phpMyAdmin 3.4.9-dev - en to mn translation catalogue (754 entries)

en:  ... delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
mn:  ... хэрэглэгчийн хүснэгтүүдээс нэгийг устгаад дараа нь онцгой эрхийг дахин дууд.

en:  ... delete the old one from the user tables.
mn:  ... хэрэглэгчийн хүснэгтүүдээс устгах.

en:  ... revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
mn:  ... хуучнаас бүх онцгой эрхийг хүчингүй болгоод дараа нь устга.

en:  Note: MySQL privilege names are expressed in English
mn:  Тэмдэглэл: MySQL онцгой эрхийн нэр нь англиар илэрхийлэгдсэн

en:  Row size
mn:  Мөрийн хэмжээ

en:  Show this query here again
mn:  Уг асуултыг энд дахин харуулах

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
mn: "ӨС устгах" нь хаалттай.

[ctx: $strShowStatusReset]
en: Reset
mn: Дахих

en: %B %d, %Y at %I:%M %p
mn: %Y оны %B сарын %d., %H:%M

en: %d is not valid row number.
mn: %d нь мөрийн буруу дугаар байна.

en: %s databases have been dropped successfully.
mn: %s ӨС амжилттай устгагдлаа.

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
mn: %s өдөр, %s цаг, %s минут, %s секунд

en: %s has been disabled for this MySQL server.
mn: %s нь уг MySQL сервэр дээр хаалттай байна.

en: %s is available on this MySQL server.
mn: %s нь уг MySQL сервэрт идэвхтэй байна.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
mn: %s нь уг MySQL сервэрийн анхдагч агуулах хөдөлгүүр байна.

en: ("PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!)
mn: ("PRIMARY" нь үндсэн түлхүүрийн нэр ба <b>зөвхөн</b> байх <b>хэрэгтэй</b>!)

en: (continued)
mn: (үргэлжилнэ)

en: (or the local MySQL server's socket is not correctly configured)
mn: (эсвэл дотоод MySQL сервэрийн socket нь зөв тохируулагдаагүй)

en: (singly)
mn: (дан)

en: ... keep the old one.
mn: ... хуучныг үлдээх.

en: <b>%s</b> table not found or not set in %s
mn: <b>%s</b> хүснэгт олдсонгүй эсвэл %s-д сонгогдоогүй

en: <b>Query statistics</b>: Since its startup, %s queries have been sent to the server.
mn: <b>Асуултын статистик</b>: Эхэлснээс хойш, %s асуулт сервэр рүү илгээгдсэн.

en: <b>Server traffic</b>: These tables show the network traffic statistics of this MySQL server since its startup.
mn: <b>Гуйвуулга</b>: Эдгээр хүснэгтүүд нь MySQL сервэр эхэлсэн үеэс сүлжээний гуйвуулгыг харуулна.

en: A primary key has been added on %s
mn: %s-д үндсэн түлхүүр нэмэгдлээ

en: Aborted
mn: Таслагдсан

en: Access denied
mn: Хандах эрхгүй

en: Action
mn: Үйлдэл

en: Add %s
mn: Нэмэх %s

en: Add AUTO_INCREMENT value
mn: AUTO_INCREMENT утга нэмэх

en: Add a new User
mn: Шинэ хэрэглэгч нэмэх

en: Add constraints
mn: Тогтмол нэмэх

en: Add privileges on the following database
mn: Дараах өгөгдлийн санд онцгой эрх нэмэх

en: Add privileges on the following table
mn: Дараах хүснэгтэд онцгой эрх нэмэх

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
mn: Хайлтын нөхцөл нэмэх("where" хэсгийн бие):

en: Add to index &nbsp;%s&nbsp;column(s)
mn: Индекст нэмэх&nbsp;%s&nbsp;багана(ууд)

en: Administration
mn: Зохион байгуулалт

en: After %s
mn: %s-ы дараа

en: All
mn: Бүх

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
mn: Хэрэглэгч болон онцгой эрхийг онцгой эрхийн хүснэгтийг дуудалгүй нэмэхийг зөвшөөрөх.

en: Allows altering and dropping stored routines.
mn: Хадгалагдсан заншил устгах, өөрчлөхийг зөвшөөрөх.

en: Allows altering the structure of existing tables.
mn: Байгаа хүснэгтийн бүтцийг өөрчлөхийг зөвшөөрөх.

en: Allows changing data.
mn: Өгөгдөл солихыг зөвшөөрөх.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
mn: Хэрэв ХИ холболтын тоо гүйцсэн ч холбогдохыг зөвшөөрөх. Бусад хэрэглэгчийн процессыг үгүй хийх эсвэл глобал утгыг өөрчлөх шаардлагатай болно.

en: Allows creating and dropping indexes.
mn: Индекс үүсгэх, устгахыг зөвшөөрөх.

en: Allows creating new databases and tables.
mn: Шинэ өгөгдлийн сан, хүснэгт үүсгэхийг зөвшөөрөх.

en: Allows creating new tables.
mn: Шинэ хүснэгт үүсгэхийг зөвшөөрөх.

en: Allows creating new views.
mn: Шинэ харц үүсгэхийг зөвшөөрөх.

en: Allows creating stored routines.
mn: Хадгалагдсан заншил үүсгэхийг зөвшөөрөх.

en: Allows creating temporary tables.
mn: Завсрын хүснэгт үүсгэхийг зөвшөөрөх.

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
mn: Хэрэглэгчийн эрхийг үүсгэх, устгах, да.нэрлэхийг зөвшөөрөх.

en: Allows deleting data.
mn: Өгөгдөл устгахыг зөвшөөрөх.

en: Allows dropping databases and tables.
mn: ӨС, хүснэгт устгахыг зөвшөөрөх

en: Allows dropping tables.
mn: Хүснэгт устгахыг зөвшөөрөх.

en: Allows executing stored routines.
mn: Хадгалагдсан заншлыг ажиллуулахыг зөвшөөрөх.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
mn: Өгөгдөл оруулах, файл руу гаргахыг зөвшөөрөх.

en: Allows inserting and replacing data.
mn: Өгөгдөл нэмэх, солихыг зөвшөөрөх.

en: Allows locking tables for the current thread.
mn: Тухайн процесст хүснэгт түгжихийг зөвшөөрөх.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
mn: SHOW CREATE VIEW асуултыг хийхийг зөвшөөрөх.

en: Allows reading data.
mn: Өгөгдөл уншихыг зөвшөөрөх.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
mn: Сервэрийн тохиргоог дахин дуудахыг зөвшөөрөх.

en: Allows shutting down the server.
mn: Сервэрийг унтраахыг зөвшөөрөх.

en: Allows the user to ask where the slaves / masters are.
mn: Gives the right to the user to ask where the slaves / masters are.

en: Alter table order by
mn: Хүснэгтийг эрэмбэлэлтээр өөрчлөх

en: An index has been added on %s
mn: %s-д индекс нэмэгдсэн байна

en: Analyze table
mn: Хүснэгтийг задлах

en: And
mn: БА

en: Angular links
mn: Шууд бус холбоос

en: Any
mn: Дурын

en: Any host
mn: Дурын хост

en: Any user
mn: Дурын хэрэглэгч

en: Apr
mn: 4-р

en: Arabic
mn: Араб

en: Armenian
mn: Армян

en: Ascending
mn: Өсөхөөр

en: At Beginning of Table
mn: Хүснэгтийн эхэнд

en: At End of Table
mn: Хүснэгтийн төгсгөлд

en: Attributes
mn: Атрибутууд

en: Aug
mn: 8-р

en: Autoextend increment
mn: Авто нэмэгдэлт

en: Automatic recovery mode
mn: Авто сэргээх горим

en: Available MIME types
mn: Идэвхтэй MIME-төрлүүд

en: Available transformations
mn: Идэвхтэй өөрчлөлт

en: B
mn: Байт

en: Back
mn: Өмнөх

en: Baltic
mn: Балти

en: Begin
mn: Эхлэл

en: Binary
mn:  Хоёртын

en: Binary - do not edit
mn:  Хоёртын өгөгдөл - засагдахгүй

en: Binary log
mn: Хоёртын log

en: Bookmark %s created
mn: Тэмдэглэл %s нь үүсгэгдлээ

en: Bookmark this SQL query
mn: Энэ SQL-асуулт-ыг тэмдэглэх

en: Bookmarked SQL query
mn: Тэмдэглэгдсэн SQL-асуулт

en: Browse
mn: Хөтлөх

en: Browse distinct values
mn: Онцгой утгуудыг харах

en: Browser transformation
mn: Хөтчийн өөрчлөл

en: Buffer Pool
mn: Буффер Pool

en: Buffer Pool Activity
mn: Буффер Pool Идэвхжил

en: Buffer Pool Usage
mn: Буффер Pool Хэрэглээ

en: Buffer pool size
mn: Буффер pool хэмжээ

en: Bulgarian
mn: Болгар

en: Busy pages
mn: Завгүй хуудсууд

en: CREATE DATABASE before copying
mn: хуулахын өмнө CREATE DATABASE

en: CSV for MS Excel
mn: CSV өгөгдлийг MS Excel-ээр

en: CSV using LOAD DATA
mn: CSV хэрэглэх нь LOAD DATA

en: Can't copy table to same one!
mn:  Адил нэртэй хүснэгт рүү хуулж чадсангүй!

en: Can't move table to same one!
mn: Адил нэр байсан тул хүснэгтийг зөөсөнгүй!

en: Can't rename index to PRIMARY!
mn: Индексийг PRIMARY болгож чадсангүй!

en: Cancel
mn: Болих

en: Cannot connect: invalid settings.
mn: Холбогдсонгүй: тохируулга буруу.

en: Cannot log in to the MySQL server
mn: MySQL руу нэвтэрч чадсангүй

en: Cardinality
mn: Ерөнхий

en: Central European
mn: Төв-Европ

en: Change
mn: Солих

en: Change Login Information / Copy User
mn: Нэвтрэх мэдээллийг солих/ Хэрэглэгч хуулах

en: Change password
mn: Нууц үг солих

en: Character Sets and Collations
mn: Кодлол ба жишилт

en: Character set of the file:
mn: Файлын кодлол:

en: Charset
mn: Кодлол

en: Charsets
mn: Кодлолууд

en: Check All
mn: Бүгдийг чагтлах

en: Check Privileges
mn: Онцгой эрх шалгах

en: Check privileges for database &quot;%s&quot;.
mn: &quot;%s&quot; өгөгдлийн сангийн онцгой эрх шалгах.

en: Check referential integrity:
mn: Үнэн зөв өгөгдлийг шалгах:

en: Check table
mn: Хүснэгт шалгах

en: Check tables having overhead
mn: Дээдхийг шалгах

en: Collation
mn: Жишилт

en: Column count has to be larger than zero.
mn: Баганы тоо тэгээс их байна.

en: Column names
mn: Баганын нэрс

en: Column-specific privileges
mn: Онцгой эрх, баганын эрх

en: Command
mn: Команд

en: Comments
mn: Тайлбар

en: Compression
mn: Шахалт

en: Connections
mn: Холболт

en: Constraints for dumped tables
mn: Асгарсан хүснэгтийг хүчлэх

en: Continued table caption
mn: Үргэлжилсэн хүснэгтийн гарчиг

en: Cookies must be enabled past this point.
mn: Энэ газарт Cookies нээлттэй байх ёстой.

en: Copy
mn: Хуулах

en: Copy database to
mn: Өгөгдлийн сан хуулах нь

en: Copy table to (database<b>.</b>table):
mn: Хүснэгт хуулах(өгөгдлийн сан<b>.</b>хүснэгт):

en: Could not load import plugins, please check your installation!
mn: Оруулах нэмэлтүүд дуудагдсангүй, суулгацаа шалгана уу!

en: Create
mn: Үүсгэх

en: Create PHP Code
mn: PHP-код үүсгэх

en: Create a new index
mn: Шинэ индекс үүсгэх

en: Create a new user with the same privileges and ...
mn: Адил онцгой эрхтэй хэрэглэгч үүсгэх ба ...

en: Create a page
mn: Шинэ хуудас үүсгэх

en: Create new database
mn: Шинэ ӨС үүсгэх

en: Create relation
mn: Холбоо үүсгэх

en: Create table
mn: Хүснэгт үүсгэх

en: Create table on database %s
mn: %s ӨС-д шинэ хүснэгт үүсгэх

en: Creation
mn: Үүсгэлт

en: Creation of PDFs
mn: PDF-схемийн үүсгэлт

en: Creation/Update/Check dates
mn: Үүсгэлт/Шинэчлэлт/Огноо шалгах

en: Criteria
mn: Хэмжүүр

en: Croatian
mn: Хорват

en: Cyrillic
mn: Кирилл

en: Czech
mn: Чех

en: Czech-Slovak
mn: Чехословак

en: Danish
mn: Дани

en: Data
mn: Өгөгдөл

en: Data Dictionary
mn: Өгөгдлийн толь

en: Data files
mn: Өгөгдлийн файлууд

en: Data home directory
mn: Өгөгдлийн үндсэн хавтас

en: Data only
mn: Зөвхөн өгөгдөл

en: Data pointer size
mn: Өгөгдөл заагчийн хэмжээ

en: Database
mn: ӨС

en: Database %s has been copied to %s
mn: ӨС %s нь %s руу хуулагдлаа

en: Database %s has been dropped.
mn: %s өгөгдлийн сан устгагдсан.

en: Database %s has been renamed to %s
mn: ӨС %s-н нэр нь %s-ээр солигджээ

en: Database comment:
mn: ӨС-ийн тайлбар:

en: Database for user
mn: Хэрэглэгчийн өгөгдлийн сан

en: Database seems to be empty!
mn: Өгөгдлийн сан хоосон санагдаж байна!

en: Database-specific privileges
mn:  Онцгой эрх, өгөгдлийн сангийн эрх

en: Databases
mn: Өгөгдлийн сангууд

en: Databases statistics
mn: Өгөгдлийн сангийн статистик

en: Dec
mn: 12р

en: Default
mn: Анхдагч

en: Default theme %s not found!
mn: Анхдагч сэдэв %s байхгүй байна!

en: Defragment table
mn: Хүснэгт янзлах

en: Del
mn: Устгах

en: Delayed inserts
mn: Давталттай оруулалт

en: Delete
mn: Устгах

en: Delete relation
mn: Холбоог устгах

en: Deleting %s
mn: %s-г устгаж байна

en: Delimiter
mn: Зааглагч

en: Descending
mn: Буурахаар

en: Description
mn: Тайлбар

en: Designer
mn: Дизайнч

en: Direct links
mn: Шууд холбоос

en: Dirty pages
mn: Бохир хуудсууд

en: Disable foreign key checks
mn: Гадаад түлхүүр шалгалтыг хаах

en: Disabled
mn: Хаагдсан

en: Display Features
mn: Онцлог харуулах

en: Display all tables with the same width
mn: бүх хүснэгтийг ижил өргөнөөр харуулах уу?

en: Display order:
mn: Харуулах эрэмбэ:

en: Displaying Column Comments
mn: Баганын тайлбарыг харуулж байна

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
mn: Дарагдхуйц эрхийхумс-ыг харуулж байна. сонголт: өргөн,өндөр цэгээр (эх хэмжээ нь хадгалагдана)

en: Displays a link to download this image.
mn: Уг зургийн холбоосыг харуулж байна (direct blob download, i.e.).

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "...").
mn: Only shows part of a string. First option is an offset to define where the output of your text starts (Default 0). Second option is an offset how much text is returned. If empty, returns all the remaining text. The third option defines which chars will be appended to the output when a substring is returned (Default: ...).

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
mn: Өгөгдлийн дүрслэлийг арван зургаатаар харуулах. Сонголтоор эхний параметр нь хэр их хоосон зай нэмэхийг тодорхойлно (анхдагчаар 2).

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
mn: "жишээ асуулт" хийх (тэмдэгт: "%")

en: Do not change the password
mn: Нууц үгийг солихгүй

en: Do not overwrite this query from outside the window
mn: Цонхны гаднаас энэ асуултыг давхарлахгүй байх

en: Do you really want to
mn: Та үнэхээр

en: Documentation
mn: Баримт

en: Drop
mn: Устгах

en: Drop the databases that have the same names as the users.
mn: Хэрэглэгчтэй адил нэртэй өгөгдлийн санг устгах.

en: Dump has been saved to file %s.
mn: Асгалт %s файлд хадгалагдсан.

en: Dumping data for table
mn: Хүснэгтийн өгөгдлийг устгах

en: Edit
mn: Засах

en: Edit Privileges
mn: Онцгой эрхүүдийг засах

en: Edit next row
mn: Дараагийн мөрийг засах

en: Effective
mn: Эффекттэй

en: EiB
mn: EB

en: Empty
mn: Хоосон

en: Enable Statistics
mn: Нээлттэй статистик

en: Enabled
mn: Нээлттэй

en: Enclose export in a transaction
mn: Хэлэлцээр дэх гаргалтыг хаах

en: End
mn: Төгс

en: Engines
mn: Хөдөлгүүрүүд

en: English
mn: Англи

en: Error
mn: Алдаа

en: Error in ZIP archive:
mn: ZIP архивт байгаа алдаа:

en: Esperanto
mn: Есперанто

en: Estonian
mn: Эстони

en: Event
mn: Үзэгдэл

en: Event type
mn: Хэрэг явдлын төрөл

en: Explain SQL
mn: SQL тайлбар

en: Export
mn: Гаргах

en: Export/Import to scale
mn: Гаргах/Оруулах хэмжээс

en: Extra
mn: Нэмэлт

en: Failed attempts
mn: Бүтэлгүйтсэн оролдлого

en: Feb
mn: 2-р

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
mn: Файл %s нь сервэр дээр байна, нэрээ соль эсвэл давхарлах сонголтыг шалга.

en: File could not be read
mn: Файл уншигдахгүй байна

en: Files
mn: Файлууд

en: Find:
mn: Хайх:

en: Flush (close) all tables
mn: Бүх хүснэгтийг цэвэрлэх (хаах)

en: Flush query cache
mn: Асуудлын утгыг цэвэрлэх

en: Font size
mn: Үсгийн хэмжээ

en: For a list of available transformation options and their MIME type transformations, click on %stransformation descriptions%s
mn: Боломжтой өөрчлөлийн сонголтуудын жагсаалт ба тэдгээр MIME-төрлийн өөрчлөлүүдийн тулд, %sөөрчлөлийн тайлбар%s -д дарах

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
mn: Анхдагч утгаар энэ тогтнолыг ашиглан ташуу зураас, хашилтгүй ганц утга оруулна уу: a

en: Format
mn: Тогтнол

en: Format of imported file
mn: Оруулсан файлын тогтнол

en: Free pages
mn: Чөлөөт хуудсууд

en: Fri
mn: Ба

en: Fulltext
mn: Бүтэнбичвэр

en: Function
mn: Функц

en: Functions
mn: Функцүүд

en: General relation features
mn: Ерөнхий хамаатай онцлог

en: Generate
mn: Бий болгох

en: Generate Password
mn: Нууц үг бий болгох

en: Generated by
mn: Үүсгэгч

en: Generation Time
mn: Үүссэн цаг

en: Georgian
mn: Гүрж

en: German
mn: Немец

en: GiB
mn: ГБ

en: Gives access to the complete list of databases.
mn: Өгөгдлийн сангийн бүрэн жагсаалт руу хандахыг өгөх.

en: Global privileges
mn: Глобал онцгой эрх

en: Global value
mn: Глобал утга

en: Go
mn: Яв

en: Go back to previous page
mn: Буцах

en: Go back to this page
mn: Энэ хуудас руу буцах

en: Grant
mn: Хандив

en: Greek
mn: Грек

en: Handler
mn: Баригч

en: Has no effect in this MySQL version.
mn: MySQL-ын энэ хувилбарт үйлчлэлгүй.

en: Hebrew
mn: Иврей

en: Help
mn: Тусламж

en: Hide
mn: Нуух

en: Hide/Show Tables with no relation
mn: Нуух/Харуулах Холбоо байхгүй Хүснэгтүүд

en: Hide/Show all
mn: Нуух/Харуулах бүгдийг

en: Home
mn: Гэр

en: Host
mn: Хост

en: How many temporary files mysqld has created.
mn: Хичнээн завсрын файл mysqld-д үүсгэгдэв.

en: Hungarian
mn: Унгар

en: Icelandic
mn: Исланд

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
mn: Хэрэв завсрын файл MyISAM индекс үүсгэлтэд хэрэглэгдсэн бол үүнээс их энд тодорхойлогдсон хэмжээгээр key cache хэрэглэх хэрэгтэй, key cache аргыг илүүд үзвэл.

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
mn: Хэрэв энэ утга нь 1 -ээс их байвал, эрэмбэлэх процессоор Засах үед MyISAM хүснэгтийн индексүүд нь зэрэгцээгээр (индекс бүрт өөрийн процесс) үүсгэгдсэн.

en: Ignore
mn: Үл тоох

en: Import
mn: Оруулах

en: Import files
mn: Файл оруулах

en: Import has been successfully finished, %d queries executed.
mn: Оруулалт амжилттай дууслаа, %d асуудал ажиллав.

en: Import/Export coordinates for PDF schema
mn: Оруулах/Гаргах PDF схемийн координат

en: Include table caption
mn: Хүснэгтийн гарчиг холбогдсон

en: Index
mn: Индекс

en: Index %s has been dropped
mn: Индекс %s нь устгагдсан

en: Index name:
mn: Индексийн нэр&nbsp;:

en: Index type:
mn: Индексийн төрөл&nbsp;:

en: Indexes
mn: Индексүүд

en: Information
mn: Мэдээлэл

en: InnoDB Status
mn: InnoDB байдал

en: Ins
mn: Оруулах

en: Insert
mn: Оруулах

en: Insert another new row
mn: Өөр шинэ мөр оруулах

en: Insert as new row
mn: Шинэ мөр оруулаад

en: Inside table(s):
mn: Хүснэгт(үүд) дотор:

en: Insufficient space to save the file %s.
mn: Файл %s-г хадгалах зай хүрэлцэхгүй байна.

en: Internal relation added
mn: Дотоод холбоо нэмэгдэв

en: Internal relations
mn: Дотоод хамаарал

en: Invalid Identifer
mn: Буруу тодорхойлогч

en: Invalid authentication method set in configuration:
mn: Тохиргоонд сонгогдсон буруу зөвшөөрлийн арга:

en: Invalid database
mn: Буруу өгөгдлийн сан

en: Invalid format of CSV input on line %d.
mn: CSV оруулалтад %d мөрөнд буруу тогтнол байна.

en: Invalid hostname for server %1$s. Please review your configuration.
mn: %1$s сервэрийн хост буруу. Өөрийн тохиргоогоо нягтална уу.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
mn: CSV оруулалтад буруу параметр нь: %s

en: Invalid table name
mn: Хүснэгтийн буруу нэр

en: Jan
mn: 1-р

en: Japanese
mn: Япон

en: Joins
mn: Нэгдэл

en: Jul
mn: 7-р

en: Jump to database &quot;%s&quot;.
mn: &quot;%s&quot; өгөгдлийн сан руу үсрэх.

en: Jun
mn: 6-р

en: Key cache
mn: Түлхүүрийн нөөцлөл

en: Keyname
mn: Түлхүүрийн нэр

en: KiB
mn: кБ

en: Kill
mn: Алах

en: Korean
mn: Солонгос

en: Label
mn: Хаяг

en: Landscape
mn: Ландшафт

en: Language
mn: Хэл

en: Last check
mn: Сүүлийн шалгалт

en: Last update
mn: Сүүлийн шинэчлэл

en: Latched pages
mn: Latched хуудсууд

en: Latvian
mn: Латви

en: Length/Values
mn: Урт/Утгууд*

en: Let every user access this bookmark
mn: Энэ тэмдэглэгээг бүх хэрэглэгчид хандахыг зөвшөөрөх

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
mn: Цаг тутамд хэрэглэгчийн хүснэгт эсвэл өгөгдлийн сан солих командыг хязгаарлах.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
mn: Цаг тутамд шинээр холбогдох хэрэглэгчийн тоог хязгаарлах.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
mn: Цаг тутамд хэрэглэгчийн асуулт (query) илгээхийг хязгаарлах.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
mn: Хэрэглэгчдэд байх зэрэг холболтын хязгаарлах тоо.

en: Lines terminated by
mn: Шугамыг төгсгөгч

en: Link not found
mn: Холбоос олдсонгүй

en: Links to
mn: Холбоос

en: Lithuanian
mn: Латви

en: Location of the text file
mn: Бичвэрфайлын байрлал

en: Log in
mn: Нэвтрэх

en: Log name
mn: Log нэр

en: Log out
mn: Гарах

en: Login Information
mn: Нэвтрэх мэдээлэл

en: MIME TYPES FOR TABLE
mn: Хүснэгтийн MIME-төрлүүд

en: MIME type
mn: MIME-төрөл

en: MIME types printed in italics do not have a separate transformation function
mn: MIME-types printed in italics do not have a seperate transformation function

en: Mar
mn: 3-р

en: Max: %s%s
mn: ХИ хэмжээ: %s%s

en: Maximal length of created query
mn: Үүсгэгдсэн асуудлын хамгийн их урт

en: Maximum size for temporary files on index creation
mn: Индекс үүсгэлт дэх завсрын файлын ХИ хэмжээ

en: Maximum size for temporary sort files
mn: Завсрын эрэмбэлэх файлын ХИ хэмжээ

en: May
mn: 5-р

en: May be approximate. See [a@./Documentation.html#faq3_11@Documentation]FAQ 3.11[/a]
mn: May be approximate. See FAQ 3.11

en: MiB
mn: МБ

en: Missing value in the form!
mn: Форм дахь утгыг орхисон!

en: Modifications have been saved
mn: Өөрчлөлт хадгалагдав

en: Modify
mn: Өөрчлөх

en: Modify an index
mn: Өөрчлөх индекс

en: Mon
mn: Да

en: Move Menu
mn: Цэс зөөх

en: Move table to (database<b>.</b>table):
mn: Хүснэгтийг зөөх (өгөгдлийн сан<b>.</b>хүснэгт):

en: MySQL charset
mn: MySQL-кодлол

en: MySQL client version
mn: MySQL клиент хувилбар

en: MySQL connection collation
mn: MySQL холболтын кодлол

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
mn: MySQL хоосон үр дүн буцаалаа (тэг мөрүүд г.м.).

en: MySQL said:
mn: MySQL хэлэх нь:

en: Name
mn: Нэр

en: Next
mn: Цааш

en: No
mn: Үгүй

en: No Password
mn: Нууц үггүй

en: No Privileges
mn: Онцгой эрхгүй

en: No activity within %s seconds; please log in again
mn: %s секунд ба түүнээс их идэвхгүй байжээ, дахин нэвтэрнэ үү

en: No change
mn: Солигдохгүй

en: No databases
mn: ӨС байхгүй

en: No databases selected.
mn: ӨС сонгогдоогүй.

en: No description is available for this transformation.<br />Please ask the author what %s does.
mn: Энэ өөрчлөлтөд Тайлбаргүй нь идэвхтэй.<br />%s-ын зохиогчийг асууна уу.

en: No files found inside ZIP archive!
mn: ZIP архив дотор файл байхгүй байна!

en: No index defined!
mn: Индекс тодорхойлогдоогүй!

en: No index parts defined!
mn: Тодорхойлогдсон индексийн хэсэггүй!

en: No preview available.
mn: Боломжит харагдац байхгүй байна.

en: No privileges.
mn: Онцгой эрхгүй.

en: No rows selected
mn: Сонгогдсон мөргүй

en: No tables found in database.
mn: ӨС-д хүснэгт олдсонгүй.

en: No themes support; please check your configuration and/or your themes in directory %s.
mn: Арьс боломжгүй, өөрийн тохиргоогоо шалга ба/эсвэл %s-т арьс байгаа эсэхийг хар.

en: No users selected for deleting!
mn: Устгахаар хэрэглэгч сонгогдсонгүй!

en: No valid image path for theme %s found!
mn: Сэдэв %s-д олдсон зургийн зам буруу байна!

en: None
mn: Байхгүй

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
mn: Тэмдэглэл: Вэб сервэр, MySQL-ийн хоорондох өгөгдөл дамжуулах статистик.

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
mn: Тэмдэглэл: Тохируулгын сонголтыг  0 (тэг) болговол хязгаарыг хасна.

en: Note: phpMyAdmin gets the users' privileges directly from MySQL's privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
mn: Тэмдэглэл: phpMyAdmin нь MySQL-ийн онцгой эрхийн хүснэгтээс хэрэглэгчдийн онцгой эрхийг авна. Хэрэв тэд гараар өөрчлөгдсөн бол эдгээр хүснэгтийн агуулга нь сервэрт хэрэглэгдэж буйгаас өөр байна. Энэ тохиолдолд %sдахин дуудаж%s үргэлжлүүлнэ үү.

en: Nov
mn: 11р

en: Null
mn: Хоосон

en: Number of rows per page
mn: Хуудас дахь мөрийн тоо

en: Number of tables
mn: Хүснэгтийн тоо

en: OK
mn: Бэлэн

en: Oct
mn: 10р

en: Official Homepage
mn: phpMyAdmin-ын албан ёсны вэб сайт

en: Open new phpMyAdmin window
mn: Шинэ phpMyAdmin цонх нээх

en: Operations
mn: Үйлдлүүд

en: Operator
mn: Оператор

en: Optimize table
mn: Хүснэгтийг зүгшрүүлэх

en: Options
mn: Сонголтууд

en: Or
mn: Эсвэл

en: Original position
mn: Жинхэнэ байрлал

en: Overhead
mn: Толгой дээр

en: Overwrite existing file(s)
mn: Файл(ууд)-г дарж бичих

en: PHP Version
mn: PHP хувилбар

en: Page number:
mn: Хуудасны дугаар:

en: Pages containing data
mn: Хуудсуудын агуулсан өгөгдөл

en: Pages to be flushed
mn: Хуудсууд зайлагдсан

en: Paper size
mn: Цаасны хэмжээ

en: Password
mn: Нууц үг

en: Password Hashing
mn: Нууц үг хувиргах

en: Password:
mn: Нууц үг:

en: Pending log file writes.
mn: Тэмдэглэлийн файл руу бичих хүлээлт.

en: Persian
mn: Перс

en: PiB
mn: PB

en: Please choose a page to edit
mn: Засах Хуудсаа сонго

en: Please configure the coordinates for table %s
mn: %s хүснэгтийн координатыг тохируулна уу

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'...<br />If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
mn: Өөрчлөлийн сонголтыг оруулах утгын тогтнол нь: 'a', 100, b,'c'...<br />Хэрэв та буруу ташуу зургаас эсвэл дан хашилт тавихыг хүсвэл буруу ташуу зураасыг өмнө нь тавина уу. (Ж: '\\xyz' or 'a\'b').

en: Please see the documentation on how to update your column_comments table
mn: Column_comments Хүснэгтийн хэрхэн шинэчлэх талаар баримтжууллаас харна уу

en: Please select a database
mn: Өгөгдлийн сан сонго

en: Please select the primary key or a unique key
mn: Үндсэн түлхүүр эсвэл орь ганц түлхүүр сонгон уу

en: Polish
mn: Польш

en: Portrait
mn: Дүрслэл

en: Position
mn: Байрлал

en: Previous
mn: Өмнөх

en: Primary
mn: Үндсэн

en: Print
mn: Хэвлэх

en: Print view
mn: Хэвлэхээр харах

en: Print view (with full texts)
mn: Хэвлэхээр харах (бүх бичвэртэй нь)

en: Privileges
mn: Онцгой эрхүүд

en: Problems with indexes of table `%s`
mn: Хүснэгт `%s`-ийн индекс асуудалтай

en: Procedures
mn: Процедурүүд

en: Processes
mn: Процессууд

en: Propose table structure
mn: Хүснэгтийн бүтцийг таниулах

en: Protocol version
mn: Протоколын хувилбар

en: Query
mn: Асуулт (Query)

en: Query cache
mn: Асуудлын нөөцлөл

en: Query results operations
mn: Асуудлын үр дүнгийн үйлдэл

en: Query took %01.4f sec
mn: Асуулт нь %01.4f сек авлаа

en: Query type
mn: Асуултын төрөл

en: Query window
mn: Асуултын цонх

en: RELATIONS FOR TABLE
mn: Хүснэгтийн хамаарал

en: Re-type
mn: Дахин бич

en: Read misses
mn: Уншилт алдагдсан

en: Read misses in %
mn: Уншилт алдсан нь %

en: Read requests
mn: Унших гуйлт

en: Received
mn: Ирсэн

en: Refresh
mn: Да.дуудах

en: Relation deleted
mn: Холбоо устав

en: Relation view
mn: Хамаарал харах

en: Relational schema
mn: Хамааралтай схем

en: Relations
mn: Хамаарал

en: Reload
mn: Да.дууд

en: Reloading the privileges
mn: Онцгой эрхийг дахин дуудаж байна

en: Remove selected users
mn: Сонгогдсон хэрэглэгчдийг хасах

en: Rename database to
mn: Өгөгдлийн санг д.нэрлэх нь

en: Rename table to
mn: Хүснэгтийг да.нэрлэх

en: Repair table
mn: Хүснэгт засах

en: Repair threads
mn: Thread засах

en: Replace NULL by
mn: NULL-ыг орлуулах нь

en: Replace existing bookmark of same name
mn: Өмнөх адил нэртэй тэмдэглэлийг солих

en: Replace table data with file
mn: Хүснэгтийн өгөгдлийг орлуулах файл

en: Replication
mn: Олшруулалт

en: Reset
mn: Да.эхлэх

en: Resource limits
mn: Нөөцийн хязгаар

en: Revoke
mn: Хүчингүй

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
mn: Устгахын төгсгөлд нь хэрэглэгчдээс идэвхтэй бүх онцгой эрхийг хүчингүй болгох.

en: Romanian
mn: Румын

en: Row Statistics
mn: Мөрийн статистик

en: Row length
mn: Мөрийн урт

en: Rows
mn: Мөрүүд

en: Run SQL query/queries on database %s
mn: Өгөгдлийн сан %s дээрх SQL асуултыг ажиллуулах

en: Run SQL query/queries on server %s
mn: %s сервэр дээр SQL асуудал/асуудлууд ажиллуулах

en: Runtime Information
mn: Ажиллах үеийн мэдээлэл

en: Russian
mn: Орос

en: SQL compatibility mode
mn: SQL нийцтэй горим

en: SQL history
mn: SQL түүх

en: SQL query
mn: SQL-асуулт

en: SQL query on database <b>%s</b>:
mn: ӨС <b>%s</b> дахь SQL-асуулт:

en: SQL result
mn: SQL-үр дүн

en: Sat
mn: Бя

en: Save
mn: Хадгалах

en: Save as file
mn: Илгээх

en: Save position
mn: Байрлал хадгалах

en: Search
mn: Хайх

en: Search in database
mn: Өгөгдлийн санд хайх

en: Search results for "<i>%s</i>" %s:
mn: Хайлтын үр дүн "<i>%s</i>" %s:

en: Select All
mn: Бүгдийг сонгох

en: Select Foreign Key
mn: Гадаад түлхүүр сонгох

en: Select Tables
mn: Хүснэгтүүд сонго

en: Select binary log to view
mn: Харах хоёртын log сонго

en: Select referenced key
mn: Хамаарагдсан түлхүүр сонгох

en: Sent
mn: Илгээгдэв

en: Sep
mn: 9-р

en: Server
mn: Сервэр

en: Server Choice
mn: Сервэр сонго

en: Server variables and settings
mn: Сервэрийн утгууд болон тохиргоонууд

en: Server version
mn: Сервэрийн хувилбар

en: Server:
mn: Сервэр

en: Servers
mn: Сервэрүүд

en: Session value
mn: Сессон утга

en: Show
mn: Харах

en: Show Full Queries
mn: Бүтэн асуулт харуулах

en: Show PHP information
mn: PHP -ийн мэдээлэл харах

en: Show all
mn: Бүгдийг харах

en: Show color
mn: Өнгө харах

en: Show dimension of tables
mn: Хүснэгтийн харьцаа харуулах

en: Show grid
mn: Тор харуулах

en: Show open tables
mn: Нээлттэй хүснэгтүүдийг харуулах

en: Show processes
mn: Процесууд харах

en: Show slave hosts
mn: Дагавар хостыг харуулах

en: Show slave status
mn: Дагавар төлвийг харуулах

en: Show tables
mn: Хүснэгтүүдийг харуулах

en: Show/Hide left menu
mn: Харуулах/Нуух зүүн цэс

en: Showing SQL query
mn: SQL асуудал харуулах

en: Showing as PHP code
mn: PHP кодоор харуулах

en: Showing bookmark
mn: Тэмдэглэл харуулах

en: Showing rows
mn: Мөрүүдийг харуулж байна

en: Simplified Chinese
mn: Энгийн хятад

en: Size
mn: Хэмжээ

en: Skip Explain SQL
mn: SQL тайлбарлахыг орхих

en: Skip Validate SQL
mn: SQL шалгалтыг алгасах

en: Slovak
mn: Словак

en: Slovenian
mn: Словени

en: Small/Big All
mn: Жижиш/Том Бүгдийг

en: Sort
mn: Эрэмбэлэх

en: Sort buffer size
mn: Буфферийн хэмжээг эрэмбэлэх

en: Sort by key
mn: Түлхүүрээр эрэмбэлэх

en: Sorting
mn: Эрэмбэлж байна

en: Space usage
mn: Ашиглалтын зай

en: Spanish
mn: Испани

en: Statements
mn: Баримтжуулал

en: Status
mn: Статус

en: Storage Engine
mn: Агуулах хөдөлгүүр

en: Storage Engines
mn: Агуулах хөдөлгүүрүүд

en: Structure
mn: Бүтэц

en: Structure and data
mn: Бүтэц ба өгөгдөл

en: Structure for view
mn: Харах бүтэц

en: Structure only
mn: Зөвхөн бүтэц

en: Submit
mn: Илгээ

en: Submit Query
mn: Асуултыг илгээх

en: Sum
mn: Нийт

en: Sun
mn: Ня

en: Swedish
mn: Швед

en: Switch to copied database
mn: Хуулагдсан ӨС руу шилжих

en: Switch to copied table
mn: Хуулагдсан хүснэгт рүү шилжих

en: Table
mn: Хүснэгт

en: Table %s already exists!
mn: Хүснэгт %s нь оршин байна!

en: Table %s has been copied to %s.
mn: %s хүснэгт %s руу хуулагдлаа.

en: Table %s has been dropped
mn: Хүснэгт %s нь устгагдлаа

en: Table %s has been emptied
mn: Хүснэгт %s нь хоослогдлоо

en: Table %s has been flushed
mn: Хүснэгт %s нь flushed боллоо

en: Table %s has been moved to %s.
mn: Хүснэгт %s нь %s руу зөөгдөв.

en: Table %s has been renamed to %s
mn: Хүснэгт %s-ын нэр %s болж өөрчлөгдлөө

en: Table caption
mn: Хүснэгтийн гарчиг

en: Table comments
mn: Хүснэгтийн тайлбар

en: Table maintenance
mn: Хүснэгтийн ашиглалт

en: Table name
mn: Хүснэгтийн нэр

en: Table of contents
mn: Агуулгын хүснэгт

en: Table options
mn: Хүснэгтийн сонголтууд

en: Table seems to be empty!
mn: Хүснэг хоосон үзэгдэж байна!

en: Table structure for table
mn: Хүснэгтийн бүтэц

en: Table-specific privileges
mn:  Хүснэгтийн тусгай онцгой эрхүүд

en: Tables
mn: Хүснэгт

en: Temporary data
mn: Завсрын өгөгдөл

en: Thai
mn: Таи

en: The <tt>$cfg['PmaAbsoluteUri']</tt> directive MUST be set in your configuration file!
mn: <tt>$cfg['PmaAbsoluteUri']</tt> -ыг тохиргооны файлд тохируулах хэрэгтэй!

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
mn: Хэрэв энэ нь өгсөн нэр бүхий хүснэгтийн талаар мэдэж байвал MySQL сервэр нь NDB Кластер хадгалуурын хөдөлгүүрийг асууж чадна. Үүнийг ололт гэж нэрлэнэ. Ололтын баригч нь ололт хийгдсэн хүснэгтийн хичнээн удааг илэрхийлэх тоо юм.

en: The SQL validator could not be initialized. Please check if you have installed the necessary PHP extensions as described in the %sdocumentation%s.
mn: SQL баталгаажуулагч эхлэгдсэнгүй. Хэрэв PHP өргөтгөл суугдсан бол шалгана уу, %sбаримтжуулалд%s тодорхойлогдсон.

en: The amount of data read so far, in bytes.
mn: Өгөгдөл ойрхон уншсан дүн, байтаар.

en: The amount of data written so far, in bytes.
mn: Өгөгдөл ойрхон бичсэн дүн, байтаар.

en: The bookmark has been deleted.
mn: Тэмдэглэгээ устгагдсан.

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
mn: REPAIR TABLE -ийн үед MyISAM индексийг эрэмбэлэх эсвэл CREATE INDEX болон ALTER TABLE -ээр индекс үүсгэх үед буффер хуваарилагдсан.

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
mn: Бүх InnoDB өгөгдлийн файлын хавтсын замын үндсэн хэсэг.

en: The configuration file now needs a secret passphrase (blowfish_secret).
mn: Тохиргооны файл одоо нууцлал шаардаж байна (blowfish_secret).

en: The current number of pending fsync() operations.
mn: fsync() үйлдлийн хүлээгдэж буй тухайн тоо.

en: The current number of pending reads.
mn: Уншихаар хүлээгдэж буй тухайн тоо.

en: The current number of pending writes.
mn: Бичихээр хүлээгдэж буй тухайн тоо.

en: The current page has references to tables that no longer exist. Would you like to delete those references?
mn: Хүснэгтийн лавлахтай хуудас нь удаан оршихгүй, Та эдгээр лавлахуудыг устгах уу?

en: The database name is empty!
mn: Өгөгдлийн сангийн нэр хоосон!

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
mn: Анхдагч заагчийн хэмжээ байтаар илэрхийлэгдэх ба, CREATE TABLE -ээр MyISAM хүснэгтийг MAX_ROWS сонголт тодорхойлогдоогүй үед хэрэглэгдэнэ.

en: The directory you set for upload work cannot be reached
mn: Таны сонгосон хавтас "upload" хийгдэхгүй байна

en: The host name is empty!
mn: Хостын нэр хоосон!

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
mn: Завсрын MySQL файлын ХИ хэмжээ нь MyISAM индексийг да-үүсгэхэд (REPAIR TABLE, ALTER TABLE, болон LOAD DATA INFILE -ын үед) хэрэглэгдэнэ.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
mn: mbstring PHP extension олдсонгүй ба та multibyte charset ашиглаж байна. mbstring extension үгүйгээр phpMyAdmin нь тэмдэгт мөрийг зөв хувааж чадахгүй буюу буруу үр дүн гарч магадгүй.

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
mn: Горим нь эвдэрсэн MyISAM хүснэгтийг автоматаар засна, серверийн эхлэлийн --myisam-recover сонголтоор.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
mn: Үндсэн түлхүүрийн нэр нь PRIMARY байх ёстой!

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
mn: InnoDB үүсгэсэн "санамсаргүй" өмнөх уншилтын тоо. Замбараагүй эрэмбэлэгдсэн хүснэгтийн нилээд хувийг шалгасан асуудлыг илэрхийлнэ.

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
mn: Хэрэглэгдэж буй ДАВТАЛТТАЙ ОРУУЛАЛТ-ын thread баригчийн тоо. Ялгаатай хүснэгт бүр ДАВТАЛТТАЙ ОРУУЛАЛТ-д өөрийн thread-ийг хэрэглэнэ.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
mn: ДАВТАЛТТАЙ ОРУУЛАЛТ-аар бичигдсэн мөрийн тоо.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
mn: Цэвэрлэх хүсэлт дэх буфферийн хуудсын тоо.

en: The number of executed FLUSH statements.
mn: ЦЭВЭРЛЭХ хэлэлцээрийн ажилласан тоо.

en: The number of free pages.
mn: Чөлөөтэй байгаа хуудсуудын тоо.

en: The number of fsync() operations so far.
mn: fsync() үйлдлийн ойрхон хийгдсэн тоо.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
mn: Сервэрийн ажиллуулсан хэлэлцээрийн үед автоматаар үүссэн санах ойн хүснэгтүүдийн тоо.

en: The number of internal COMMIT statements.
mn: дотоод COMMIT хэлэлцээриийн тоо.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
mn: Дотоод ROLLBACK хэлэлцээрийн тоо.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
mn: InnoDB буфферийн нөөц дэх түгжигдсэн хуудсын тоо. Эдгээр хуудсууд нь одоогоор унших, бичих эсвэл цэвэрлэгдэж чадаагүй, мөн бусад шалгааны улмаас хасагдсан.

en: The number of log write requests.
mn: Тэмдэглэл бичих хүсэлтийн тоо.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
mn: InndoDB-ийн хийсэн логик уншилтын хүсэлтийн тоо.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
mn: InnoDB буфферийн нөөцөөс нийцэмжгүй ба ганц хуудас уншилт хийсэн логик уншилтын тоо.

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
mn: Мөр цоожилдог шиг зохион байгуулалтад хуваарилагдсан эсвэл холилдсон индексийн зохицуулгын улмаас завгүй байгаа хуудсын тоо. Энэ утга нь мөн InndoDB буфферийн нөөцийн нийт хуудас - Innodb_буфферийн нөөцийн чөлөөт хуудас - Innodb_буфферийн нөөцийн хуудсын өгөгдөл зэргээс бодогддог.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
mn: Өгөгдөл агуулж буй (бохир, цэвэр) хуудсын тоо.

en: The number of pages currently dirty.
mn: Одоогоор бохир байгаа хуудсын тоо.

en: The number of physical writes to the log file.
mn: Тэмдэглэлийн файлын физик бичилтийн тоо.

en: The number of requests to insert a row in a table.
mn: Хүснэгтэд мөр оруулах хүсэлтийн тоо.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
mn: Тогтсон байрлалд суурилсан мөрийг унших хүсэлтийн тоо. Хэрэв то үр дүнг эрэмбэлэх шаардлагатай асуудлийг цөөнхгүй хийсэн бол энэ утга өндөр байна. Та магадгүй хүснэгтийг бүрэн шалгахыг MySQL-ээс цөөнгүй хүссэн эсвэл нэгдэлд түлхүүрийг зөв ашиглаагүй байх.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
mn: Түлхүүрт суурилсан мөр унших хүсэлтийн тоо. Хэрэв энэ нь өндөр бол, таны асуудлууд болон хүснэгтүүд зөв индекслэгдсэнийг илтгэнэ.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
mn: Түлхүүрийн дараалал дахь дараагийн мөрийг унших хүсэлтийн тоо. Энэ нь хэрэв та мужийн нөхцөлтэйгээр баганын индекс шаардах эсвэл индекс шалгалтыг хийхэд нэмэгдэж байдаг.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
mn: Өгөгдлийн файл дахь дараагийн мөрийг унших хүсэлтийн тоо. Хэрэв та хүснэгтийн шалгалтийг цөөнгүй хийсэн бол энэ утга өндөр байна. Энэ нь ерөнхийдөө, таны хүснэгтүүд зөв индекслэгдээгүй эсвэл индексүүд чинь асуудалд зөв бичигдээгүйг илтгэнэ.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY ... DESC.
mn: Түлхүүрийн дараалал дахь өмнөх мөрийг унших хүсэлтийн тоо. Энэ унших арга нь голчлон ORDER BY ... DESC-д хэрэглэгддэг.

en: The number of requests to update a row in a table.
mn: Хүснэгт дэх мөрийг шинэчлэх хүсэлтийн тоо.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
mn: Ижил алдаа өгөх (түлхүүр давхардсан байж болзошгүй) бүрт ДАВТАЛТТАЙ ОРУУЛАЛТ-аар бичигдсэн мөрүүдийн тоо.

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
mn: InnoDB үүсгэсэн дараалсан өмнөх уншилтын тоо. Хүснэгтийн дараалсан бүтэн шалгалтыг InnoDB хийснийг илэрхийлнэ.

en: The number of sorted rows.
mn: Эрэмбэлэгдсэн мөрийн тоо.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
mn: Сервэрийн ажиллуулсан хэлэлцээрийн үед диск дээр үүссэн завсрын хүснэгтийн тоо. Хэрэв tmp дискийн хүснэгтүүд том бол, магадгүй та дискэнд суурилсны оронд санах ойд суурилсан завсрын хүснэгтийн tmp хүснэгтийн хэмжээн утгыг нэмэгдүүлэхийг хүсэж байж болно.

en: The number of times a row was deleted from a table.
mn: Хүснэгтээс мөр устгасан тоо.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
mn: Индексээс уншсан эхний агууламжийн хичнээн тоо. Хэрэв энэ нь өндөр бол, бүтэн индекс шалгалтыг энэ сервэр хийснийг илтгэнэ; Жишээлбэл, SELECT col1 FROM foo, энд col1 индекслэгдсэн байна.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
mn: Хоёртын тэмдэглэлийн нөөцлөлийн хэмжээ болон хэлэлцээрийн баримтжуулалтад хэрэглэгдэх завсрын файлын утгаас хэтэрсэн хоёртын тэмдэглэлийн нөөцлөлд хэрэглэгдэх хэлэлцээрийн тоо.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
mn: Завсрын хоёртын тэмдэглэлийн нөөцөлөлт хэрэглэгдэх хэлэлцээрийн тоо.

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
mn: InnoDB буфферийн нөөц рүү бичигдэж дууссан тоо.

en: The password for %s was changed successfully.
mn: %s-ы нууц үг солигдлоо.

en: The password is empty!
mn: Нууц үг хоосон байна!

en: The passwords aren't the same!
mn: Нууц їгнїїд ялгаатай байна!

en: The primary key has been dropped
mn: Үндсэн түлхүүр устгагдлаа

en: The privileges were reloaded successfully.
mn: Онцгой эрхүүд дахин дуудагдлаа.

en: The profile has been updated.
mn: Профиль шинэчлэгдлээ.

en: The row has been deleted
mn: Мөр устгагдсан

en: The selected user was not found in the privilege table.
mn: Сонгогдсон хэрэглэгч онцгой эрхийн хүснэгтэд алга байна.

en: The selected users have been deleted successfully.
mn: Сонгогдсон хэрэглэгч устгагдлаа.

en: The server is not responding
mn: Сервэрээс хариу алга

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
mn: Энэ хүснэгтийн кэш өгөгдөл, индекст хэрэглэх InnoDB санах ойн буфферийн хэмжээ.

en: The table name is empty!
mn: Хүснэгтийн нэр хоосон байна!

en: The target browser window could not be updated. Maybe you have closed the parent window, or your browser's security settings are configured to block cross-window updates.
mn: Зорилтот хөтчийн цонх шинэчлэгдсэнгүй. Магадгүй та эх цонхыг хаасан эсвэл таны хөтөч хамгаалалтын тохиргооны улмаас шинэчлэлтийг хориглогдсон

en: The total number of data reads.
mn: Өгөгдөл уншилтийн нийт тоо.

en: The total number of data writes.
mn: Өгөгдөл бичилтийн нийт тоо.

en: The user %s already exists!
mn: Хэрэглэгч %s оршин байна!

en: The user name is empty!
mn: Хэрэглэгчийн нэр хоосон!

en: The web server does not have permission to save the file %s.
mn: Вэб-сервэр файл %s-г хадгалахад зөвшөөрөлгүй байна.

en: Theme %s not found!
mn: Сэдэв %s олдсонгүй!

en: Theme / Style
mn: Арьс / Загвар

en: Theme path not found for theme %s!
mn: Сэдэв %s сэдвийн зам олдохгүй байна!

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
mn: Энд уг агуулах хөдөлгүүрийн дэлгэрэнгүй төлвийн мэдээлэл алга.

en: This Host
mn: Энэ хост

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
mn: Энэ MySQL сервэр нь %s агуулах хөдөлгүүрийг дэмжихгүй.

en: This MySQL server has been running for %s. It started up on %s.
mn: Энэ MySQL сервэр %s-д ажиллаж байна. Эхэлсэн нь %s.

en: This is not a number!
mn: Энэ тоо биш!

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
mn: Энэ үйлдэл удах янзтай. Юутай ч үргэлжлүүлэх үү?

en: This plugin does not support compressed imports!
mn: Энэ нэмэлт нь шахагдсан оруулалтыг дэмжихгүй!

en: Thread %s was successfully killed.
mn: Thread %s нь устгагдав.

en: Threads
mn: Thread-үүд

en: Thu
mn: Пү

en: TiB
mn: TB

en: Time
mn: Цаг

en: To select relation, click :
mn: Холбоо сонгохдоо, дарах нь :

en: Toggle scratchboard
mn: toggle scratchboard

en: Total
mn: Нийт

en: Total size of buffer pool, in pages.
mn: Хуудас дахь буфферийн нөөцийн хэмжээ.

en: Traditional Chinese
mn: Уламжлалт хятд

en: Traditional Spanish
mn: Уламжлалт Испани

en: Traffic
mn: Гуйвуулга

en: Transaction coordinator
mn: Хэлэлцээр зохицуулагч

en: Transformation options
mn: Өөрчлөлийн сонголтууд

en: Tue
mn: Мя

en: Turkish
mn: Турк

en: Type
mn: Төрөл

en: Ukrainian
mn: Украин

en: Uncheck All
mn: Бүх чагтыг болих

en: Unclosed quote
mn: Хаагдаагүй хашилт

en: Unicode
mn: Юникод

en: Unique
mn: Үл давтагдах

en: Unknown Punctuation String
mn: Тэмдэгт мөрийн үл мэдэх цэг тэмдэглэл

en: Unknown language: %1$s.
mn: Үл мэдэгдэх хэл: %1$s.

en: Unselect All
mn: Бүх сонгосныг болих

en: Update Query
mn: Update асуулт

en: Usage
mn: Ашиглалт

en: Use Host Table
mn: Хост хүснэгт хэрэглэх

en: Use LOCAL keyword
mn: LOCAL түлхүүр үг хэрэглэх

en: Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere
mn: TAB товчийг хэрэглэн утгаас утгын хооронд шилжинэ, эсвэл CTRL+сумууд-аар зөөгдөнө

en: Use Tables
mn: Хүснэгт хэрэглэх

en: Use delayed inserts
mn: Давталттай оруулалт хэрэглэх

en: Use ignore inserts
mn: Оруулалтыг үл тоох

en: Use text field
mn: Бичвэр талбар хэрэглэх

en: Use this value
mn: Уг утгыг хэрэглэх

en: User
mn: Хэрэглэгч

en: User name
mn: Хэрэглэгчийн нэр

en: Username:
mn: Нэвтрэгч:

en: Users having access to &quot;%s&quot;
mn: Хэрэглэгчдийн хандсан нь &quot;%s&quot;

en: Validate SQL
mn: SQL-ийг батлах

en: Value
mn: Утга

en: Variable
mn: Хувьсагч

en: Variables
mn: Утгууд

en: Version information
mn: Хувилбарын мэдээлэл

en: View
mn: Харц

en: View %s has been dropped
mn: Харц %s нь устгагдсан

en: View dump (schema) of database
mn: ӨС-ийн схем харах

en: View dump (schema) of databases
mn: ӨС-ийн схем харах

en: View dump (schema) of table
mn: Хүснэгтийн схем харах

en: View only
mn: Зөвхөн харах

en: Wed
mn: Лх

en: Welcome to %s
mn: %s-д тавтай морилно уу

en: West European
mn: Баруун-Европ

en: With selected:
mn: Сонгогдсонтой:

en: Without PHP Code
mn: PHP-кодгүй

en: Word(s) or value(s) to search for (wildcard: "%"):
mn: Үг(үүд) ба утга(ууд) -ыг хайх (түлхүүр "%"):

en: Words are separated by a space character (" ").
mn: Їгнїїд хоосон зайгаар (" ") хуваагдана.

en: Write requests
mn: Бичих гуйлт

en: Write waits
mn: Бичихээр хүлээх

en: Write waits in %
mn: Бичихээр хүлээгдэх нь %

en: Wrong username/password. Access denied.
mn: Нэвтрэгч/нууц үг буруу. Хандах боломжгүй

en: Yes
mn: Тийм

en: You are about to DESTROY a complete database!
mn: Дүүрэн өгөгдлийн сан УСТГАХ тухай?

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
mn: Танд хангалттай эрх байхгүй!

en: You have added a new user.
mn: Шинэ хэрэглэгч нэмэгдлээ.

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
mn: Таны PHP тохируулгад mbstring.func_overload нээлттэй байна. Энэ сонголт phpMyAdmin -д бүрэн боломжгүй бөгөөд зарим өгөгдөл алдагдаж болзошгүй!

en: You have revoked the privileges for %s
mn: Онцгой эрх %s -ыг хүчингүй болголоо

en: You have to choose at least one column to display
mn: Харуулахын тулд ядаж нэг багана сонго

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
mn: Үүний шалтгаан нь магадгүй та тохиргооны файл үүсгээгүй байж болох юм. Та %1$ssetup script%2$s -ийг ашиглаж нэгийг үүсгэж болно.

en: You should upgrade to %s %s or later.
mn: Та хувилбар %s -г %s -ээр сайжруулах хэрэгтэй эсвэл дараа.

en: Your SQL query has been executed successfully
mn: Таны SQL-асуулт амжилттай ажиллав

en: Your configuration file contains settings (root with no password) that correspond to the default MySQL privileged account. Your MySQL server is running with this default, is open to intrusion, and you really should fix this security hole by setting a password for user 'root'.
mn: Таны тохиргооны файл нь MySQL-ын анхдагч онцгой эрхийг (нэвтрэгч root нь нууц үггүй) агуулжээ. Таны MySQL сервэр энэ анхдагчаар ажиллаж байгаа нь хэн ч урилгагүй орох боломжийг өгнө. Та хамгаалалтын асуудлаа засах хэрэгтэй

en: all words
mn: бүх үг

en: and then
mn: ба тэгээд

en: at least one of the words
mn: Үгүүдийн ядаж нэгээр

en: case-insensitive
mn: Том жижиг хамаагүй

en: case-sensitive
mn: Том жижиг хамаатай

en: database-specific
mn: Өгөгдлийн сангийн эрх

en: dictionary
mn: толь

en: dynamic
mn: динамик

en: horizontal
mn: хөндлөн

en: horizontal (rotated headers)
mn: хөндлөн (эргүүлэгдсэн толгойнууд)

en: in %s mode and repeat headers after %s cells
mn: Төлөв %s-д ба %s нїдний дараа толгойнуудыг давтах

en: in query
mn: асуултад

en: in use
mn: хэрэглэгдэж байна

en: max. concurrent connections
mn: ХИ. давхацсан холболтууд

en: multilingual
mn: олонхэлийн

en: no description
mn: тайлбаргүй

en: not OK
mn: Бэлэн биш

en: pages
mn: хуудсууд

en: per hour
mn: цагт

en: per minute
mn: минутад

en: per second
mn: секундэд

en: phone book
mn: Утасны лавлах

en: phpMyAdmin documentation
mn: phpMyAdmin баримтжилт

en: phpMyAdmin is more friendly with a <b>frames-capable</b> browser.
mn: phpMyAdmin нь ямар ч хөтөч дээр <b>фрейм</b> гаргах чадвартай.

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
mn: phpMyAdmin нь MySQL сервэр лүү холбогдох гэсэн ч, сервэр хүлээн авсангүй. config.inc.php дэх сервэр, хэрэглэгчийн нэр болон нууц үгээ шалга.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
mn: phpMyAdmin нь thread %s-ийг хааж чадсангүй. Энэ аль хэдийн хаагдсан байна.

en: phpMyAdmin was unable to read your configuration file!<br />This might happen if PHP finds a parse error in it or PHP cannot find the file.<br />Please call the configuration file directly using the link below and read the PHP error message(s) that you receive. In most cases a quote or a semicolon is missing somewhere.<br />If you receive a blank page, everything is fine.
mn: phpMyAdmin нь таны тохиргооны файлыг уншиж чадахгүй нь!<br />Задлан ялгалын алдаа эсвэл уг файл олдохгүй байна.<br />Тохиргооны (config.inc.php) файл дуудах холбоосыг зөв оруулж php-ийн танд ирсэн алдааны мэдээллийг унш. Энэ нь ихэвчлэн цэгтэй таслалын （;） алдаа байдаг. Хэрэв хоосон хуудас ирвэл – энэ нь зүгээр байна

en: recommended
mn: сайшаагдсан

en: take it
mn: авах

en: the exact phrase
mn: яг цав өгүүлбэр

en: total
mn: Нийт

en: unknown
mn: үлмэдэх

en: vertical
mn: босоо

en: web server upload directory
mn: web-сервэр түлхэх хавтас

en: wildcard
mn: загвар
