phpMyAdmin 3.4.9-dev - en to sr translation catalogue (877 entries)

en:  ... delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
sr:  ... обриши старог из табеле корисника и затим поново учитај привилегије.

en:  ... delete the old one from the user tables.
sr:  ... обриши старе из табела корисника.

en:  ... revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
sr:  ... обустави све привилегије старог корисника и затим га обриши.

en:  Note: MySQL privilege names are expressed in English
sr:  Напомена: MySQL имена привилегија морају да буду на енглеском

en:  Row size
sr: Величина реда

en:  Show this query here again
sr: Прикажи поново овај упит

en:  The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
sr:  Величина корака проширења величине табела које се аутоматски проширују када се напуне.

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
sr: "DROP DATABASE" команда је онемогућена.

[ctx: $strShowStatusReset]
en: Reset
sr: Ресет

en: %B %d, %Y at %I:%M %p
sr: %d. %B %Y. у %H:%M

en: %d is not valid row number.
sr: %d није исправан број реда.

en: %s databases have been dropped successfully.
sr: %s база је успешно одбачено.

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
sr: %s дана, %s сати, %s минута и %s секунди

en: %s has been disabled for this MySQL server.
sr: %s је онемогућен на овом MySQL серверу.

en: %s is available on this MySQL server.
sr: %s је доступан на овом MySQL серверу.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
sr: %s је подразумевани погон складиштења на овом MySQL серверу.

en: ("PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!)
sr: ("PRIMARY" <b>мора</b> бити име <b>само</b> примарног кључа!)

en: (Generates a report containing the data of a single table)
sr: (Прави извештај који садржи податке једне табеле)

en: (continued)
sr: (настављено)

en: (or the local MySQL server's socket is not correctly configured)
sr: (или прикључак локалног MySQL сервера није исправно подешен)

en: (singly)
sr: (по једном пољу)

en: ... keep the old one.
sr: ... сачувај старе.

en: <b>%s</b> table not found or not set in %s
sr: <b>%s</b> табела није пронађена или није постављена у %s

en: <b>Query statistics</b>: Since its startup, %s queries have been sent to the server.
sr: <b>Статистике упита</b>: %s упита је постављено серверу од његовог покретања.

en: <b>Server traffic</b>: These tables show the network traffic statistics of this MySQL server since its startup.
sr: <b>Саобраћај сервера</b>: Табеле показују статистике мрежног саобраћаја на овом MySQL серверу од његовог покретања.

en: A primary key has been added on %s
sr: Примарни кључ је управо додат %s

en: Aborted
sr: Прекинуто

en: Access denied
sr: Приступ одбијен

en: Action
sr: Акција

en: Add %s
sr: Додај %s

en: Add AUTO_INCREMENT value
sr: Додај AUTO_INCREMENT вредност

en: Add a new User
sr: Додај новог корисника

en: Add constraints
sr: Додај ограничења

en: Add privileges on the following database
sr: Додај привилегије на следећој бази

en: Add privileges on the following table
sr: Додај привилегије на следећој табели

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
sr: Додај услове претраживања (део "WHERE" упита):

en: Add to index &nbsp;%s&nbsp;column(s)
sr: Додај у кључ &nbsp;%s&nbsp;колона(е)

en: Administration
sr: Администрација

en: After %s
sr: После %s

en: All
sr: Све

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
sr: Дозвољава додавање корисника и привилегија без поновног учитавања табела привилегија.

en: Allows altering and dropping stored routines.
sr: Дозвољава измену и одбацивање сачуваних рутина.

en: Allows altering the structure of existing tables.
sr: Дозвољава измену структура постојећих табела.

en: Allows changing data.
sr: Дозвољава измену података.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
sr:  Дозвољава повезивање иако је достигнут максималан број дозвољених веза; Неопходно за већину административних опција као што су подешавање глобалних променљивих или прекидање процеса осталих корисника.

en: Allows creating and dropping indexes.
sr: Дозвољава креирање и брисање кључева.

en: Allows creating new databases and tables.
sr: Дозвољава креирање нових база и табела.

en: Allows creating new tables.
sr: Дозвољава креирање нових табела.

en: Allows creating new views.
sr: Дозволи креирање нових погледа.

en: Allows creating stored routines.
sr: Дозвољава прављење сачуваних рутина.

en: Allows creating temporary tables.
sr: Дозвољава креирање привремених табела..

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
sr: Дозвољава прављење, одбацивање и преименовање корисничких налога.

en: Allows deleting data.
sr: Дозвољава брисање података.

en: Allows dropping databases and tables.
sr: Дозвољава одбацивање база и табела.

en: Allows dropping tables.
sr: Дозвољава одбацивање табела.

en: Allows executing stored routines.
sr: Дозвољава извршавање сачуваних рутина.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
sr: Дозвољава увоз података и њихов извоз у датотеке.

en: Allows inserting and replacing data.
sr: Дозвољава уметање и замену података.

en: Allows locking tables for the current thread.
sr: Дозвољава закључавање табела текућим процесима.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
sr: Дозвољава извршавање SHOW CREATE VIEW упита.

en: Allows reading data.
sr: Дозвољава читање података.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
sr: Дозвољава поновно учитавање подешавања сервера и пражњење кеша сервера.

en: Allows shutting down the server.
sr: Дозвољава гашење сервера.

en: Allows the user to ask where the slaves / masters are.
sr: Даје право кориснику да пита где су главни/помоћни сервери.

en: Alter table order by
sr: Промени редослед у табели

en: An index has been added on %s
sr: Кључ је управо додат %s

en: Analyze table
sr: Анализирај табелу

en: And
sr: и

en: Angular links
sr: Угласте везе

en: Any
sr: Било који

en: Any host
sr: Било који домаћин

en: Any user
sr: Било који корисник

en: Apr
sr: апр

en: Arabic
sr: Арапски

en: Armenian
sr: Јерменски

en: Ascending
sr: Растући

en: At Beginning of Table
sr: На почетку табеле

en: At End of Table
sr: На крају табеле

en: Attributes
sr: Атрибути

en: Aug
sr: авг

en: Autoextend increment
sr: Корак аутоматског проширења

en: Automatic recovery mode
sr: Режим аутоматског опоравка

en: Available MIME types
sr: Доступни MIME-типови

en: Available transformations
sr: Доступне трансформације

en: B
sr: бајтова

en: BEGIN CUT
sr: ПОЧЕТАК РЕЗ

en: BEGIN RAW
sr: ПОЧЕТАК СИРОВО

en: Back
sr: Назад

en: Baltic
sr: Балтички

en: Begin
sr: Почетак

en: Binary
sr: Бинарни

en: Binary - do not edit
sr: Бинарни - не мењај

en: Binary log
sr: Бинарни дневник

en: Bookmark %s created
sr: Направљен маркер %s

en: Bookmark this SQL query
sr: Запамти SQL-упит

en: Bookmarked SQL query
sr: Запамћен SQL-упит

en: Browse
sr: Преглед

en: Browse distinct values
sr: Прегледај различите вредности

en: Browse foreign values
sr: Прегледај стране вредности

en: Browser transformation
sr: Транформације читача

en: Buffer Pool
sr: Скуп прихватника

en: Buffer Pool Activity
sr: Активност скупа прихватника

en: Buffer Pool Usage
sr: Коришћење скупа прихватника

en: Buffer pool size
sr: Величина прихватника

en: Bulgarian
sr: Бугарски

en: Busy pages
sr: Заузете стране

en: CREATE DATABASE before copying
sr: CREATE DATABASE пре копирања

en: CSV for MS Excel
sr: CSV за MS Excel

en: CSV using LOAD DATA
sr: CSV користећи LOAD DATA

en: Can't copy table to same one!
sr: Не могу да копирам табелу у саму себе!

en: Can't move table to same one!
sr: Не могу да преместим табелу у саму себе!

en: Can't rename index to PRIMARY!
sr: Не могу да променим кључ у PRIMARY (примарни) !

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cannot connect: invalid settings.
sr: Не могу да се повежем: неисправна подешавања.

en: Cannot log in to the MySQL server
sr: Не могу да се пријавим на MySQL сервер

en: Cardinality
sr: Кардиналност

en: Central European
sr: Централноевропски

en: Change
sr: Промени

en: Change Login Information / Copy User
sr: Промени информације о пријави / Копирај корисника

en: Change password
sr: Промени лозинку

en: Character Sets and Collations
sr: Карактер сетови и сортирање

en: Character set of the file:
sr: Карактер сет датотеке:

en: Charset
sr: Карактер сет

en: Charsets
sr: Кодне стране

en: Check All
sr: Означи све

en: Check Privileges
sr: Провери привилегије

en: Check privileges for database &quot;%s&quot;.
sr: Провери привилегије за базу &quot;%s&quot;.

en: Check referential integrity:
sr: Провери референцијални интегритет:

en: Check table
sr: Провери табелу

en: Check tables having overhead
sr: Провери табеле које имају прекорачења

en: Collation
sr: Сортирање

en: Column
sr: Колона

en: Column count has to be larger than zero.
sr: Број колона мора бити већи од нуле.

en: Column names
sr: Имена колона

en: Column-specific privileges
sr: Привилегије везане за колоне

en: Command
sr: Наредба

en: Comments
sr: Коментари

en: Compression
sr: Компресија

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
sr: Конекција за controluser-а, онако како је дефинисана у вашој конфигурацији, није успела.

en: Connections
sr: Конекције

en: Constraints for dumped tables
sr: Ограничења за извезене табеле

en: Constraints for table
sr: Ограничења за табеле

en: Continued table caption
sr: Настављен коментар табеле

en: Cookies must be enabled past this point.
sr: Колачићи (Cookies) морају у овом случају бити активни.

en: Copy
sr: Копирај

en: Copy database to
sr: Копирај базу у

en: Copy table to (database<b>.</b>table):
sr: Копирај табелу у (база<b>.</b>табела):

en: Could not load export plugins, please check your installation!
sr: Није могуће учитати додатке за извоз, молимо проверите своју инсталацију!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
sr: Не могу да учитам додатке за увоз, молим проверите своју инсталацију!

en: Create
sr: Направи

en: Create PHP Code
sr: Направи PHP код

en: Create a new index
sr: Направи нови кључ

en: Create a new user with the same privileges and ...
sr: Направи новог корисника са истим привилегијама и ...

en: Create a page
sr: Направи нову страну

en: Create database with same name and grant all privileges
sr: Направи базу са истим именом и додај све привилегије

en: Create new database
sr: Направи нову базу података

en: Create relation
sr: Направи релацију

en: Create table
sr: Направи табелу

en: Create table on database %s
sr: Направи нову табелу у бази %s

en: Creation
sr: Направљено

en: Creation of PDFs
sr: Прављење PDF-ova

en: Creation/Update/Check dates
sr: Датуми креирања/ажурирања/провере

en: Criteria
sr: Критеријум

en: Croatian
sr: Хрватски

en: Cyrillic
sr: Ћирилични

en: Czech
sr: Чешки

en: Czech-Slovak
sr: Чешко-словачки

en: Danish
sr: Дански

en: Data
sr: Подаци

en: Data Dictionary
sr: Речник података

en: Data files
sr: Датотеке са подацима

en: Data home directory
sr: Основни директоријум података

en: Data only
sr: Само подаци

en: Data pointer size
sr: Величина показивача података

en: Database
sr: База података

en: Database %1$s has been created.
sr: База %s је креирана.

en: Database %s has been copied to %s
sr: База %s је прекопирана у %s

en: Database %s has been dropped.
sr: База %s је одбачена.

en: Database %s has been renamed to %s
sr: База %s је преименована у %s

en: Database comment:
sr: Коментар базе:

en: Database export options
sr: Опције за извоз базе

en: Database for user
sr: База за корисника

en: Database seems to be empty!
sr: База је изгледа празна!

en: Database-specific privileges
sr: Привилегије везане за базу

en: Databases
sr: Базе

en: Databases statistics
sr: Статистика базе

en: Dec
sr: дец

en: Default
sr: Подразумевано

en: Default theme %s not found!
sr: Није пронађена подразумевана тема %s!

en: Defragment table
sr: Дефрагментирај табелу

en: Delayed inserts
sr: Одложена уметања

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete relation
sr: Обриши релацију

en: Deleting %s
sr: Бришем %s

en: Delimiter
sr: Граничник

en: Descending
sr: Опадајући

en: Description
sr: Опис

en: Designer
sr: Дизајнер

en: Direct links
sr: Директне везе

en: Dirty pages
sr: Прљаве стране

en: Disable foreign key checks
sr: Искључи провере страних кључева

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Display Features
sr: Прикажи особине

en: Display all tables with the same width
sr: Приказ свих табела исте ширине?

en: Display order:
sr: Редослед приказа:

en: Displaying Column Comments
sr: Приказујем коментаре колоне

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
sr: Приказује умањену слику на коју је могуће кликнути; опције: ширина, висина у пикселима (чува оригинални однос)

en: Displays a link to download this image.
sr: Приказује линк ка овој снимци (нпр. директно преузимање из BLOB-а).

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "...").
sr: Показује део стринга. Прва опција је број знакова које треба прескочити од почетка стринга (подразумевано 0). Друга опција је број враћених знакова (подразумевано: до краја стринга). Трећа опција је стринг који се додаје када дође до одсецања (подразумевано: ...) .

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
sr: Приказује хексадецимални приказ података. Опциони први параметар одређује колико често се додаје празно место (подразумевано свака 2 нибла).

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
sr: Направи "упит по примеру" (џокер: "%")

en: Do not change the password
sr: Немој да мењаш лозинку

en: Do not overwrite this query from outside the window
sr: Не преписуј овај упит изван прозора

en: Do you really want to
sr: Да ли стварно хоћете да

en: Documentation
sr: Документација

en: Drop
sr: Одбаци

en: Drop the database (DROP)
sr: Одбаци базу (DROP)

en: Drop the databases that have the same names as the users.
sr: Одбаци базе које се зову исто као корисници.

en: Dump has been saved to file %s.
sr: Садржај базе је сачуван у датотеку %s.

en: Dumping data for table
sr: Приказ података табеле

en: END CUT
sr: КРАЈ РЕЗ

en: END RAW
sr: КРАЈ СИРОВО

en: Edit
sr: Промени

en: Edit Privileges
sr: Промени привилегије

en: Edit next row
sr: Уреди следећи ред

en: Edit or export relational schema
sr: Уреди или извези релациону схему

en: Effective
sr: Ефективне

en: EiB
sr: ЕБ

en: Empty
sr: Испразни

en: Enable Statistics
sr: Укључи статистике

en: Enabled
sr: Омогућено

en: Enclose export in a transaction
sr: Обави извоз у трансакцији

en: End
sr: Крај

en: Engines
sr: Складиштења

en: English
sr: Енглески

en: Error
sr: Грешка

en: Error in ZIP archive:
sr: Грешка у ZIP архиви:

en: Error moving the uploaded file, see [a@./Documentation.html#faq1_11@Documentation]FAQ 1.11[/a]
sr: Грешка у премештању примљене датотеке, погледајте FAQ 1.11

en: Error renaming table %1$s to %2$s
sr: Грешка при преименовању табеле %1$s у %2$s

en: Error saving coordinates for Designer.
sr: Грешка при снимању координата за Дизајнер.

en: Error: Relation not added.
sr: Грешка: релација није додата.

en: Error: relation already exists.
sr: Грешка: релација већ постоји.

en: Esperanto
sr: Есперанто

en: Estonian
sr: Естонски

en: Event
sr: Догађаји

en: Event type
sr: Врста догађаја

en: Explain SQL
sr: Објасни SQL

en: Export
sr: Извоз

en: Export/Import to scale
sr: Извор/увоз у размери

en: Extra
sr: Додатно

en: Failed attempts
sr: Неуспелих покушаја

en: Failed to fetch headers
sr: Неуспело преузимање заглавља.

en: Failed to write file to disk.
sr: Неуспело уписивање датотеке на диск.

en: Feb
sr: феб

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
sr: Датотека %s већ постоји на серверу, промените име датотеке или укључите опцију преписивања.

en: File could not be read
sr: Датотеку није могуће прочитати

en: File upload stopped by extension.
sr: Пријем датотеке заустављен због екстензије.

en: File uploads are not allowed on this server.
sr: Слање датотека на овај сервер није дозвољено.

en: Files
sr: Датотеке

en: Find:
sr: Тражи:

en: Flush (close) all tables
sr: Очисти (затвори) све табеле

en: Flush query cache
sr: Очисти кеш упита

en: Font size
sr: Величина фонта

en: For a list of available transformation options and their MIME type transformations, click on %stransformation descriptions%s
sr: За листу доступних опција трансформације и њихове трансформације MIME-типова, кликните на %sописе трансформација%s

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
sr: За подразумевану вредност, унесите само једну вредност, без косих црта или наводника у овом облику: а

en: Format
sr: Формат

en: Format of imported file
sr: Формат датотека за увоз

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
sr: Форматира текст као SQL упит са обележавањем синтаксе.

en: Free pages
sr: Слободне стране

en: Fri
sr: Пет

en: Fulltext
sr: Текст кључ

en: Function
sr: Функција

en: Functions
sr: Функције

en: General relation features
sr: Опште особине релација

en: Generate
sr: Направи

en: Generate Password
sr: Направи лозинку

en: Generated by
sr: Генерисао

en: Generation Time
sr: Време креирања

en: Georgian
sr: Грузијски

en: German
sr: Немачки

en: GiB
sr: ГБ

en: Gives access to the complete list of databases.
sr: Даје приступ комплетној листи база.

en: Global privileges
sr: Глобалне привилегије

en: Global value
sr: Глобална вредност

en: Go
sr: Крени

en: Go back to previous page
sr: Назад на претходну страну

en: Go back to this page
sr: Врати се на ову страну

en: Grant
sr: Омогући

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%)
sr: Дај све привилегије на имену са џокерима (корисничко_име\_%)

en: Greek
sr: Грчки

en: Handler
sr: Руковалац

en: Has no effect in this MySQL version.
sr: Нема ефекта у овој верзији MySQL-a.

en: Hebrew
sr: Хебрејски

en: Help
sr: Помоћ

en: Hide
sr: Сакриј

en: Hide/Show Tables with no relation
sr: Сакриј/прикажи табеле без релација

en: Hide/Show all
sr: Сакриј/прикажи све

en: Home
sr: Почетна страна

en: Host
sr: Домаћин

en: How many temporary files mysqld has created.
sr: Колико привремених датотека је mysqld направио.

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
sr: Међутим, при последњем покретању подаци нису били обрађени, што обично значи да phpMyAdmin неће бити у могућности да заврши овај увоз осим ако не повећате временска ограничења у PHP-у

en: Hungarian
sr: Мађарски

en: Icelandic
sr: Исландски

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
sr: Ако би привремена датотека која се користи за брзо креирање MyISAM индекса била већа него при коришћењу кеша кључева за овде задату вредност, користи метод кеширања кључева

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
sr: Ако је вредност већа од 1, индекси MyISAM табела се паралелно креирају (сваки индекс у сопственој нити) за време процеса поправке сортирањем.

en: Ignore
sr: Игнориши

en: Import
sr: Увоз

en: Import files
sr: Увоз датотека

en: Import has been successfully finished, %d queries executed.
sr: Увоз је успешно завршен, извршено је %d упита.

en: Import/Export coordinates for PDF schema
sr: Извоз/увоз координата за PDF схему

en: Include table caption
sr: Укључи коментар табеле

en: Includes all privileges except GRANT.
sr: Укључује све привилегије осим GRANT.

en: Index
sr: Кључ

en: Index %s has been dropped
sr: Кључ %s је обрисан

en: Index name:
sr: Име кључа :

en: Index type:
sr: Тип кључа :

en: Indexes
sr: Кључеви

en: Information
sr: Информације

en: InnoDB Status
sr: InnoDB статус

en: Insert
sr: Нови запис

en: Insert another new row
sr: Додај још један нови ред

en: Insert as new row
sr: Унеси као нови ред

en: Inside table(s):
sr: Унутар табела:

en: Insufficient space to save the file %s.
sr: Недовољно простора за снимање датотеке %s.

en: Internal relation added
sr: Додата интерна релација

en: Internal relations
sr: Унутрашње релације

en: Invalid Identifer
sr: Неисправан иГ¤ентификатор

en: Invalid authentication method set in configuration:
sr: Неисправан метод аутентикације је задат у конфигурацији:

en: Invalid database
sr: Неисправна база података

en: Invalid format of CSV input on line %d.
sr: Неисправан формат CSV улаза на линији %d.

en: Invalid hostname for server %1$s. Please review your configuration.
sr: Неисправан назив сервера %1$s. Молимо проверите своју конфигурацију.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
sr: Неисправни параметри за CSV увоз: %s

en: Invalid table name
sr: Неисправан назив табеле

en: Jan
sr: јан

en: Japanese
sr: Јапански

en: Joins
sr: Спојеви

en: Jul
sr: јул

en: Jump to database &quot;%s&quot;.
sr: Пређи на базу &quot;%s&quot;.

en: Jun
sr: јун

en: Key cache
sr: Кеш кључева

en: Keyname
sr: Име кључа

en: KiB
sr: КБ

en: Kill
sr: Обустави

en: Korean
sr: Корејски

en: Label
sr: Назив

en: Label key
sr: Ознака кључа

en: Landscape
sr: Положено

en: Language
sr: Језик

en: Last check
sr: Последња провера

en: Last update
sr: Последња измена

en: Latched pages
sr: Забрављене стране

en: Latvian
sr: Летонски

en: Length/Values
sr: Дужина/Вредност*

en: Let every user access this bookmark
sr: Дозволи сваком кориснику да приступа овом упамћеном упиту

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
sr: Ограничава број команди које мењају табеле или базе које корисник може да изврши на сат.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
sr: Ограничава број нових конекција које корисник може та отвори на сат.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
sr: Ограничава број упита које корисник може да упути серверу за сат.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
sr: Ограничава број истовремених конекција које корисник може да има.

en: Lines terminated by
sr: Линије се завршавају са

en: Link not found
sr: Веза није пронађена

en: Links to
sr: Везе ка

en: Lithuanian
sr: Литвански

en: Local
sr: Локални

en: Location of the text file
sr: Локација текстуалне датотеке

en: Log in
sr: Пријављивање

en: Log name
sr: Назив дневника

en: Log out
sr: Одјављивање

en: Login Information
sr: Подаци о пријави

en: MIME TYPES FOR TABLE
sr: MIME ТИПОВИ ЗА ТАБЕЛУ

en: MIME type
sr: MIME-типови

en: MIME types printed in italics do not have a separate transformation function
sr: MIME-типови приказани у курзиву немају одвојене функције трансформације.

en: Mar
sr: мар

en: Max: %s%s
sr: Максимална величина: %s%s

en: Maximal length of created query
sr: Максимална дужина направљеног упита

en: Maximum size for temporary files on index creation
sr: Максимална величина привремених датотека при креирању индекса

en: Maximum size for temporary sort files
sr: Максимална величина привремених датотека за сортирање

en: May
sr: мај

en: May be approximate. See [a@./Documentation.html#faq3_11@Documentation]FAQ 3.11[/a]
sr: Може бити приближно. Видите FAQ 3.11

en: MiB
sr: МБ

en: Missing a temporary folder.
sr: Недостаје привремени директоријум.

en: Missing value in the form!
sr: Недостаје вредност у обрасцу!

en: Modifications have been saved
sr: Измене су сачуване

en: Modify
sr: Промени

en: Modify an index
sr: Измени кључ

en: Mon
sr: Пон

en: Move Menu
sr: Премести мени

en: Move table to (database<b>.</b>table):
sr: Помери табелу у (база<b>.</b>табела):

en: MySQL charset
sr: MySQL сет карактера

en: MySQL client version
sr: Верзија MySQL клијента

en: MySQL connection collation
sr: Сортирање за MySQL везу

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
sr: MySQL је вратио празан резултат (нула редова).

en: MySQL said:
sr: MySQL рече:

en: Name
sr: Име

en: Needed for the replication slaves.
sr: Потребно због помоћних сервера за репликацију.

en: Next
sr: Следећи

en: No
sr: Не

en: No Password
sr: Нема лозинке

en: No Privileges
sr: Нема привилегија

en: No activity within %s seconds; please log in again
sr: Није било активности %s или више секунди, молимо пријавите се поново

en: No change
sr: Нема измена

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [a@./Documentation.html#faq1_16@Documentation]FAQ 1.16[/a].
sr: Нису примљени никави подаци за увоз. Или није био наведен назив датотеке, или величина датотеке превазилази максималну величину дозвољену у вашој конфигурацији PHP-а. Погледајте. See FAQ 1.16.

en: No databases
sr: База не постоји

en: No databases selected.
sr: Није изабрана ни једна база.

en: No description is available for this transformation.<br />Please ask the author what %s does.
sr: Нема описа за ову трансформацију.<br />Молимо питајте аутора шта %s ради.

en: No files found inside ZIP archive!
sr: У ZIP архиви нема датотека!

en: No index defined!
sr: Кључ није дефинисан!

en: No index parts defined!
sr: Делови кључа нису дефинисани!

en: No preview available.
sr: Преглед не постоји.

en: No privileges.
sr: Нема привилегија.

en: No rows selected
sr: Нема одабраних редова

en: No tables found in database.
sr: Табеле нису пронађене у бази.

en: No themes support; please check your configuration and/or your themes in directory %s.
sr: Нема подршке за теме, молимо проверите конфигурацију и/или теме у директоријуму %s.

en: No users selected for deleting!
sr: Ниједан корисник није одабран за брисање!

en: No valid image path for theme %s found!
sr: Нема исправне путање до слика за тему %s!

en: None
sr: нема

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
sr: Нормално се уписи у InnoDB оставу бафера дешавају у позадини. Међутим, ако је неопходно прочитати или направити страну а нема доступних чистих страна, неопходно је сачекати да се стране претходно очисте. Овај бројач броји дешавања ових чекања. Ако је величина оставе бафера постављена како треба, ова вредност ви требало да је ниска.

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
sr: Напомена: укључивање статистика може проузроковати велики саобраћај између веб и MySQL сервера.

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
sr: Напомена: Постављање ових опција на 0 (нулу) уклања ограничења.

en: Note: phpMyAdmin gets the users' privileges directly from MySQL's privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
sr: Напомена: phpMyAdmin узима привилегије корисника директно из MySQL табела привилегија. Садржај ове табеле може се разликовати од привилегија које сервер користи ако су вршене ручне измене. У том случају %sпоново учитајте привилегије%s пре него што наставите.

en: Nov
sr: нов

en: Number of rows per page
sr: Број редова по страни

en: Number of tables
sr: Број табела

en: OK
sr: У реду

en: Oct
sr: окт

en: Official Homepage
sr: phpMyAdmin веб сајт

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
sr: На запосленом серверу бројачи бајтова могу да се прелију (overrun), тако да те статистике, онако како их пријављује MySQL сервер, могу бити нетачне.

en: Open new phpMyAdmin window
sr: Отвори нови phpMyAdmin прозор

en: Operations
sr: Операције

en: Operator
sr: Оператор

en: Optimize table
sr: Оптимизуј табелу

en: Options
sr: Опције

en: Or
sr: или

en: Original position
sr: Оригинална позиција

en: Overhead
sr: Прекорачење

en: Overwrite existing file(s)
sr: Препиши постојеће датотеке

en: PHP Version
sr: верзија PHP-a

en: Page number:
sr: Број странице:

en: Pages containing data
sr: Стране са подацима

en: Pages to be flushed
sr: Стране које треба да буду усклађене

en: Paper size
sr: Димензије папира

en: Password
sr: Лозинка

en: Password Hashing
sr: Хеширање лозинке

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Pending log file writes.
sr: Број уписа у датотеку дневника на чекању.

en: Persian
sr: Персијски

en: PiB
sr: ПБ

en: Please choose a page to edit
sr: Изаберите страну коју мењате

en: Please configure the coordinates for table %s
sr: Подесите координате за табелу %s

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'...<br />If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
sr: Молимо унесите вредности за опције трансформације користећи овај облик: 'a', 100, b,'c'...<br />Ако треба да унесете обрнуту косу црту ("\") или апостроф ("'") у те вредности, ставите обрнуту косу црту испред њих (на пример '\\xyz' или 'a\'b').

en: Please see the documentation on how to update your column_comments table
sr: Молимо погледајте у документацији како се ажурира табела Column_comments

en: Please select a database
sr: Изаберите базу

en: Please select the primary key or a unique key
sr: Молимо изаберите примарни или јединствени кључ

en: Polish
sr: Пољски

en: Portrait
sr: Усправно

en: Position
sr: Позиција

en: Previous
sr: Претходна

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
sr: Претходном увозу је истекло време, након поновног слања биће настављен од позиције %d.

en: Primary
sr: Примарни

en: Print
sr: Штампај

en: Print view
sr: За штампу

en: Print view (with full texts)
sr: Поглед за штампу (са пуним текстом)

en: Privileges
sr: Привилегије

en: Problems with indexes of table `%s`
sr: Проблем при индексирању табеле `%s`

en: Procedures
sr: Процедуре

en: Processes
sr: Процеси

en: Profiling
sr: Профилисање

en: Propose table structure
sr: Предложи структуру табеле

en: Protocol version
sr: Верзија протокола

en: Query
sr: Упит по примеру

en: Query cache
sr: Кеш упита

en: Query results operations
sr: Операције на резултатима упита

en: Query took %01.4f sec
sr: Упит је трајао %01.4f секунди

en: Query type
sr: Врста упита

en: Query window
sr: Прозор за упите

en: RELATIONS FOR TABLE
sr: РЕЛАЦИЈЕ ТАБЕЛЕ

en: Re-type
sr: Поновите унос

en: Read misses
sr: Промашаји при читању

en: Read misses in %
sr: Промашаји читања у %

en: Read requests
sr: Захтеви за читање

en: Received
sr: Примљено

en: Refresh
sr: Освежи

en: Relation deleted
sr: Релација обрисана

en: Relation view
sr: Релациони поглед

en: Relational schema
sr: Релациона схема

en: Relations
sr: Релације

en: Reload
sr: Поново учитај

en: Reloading the privileges
sr: Поново учитавам привилегије

en: Remove database
sr: Уклони базу

en: Remove selected users
sr: Уклони изабране кориснике

en: Rename database to
sr: Преименуј базу у

en: Rename table to
sr: Промени име табеле у

en: Repair table
sr: Поправи табелу

en: Repair threads
sr: Нити поправке

en: Replace NULL by
sr: Замени NULL са

en: Replace existing bookmark of same name
sr: Замени постојеће запамћене упите истог имена

en: Replace table data with file
sr: Замени податке у табели са подацима из датотеке

en: Replication
sr: Репликација

en: Reset
sr: Поништи

en: Resource limits
sr: Ограничења ресурса

en: Return type
sr: Повратни тип

en: Revoke
sr: Забрани

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
sr: Обустави све активне привилегије корисника и затим их обриши.

en: Romanian
sr: Румунски

en: Routines
sr: Рутине

en: Row Statistics
sr: Статистике реда

en: Row length
sr: Дужина реда

en: Rows
sr: Редова

en: Run SQL query/queries on database %s
sr: Изврши SQL упит(е) на бази %s

en: Run SQL query/queries on server %s
sr: Изврши SQL упит(е) на серверу %s

en: Runtime Information
sr: Информације о току рада

en: Russian
sr: Руски

en: SQL compatibility mode
sr: Мод SQL компатибилности

en: SQL history
sr: SQL историјат

en: SQL query
sr: SQL упит

en: SQL query on database <b>%s</b>:
sr: SQL упит на бази <b>%s</b>:

en: SQL result
sr: SQL резултат

en: Sat
sr: Суб

en: Save
sr: Сачувај

en: Save as file
sr: Сачувај као датотеку

en: Save position
sr: Сачувај позицију

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please resubmit same file and import will resume.
sr: Време извршења скрипта је истекло, ако желите да довршите увоз, молимо пошаљите исту датотеку и увоз ће се наставити.

en: Search
sr: Претраживање

en: Search in database
sr: Претраживање базе

en: Search results for "<i>%s</i>" %s:
sr: Резултати претраге за "<i>%s</i>" %s:

en: Select All
sr: Изабери све

en: Select Foreign Key
sr: Изабери страни кључ

en: Select Tables
sr: Изабери табеле

en: Select binary log to view
sr: Изаберите бинарни дневник за преглед

en: Select referenced key
sr: Изаберите референцирани кључ

en: Selected export type has to be saved in file!
sr: Одабрани тип извоза мора бити сачуван у датотеку!

en: Sent
sr: Послато

en: Sep
sr: сеп

en: Server
sr: Сервер

en: Server Choice
sr: Избор сервера

en: Server ID
sr: ИД сервера

en: Server variables and settings
sr: Серверске променљиве и подешавања

en: Server version
sr: Верзија сервера

en: Server:
sr: Сервер

en: Servers
sr: Сервери

en: Session value
sr: Вредност сесије

en: Show
sr: Прикажи

en: Show Full Queries
sr: Прикажи комплетне упите

en: Show PHP information
sr: Прикажи информације о PHP-у

en: Show all
sr: Прикажи све

en: Show color
sr: Прикажи боју

en: Show dimension of tables
sr: Прикажи димензије табеле

en: Show grid
sr: Прикажи мрежу

en: Show open tables
sr: Прикажи отворене табеле

en: Show processes
sr: Прикажи листу процеса

en: Show slave hosts
sr: Прикажи подређене сервер

en: Show slave status
sr: Прикажи статус подређених сервера

en: Show tables
sr: Прикажи табеле

en: Show/Hide left menu
sr: Прикажи/сакриј мени с леве стране

en: Showing SQL query
sr: Приказ као SQL упит

en: Showing as PHP code
sr: Приказ као PHP код

en: Showing bookmark
sr: Приказивање маркера

en: Showing rows
sr: Приказ записа

en: Simplified Chinese
sr: Поједностављени кинески

en: Size
sr: Величина

en: Skip Explain SQL
sr: Прескочи објашњавање SQL-a

en: Skip Validate SQL
sr: Прескочи проверу SQL-a

en: Slovak
sr: Словачки

en: Slovenian
sr: Словеначи

en: Small/Big All
sr: Све мало/велико

en: Snap to grid
sr: Држи се мреже

en: Sort
sr: Сортирање

en: Sort buffer size
sr: Величина прихватника за сортирање

en: Sort by key
sr: Сортирај по кључу

en: Sorting
sr: Сортирање

en: Space usage
sr: Заузеће

en: Spanish
sr: Шпански

en: Stand-in structure for view
sr: Структура која замењује поглед

en: Statements
sr: Име

en: Status
sr: Статус

en: Storage Engine
sr: Погон складиштења

en: Storage Engines
sr: Погони складиштења

en: Structure
sr: Структура

en: Structure and data
sr: Структура и подаци

en: Structure for view
sr: Структура за поглед (view)

en: Structure only
sr: Само структура

en: Submit
sr: Пошаљи

en: Submit Query
sr: Изврши SQL упит

en: Sum
sr: Укупно

en: Sun
sr: Нед

en: Swedish
sr: Шведски

en: Switch to copied database
sr: Пребаци се на копирану базу

en: Switch to copied table
sr: Пређи на копирану табелу

en: Table
sr: Табела

en: Table %s already exists!
sr: Табела %s већ постоји!

en: Table %s has been copied to %s.
sr: Табела %s је копирана у %s.

en: Table %s has been dropped
sr: Табела %s је одбачена

en: Table %s has been emptied
sr: Табела %s је испражњена

en: Table %s has been flushed
sr: Табела %s је освежена

en: Table %s has been moved to %s.
sr: Табела %s је померена у %s.

en: Table %s has been renamed to %s
sr: Табели %s промењено име у %s

en: Table caption
sr: Коментар табеле

en: Table comments
sr: Коментари табеле

en: Table maintenance
sr: Радње на табели

en: Table name
sr: Назив табеле

en: Table of contents
sr: Садржај

en: Table options
sr: Опције табеле

en: Table seems to be empty!
sr: Табела је изгледа празна!

en: Table structure for table
sr: Структура табеле

en: Table-specific privileges
sr: Привилегије везане за табеле

en: Tables
sr: Табеле

en: Temporary data
sr: Привремени подаци

en: Thai
sr: Тајски

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
sr: Ова функционалност %s је погођена познатом грешком, видите %s

en: The <tt>$cfg['PmaAbsoluteUri']</tt> directive MUST be set in your configuration file!
sr: <tt>$cfg['PmaAbsoluteUri']</tt> директива МОРА бити подешена у конфигурационој датотеци!

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
sr: MySQL сервер може да упита погон складиштења NDB Cluster да ли зна за табелу одређеног имена. То се назива откривањем (discovery). Handler_discover означава број пута када је откривена табела.

en: The SQL validator could not be initialized. Please check if you have installed the necessary PHP extensions as described in the %sdocumentation%s.
sr: SQL валидатор није могао да буде покренут. Проверите да ли су инсталиране неопходне PHP екстензије описане у  %sдокументацији%s.

en: The amount of data read so far, in bytes.
sr: Количина података прочитаних до сада, у бајтовима.

en: The amount of data written so far, in bytes.
sr: Количина података уписаних до сада, у бајтовима

en: The amount of free memory for query cache.
sr: Количина слободне меморије за кеш упита.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
sr: Просечно време за добављање браве за ред, у милисекундама.

en: The bookmark has been deleted.
sr: Обележивач је управо обрисан.

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
sr: Прихватник који се алоцира при сортирању MyISAM индекса за време операције REPAIR TABLE или при креирању индекса са CREATE INDEX или ALTER TABLE.

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
sr: Заједнички део путање директоријума за све InnoDB датотеке са подацима.

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
sr: Укомпајлирана величина стране за InnoDB (подразумевано 16КБ). Многе вредности се рачунају у странама; величина стране омогућава да се оне лако конвертују у бајтове.

en: The configuration file now needs a secret passphrase (blowfish_secret).
sr: Конфигурациона датотека захтева тајну лозинку (blowfish_secret).

en: The current number of pending fsync() operations.
sr: Тренутни број fsync() операција на чекању.

en: The current number of pending reads.
sr: Тренутни број читања на чекању.

en: The current number of pending writes.
sr: Тренутни број уписа на чекању.

en: The current page has references to tables that no longer exist. Would you like to delete those references?
sr: Тренутна страна има референце на табеле које више не постоје. Желите ли да обришете те референце?

en: The database name is empty!
sr: Име базе није задато!

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
sr: Подразумевана величина показивача у бајтовима, користи се при CREATE TABLE за MyISAM табеле када није задата опција MAX_ROWS

en: The directory you set for upload work cannot be reached
sr: Директоријум који сте изабрали за слање није доступан

en: The host name is empty!
sr: Име домаћина је празно!

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
sr: Максимална величина привремених датотека које MySQL сме да користи при ре-креирању MyISAM индекса (у току REPAIR TABLE, ALTER TABLE, или LOAD DATA INFILE операција).

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
sr: Најдуже време за добављање браве за ред, у милисекундама.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
sr: PHP екстензија mbstring није пронађена, а чини се да ви користите вишебајтни скуп знакова. Без екстензије mbstring phpMyAdmin не може исправно да раздваја стрингове и то може довести до неочекиваних резултата.

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
sr: Режим аутоматског опоравка пукнутих MyISAM табела, подешен при стартовању сервера опцијом --myisam-recover.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
sr: Име примарног кључа мора да буде... PRIMARY!

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
sr: Број „насумичних“ пред-читања која је InnoDB покренуо. Ово се дешава када упит треба да скенира велики део табеле али насумичним редоследом.

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
sr: Број INSERT DELAYED руковалачких нити у употреби. Свака посебна табела над којом се користи INSERT DELAYED добија своју нит.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
sr: Број уписаних INSERT DELAYED редова.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
sr: Број страна у остави бафера за које је тражено да буду очишћене.

en: The number of bytes written to the log file.
sr: Број бајтова уписаних у датотеку дневника.

en: The number of cache hits.
sr: Број погодака из кеша.

en: The number of currently open connections.
sr: Број тренутно отворених веза.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
sr: Број извршених двоуписних (doublewrite) уписа и број страна које су уписане у ову сврху.

en: The number of executed FLUSH statements.
sr: Број извршених FLUSH израза.

en: The number of files that are open.
sr: Број отворених датотека.

en: The number of free memory blocks in query cache.
sr: Број слободних меморијских блокова у у кешу упита.

en: The number of free pages.
sr: Број слободних страна.

en: The number of fsync() operations so far.
sr: Број fsync() операција до сада.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
sr: Број fsyncs уписа начињених у датотеку дневника.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
sr: Број привремених табела које је сервер аутоматски креирао у меморији док је извршавао изразе.

en: The number of internal COMMIT statements.
sr: Број интерних COMMIT израза.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
sr: Број интерних ROLLBACK израза.

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
sr: Број спојева који су урадили пуно скенирање прве табеле.

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
sr: Број спојева који не користе индексте. Ако ова вредност није 0, требало би пажљиво да проверите индексе ваших табела.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
sr: Број спојева који су користили претрагу опсега на референтној табели.

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
sr: Број спојева који су користили опсеге на првој табели. (Обично није критично чак ни када је ово велико)

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
sr: Број спојева без кључева који проверавају употребу кључа после сваког реда. (Ако ово није 0, требало би пажљиво да проверите индексе ваших табела.)

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
sr: Број блокова кључева у кешу кључева који су измењени али још нису послати на диск. Ово је раније било познато као Not_flushed_key_blocks.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
sr: Број забрављених страна у InnoDB остави бафера. Са ових страна се тренутно чита или се у њих уписује или из неког другог разлога не могу бити очишћене нити уклоњене.

en: The number of log write requests.
sr: Број захтева за упис у дневник.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
sr: Број логичких захтева за читање које је InnoDB урадио.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
sr: Број логичких читања која InnoDB није могао да задовољи из оставе бафера те је морао да ради читање појединачне стране.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
sr: Број пролаза за спајање које је алгоритам за сортирање морао да одради. Ако је ова вредност велика, требало би да размислите о повећању вредности системске променљиве sort_buffer_size.

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
sr: Број некешираних упита (који се не могу кеширати или нису кеширани због подешавања query_cache_type).

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
sr: Број страна које су заузете зато што су одвојене за административне потребе, као што су закључавање редова или индекс прилагодљивог хеша. Ова вредност се такође може израчунати и на следећи начин Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
sr: Број страна које садрже податке (чистих или прљавих).

en: The number of pages created.
sr: Број направљених страна.

en: The number of pages currently dirty.
sr: Број страна које су тренутно прљаве.

en: The number of pages read.
sr: Број прочитаних страна.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
sr: Број извршених двоуписних (doublewrite) уписа и број страна које су уписане у ову сврху.

en: The number of pages written.
sr: Број записаних страна.

en: The number of pending log file fsyncs.
sr: Број fsync-ова за датотеку дневника на чекању.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
sr: Број физичких читања блока кључева са диска. Ако је Key_reads велико, онда је ваша вредност за key_buffer_size вероватно премала. Степен промашаја кеша се може израчунати као Key_reads/Key_read_requests.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
sr: Број физичких уписа блока кључева на диск.

en: The number of physical writes to the log file.
sr: Број физичких уписа у датотеку дневника.

en: The number of queries added to the cache.
sr: Број упита додатих у кеш.

en: The number of queries registered in the cache.
sr: Број упита регистрованих у кешу.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
sr: Број упита који су уклоњени из кеша да би се ослободила меморија за кеширање нових упита. Овај податак вам може помоћи да подесите величину кеша за упите. Кеш за упите користи стратегију најдуже некоришћеног (en: least recently used , LRU) да би одлучио које упите да уклони из кеша.

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
sr: Број упита за које је требало више од long_query_time секудни.

en: The number of requests to insert a row in a table.
sr: Број захтева за уписивање реда у табелу.

en: The number of requests to read a key block from the cache.
sr: Број захтева за читање блока кључева из кеша.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
sr: Број захтева за читање реда заснованих на фиксној позицији. Ово је високо ако радите много упита који захтевају сортирање резултата. Вероватно имате много упита који захтевају да MySQL скенира целе табеле или имате спојеве који не користе кључеве прописно.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
sr: Број захтева за читање реда заснованих на кључу. Ако је овај број висок, то је добар показатељ да су ваши упити и табеле прописно индексирани.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
sr: Број захтева за читањем следећег реда у поретку кључева. Ово се повећава када радите упит по колони индекса са ограничењем опсега или ако радите скенирање индекса.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
sr: Број захтева за читањем следећег реда из датотеке података. Ово је високо ако радите пуно скенирања табела. Ово обично наговештава да ваше табеле нису прописно индексиране или да ваши упити нису написани да искористе већ постојеће индексе.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY ... DESC.
sr: Број захтева за читањем претходног реда у поретку кључева. Ова метода читања се углавном користи за оптимизацију ORDER BY ... DESC.

en: The number of requests to update a row in a table.
sr: Број захтева за ажурирање реда у табели.

en: The number of requests to write a key block to the cache.
sr: Број захтева за уписивање блока кључева у кеш.

en: The number of row locks currently being waited for.
sr: Број брава за редове које се тренутно чекају.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
sr: Број редова обрисаних из InnoDB табела.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
sr: Број редова уметнутих у InnoDB табеле.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
sr: Број редова прочитаних из InnoDB табела.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
sr: Број редова ажурираних у InnoDB табелама.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
sr: Број редова у INSERT DELAYED редовима чекања који чекају уписивање.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
sr: Број редова уписаних са INSERT DELAYED за које је јављена нека грешка (вероватно дуплирани кључ).

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
sr: Број секвенцијалних пред-читања која је InnoDB покренуо. Ово се дешава када InnoDB ради секвенцијално скенирање целе табеле.

en: The number of sorted rows.
sr: Број сортираних редова.

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
sr: Број сортирања до којих је дошло скенирањем табеле.

en: The number of sorts that were done with ranges.
sr: Број сортирања која су урађена са опсегом.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
sr: Број отворених токова (користи се првенствено за вођење дневника (logging)).

en: The number of tables that are open.
sr: Број отворених табела.

en: The number of tables that have been opened. If opened tables is big, your table cache value is probably too small.
sr: Број табела које су биле отваране. Ако је број велики, ваш кеш табела је вероватно премали.

en: The number of temporary tables currently open by the slave SQL thread.
sr: Број привремених табела тренутно отворених од стране помоћне SQL нити.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
sr: Број привремених табела које је сервер аутоматски креирао на диску док је извршавао изразе. Ако је Created_tmp_disk_tables велико, можда треба да повећате вредност tmp_table_size како би учинили да привремене табеле буду базиране у меморији уместо на диску.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
sr: Број нити креираних за руковање конекцијама. Ако је Threads_created велико, можда би требало да повећате вредност thread_cache_size. (Ако имате добру имплементацију нити, ово обично не доноси приметна побољшања у перформансама.)

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
sr: Број нити у кешу за нити. Степен погодака кеша се може израчунати као Threads_created/Конекције. Ако је ова вредност црвена требало би да повећате ваш thread_cache_size.

en: The number of threads that are not sleeping.
sr: Број нити које нису успаване.

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
sr: Број нити за које је требало више од slow_launch_time секудни да би биле покренуте.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
sr: Број пута када се морала чекати брава за ред.

en: The number of times a row was deleted from a table.
sr: Број брисања неког реда табеле.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
sr: Број пута када брава за табелу није могла бити одмах добављена и било је потребно чекање. Ако је ово високо и имате проблема са перформансама, прво би требало да оптимизујете своје упите а потом да или поделите табелу или табеле или да користите репликацију.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
sr: Број пута када је брава за табелу одмах добављена.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
sr: Број пута када је прва ставка прочитана из индекса. Ако је ово високо, то може значити да сервер ради пуно пуних скенирања индекса; на пример SELECT кол1 FROM нешто, под претпоставком да је кол1 индексирано.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
sr: Број транксакција које су користиле кеш привременог бинарног дневника али су превазишле вредност у binlog_cache_size и користиле привремену датотеку да сместе изразе из трансакције.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
sr: Број трансакција које су користиле кеш привременог бинарног дневника.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
sr: Број неискоришћених блокова у кешу кључева. Ову вредност можете да користите да утврдите колики део кеша кључева је у употреби.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
sr: Број искоришћених блокова у кешу кључева. Ова вредност је ознака „високог водостаја“ која показује највећи икада број блокова који је био у употреби у исто време.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
sr: Број чекања која смо имали зато што је бафер дневника био премали те смо морали да сачекамо да буде очишћен пре наставка.

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
sr: Број уписа учињених у InnoDB оставу бафера.

en: The password for %s was changed successfully.
sr: Лозинка за %s је успешно промењена.

en: The password is empty!
sr: Лозинка је празна!

en: The passwords aren't the same!
sr: Лозинке нису идентичне!

en: The primary key has been dropped
sr: Примарни кључ је обрисан

en: The privileges were reloaded successfully.
sr: Привилегије су успешно поново учитане.

en: The profile has been updated.
sr: Профил је промењен.

en: The row has been deleted
sr: Ред је обрисан

en: The selected user was not found in the privilege table.
sr: Изабрани корисник није пронађен у табели привилегија.

en: The selected users have been deleted successfully.
sr: Изабрани корисници су успешно обрисани.

en: The server is not responding
sr: Сервер не одговара

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
sr: Величина меморијског прихватника које InnoDB користи за кеширање података и индекса својих табела.

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
sr: Статус репликације отпорне на грешке (није још имплементирано).

en: The table name is empty!
sr: Има табеле је празно!

en: The target browser window could not be updated. Maybe you have closed the parent window, or your browser's security settings are configured to block cross-window updates.
sr: Одредишни прозор претраживача није могао да буде ажуриран. Можда сте затворили матични прозор, или ваш претраживач онемогућава ажурирање међу прозорима због сигурносних подешавања

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
sr: Укупна цена последњег компајлираног упита како ју је израчунао оптимизатор упита. Корисно за упоређивање цене различитих планова упита за исти упит. Подразумевана вредност 0 значи да још није био компајлиран ниједан упит.

en: The total number of blocks in the query cache.
sr: Укупан број блокова у кешу за упите.

en: The total number of data reads.
sr: Укупан број читања података.

en: The total number of data writes.
sr: Укупан број уписа података.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
sr: Укупно времена проведено у добављању брава за редове, у милисекундама.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
sr: Послата датотека превазилази вредност директиве MAX_FILE_SIZE која је наведена у HTML форми.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
sr: Послата датотека превазилази вредност директиве upload_max_filesize у php.ini.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
sr: Послата датотека је само делимично примљена.

en: The user %s already exists!
sr: Корисник %s већ постоји!

en: The user name is empty!
sr: Име корисника није унето!

en: The web server does not have permission to save the file %s.
sr: Веб серверу није дозвољено да сачува датотеку %s.

en: Theme %s not found!
sr: Није пронађена тема %s!

en: Theme / Style
sr: Тема / стил

en: Theme path not found for theme %s!
sr: Није пронађена путања до теме за тему %s!

en: There is a chance that you may have found a bug in the SQL parser. Please examine your query closely, and check that the quotes are correct and not mis-matched. Other possible failure causes may be that you are uploading a file with binary outside of a quoted text area. You can also try your query on the MySQL command line interface. The MySQL server error output below, if there is any, may also help you in diagnosing the problem. If you still have problems or if the parser fails where the command line interface succeeds, please reduce your SQL query input to the single query that causes problems, and submit a bug report with the data chunk in the CUT section below:
sr: Постоји могућност да сте пронашли баг у SQL парсеру. Молимо испитајте свој упит пажљиво, и проверите да су наводници исправни и да не недостају. Остали могући разлози грешке могу бити да сте послали бинарну датотеку ван области за обичан текст. Можете пробати свој упит у MySQL сучељу командне линије. Доња порука о грешци MySQL сервера, ако је има, може вам помоћи у откривању проблема. Ако и даље имате проблеме или ако парсер не успева тамо где успева сучеље командне линије, сведите свој SQL упит на један једини упит који ствара проблеме и пошаљите нам извештај о грешци са делом кода у доњој РЕЗ секцији:

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
sr: Нема детаљнијих информација о статусу за овај погон складиштења.

en: There seems to be an error in your SQL query. The MySQL server error output below, if there is any, may also help you in diagnosing the problem
sr: Изгледа да постоји грешка у вашем SQL упиту. Овде је порука о грешки MySQL сервера, која вам може помоћи у откривању проблема

en: This Host
sr: Овај сервер

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
sr: Овај MySQL сервер не подржава %s погон складиштења.

en: This MySQL server has been running for %s. It started up on %s.
sr: Овај MySQL сервер ради већ %s. Покренут је %s.

en: This is ON if this server is a slave that is connected to a master.
sr: Ово је ON ако је овај сервер помоћни који је повезан на главни.

en: This is not a number!
sr: Ово није број!

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
sr: Ова операција може да потраје. Да ли да наставимо?

en: This plugin does not support compressed imports!
sr: Овај додатак не подржава компресоване увозе!

en: Thread %s was successfully killed.
sr: Процес %s је успешно прекинут.

en: Threads
sr: Нити

en: Thu
sr: Чет

en: TiB
sr: ТБ

en: Time
sr: Време

en: To select relation, click :
sr: Да одаберете релацију, кликните :

en: Toggle scratchboard
sr: Укључи/искључи радну таблу

en: Toggle small/big
sr: Промени мало/велико

en: Total
sr: Укупно

en: Total (since startup) number of times the replication slave SQL thread has retried transactions.
sr: Укупан број пута (од покретања) када је помоћна SQL нит за репликацију покушала трансакције.

en: Total size of buffer pool, in pages.
sr: Пуна величина оставе бафера, у странама.

en: Traditional Chinese
sr: Традиционални кинески

en: Traditional Spanish
sr: Традиционални шпански

en: Traffic
sr: Саобраћај

en: Transaction coordinator
sr: Координатор трансакција

en: Transformation options
sr: Опције трансформације

en: Triggers
sr: Окидачи

en: Truncate Shown Queries
sr: Прикажи скраћене упите

en: Tue
sr: Уто

en: Turkish
sr: Турски

en: Type
sr: Тип

en: Ukrainian
sr: Украјински

en: Uncheck All
sr: ниједно

en: Unclosed quote
sr: Наводник није затворен

en: Unicode
sr: Уникод

en: Unique
sr: Јединствени

en: Unknown Punctuation String
sr: Непознат стринг интерпункције

en: Unknown error in file upload.
sr: Непозната грешка при слању датотеке.

en: Unknown language: %1$s.
sr: Непознат језик: %1$s.

en: Unselect All
sr: ништа

en: Update Query
sr: Ажурирај упит

en: Usage
sr: Заузеће

en: Use Host Table
sr: Користи табелу домаћина

en: Use LOCAL keyword
sr: Користи кључну реч LOCAL

en: Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere
sr: Користите TAB тастер за померање од поља до поља, или CTRL+стрелице за слободно померање

en: Use Tables
sr: Користи табеле

en: Use delayed inserts
sr: Користи одложена уметања

en: Use hexadecimal for BLOB
sr: Користи хексадецимално за BLOB

en: Use ignore inserts
sr: Игнориши дупликате при уметању

en: Use text field
sr: Користи текст поље

en: Use this value
sr: Користи ову вредност

en: User
sr: Корисник

en: User name
sr: Име корисника

en: User overview
sr: Преглед корисника

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Users having access to &quot;%s&quot;
sr: Корисници који имају приступ &quot;%s&quot;

en: VIEW name
sr: назив за VIEW

en: Validate SQL
sr: Провери SQL

en: Value
sr: Вредност

en: Variable
sr: Променљива

en: Variables
sr: Променљиве

en: Version information
sr: Информације о верзији

en: View
sr: Поглед

en: View %s has been dropped
sr: Поглед %s је одбачен

en: View dump (schema) of database
sr: Прикажи садржај (схему) базе

en: View dump (schema) of databases
sr: Прикажи садржај (схему) базе

en: View dump (schema) of table
sr: Прикажи садржај (схему) табеле

en: View only
sr: Види само

en: Wed
sr: Сре

en: Welcome to %s
sr: Добродошли на %s

en: West European
sr: Западноевропски

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally
sr: Пре џокера _ и % треба ставити знак \ ако их користите самостално

en: With selected:
sr: Означено:

en: Without PHP Code
sr: без PHP кода

en: Word(s) or value(s) to search for (wildcard: "%"):
sr: Речи или вредности које се траже (џокер: "%"):

en: Words are separated by a space character (" ").
sr: Речи се одвајају размаком (" ").

en: Write requests
sr: Захтеви за упис

en: Write waits
sr: Чекања на упис

en: Write waits in %
sr: Чекања на упис у %

en: Wrong username/password. Access denied.
sr: Погрешно корисничко име/лозинка. Приступ одбијен.

en: Yes
sr: Да

en: You are about to DESTROY a complete database!
sr: Овим ћете УНИШТИТИ комплетну базу података!

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
sr: Покушали сте да увезете датотеку са компресијом која није подржана (%s). Или подршка за њу није имплементирана, или је искључена у вашој конфигурацији.

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
sr: Није Вам дозвољено да будете овде!

en: You have added a new user.
sr: Додали сте новог корисника.

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
sr: У PHP подешавањима Вам је укључена mbstring.func_overload опција. Ова опција је некомпатибилна са phpMyAdmin и може довести до грешака у неким подацима!

en: You have revoked the privileges for %s
sr: Забранили сте привилегије за %s

en: You have to choose at least one column to display
sr: Морате изабрати бар једну колону за приказ

en: You have updated the privileges for %s.
sr: Ажурирали сте привилегије за %s.

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
sr: Вероватан разлог за ово је да нисте направили конфигурациону датотеку. Можете користити %1$sскрипт за инсталацију%2$s да бисте је направили.

en: You probably tried to upload too large file. Please refer to %sdocumentation%s for ways to workaround this limit.
sr: Вероватно сте покушали да увезете превелику датотеку. Молимо погледајте %sдокументацију%s за начине превазилажења овог ограничења.

en: You should upgrade to %s %s or later.
sr: Требало би да унапредите ваш %s сервер на верзију %s или новију.

en: Your PHP MySQL library version %s differs from your MySQL server version %s. This may cause unpredictable behavior.
sr: Верзија ваше PHP MySQL библиотеке %s се разликује од верзије вашег MySQL сервера %s. Ово може довести до непредвидљивог понашања.

en: Your SQL query has been executed successfully
sr: Ваш SQL упит је успешно извршен

en: Your configuration file contains settings (root with no password) that correspond to the default MySQL privileged account. Your MySQL server is running with this default, is open to intrusion, and you really should fix this security hole by setting a password for user 'root'.
sr: Ваша конфигурациона датотека садржи подешавања (root без лозинке) која одговарају стандардном MySQL привилегованом налогу. Ваш MySQL сервер ради са овим подешавањима, отворен је за упаде, и заиста треба да исправите овај сигурносни ризик.

en: all words
sr: све речи

en: and then
sr: и онда

en: as regular expression
sr: као регуларни израз

en: at least one of the words
sr: бар једну од речи

en: case-insensitive
sr: Не разликује мала и велика слова

en: case-sensitive
sr: Разликује мала и велика слова

en: database-specific
sr: Специфично за базу

en: dictionary
sr: речник

en: dynamic
sr: динамички

en: global
sr: глобално

en: horizontal
sr: хоризонталном

en: horizontal (rotated headers)
sr: хоризонталном (ротирана заглавља)

en: in %s mode and repeat headers after %s cells
sr: у %s моду и понови заглавље после сваког %s реда

en: in query
sr: у упиту

en: in use
sr: се користи

en: max. concurrent connections
sr: макс. истовремених веза

en: multilingual
sr: вишејезички

en: no description
sr: нема описа

en: not OK
sr: није у реду

en: pages
sr: страна

en: per hour
sr: на сат

en: per minute
sr: у минуту

en: per second
sr: у секунди

en: phone book
sr: телефонски именик

en: phpMyAdmin documentation
sr: phpMyAdmin документација

en: phpMyAdmin is more friendly with a <b>frames-capable</b> browser.
sr: phpMyAdmin преферира читаче који подржавају оквире.

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
sr: phpMyAdmin је покушао да се повеже на MySQL сервер, али је сервер одбио повезивање. Проверите назив домаћина, корисничко име и лозинку у config.inc.php и уверите се да одговарају подацима које сте добили од администратора MySQL сервера.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
sr: phpMyAdmin није могао да прекине процес %s. Вероватно је већ затворен.

en: phpMyAdmin was unable to read your configuration file!<br />This might happen if PHP finds a parse error in it or PHP cannot find the file.<br />Please call the configuration file directly using the link below and read the PHP error message(s) that you receive. In most cases a quote or a semicolon is missing somewhere.<br />If you receive a blank page, everything is fine.
sr: phpMyAdmin није могао да прочита вашу конфигурациону датотеку!<br />Ово се може десити ако PHP нађе грешку у процесирању или не може да пронађе датотеку.<br />Позовите конфигурациону датотеку директно користећи доњи линк и прочитајте поруке о грешци које добијате. У већини случајеве негде недостаје наводник или тачка-зарез.<br />Ако добијете празну страну, све је у реду.

en: recommended
sr: препоручено

en: take it
sr: преузми

en: the exact phrase
sr: тачан израз

en: total
sr: укупно

en: unknown
sr: непознат

en: vertical
sr: вертикалном

en: web server upload directory
sr: директоријум за слање веб сервера

en: wildcard
sr: џокер
