache. Default value is 32MB. The memory allocated here is used only for caching index pages.
hr: Količina memorije dodijeljena međuspremniku indeksa. Zadana vrijednost je 32 MB. Ovdje dodijeljena memorija koristi se samo za međupohranjivanje stranica indeksa.

en: This is the amount of memory allocated to the record cache used to cache table data. The default value is 32MB. This memory is used to cache changes to the handle data (.xtd) and row pointer (.xtr) files.
hr: Količina memorije dodijeljena međuspremniku zapisnika koja se koristi za međuspremanje podataka tablice. Zadana vrijednost je 32 MB. Ova se memorija upotrebljava za međuspremanje izmjena u datotekama rukovanim podacima (.xtd) pokazivača retka (.xtr).

en: This is the number of transaction log files (pbxt/system/xlog*.xt) the system will maintain. If the number of logs exceeds this value then old logs will be deleted, otherwise they are renamed and given the next highest number.
hr: Broj datoteka zapisnika transakcija (pbxt/system/xlog*.xt) koje će sustav održavati. Ako broj zapisnika premašuje ovu vrijednost, stari zapisnici bit će izbrisani. U protivnom se preimenuju i daje im se sljedeći veći redni broj.

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
hr: Ovaj postupak može potrajati dulje vrijeme. Ipak nastaviti?

en: This plugin does not support compressed imports!
hr: Ovaj dodatak ne podržava uvoz komprimiranih datoteka!

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
hr: Ovaj prikaz sadrži najmanje ovoliko redaka. Proučite %sdokumentaciju%s.

en: Thread %s was successfully killed.
hr: Grana %s uspješno je prekinuta.

en: Threads
hr: Grane

en: Thu
hr: Čet

en: TiB
hr: TB

en: Time
hr: Vrijeme

en: To select relation, click :
hr: Za odabir relacije pritisnite:

en: Toggle scratchboard
hr: Uključi bilješke

en: Toggle small/big
hr: Malo / Veliko

en: Total
hr: Ukupno

en: Total (since startup) number of times the replication slave SQL thread has retried transactions.
hr: Ukupna količina (od pokretanja) ponovnih pokušaja transakcija od strane replikacijske potčinjene SQL grane.

en: Total size of buffer pool, in pages.
hr: Ukupna veličina međuspremnika, u stranicama.

en: Traditional Chinese
hr: Kineski, tradicionalan

en: Traditional Spanish
hr: Španjolski, tradicionalan

en: Traffic
hr: Promet

en: Transaction buffer size
hr: Veličina međuspremnika transakcije

en: Transaction coordinator
hr: Koordinator transakcije

en: Transformation options
hr: Opcije preoblikovanja

en: Triggers
hr: Okidači

en: Truncate Shown Queries
hr: Sreži prikazane rezultate

en: Tue
hr: Uto

en: Turkish
hr: Turski

en: Type
hr: Vrsta

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

en: Uncheck All
hr: Ukloni sve oznake

en: Unclosed quote
hr: Navodnik nije zatvoren

en: Unique
hr: Jedinstveno

en: Unknown Punctuation String
hr: Nepoznat niz interpunkcija

en: Unknown error in file upload.
hr: Nepoznata pogreška tijekom učitavanja datoteke.

en: Unknown language: %1$s.
hr: Nepoznati jezik: %1$s.

en: Unselect All
hr: Ukloni sav odabir

en: Update Query
hr: Ažuriraj upit

en: Usage
hr: Upotreba

en: Use Host Table
hr: Upotrijebi tablicu poslužitelja

en: Use LOCAL keyword
hr: Upotrijebi lokalnu ključnu riječ

en: Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere
hr: Pomoću tipke TAB premještate se od jedne vrijednost do druge vrijednost, odnosno s tipkama CTRL+Strelice za premještanje bilo kamo

en: Use Tables
hr: Upotrijebi tablice

en: Use delayed inserts
hr: Upotrijebi odgođena umetanja

en: Use hexadecimal for BLOB
hr: Za BLOB upotrijebi heksadecimalno

en: Use ignore inserts
hr: Upotrijebi ignoriranje umetaka

en: Use text field
hr: Upotrijebi tekstualno polje

en: Use this value
hr: Upotrijebi ovu vrijednost

en: User
hr: Korisnik

en: User name
hr: Korisničko ime

en: User overview
hr: Pregled korisnika

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Users having access to &quot;%s&quot;
hr: Korisnici koji imaju pristup u "%s"

en: VIEW name
hr: Naziv prikaza

en: Validate SQL
hr: Provjera valjanosti SQL-a

en: Value
hr: Vrijednost

en: Variable
hr: Varijabla

en: Variables
hr: Varijable

en: Version information
hr: Podaci o verziji

en: View
hr: Prikaz

en: View %s has been dropped
hr: Index %s je ispušten

en: View dump (schema) of database
hr: Prikaži ispis (shemu) baze podataka

en: View dump (schema) of databases
hr: Prikaži ispis (shemu) baza podataka

en: View dump (schema) of table
hr: Prikaži ispis (shemu) tablice

en: View only
hr: Samo prikaz

en: Web server
hr: Web poslužitelj

en: Wed
hr: Sri

en: Welcome to %s
hr: Dobro došli u %s

en: West European
hr: Zapadno europski

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally
hr: Kako bi se mogli upotrebljavati u doslovnom smislu, džokerima \_ i \% mora prethoditi znak \

en: With selected:
hr: S odabirom:

en: Without PHP Code
hr: Bez PHP koda

en: Word(s) or value(s) to search for (wildcard: "%"):
hr: Riječi ili vrijednost za pretraživanje (džoker: "%"):

en: Words are separated by a space character (" ").
hr: Riječi su razdvojene znakom razmaka (" ").

en: Write requests
hr: Zahtjevi zapisivanja

en: Write waits
hr: Zapisivanje čeka

en: Write waits in %
hr: Zapisivanje čeka pri %

en: Wrong username/password. Access denied.
hr: Pogrešno korisničko ime ili lozinka. Pristup odbijen.

en: Yes
hr: Da

en: You are about to DESTROY a complete database!
hr: UNIŠTIT ĆETE CJELOKUPNU BAZU PODATAKA!

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
hr: Pokušali ste učitati datoteku s nepodržanim načinom komprimiranja (%s). Takva podrška još nije implementirana ili je onemogućena u vašoj konfiguraciji.

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
hr: Nemate dovoljno privilegija da boravite ovdje!

en: You have added a new user.
hr: Dodali ste novog korisnika.

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
hr: Omogućili ste funkciju mbstring.func_overload u vašoj PHP konfiguraciji. Ova opcija nije kompatibilna s programom phpMyAdmin i može prouzrokovati oštećivanje nekih podataka!

en: You have revoked the privileges for %s
hr: Opozvali ste privilegije za %s

en: You have to choose at least one column to display
hr: Morate odabrati najmanje jedan stupac za prikazivanje

en: You have updated the privileges for %s.
hr: Ažurirali ste privilegije za %s.

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
hr: Vjerojatan razlog je nepostojeća konfiguracijska datoteka. Za izradu možete upotrijebiti naredbu %1$ssetup script%2$s

en: You probably tried to upload too large file. Please refer to %sdocumentation%s for ways to workaround this limit.
hr: Vjerojatno ste pokušali s učitavanjem prevelike datoteke. Pogledajte %sdokumentaciju%s radi uputa o načinima rješavanja ovog ograničenja.

en: You should upgrade to %s %s or later.
hr: Trebali biste nadograditi na %s %s ili kasniju.

en: Your PHP MySQL library version %s differs from your MySQL server version %s. This may cause unpredictable behavior.
hr: Verzija %s vaše PHP MySQL biblioteke razlikuje se oda vaše verzije %s MySQL poslužitelja. Ovo bi moglo prouzrokovati nepredviđeno ponašanje.

en: Your SQL query has been executed successfully
hr: Vaš SQL upit uspješno je izvršen

en: Your configuration file contains settings (root with no password) that correspond to the default MySQL privileged account. Your MySQL server is running with this default, is open to intrusion, and you really should fix this security hole by setting a password for user 'root'.
hr: Vaša konfiguracijska datoteka sadrži postavke (root korisnik bez lozinke) koja odgovara zadanom privilegiranom nalogu MySQL-a. Vaš MySQL poslužitelj pokrenut je sa zadanim postavkama i kao takav otvoren je upadima. Potrebno je ispraviti ovaj sigurnosni nedostatak.

en: all words
hr: sve riječi

en: and then
hr: i potom

en: as regular expression
hr: kao regularan izraz

en: at least one of the words
hr: najmanje jedna riječ

en: case-insensitive
hr: nebitna veličina znakova

en: case-sensitive
hr: veličina znakova je važna

en: database-specific
hr: specifično za bazu podataka

en: dictionary
hr: rječnik

en: dynamic
hr: dinamički

en: global
hr: opće

en: horizontal
hr: vodoravno

en: horizontal (rotated headers)
hr: vodoravno (okrenuta zaglavlja)

en: in %s mode and repeat headers after %s cells
hr: u načinu %s i ponavljaj zaglavlja nakon %s ćelija

en: in query
hr: unutar upita

en: in use
hr: u upotrebi

en: max. concurrent connections
hr: najv. uzastopnih veza

en: multilingual
hr: višejezično

en: no description
hr: bez opisa

en: not OK
hr: nije OK

en: pages
hr: stranice

en: partitioned
hr: particionirano

en: per hour
hr: po satu

en: per minute
hr: po minuti

en: per second
hr: po sekundi

en: phone book
hr: telefonski imenik

en: phpMyAdmin documentation
hr: phpMyAdmin dokumentacija

en: phpMyAdmin is more friendly with a <b>frames-capable</b> browser.
hr: phpMyAdmin je jednostavniji za upotrebu s preglednikom koji <b>podržava okvire</b>.

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
hr: phpMyAdmin pokušao je uspostaviti vezu s MySQL poslužiteljem, ali je poslužitelj odbio povezivanje. U datoteci config.inc.php provjerite naziv računala, korisničko ime i lozinku, te provjerite da se odgovaraju podacima koje vam je dao administrator MySQL poslužitelja.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
hr: phpMyAdmin nije mogao ugasiti granu %s. Vjerojatno je već zatvorena.

en: phpMyAdmin was unable to read your configuration file!<br />This might happen if PHP finds a parse error in it or PHP cannot find the file.<br />Please call the configuration file directly using the link below and read the PHP error message(s) that you receive. In most cases a quote or a semicolon is missing somewhere.<br />If you receive a blank page, everything is fine.
hr: phpMyAdmin nije mogao pročitati vašu konfiguracijsku datoteku!<br />Mogući razlog je ako PHP pronađe pogrešku u njezinom raščlanjivanju ili ako PHP ne može pronaći datoteku.<br />Potrebno je izravno pozvati konfiguracijsku datoteku putem donje veze i proučiti prikazane PHP poruke o pogreškama. U većini slučajeva na nekom mjestu nedostaje znak navodnika ili točke-zareza.<br />Ako se prikaže prazna stranica, sve je u redu.

en: recommended
hr: preporučeno

en: take it
hr: Dodijeli

en: the exact phrase
hr: točan izraz

en: total
hr: ukupno

en: unknown
hr: nepoznato

en: vertical
hr: uspravno

en: web server upload directory
hr: mapa učitavanja web poslužitelja

en: wildcard
hr: džoker
