phpMyAdmin 3.4.9-dev - en to uz translation catalogue (1399 entries)

en:  ... delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
uz: , фойдаланувчилар жадвалидан эскисини ўчириб привилегияларни қайта юклаш.

en:  ... delete the old one from the user tables.
uz:  ва фойдаланувчилар жадвалидан эскисини ўчириш.

en:  ... revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
uz: , эскисининг барча фаол привилегияларини бекор қилиб ўчириш.

en:  Note: MySQL privilege names are expressed in English
uz: ИЗОҲ: MySQL привилегиялари турлари инглиз тилида кўрсатилади.

en:  Row size
uz: Қатор ҳажми

en:  Show this query here again
uz: Ушбу сўровни қайта кўрсатиш

en:  The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
uz: Жадвалда жой тугаганда маълумотлар файли ҳажмини автоматик ошириш (мегабайтларда)

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
uz: "DROP DATABASE" (маълумотлар базасини ўчириш) буйруғи ўчирилган.

[ctx: $strShowStatusReset]
en: Reset
uz: Бекор қилиш

en: %B %d, %Y at %I:%M %p
uz: %d %B %Y й., %H:%M

en: %d is not valid row number.
uz:  %d сони тўғри қатор рақами эмас!

en: %s databases have been dropped successfully.
uz: "%s" маълумотлар базаси муваффақиятли ўчирилди.

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
uz: "%s" кун, "%s" соат, "%s" минут ва "%s" секунд

en: %s has been disabled for this MySQL server.
uz: "%s" туридаги жадваллар ушбу MySQL серверда фаолсизлантирилган.

en: %s is available on this MySQL server.
uz: Ушбу MySQL сервери "%s" турдаги жадваллар билан ишлай олади.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
uz: "%s" - MySQL серверидаги андозавий маълумотлар жадвали тури.

en: '%s' database does not exist.
uz: '%s' номли база мавжуд эмас.

en: ("PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!)
uz: ("PRIMARY" номи <b>фақат</b> бирламчи индексгаэга бўлиши шарт!)

en: (Generates a report containing the data of a single table)
uz: (Маълум бир жадвал маълумотларини ўз ичига олган ҳисобот тузиш)

en: (continued)
uz: (давоми)

en: (or the local MySQL server's socket is not correctly configured)
uz: (ёки локал MySQL сервернинг сокети нотўғри созланган)

en: (singly)
uz: (устун)

en: - none -
uz: - йўқ -

en: .
uz: ,

en: ... keep the old one.
uz:  ва эскисини сақлаш.

en: <b>%s</b> table not found or not set in %s
uz:  <b>"%s"</b> жадвали топилмади ёки <b>"%s"</b>да ўрнатилмаган

en: <b>Query statistics</b>: Since its startup, %s queries have been sent to the server.
uz: Сўровлар статискаси: ишга туширилгандан вақтдан бошлаб серверга юборилган сўровлар сони - "%s".

en: <b>Server traffic</b>: These tables show the network traffic statistics of this MySQL server since its startup.
uz: Трафик: MySQL-сервер ишга туширилгандан вақтдан бошлаб тармоқ трафики статистикаси.

en: A dropdown will be used if fewer items are present
uz: Агар камроқ қиймат бўлса, пастга тушувчи меню ишлатилади

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
uz: phpMyAdmin дастурининг янги версияси мавжуд ва Сиз ўз версиянгизни янгилашингизни тавсия этамиз. Энг янги версия "%s" бўлиб, у "%s" санада чиқарилган.

en: A primary key has been added on %s
uz:  "%s" га бирламчи калит қўшилди

en: A special MySQL user configured with limited permissions, more information available on [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/controluser]wiki[/a]
uz: Чекланган ҳуқуқларга эга бўлган махсус "MySQL" фойдаланувчиси тузилган, батафсил маълумот [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/controluser]"wiki"[/a]да мавжуд

en: A user-friendly description of this server. Leave blank to display the hostname instead.
uz: MySQL сервери ишлаётган хост сервер номи

en: Aborted
uz: Узилди

en: Access denied
uz: Рухсат берилмади

en: Action
uz: Амал

en: Activate now
uz: Ҳозир фаоллаштириш

en: Activate tracking for %s.%s
uz: "%s.%s" жадвалини кузатишни фаоллаштириш

en: Add %s
uz: "%s" қўшиш

en: Add AUTO_INCREMENT value
uz: AUTO_INCREMENT қўшиш

en: Add a new User
uz: Янги фойдаланувчи қўшиш

en: Add a new server
uz: Янги фойдаланувчи қўшиш

en: Add column(s)
uz: Устун(лар) қўшиш

en: Add constraints
uz: Чекловлар қўшиш

en: Add privileges on the following database
uz: Қуйидаги маълумотлар омборига привилегия қўшиш

en: Add privileges on the following table
uz: Қуйидаги жадвалга привилегия қўшиш

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
uz: Қидириш шартини кўшиш (яъни "where" жумласи):

en: Add slave replication user
uz: Тобе репликация фойдаланувчисини қўшиш

en: Add to index &nbsp;%s&nbsp;column(s)
uz:  "%s" майдон(лар)ини индексга қўшиш

en: Administration
uz: Администрация

en: Advanced server configuration, do not change these options unless you know what they are for
uz: Кенгайтирилган сервер конфигуарцияси, агар уларнинг маъносини аниқ билмасангиз, яхшиси, уларга тегманг.

en: After %s
uz:  "%s" дан кейин

en: All
uz: Барча

en: Allow for searching inside the entire database
uz: Маълумотлар базаси ичидаги маълумотларни тўлалигича қидиришга рухсат бериш

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be good way to import large files, however it can break transactions.
uz: Скрипт вақт яқинлашганини аниқлаганда, импортни операциясини узишига рухсат бериш. Бу катта файлларни юклаш учун яхши усул, лекин у транзакцияларни бузиши мумкин.

en: Allow login to any MySQL server
uz: Исталган MySQL-серверга логин қилишга рухсат бериш

en: Allow logins without a password
uz: Паролсиз қиришга рухсат бериш

en: Allow root login
uz: "root"га киришга рухсат бериш

en: Allow to display all the rows
uz: Барча қаторларни кўрсатишга рухсат бериш

en: Allow to display database and table statistics (eg. space usage)
uz: Маълумотлар базалари ва жадваллар статискасини (масалан, дискда эгаллаган жойи) кўрсатиш

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
uz: Фойдаланувчиларни қўшиш ва привилегиялар жадвалини қайта юкламасдан привилегиялар қўшишга рухсат беради

en: Allows altering and dropping stored routines.
uz: Сақланадиган муолажаларни ўзгартириш ва ўчиришга рухсат беради

en: Allows altering the structure of existing tables.
uz: Мавжуд жадвалларнинг тузилишини ўзгартиришга рухсат беради

en: Allows changing data.
uz: Маълумотларни ўзгартиришга рухсат беради

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
uz: Уланишлар максимал қийматга етганда ҳам уланиш ўрнатишга  рухсат беради. (Кўпгина административ вазифаларни бажариш учун керак, масалан, глобал ўзгарувчилар ўрнатиш ёки бошқа фойдаланувчи жараёнини ўчириш)

en: Allows creating and dropping indexes.
uz: Индекслар қўшиш ва уларни ўчиришга рухсат беради

en: Allows creating and dropping triggers
uz: Триггерлар (маълум шартлар бажарилганда автоматик ишга тушадиган жараёнлар) тузиш ва уларни ўчиришга рухсат беради

en: Allows creating new databases and tables.
uz: Янги маълумотлар базалари ва жадваллар тузишга рухсат беради

en: Allows creating new tables.
uz: Янги жадваллар тузишга рухсат беради

en: Allows creating new views.
uz: Янги намойишлар тузиш(CREATE VIEW)га рухсат беради

en: Allows creating stored routines.
uz: Сақланадиган муолажалар тузишга рухсат беради

en: Allows creating temporary tables.
uz: Вақтинчалик жадваллар тузишга рухсат беради

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
uz: Фойдаланувчилар ҳисобини қўшиш, ўчириш ва ўзгартиришга рухсат беради

en: Allows deleting data.
uz: Маълумотларни ўчиришга рухсат беради

en: Allows dropping databases and tables.
uz: Маълумотлар базаларини ва жадвалларни ўчиришга рухсат беради

en: Allows dropping tables.
uz: Жадвалларни ўчиришга рухъсат беради

en: Allows executing stored routines.
uz: Сақланадиган муолажаларни бажаришга рухсат беради

en: Allows importing data from and exporting data into files.
uz: Маълумотларни файлдан импорт ва файлга экспорт қилишга рухсат беради

en: Allows inserting and replacing data.
uz: Маълумот қўйиш ва ўзгартиришга рухсат беради

en: Allows locking tables for the current thread.
uz: Жорий оқим учун жадвални блокировку қилишга рухсат беради

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
uz: Намойиш тузадиган сўров(SHOW CREATE VIEW)ни бажаришга рухсат беради

en: Allows reading data.
uz: Маълумотларни чақиришга рухсат беради

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
uz: Сервер созланишларини қайта юклашга ва унинг кешларини тозалашга рухсат беради

en: Allows shutting down the server.
uz: Сервер ишини якунлашга рухсат беради

en: Allows the user to ask where the slaves / masters are.
uz: Бош ва тобе серверларнинг жойлашиши ҳақидаги маълумотни талаб қилишга рухсат беради

en: Allows to set up events for the event scheduler
uz: Кечиктирилган ҳодисаларни созлашга рухсат беради

en: Allows viewing processes of all users
uz: Барча фойдаланувчиларнинг жараёнларини кўришга рухсат беради

en: Alter column(s)
uz: Устун(лар)ни ўзгартириш

en: Alter table order by
uz: Жадвал сортировкасини ўзгартириш

en: An index has been added on %s
uz:  "%s" учун индекс қўшилди

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
uz: Агар ташқи калит (FOREIGN KEY) орқали алоқа мавжуд бўлса, ички алоқа ўрнатиш шарт эмас.

en: Analyze
uz: Таҳлил

en: Analyze table
uz: Жадвал таҳлили

en: And
uz: Ва

en: Angular links
uz: Бурчакли боғланишлар

en: Any
uz: Ҳар қайси

en: Any host
uz: Ҳар қайси хост

en: Any user
uz: Ҳар қайси фойдаланувчи

en: Apply Selected Changes
uz: Киритилган ўзгаришларни сақлаш

en: Apply index(s)
uz: Индекс(лар)ни сақлаш

en: Apr
uz: Апр

en: Arabic
uz: Арабча

en: Are you sure you want to disable all BLOB references for database %s?
uz: Сиз ҳақиқатдан ҳам "%s" базаси учун барча BLOB мурожаатларини бекор қилмоқчимисиз?

en: Armenian
uz: Арманча

en: As defined:
uz: Қоидага кўра:

en: Ascending
uz: Ўсиш тартибида

en: At Beginning of Table
uz: Жадвал бошига

en: At End of Table
uz: Жадвал охирига

en: Attributes
uz: Атрибутлар

en: Aug
uz: Авг

en: Authenticating...
uz: Aутентификация...

en: Authentication method to use
uz: Фойдаланиладиган аутентификация усули

en: Authentication type
uz: Аутентификация усули

en: Autoextend increment
uz: Автоматик ошириб бориш

en: Automatic recovery mode
uz: Автоматик тиклаш режими

en: Available MIME types
uz: Мавжуд MIME турлари

en: Available transformations
uz: Мавжуд ўгиришлар

en: B
uz: Байт

en: Back
uz: Орқага

en: Baltic
uz: Балтикача

en: Basic settings
uz: Асосий созланишлар

en: Begin
uz: Боши

en: Binary
uz: Иккилик

en: Binary - do not edit
uz: Иккилик маълумот - таҳрирлаш мумкин эмас

en: Binary log
uz: Иккилик журнал

en: Blowfish secret
uz: Сирли калит сўз (Blowfish)

en: Bookmark %s created
uz: "%s" хатчўпи тузилди

en: Bookmark table
uz: Хатчўплар жадвали

en: Bookmark this SQL query
uz: Ушбу SQL сўровига хатчўп тузиш

en: Bookmarked SQL query
uz: Хатчўп қўйилган SQL сўрови

en: Browse
uz: Кўриб чиқиш

en: Browse distinct values
uz: Турли қийматларни кўриб чиқиш

en: Browse foreign values
uz: Ташқи қийматларни кўриб чиқиш

en: Browse mode
uz: Кўриб чиқиш усул

en: Browser transformation
uz: Ўгириш

en: Buffer Pool
uz: Буфер пули

en: Buffer Pool Activity
uz: Фаоллик

en: Buffer Pool Usage
uz: Ишлатилиш

en: Buffer pool size
uz: Буфер пули ҳажми

en: Bulgarian
uz: Болгарча

en: Busy pages
uz: Банд саҳифалар

en: CHAR textarea columns
uz: CHAR майдонидаги устунлар сони

en: CHAR textarea rows
uz: CHAR майдонидаги қаторлар сони

en: CREATE DATABASE before copying
uz: Нусха кўчиришдан олдин маълумотлар базаси тузинг (CREATE DATABASE)

en: CSV for MS Excel
uz: MS Excel учун CSV

en: CSV using LOAD DATA
uz: "LOAD DATA" ишлатилган CSV

en: Can't copy table to same one!
uz: Жадвалнинг ўзидан ўзига нусха кўчириш мумкин эмас!

en: Can't move table to same one!
uz: Жадвални ўз-ўзига кўчириб бўлмайди!

en: Can't rename index to PRIMARY!
uz: Индексни "PRIMARY"га қайта номлаб бўлмади!

en: Cancel
uz: Бекор қилиш

en: Cannot connect: invalid settings.
uz: Уланиб бўлмади: нотўғри созланган.

en: Cannot load or save configuration
uz: Конфигурацияни юклаб ёки сақлаб бўлмади

en: Cannot log in to the MySQL server
uz: MySQL серверига уланиб бўлмади

en: Cardinality
uz: Элементлар сони

en: Central European
uz: Марказий Европача

en: Change
uz: Ўзгартириш

en: Change Login Information / Copy User
uz: Фойдаланувчининг логинини ўзгартириш / Фойдаланувчидан нусха олиш

en: Change any of its settings by clicking the corresponding "Options" link
uz: Қуйидаги танловларни ўзгартириш учун, "Танловлар" боғига босинг

en: Change or reconfigure master server
uz: Бош серверни ўзгартириш ёки қайта конфигурация қилиш

en: Change password
uz: Паролни ўзгартириш

en: Character Sets and Collations
uz: Кодировкалар ва таққослашлар

en: Character set of the file
uz: Файл кодировкаси

en: Character set of the file:
uz: Файл кодировкаси:

en: Charset
uz: Кодировка

en: Charsets
uz: Кодировкалар

en: Check
uz: Текшириш

en: Check All
uz: Барчасини белгилаш

en: Check Privileges
uz: Привилегияларни текшириш

en: Check config file permissions
uz: Конфигурацион файлнинг ёзиш рухсатларини текширинг

en: Check for latest version
uz: Охирги версияни текшириш

en: Check privileges for database &quot;%s&quot;.
uz: "%s" маълумотлар базасининг привилегияларни текшириш

en: Check referential integrity:
uz: Маълумотлар яхлитлигини текшириш:

en: Check table
uz: Жадвални текшириш

en: Check tables having overhead
uz: Оптималлаштириш лозим бўлгн жадвалларни белгилаш

en: Checkpoint frequency
uz: Текширув частотаси

en: Choose how you want tabs to work
uz: Ёрлиқлар қандай ишлашини танланг

en: Clear
uz: Тозалаш

en: Click to select
uz: Танлаш учун сичқонча тугмасини босинг

en: Click to unselect
uz: Танлашни бекор қилиш учун сичқонча тугмасини босинг

en: Close
uz: Ёпиш

en: Collation
uz: Таққослаш

en: Column count has to be larger than zero.
uz: Устунлар сони нолдан кўп бўлиши шарт.

en: Column information table
uz: Устун маълумотлари жадвали

en: Column names
uz: Майдон номлари

en: Column names in first row
uz: Биринчи қаторга устун номлари

en: Column-specific privileges
uz: Майдон привилегиялари

en: Command
uz: Буйруқ

en: Comment
uz: Изоҳ

en: Comment out these two lines if you do not need them.
uz: Агар керак бўлмаса, ушбу икки қатор олдига шарҳ белгисини қўйинг.

en: Comments
uz: Изоҳлар

en: Compress connection
uz: Уланишни қисиш

en: Compress connection to MySQL server
uz: MySQL сервеига уланишни қисиш

en: Compress gzip/bzip2 exports on the fly without the need for much memory; if you encounter problems with created gzip/bzip2 files disable this feature
uz: Экспорт вақтида бирйўла gzip/bzip2 ёрдамида қисиш унчалик катта миқдордаги хотира талаб этмайди; агар Сизда gzip/bzip2 файллари тузишда муаммо юзага келса, ушбу хусусиятни ўчириб қўйинг

en: Compress on the fly
uz: Бирйўла қисиш

en: Compression
uz: Сиқиш

en: Configuration file
uz: Конфигурацион файл

en: Confirm DROP queries
uz: DROP-сўровларини тасдиқлаш

en: Connect without password
uz: Паролсиз уланиш

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
uz: "config.inc.php" конфигурацион файлининг "controluser" директивасида кўрсатилган фойдаланувчи ёрдамида уланиб бўлмади.

en: Connection type
uz: Уланиш тури

en: Connections
uz: Уланишлар

en: Constraints for dumped tables
uz: Сақланган жадвалларнинг ташқи калитида чекловлар

en: Constraints for table
uz: Жадвалларнинг ташқи калитида чекловлар

en: Content of table @TABLE@
uz: @TABLE@ жадвалининг мундарижаси

en: Continued table caption
uz: Жадвал сарлавҳаси (давоми)

en: Control slave:
uz: Тобе серверни назорат қилиш:

en: Control user
uz: Назорат фойдаланувчиси

en: Control user password
uz: Назорат фойдаланувчиси пароли

en: Cookies must be enabled past this point.
uz: Браузерда "cookies" фаоллаштирилган бўлиши шарт.

en: Copy database to
uz: Маълумотлар базасидан қуйидагига нусха олиш

en: Copy table to (database<b>.</b>table):
uz: Жадвалдан (маълумотлар омбори<b>.</b>жадвал) га нусха кўчириш:

en: Could not connect to MySQL server
uz: MySQL-серверга уланиб бўлмади

en: Could not connect to the source
uz: Манбага уланиб бўлмади

en: Could not connect to the target
uz: Нишонга уланиб бўлмади

en: Could not load export plugins, please check your installation!
uz: Экспорт модуллари мавжуд эмас! Ўрнатилган phpMyAdmin нусхасининг libraries/export каталогини текширинг.

en: Could not load import plugins, please check your installation!
uz: Импорт модуллари мавжуд эмас! Ўрнатилган phpMyAdmin нусхасининг libraries/export каталогини текширинг.

en: Count tables
uz: Жадвалларни санаш

en: Count tables when showing database list
uz: Маълумотлар базалари рўйхати кўрсатилганда жадвалларни санаш

en: Create
uz: Тузиш

en: Create PHP Code
uz: PHP-код

en: Create a new index
uz: Янги индекс тузиш

en: Create a new user with the same privileges and ...
uz: Худди шундай привилегияли янги фойдаланувчи киритиш...

en: Create a page
uz: Янги саҳифа тузиш

en: Create a pma user and give access to these tables.
uz: phpMyAdmin фойдаланувчиси қўшиш ва ушбу жадвалларга рухсат бериш.

en: Create database with same name and grant all privileges
uz: Фойдаланувчи номи билан аталган маълумотлар базаси тузиш ва унга тўлиқ привилегияларни бериш.

en: Create new database
uz: Янги маълумотлар базаси тузиш

en: Create relation
uz: Боғлиқлик ўрнатиш

en: Create table
uz: Жадвал тузиш

en: Create table on database %s
uz: "%s" маълумотлар базасида янги жадвал тузиш

en: Create the needed tables with the <code>script/create_tables.sql</code>.
uz: Керакли жадвалларни <code>script/create_tables.sql</code> код ёрдамида тузиш.

en: Create version
uz: Версиясини тузиш

en: Create version %s of %s.%s
uz: "%s.%s" жадвалининг %s рақамли версиясини тузиш

en: Created
uz: Тузилди

en: Creation
uz: Тузиш

en: Creation of PDFs
uz: PDF-схема тузиш

en: Creation/Update/Check dates
uz: Тузиш, янгилаш ва текшириш саналари

en: Criteria
uz: Критерий

en: Croatian
uz: Хорватча

en: Current server
uz: Жорий сервер

en: Customize appearance of the navigation frame
uz: Навигация панели кўринишини созлаш

en: Customize browse mode
uz: Кўриб чиқиш усулини созлаш

en: Customize default common import options
uz: Импорт афзалликларини созлаш

en: Customize default export options
uz: Экспорт афзалликларини созлаш

en: Customize edit mode
uz: Таҳрирлаш усулини созлаш

en: Customize export options
uz: Экспорт танловларини мослаштириш

en: Customize import defaults
uz: Импорт танловларини мослаштириш

en: Customize links shown in SQL Query boxes
uz: SQL сўровлари қутисида кўрсатиладиган боғларни созлаш

en: Customize main frame
uz: Асосий рамкани мослаштириш

en: Customize navigation frame
uz: Навигация панелини мослаштириш

en: Customize query window options
uz: Сўровлар ойнаси кўринишини созлаш

en: Customize startup page
uz: Бошланғич саҳифани созлаш

en: Cyrillic
uz: Кириллча

en: Czech
uz: Чехча

en: Czech-Slovak
uz: Чехословакча

en: Danish
uz: Данияча

en: Data
uz: Маълумотлар

en: Data Dictionary
uz: Маълумотлар луғати

en: Data Difference
uz: Маълумотлар фарқи

en: Data Synchronization
uz: Маълумотлар синхронизацияси

en: Data definition statement
uz: Маълумотлар таърифи операторини

en: Data file grow size
uz: Маълумотлар файлларининг ошиш ҳажми

en: Data files
uz: Маълумотлар файли

en: Data home directory
uz: Маълумотлар учун уй каталог

en: Data log threshold
uz: Маълумотлар журнали остонаси

en: Data manipulation statement
uz: Маълумотларни бошқариш операторини

en: Data only
uz: Фақат маълумотлар

en: Data pointer size
uz: Маълумотлар файли кўрсатгичи ҳажми

en: Database
uz: Маълумотлар базаси

en: Database %1$s has been created.
uz:  %1$s маълумотлар базаси тузилди.

en: Database %s has been copied to %s
uz: "%s" маълумотлар базасидан "%s" га нусха кўчирилди.

en: Database %s has been dropped.
uz:  "%s" маълумотлар омбори ўчирилди.

en: Database %s has been renamed to %s
uz:  `"%s"` маълумотлар базасининг номи `"%s"` деб ўзгартирилди.

en: Database Log
uz: База лог файлини

en: Database comment:
uz: Маълумотлар базасига изоҳ:

en: Database export options
uz: Маълумотлар базаси экспорт параметрлари

en: Database for user
uz: Фойдаланувчи учун маълумотлар базаси

en: Database name template
uz: Маълумотлар базаси номи шаблони

en: Database seems to be empty!
uz: Маълумотлар базаси бўш!

en: Database tree separator
uz: Маълумотлар базаси дарахтининг бўлувчиси

en: Database used for relations, bookmarks, and PDF features. See [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/pmadb]pmadb[/a] for complete information. Leave blank for no support. Suggested: [kbd]phpmyadmin[/kbd]
uz: Алоқалар, хатчўплар ва PDF имкониятлари учун ишлатиладиган база.  Батафсил маълумот учун [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/pmadb]"pmadb"[/a]га қаранг. Агар фойдаланмасангиз, бўшқолдиринг. Асл қиймати: [kbd]"phpmyadmin"[/kbd]

en: Database-specific privileges
uz: Маълумотлар базаси привилегиялари

en: Databases
uz: Маълумотлар базалари

en: Databases display options
uz: Маълумотлар базаларини кўрсатиш афзалликлари

en: Databases statistics
uz: Маълумотлар базаси статискаси

en: Date
uz: Санани

en: Deactivate now
uz: Ҳозир фаолсизлантириш

en: Deactivate tracking for %s.%s
uz: "%s.%s" жадвалини кузатишни фаолсизлантириш

en: Dec
uz: Дек

en: Default
uz: Андоза

en: Default database tab
uz: Маълумотлар базаси ёрлиғи

en: Default format; be aware that this list depends on location (database, table) and only SQL is always available
uz: Импорт файл формати; ёдда тутингки, ушбу рўйхат (маълумотлар базаси, жадвал) жойлашишига боғлиқ ва фақат SQL ишлайди

en: Default language
uz: Тил

en: Default query window tab
uz: Сўровлар ойнасининг ёрлиғи

en: Default server
uz: Сервер

en: Default server tab
uz: Сервер ёрлиғи

en: Default sorting order
uz: Асл тартиблаш қоидаси

en: Default table tab
uz: Жадвал ёрлиғи

en: Default theme %s not found!
uz:  "%s" асл мавзуси топилмади!

en: Define how long (in seconds) a login cookie is valid
uz: cookie-логин усули қанча вақт (секундларда) яроқли бўлишини белгиланг

en: Define whether the previous login should be recalled or not in cookie authentication mode
uz: cookie-аутентификация усулидан фойдаланилганда олдинги логин сессияси қайта чақирилиб олиниши керакми?

en: Defines how long (in seconds) a login cookie should be stored in browser. The default of 0 means that it will be kept for the existing session only, and will be deleted as soon as you close the browser window. This is recommended for non-trusted environments.
uz:  cookie-логин усули қанча вақт (секундларда) браузерда сақланиши кераклигини белгиланг. Асл қиймати 0 бўлиб, унга кўра cookie фақат жорий сессия учун сақланади ва браузер ойнаси ёпилган заҳоти ўчирилади. Бу қиймат ишончсиз муҳитлар учун тавсия этилади.

en: Defines whether SQL queries generated by phpMyAdmin should be displayed
uz: phpMyAdmin томонидан генерация қилинган SQL сўровларини кўрсатиш керакми?

en: Defragment table
uz: Жадвални дефрагментациялаш

en: Del
uz: Ўчириш

en: Delayed inserts
uz: Кечиктирилган қўйилмалар

en: Delete
uz: Ўчириш

en: Delete all cookies on logout
uz: Чиқишда барча "cookies"ларни ўчириш

en: Delete relation
uz: Боғлиқликни ўчириш

en: Delete tracking data for this table
uz: Ушбу жадвал учун кузатув маълумотлари ўчириш

en: Deleting %s
uz: "%s" ўчирилмоқда

en: Delimiter
uz: Тақсимловчи

en: Descending
uz: Камайиш тартибида

en: Description
uz: Тавсифи

en: Designer
uz: Дизайнер

en: Designer table
uz: Дизайнер жадвали

en: Details...
uz: Тафсилотлар...

en: Difference
uz: Фарқ

en: Direct links
uz: Тўғридан-тўғри боғланишлар

en: Directory [code]config[/code], which is used by the setup script, still exists in your phpMyAdmin directory. You should remove it once phpMyAdmin has been configured.
uz: phpMyAdmin ўрнатилиши вақтида фойдаланиладиган [code]"config"[/code] каталоги ҳалиям мавжуд. phpMyAdmin муваффақиятли ўрнатилгандан кейин, уни ўчириш тавсия этилади.

en: Directory on server where you can upload files for import
uz: Серверда импорт файллари сақланадиган директория

en: Directory where exports can be saved on server
uz: Сервердаги экспорт файллар сақланадиган директория

en: Dirty pages
uz: Кир саҳифалар

en: Disable foreign key checks
uz: Ташқи калитларни текширишни ўчириш

en: Disable if you know that your pma_* tables are up to date. This prevents compatibility checks and thereby increases performance
uz: Агар "pma_*" жадвалларингиздаги маълумотлар ҳозирги ҳолатни акс эттиришига ишонсангиз, унда ўчириб қўйинг. Шундай қилсангиз, ортиқча текширувларнинг олдини олган бўласиз ва ишлаш унумдорлигини оширган бўласиз

en: Disable this if you want to see all databases at once
uz: Агар барча маълумотлар базаларини кўрмоқчи бўлсангиз, ушбу танловни ўчиринг

en: Disable use of INFORMATION_SCHEMA
uz: INFORMATION_SCHEMA ишлатишни ўчириш

en: Disabled
uz: Фаолсизлантирилган

en: Display
uz: Кўрсатиш

en: Display Features
uz: Имкониятларни кўрсатиш

en: Display all tables with the same width
uz: Бир хил кенгликдаги барча жадвалларни кўрсатиш

en: Display database comment instead of its name
uz: База номи ўрнига унинг шарҳини кўрсатиш

en: Display databases as a list
uz: Маълумотлар базасини рўйхат шаклида кўрсатиш

en: Display databases in a tree
uz: Маълумотлар базаларини дарахтда кўрсатиш

en: Display logo
uz: Логотипни кўрсатиш

en: Display order:
uz: Сортировка:

en: Display server choice at the top of the left frame
uz: Чап рамканинг юқори қисмида сервер танловини кўрсатиш

en: Display servers as a list
uz: Серверлар рўйхатини кўрсатиш

en: Display servers selection
uz: Сервер танловини кўрсатиш

en: Display table comment instead of its name
uz: Жадвал номи ўрнига унинг шарҳини кўрсатиш

en: Display table comments in tooltips
uz: Жадвал шарҳларини кўрсатгич контекст ойнасида кўрсатиш

en: Display the function fields in edit/insert mode
uz: Таҳрирлаш/қўйиш режимида функциялар майдонини кўрсатиш

en: Displaying Column Comments
uz: Майдон изоҳларини кўрсатиш

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
uz: Устига босилганда расмни каталаштириб кўриш мумкин бўлган кичрайтирилган пиктограммани кўрсатиш. Параметр сифатида расмнинг пикселларда берилган максимал бўйи ва энини белгилаш мумкин. Томонларнинг асл нисбати сақланади.

en: Displays a link to download this image.
uz: Расмни юклаб олиш учун боғ кўрсатиш

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "...").
uz: Сатрнинг фақат бир қисмини кўрсатади. Биринчи параметр - кўрсатиладиган матн бошигача силжиш қиймати (асл қиймати: 0). Иккинчи параметр - қайтариладиган белгилар сони (асл қиймати: сатр охиригача). Учинчи параметр - мавжуд парча боши ва/ёки охирига қўшиладиган матн (асл қиймати: "...").

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
uz: Маълумотларни ўн олтилик саноқ системасида кўрсатиш. Номажбурий биринчи параметр бўш жой қўйилиши керак бўлган интервални (асл қиймати ҳар икки яримбайтдан кейин) кўрсатиш учун ишлатилади.

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
uz: "Намунадаги сўровни бажариш" (ўрнига қўйиш белгиси: "%")

en: Do not change the password
uz: Паролни ўзгартирмаслик

en: Do not import empty rows
uz: Бўш қаторларни импорт қилмаслик

en: Do not overwrite this query from outside the window
uz: Сўровлар ойнаси ичидаги маълумотларни блокировка қилиш

en: Do you really want to
uz: Ҳақиқатан ҳам сўровни бажармоқчимисиз?

en: Documentation
uz: Документация

en: Donate
uz: Садақа

en: Download
uz: Юклаб олиш

en: Download file
uz: Файлни юклаб олиш

en: Drop
uz: Ўчириш

en: Drop the databases that have the same names as the users.
uz: Фойдаланувчилар номлари билан аталган маълумотлар базаларини ўчириш.

en: Dump all rows
uz: Барча қаторларни дамп қилиш

en: Dump has been saved to file %s.
uz: Дамп "%s" файлида сақланди.

en: Dumping data for table
uz: Жадвал маълумотларини дамп қилиш

en: Edit
uz: Таҳрирлаш

en: Edit Privileges
uz: Привилегияларни таҳрирлаш

en: Edit its structure by following the "Structure" link
uz: Тузилмани ўзгартириш учун, "Тузилма" боғига киринг

en: Edit mode
uz: Таҳрирлаш усули

en: Edit next row
uz: Кейинги қаторни таҳрирлаш

en: Edit server
uz: Серверларни таҳрирлаш

en: Effective
uz: Эффективлик

en: EiB
uz: ЭБ

en: Empty
uz: Тозалаш

en: Empty phpMyAdmin control user password while using pmadb
uz: pmadb усули ишлатилмоқда, лекин phpMyAdmin конфигурацион файлида парол белгиланмаган

en: Empty phpMyAdmin control user while using pmadb
uz: pmadb усули ишлатилмоқда, лекин phpMyAdmin конфигурацион файлида фойдаланувчи белгиланмаган

en: Empty signon URL while using signon authentication method
uz: signon аутентификация усули ишлатилмоқда, лекин phpMyAdmin конфигурацион файлида URL (унификация қилинган ахборот ресурс кўрсатгичи) белгиланмаган

en: Empty signon session name while using signon authentication method
uz: signon аутентификация усули ишлатилмоқда, лекин phpMyAdmin конфигурацион файлида сессия номи белгиланмаган

en: Empty username while using config authentication method
uz: config аутентификация усули ишлатилмоқда, лекин phpMyAdmin конфигурацион файлида фойдаланувчи номи белгиланмаган

en: Enable SSL for connection to MySQL server
uz: SSL (Secure Sockets Layer - ҳимояланган сокетлар протоколи) уланишдан фойдаланиш

en: Enable Statistics
uz: Статискани ёқиш

en: Enable [a@http://en.wikipedia.org/wiki/Bzip2]bzip2[/a] compression for import and export operations
uz: Импорт ва экспорт операцияларида    [a@http://en.wikipedia.org/wiki/Bzip2]bzip2[/a] ёрдамида сиқишни ёқиш

en: Enable [a@http://en.wikipedia.org/wiki/Gzip]gzip[/a] compression for import and export operations
uz: Импорт ва экспорт операцияларида    [a@http://en.wikipedia.org/wiki/Gzip]gzip[/a] ёрдамида сиқишни ёқиш

en: Enable [a@http://en.wikipedia.org/wiki/ZIP_(file_format)]ZIP[/a] compression for import and export operations
uz: Импорт ва экспорт операциялари учун  [a@http://en.wikipedia.org/wiki/ZIP_(file_format)]ZIP[/a] қисишни ёқиш

en: Enable advanced features in configuration file (<code>config.inc.php</code>), for example by starting from <code>config.sample.inc.php</code>.
uz: (<code>config.inc.php</code>) файлидаги муфассал танловларни фаоллаштириш, масалан, <code>config.sample.inc.php</code> дан бошлаб.

en: Enable highlighting
uz: Белгилашни ёқиш

en: Enabled
uz: Фаоллаштирилган

en: Enclose export in a transaction
uz: Транзакцияга экспортни қўшиш

en: End
uz: Охири

en: End of line
uz: Сатр охири

en: Engines
uz: Жадвал турлари

en: English
uz: Инглизча

en: Enter server connection parameters
uz: Сервернинг уланиш параметрларини киритиш

en: Error
uz: Хатолик

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
uz:  %1$s да ташқи калит (FOREIGN KEY) тузишда хатолик (маълумот турини текширинг)

en: Error in ZIP archive:
uz: Ушбу ZIP архивда хатолик:

en: Error management:
uz: Хатоликларни бошқариш:

en: Error moving the uploaded file, see [a@./Documentation.html#faq1_11@Documentation]FAQ 1.11[/a]
uz: Юкланган файл жойини ўзгартиришда хатолик, [a@./Documentation.html#faq1_11@Documentation]"FAQ 1.11"[/a]га қаранг

en: Error renaming table %1$s to %2$s
uz: %1$s жадвалини %2$s деб қайта номлашда хатолик

en: Error saving coordinates for Designer.
uz: Координаталарни сақлашда хатолик.

en: Error: Relation not added.
uz: Хатолик: Боғлиқлик ўрнатилмади.

en: Error: relation already exists.
uz: Хатолик: Боғлиқлик аллақачон мавжуд.

en: Esperanto
uz: Эсперанто

en: Estonian
uz: Эстонча

en: Event
uz: Ҳодиса

en: Event type
uz: Ҳодиса тури

en: Events
uz: Ҳодисалар

en: Explain SQL
uz: Сўров таҳлили

en: Export
uz: Экспорт

en: Export as %s
uz: "%s" деб экспорт қилиш

en: Export contents
uz: Таркибини экспорт қилиш

en: Export defaults
uz: Экспорт

en: Export time in UTC
uz: Вақтни UTC шаклда экспорт қилиш

en: Export/Import to scale
uz: Масштаб

en: Extra
uz: Қўшимча

en: Extra parameters for iconv
uz: iconv учун қўшимча параметрлар

en: FOREIGN KEY relation added
uz: Ташқи калитга (FOREIGN KEY) алоқа ўрнатилди

en: Failed attempts
uz: Муваффақиятсиз уринишлар сони:

en: Failed to write file to disk.
uz: Файлни дискка ёзишдахатолик юз берди.

en: Features
uz: Функциялар

en: Feb
uz: Фев

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
uz: "%s" файли серверда мавжуд, унинг номини ўзгартиринг ёки қайта ёзиш параметрини ёқинг.

en: File %s does not contain any key id
uz: "%s" файлида калит идентификатори мавжуд эмас

en: File could not be read
uz: Файлни ўқиб бўлмади!!

en: File upload stopped by extension.
uz: Файлнинг юкланиши унинг кенгайтмаси сабали тўхтатилди.

en: File uploads are not allowed on this server.
uz: Файлларни серверга юклаб бўлмади.

en: Files
uz: Файллар сони

en: Filter
uz: Фильтр

en: Find:
uz: Излаш:

en: Flush (close) all tables
uz: Барча жадвалларни ёпиш

en: Flush query cache
uz: Сўровлар кешини дефрагментация қилиш

en: Font size
uz: Шрифт ўлчами

en: For a list of available transformation options and their MIME type transformations, click on %stransformation descriptions%s
uz: Мавжуд MIME турлари ва ўгиришлар параметларини кўриш учун қуйидаги боғланишдан фойдаланинг: - "%s"ўзгариришлар тавсифи"%s"

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
uz: "Андозавий" майдонлар қийматларида тескари эгри чизиқ ва қўштирноқларни ишлатманг.

en: Force SSL connection
uz: Хавфсиз (SSL) уланишга мажбур қилиш

en: Force secured connection while using phpMyAdmin
uz: phpMyAdmin ишлатилганда хавфсиз (SSL) уланишга мажбур қилиш

en: Foreign key dropdown order
uz: Ташқи калит менюси тартиби

en: Foreign key limit
uz: Ташқи калит чегаралари

en: Format
uz: Формат

en: Format of imported file
uz: Импорт қилинаётган файл формати

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
uz: Матнни синтаксиси ранг билан белгиланган SQL сўров сифатида форматлайди

en: Free pages
uz: Бўш саҳифалар сони

en: Fri
uz: Жум

en: Full start
uz: Барчасини бошлаш

en: Full stop
uz: Барчасини тўхтатиш

en: Fulltext
uz: Матн тўлалигича

en: Function
uz: Функция

en: Functions
uz: Функциялар

en: GZip output buffering
uz: GZip буферизация

en: Garbage threshold
uz: Ахлатланиш остонаси

en: General relation features
uz: Алоқаларнинг асосий имкониятлари

en: Generate
uz: Генерация қилиш

en: Generate Password
uz: Парол ўрнатиш

en: Generated by
uz: Тузилган

en: Generation Time
uz: Тузилган сана

en: Georgian
uz: Грузинча

en: German
uz: Немисча

en: Get more themes!
uz: Кўпроқ мавзуга эга бўлинг!

en: GiB
uz: ГБ

en: Gives access to the complete list of databases.
uz: Маълумотлар базаларининг тўлиқ рўйхатига рухсат беради

en: Global privileges
uz: Глобал привилегиялар

en: Global value
uz: Глобал қиймат

en: Go
uz: OK

en: Go back to previous page
uz: Олдинги саҳифага ўтиш

en: Go back to this page
uz: Ушбу саҳифага қайтиш

en: Go to database
uz: Ушбу базага ўтиш

en: Go to table
uz: Ушбу жадвалга ўтиш

en: Go to view
uz: Ушбу кўринишга ўтиш

en: Got invalid version string from server
uz: Сервердар версия ҳақида ноўрин маълумот олинди

en: Grant
uz: GRANT

en: Grant all privileges on database &quot;%s&quot;
uz: "%s"&quot маълумотлар базасига барча привилегияларни бериш;

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%)
uz: (фойдаланувчи\_%) шаблонига тўғри келадиган барча маълумотлар базаларига тўлиқ привилегияларни бериш.

en: Greek
uz: Грекча

en: HTTP Basic Auth Realm name to display when doing HTTP Auth
uz: HTTP Авторизация вақтида кўрсатиладиган Оддий HTTP Авторизация Бўлими номи

en: HTTP Realm
uz: HTTP Бўлими

en: Handler
uz: Қайта ишловчи дастур

en: Hardware authentication failed
uz: Ускунавий аутентификация муваффақиятсиз якунланди

en: Has no effect in this MySQL version.
uz: MySQL-сервернинг ушбу версияда бундай хусусият мавжуд эмас!

en: Hebrew
uz: Яҳудийча

en: Help
uz: Ёрдам

en: Hide
uz: Яшириш

en: Hide databases
uz: Базаларни яшириш

en: Hide databases matching regular expression (PCRE)
uz: Мунтазам иборалар(PCRE)га тўғри келадиган маълумотлар базаларини яшириш

en: Hide/Show Tables with no relation
uz: Алоқа мавжуд бўлмаган жадвалларни яшириш/кўрсатиш

en: Hide/Show all
uz: Барча жадвалларни яшириш/кўрсатиш

en: Highlight pointer
uz: Кўрсатгични белгилаш

en: Highlight row pointed by the mouse cursor
uz: Сичқонча курсори кўрсатиб турган қаторни белгилаш

en: Highlight selected rows
uz: Танланган қаторларни белгилаш

en: Highlight server under the mouse cursor
uz: Сичқонча курсори турган серверни белгилаш

en: Home
uz: Бош саҳифа

en: Host
uz: Хост

en: Hostname where MySQL server is running
uz: MySQL сервери ишлаётган хост номи

en: How many queries are kept in history
uz: Журналда сақланадиган сўровлар сони

en: How many rows can be inserted at one time
uz: Бир вақтнинг ўзиданечта қатор қўйилиши мумкин

en: How many temporary files mysqld has created.
uz: MySQL сервери (mysqld) томонидан тузилган вақтинчалик файллар сони.

en: How to connect to server, keep [kbd]tcp[/kbd] if unsure
uz: Серверга уланиш тури, агар билмасангиз, "tcp" деб қолдиринг

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
uz: Охирги ишга тушириш бўлишига қарамасдан, маълумотлар қайта ишланмади. Одатда, бу ҳол, php-сценарийлар учун ажратилган вақт оширилмагунча phpMyAdmin дастури импорт жараёнини якунла олмаслигини билдиради.

en: Hungarian
uz: Венгерча

en: Icelandic
uz: Исландча

en: Iconic navigation bar
uz: Пиктограммали навигация менюси

en: Iconic table operations
uz: Жадвал операцияларини пиктограммалар ёрдамида амалга ошириш

en: If TRUE, logout deletes cookies for all servers; when set to FALSE, logout only occurs for the current server. Setting this to FALSE makes it easy to forget to log out from other servers when connected to multiple servers.
uz: Агар РОСТ (TRUE) ўрнатилган бўлса, чиқишда барча серверларнинг "cookies"лари ўчирилади; агар ЁЛҒОН (FALSE) ўрнатилган бўлса, фақат жорий сервердан чиқиш амалга оширилади. Агар бир нечта серверларга уланганбўлса, унда ЁЛҒОН (FALSE) танлови бошқа серверлардан чиқиш унитилишига олиб келиши мумкин.

en: If enabled user can enter any MySQL server in login form for cookie auth
uz: Агар ёқилган бўлса, фойдаланувчи cookie-аутентификация вақтида логин формасига исталган MySQL-серверникиритиши мумкин.

en: If enabled, phpMyAdmin continues computing multiple-statement queries even if one of the queries failed
uz: Агар ёқилган бўлса, phpMyAdmin, ҳатто сўровлардан бири барбод бўлганда ҳам, кўп қисмли сўровларни ҳисоблашни давом этади

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
uz: Агар MyISAM туридаги жадвал индексларини тузиш учун керак бўладиган вақтинчалик файл ҳажми бу ерда кўрсатилган ҳажмдан катта бўлса, индексни кешлашнинг секинроқ лекин барқарорроқ усулига афзаллик берилади.

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
uz: Агар қиймат бирдан катта бўлса, MyISAM туридаги жадвал индекслари тиклаш вақтида параллел равишда сортировка (Repair by sorting) ёрдамида тузилган.

en: If tooltips are enabled and a database comment is set, this will flip the comment and the real name
uz: Агар кўрсатгич контекст ойнаси ёқилган бўлса ва маълумотлар базаларида шарҳ ўрнатилган бўлса, ушбу танлов база шарҳи ва ҳақиқий номи ўрнини алмаштиради

en: If your server is also configured to accept HTTPS requests follow [a@%s]this link[/a] to use a secure connection.
uz: Агар серверингиз HTTPS талабларига жавоб бера олса, унда хавфсиз уланишни ишлатиш учун [a@"%s"]ушбу боғдан[/a] фойдаланинг.

en: Ignore
uz: Эътибор бермаслик

en: Ignore all databases; Replicate:
uz: Барча базаларга эътибор бермаслик; Қуйидагилардан ташқари:

en: Ignore errors
uz: Хатоларга эътибор бермаслик

en: Ignore multiple statement errors
uz: Кўп қисмли сўровлардаги хатоларга эътибор бермаслик

en: Import
uz: Импорт

en: Import / export
uz: Импорт/Экспорт

en: Import defaults
uz: Импорт

en: Import files
uz: Файлларни импорт қилиш

en: Import has been successfully finished, %d queries executed.
uz: Импорт муваффақиятли тугатилди, бажарилган сўровлар сони: %d.

en: Import/Export coordinates for PDF schema
uz: PDF-схемага/схемадан жадвал координаталарини импорт/экспорт қилиш

en: Include table caption
uz: Жадвалга сарлавҳа қўшиш

en: Includes all privileges except GRANT.
uz: GRANT дан ташқари барча привилегияларни ўз ичига олади

en: Incorrect IP address: %s
uz: Нотўғри IP-адрес: "%s"

en: Incorrect value
uz: Нотўғри қиймат

en: Index
uz: Индекс

en: Index %s has been dropped
uz:  "%s" индекси ўчирилди

en: Index cache size
uz: Индекс кеши ҳажми

en: Index name:
uz: Индекс номи:

en: Index type:
uz: Индекс тури:

en: Indexes
uz: Индекслар

en: Information
uz: Маълумот

en: InnoDB Status
uz: InnoDB аҳволи

en: Input proxies as [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. The following example specifies that phpMyAdmin should trust a HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) header coming from the proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd]
uz: Прокси-серверларни қуйидагича киритинг [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. Қуйидаги намуна phpMyAdmin дастури 1.2.3.4 IP адресли прокси-сервердан келаётган HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) сарлавҳани ишончли деб қабул қилишини таъминлайди: [br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd]

en: Ins
uz: Қўйиш

en: Insecure connection
uz: Нохавфсиз уланиш

en: Insert
uz: Қўйиш

en: Insert another new row
uz: Янги ёзув киритиш

en: Insert as new row
uz: Ёзув киритиш

en: Insert as new row and ignore errors
uz: Янги қатор сифатида қўшиш ва хатоликларга эътибор бермаслик

en: Insert row(s)
uz: Қатор(лар) қўшиш

en: Inserted row id: %1$d
uz: Киритилган қатор идентификатори: %1$d

en: Inside table(s):
uz: Қуйидаги жадвал(лар)да қидириш:

en: Insufficient space to save the file %s.
uz: "%s" файлини сақлаш учун дискда етарли жой мавжуд эмас.

en: Internal relation added
uz: Ички алоқа ўрнатилди

en: Internal relations
uz: Ички алоқалар

en: Invalid Identifer
uz: Нотўғри идентификатор

en: Invalid authentication method set in configuration:
uz: phpMyAdmin конфигурацион файлида нотўғри аутентификация усули белгиланган:

en: Invalid database
uz: Нотўғри маълумотлар базаси

en: Invalid format of CSV input on line %d.
uz: Киритилаётган CSV маълумотларнинг %d қаторидаги маълумотлар формати нотўғри.

en: Invalid hostname for server %1$s. Please review your configuration.
uz:  %1$s сервери учун нотўғри хост номи кўрсатилган. phpMyAdmin конфигурацион файлида белгиланган созлашларни тўғирланг.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
uz: CSV импортидаги парамерт нотўғри: "%s"

en: Invalid table name
uz: Жадвал номи нотўғри

en: Jan
uz: Янв

en: Japanese
uz: Японча

en: Javascript support is missing or disabled in your browser, some phpMyAdmin functionality will be missing. For example navigation frame will not refresh automatically.
uz: Браузерингизда Javascript ўчирилган ё ўрнатилмаган, phpMyAdmin дастурининг баъзи функциялари ишламайди. Масалан, навигация ойнаси автоматик тарзда янгиланиб турмайди.

en: Joins
uz: Бирлашишлар

en: Jul
uz: Июл

en: Jump to database &quot;%s&quot;.
uz:  "%s" маълумотлар базасига ўтиш

en: Jun
uz: Июн

en: Key cache
uz: Индекс кеши

en: Keyname
uz: Индекс номи

en: KiB
uz: КБ

en: Kill
uz: Тугатиш

en: Korean
uz: Корейсча

en: Label
uz: Хатчўп белгиси

en: Label key
uz: Белги идентификатори

en: Landscape
uz: Албом шаклида

en: Language
uz: Тил

en: Last check
uz: Охирги текширув

en: Last update
uz: Охирги янгиланиш

en: Last version
uz: Охирги версия

en: Latched pages
uz: Блокировка қилинган саҳифалар сони:

en: Latvian
uz: Латишча

en: Leave blank for defaults
uz: Асл қоидаларни ишлатиш учун бўш қолдиринг

en: Leave blank for no Designer support, suggested: [kbd]pma_designer_coords[/kbd]
uz: Дизайнер ишлатмаслик учун бўш қолдиринг, асл қиймати: [kbd]pma_designer_coords[/kbd]

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma_pdf_pages[/kbd]
uz: Агар PDF-схема ишлатмасангиз, бўш қолдиринг, асл қиймати: [kbd]"pma_pdf_pages"[/kbd]

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma_table_coords[/kbd]
uz: PDF-схемадан фойдаланмаслик учун бўш қолдиринг, асл қиймати: [kbd]"pma_table_coords"[/kbd]

en: Leave blank for no SQL query history support, suggested: [kbd]pma_history[/kbd]
uz: Агар SQL сўровлар тарихидан фойдаланмоқчи бўлмасангиз, бўш қолдиринг, асл қиймати: [kbd]"pma_history"[/kbd]

en: Leave blank for no [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/bookmark]bookmark[/a] support, suggested: [kbd]pma_bookmark[/kbd]
uz: [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/bookmark]Хатчўп[/a] ишлатмаслик учун бўш қолдиринг, асли: [kbd]pma_bookmark[/kbd]

en: Leave blank for no [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/relation]relation-links[/a] support, suggested: [kbd]pma_relation[/kbd]
uz: [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/relation]Алоқа боғланишлари[/a]ни ишлатмаслик учун, бўш қолдиринг, асл қиймати: [kbd]"pma_relation"[/kbd]

en: Leave blank for no column comments/mime types, suggested: [kbd]pma_column_info[/kbd]
uz: Устун изоҳлари/"mime"-турлари ҳақидаги маълумотларни ишлатмаслик учун бўш қолдиринг, асли: [kbd]pma_column_info[/kbd]

en: Leave blank if not used
uz: Агар ишлатилмаса бўш қолдиринг

en: Leave empty if not using config auth
uz: Агар "config" аутентификация усулидан фойдаланмасангиз, бўш қолдиринг

en: Length/Values
uz: Узунлик/қийматлар

en: Let every user access this bookmark
uz: Барча фойдаланувчиларга рухсат бериш

en: Light tabs
uz: Енгил ёрлиқлар

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
uz: Фойдаланувчи бир соат давомида бажариши мумкин бўлган бирон-бир жадвал ёки маълумотлар базасини ўзгартирадиган буйруқлар сони

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
uz: Фойдаланувчи бир соат давомида ўрнатиши мумкин бўлган янги уланишлар сони

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
uz: Фойдаланувчи бир соат давомида юбориши мумкин бўлган сўровлар сони

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
uz: Бир фойдаланувчи томонидан бир вақтнинг ўзида ўрнатиши мумкин бўлган уланишлар сони

en: Lines terminated by
uz: Қаторлар бўлувчиси

en: Link not found
uz: Алоқа топилмади

en: Links to
uz: Алоқалар

en: List of trusted proxies for IP allow/deny
uz: IP бўйича рухсат бериш/рад этиш учун ишонарли прокси-серверлар рўйхати

en: Lithuanian
uz: Литвача

en: Load
uz: Юклаш

en: Local
uz: Локал

en: Location of the text file
uz: Файлни танлаш

en: Log buffer size
uz: Журнал буфери ҳажми

en: Log cache size
uz: Журнал кеши ҳажми

en: Log file count
uz: Журнал файллари сони

en: Log file threshold
uz: Журнал файли остонаси

en: Log in
uz: Авторизация

en: Log name
uz: Журнал файли

en: Log out
uz: Чиқиш

en: Login Information
uz: Фойдаланувчи ҳисоби ҳақида маълумот

en: Login cookie store
uz: Логин маълумотини cookie-да сақлаш

en: Login cookie validity
uz: cookie-логин яроқлиги

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
uz: Паролсиз аутентификация конфигурация томонидан ўчирилган (қаранг AllowNoPassword)

en: Logo link URL
uz: Логотип боғланган URL

en: Logo link target
uz: Логотип боғланган нишон

en: Logout URL
uz: Чиқиш URL

en: MIME TYPES FOR TABLE
uz: ЖАДВАЛ УЧУН MIME ТУРЛАРИ

en: MIME type
uz: MIME тури

en: MIME types printed in italics do not have a separate transformation function
uz: Курсив билан белгиланган MIME турлари алоҳида ўгириш функцияларига эга эмас.

en: Main frame
uz: Асосий рамка

en: Make sure, you have unique server-id in your configuration file (my.cnf). If not, please add the following line into [mysqld] section:
uz: Конфигурация файлида ("my.cnf") серверга уникал ID белгиланганлигига ишонч ҳосил қилинг. Агар шундай бўлмаса, қуйидаги қаторларни [mysqld] бўлимига қўшинг:

en: Mar
uz: Мар

en: Mark used tables and make it possible to show databases with locked tables
uz: Ишлатилаётган жадвалларни белгилаш ва қулфланган жадваллари мавжуд бўлган маълумотлар базаларини кўришга имкон бериш

en: Master configuration
uz: Бош сервер конфигурацияси

en: Master replication
uz: Бош сервер репликацияси

en: Master server changed succesfully to %s
uz: Бош репликация сервери қуйидагига ўзгартирилди: %s

en: Master status
uz: Бош сервер статуси

en: Max: %s%s
uz: Максимал ҳажми: "%s"%s"

en: Maximal length of created query
uz: Тузилаёган сўровнинг максимал узунлиги

en: Maximum databases
uz: Маълумотлар базаларининг максимал сони

en: Maximum displayed SQL length
uz: SQL сўровининг максимал узунлиги

en: Maximum execution time
uz: Максимум бажарилиш вақти

en: Maximum number of characters used when a SQL query is displayed
uz: SQL сўрови кўрсатилганда ишлатиладиган белгиларнинг максимал сони

en: Maximum number of databases displayed in left frame and database list
uz: Чап рамкада ва базалар рўйхатида кўрсатиладиган маълумотлар базаларининг максимал сони

en: Maximum number of rows to display
uz: Кўрсатиладиган қаторларнинг максимал сони

en: Maximum number of tables displayed in table list
uz: Жадваллар рўйхатида кўрсатиладиган жадвалларнинг максимал сони

en: Maximum size for temporary files on index creation
uz: Индексни тузишда ишлатиладиган вақтинчалик файл ҳажми

en: Maximum size for temporary sort files
uz: Вақтинчалик индекс файлларининг максимал ҳажми

en: Maximum table tree depth
uz: Жадваллар дарахтининг максимум чуқурлиги

en: Maximum tables
uz: Максимал жадваллар сони

en: May
uz: Май

en: May be approximate. See [a@./Documentation.html#faq3_11@Documentation]FAQ 3.11[/a]
uz: Тахминий бўлиши мумкин. [a@./Documentation.html#faq3_11@Documentation]"FAQ 3.11"[/a]га қаранг

en: MediaWiki Table
uz: MediaWiki жадвали

en: Memory limit
uz: Хотира миқдори

en: MiB
uz: МБ

en: Missing a temporary folder.
uz: Вақтинчалик файлларни сақлаш учун каталог топилмади.

en: Missing data for %s
uz: "%s" майдонида маълумот йўқ

en: Missing value in the form!
uz: Форманинг керакли майдонлари тўлдирилмаган!

en: Modifications have been saved
uz: Ўзгариришлар сақланди

en: Modify
uz: Ўзгаририш

en: Modify an index
uz: Индексни ўзгаририш

en: Mon
uz: Душ

en: More information on [a@http://sf.net/support/tracker.php?aid=1849494]PMA bug tracker[/a] and [a@http://bugs.mysql.com/19588]MySQL Bugs[/a]
uz: Кўпроқ маълумот учун [a@http://sf.net/support/tracker.php?aid=1849494]"PMA bug tracker"[/a] ва [a@http://bugs.mysql.com/19588]"MySQL Bugs"[/a]ларга қаранг

en: Move Menu
uz: Менюни кўчириш

en: Move table to (database<b>.</b>table):
uz: Жадвални (маълумотлар базаси<b>.</b>жадвал) га кўчириш:

en: MySQL charset
uz: MySQL-кодировка

en: MySQL client version
uz: MySQL-клиент версияси

en: MySQL connection collation
uz: MySQL билан уланишни чоғиштириш

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
uz: MySQL бўш натижа берди (яъни нольта сатр).

en: MySQL said:
uz: MySQL жавоби:

en: Name
uz: Номи

en: Navigation frame
uz: Навигация панели

en: Needed for the replication slaves.
uz: Репликация (захира нусха кўчириш) вақтида тобе серверлар учун керак

en: Neither URL wrapper nor CURL is available. Version check is not possible.
uz: На URL қодоқлагич ва на CURL мавжуд. Версияни текшириб бўлмади.

en: New server
uz: Янги сервер

en: Next
uz: Кейинги

en: No
uz: Йўқ

en: No Password
uz: Парол йўқ

en: No Privileges
uz: Привилегиялар йўқ

en: No activity within %s seconds; please log in again
uz: "%s" сония давомида фаоллик кузатилмади, илтимос, қайта авторизациядан ўтинг.

en: No change
uz: Ўзгариш йўқ

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [a@./Documentation.html#faq1_16@Documentation]FAQ 1.16[/a].
uz: Импорт қилиш имкони йўқ. Сабаблар: импорт файли танланмаган; импорт қилинаётган файл ҳажми PHP конфигурацион файлида кўрсатилган максимал қийматдан катта. Қаранг: [a@./Documentation.html#faq1_16@Documentation]FAQ 1.16[/a].

en: No databases
uz: Маълумотлар базаси мавжуд эмас

en: No databases selected.
uz: Биронта ҳам маълумотлар базаси танланмаган.

en: No description is available for this transformation.<br />Please ask the author what %s does.
uz: Ҳозирги ватқда тавсиф мавжуд эмас. <br /> Ишлатилаётган "%s" ўгиришлар намойиши функцияларининг иши яқин орада тавсифланади.

en: No files found inside ZIP archive!
uz: ZIP-архив ичида файл мавжуд эмас!

en: No index defined!
uz: Индекс белгиланмаган!

en: No index parts defined!
uz: Индекс қисмлари белгиланмаган!

en: No newer stable version is available
uz: Янгироқ версия ҳали мавжуд эмас

en: No preview available.
uz: Олдиндан кўриш мумкин эмас.

en: No privileges.
uz: Привилегиялар йўқ

en: No rows selected
uz: Амални амалга ошириш учун битта ёки бир нечта қаторни танлаш керак.

en: No tables found in database.
uz: Маълумотлар базасида биронта ҳам жадвал мавжуд эмас.

en: No themes support; please check your configuration and/or your themes in directory %s.
uz: Мавзулар ишламаяпти, конфигурацияни ва "%s" каталогида мавзулар мавжудлигини текширинг.

en: No users selected for deleting!
uz: Ўчириш лозим бўлган фойдаланувчилар танланмаган!

en: No valid authentication key plugged
uz: Тўғри аутентификация калити уланмаган

en: No valid image path for theme %s found!
uz:  "%s" мавзуси расмларига тўғри йўл топилмади!

en: None
uz: Йўқ

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
uz: Одатда, InnoDB буфер пулига ёзиш фон режимида амалга оширилади. Аммо, агар буфер пулида бўш саҳифалар бўлмаса, олдин уларнинг тозаланиши кутиш керак. Ушбу ҳисоблагич шундай кутишлар сонини билдиради. Агар буфер пулининг ҳажми тўғри белгиланган бўлса, унда кутишлар сони катта бўлмаслиги керак.

en: Not a non-negative number
uz: Номанфий сон эмас

en: Not a positive number
uz: Мусбат сон эмас

en: Not a valid port number
uz: Нотўғри порт номери

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
uz: ИЗОҲ: Статискани ёқиш веб-сервер ва MySQL сервери ўртасида катта траффикка сабаб бўлиши мумкин.

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
uz: ИЗОҲ: параметр қийматларини 0 (нол) деб белгилаш мавжуд чеклашларни бекор қилади.

en: Note: phpMyAdmin gets the users' privileges directly from MySQL's privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
uz: ИЗОҲ: phpMyAdmin фойдаланувчилар привилегиялари ҳақидаги маълумотларни тўғридан-тўғри MySQL привилегиялари жадвалидан олади. Ушбу жадвалдаги маълумотлар сервер томонидан ишлатилаётган привилегиялардан фарқ қилиши мумкин. Бу ҳолда %sпривилегияларни қайта юклаш%s керак.

en: Nov
uz: Ноя

en: Now, add the following lines at the end of [mysqld] section in your my.cnf and please restart the MySQL server afterwards.
uz: Энди қуйидаги қаторларни "my.cnf" файлининг охирига қўшинг ва MySQL серверини қайта юкланг.

en: Number of columns for CHAR/VARCHAR textareas
uz: CHAR/VARCHAR майдонларидаги устунлар сони

en: Number of inserted rows
uz: Қўйилган қаторлар сони

en: Number of rows displayed when browsing a result set. If the result set contains more rows, &quot;Previous&quot; and &quot;Next&quot; links will be shown.
uz: Натижаларда кўрсатиладиган қаторлар сони. Агар натижалар қатори кўрсатилган қийматдан кўп бўлса, "Олдинги" ва "Кейинги" боғланишлар кўрсатилади.

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas
uz: CHAR/VARCHAR майдонларидаги қаторлар сони

en: Number of rows per page
uz: Саҳифадаги қаторлар сони

en: Number of tables
uz: Жадваллар сони

en: Oct
uz: Окт

en: Official Homepage
uz:  phpMyAdmin расмий веб-саҳифаси

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
uz: Юқори юкламага эга бўлган серверларда ҳисоблагич тўлиб қолиши мумкин, шунинг учун, MySQL сервери берган статистик маълумотлар нотўғри бўлиши мумкин.

en: Once you restarted MySQL server, please click on Go button. Afterwards, you should see a message informing you, that this server <b>is</b> configured as master
uz: MySQL серверини қайта юклаганингиздан сўнг, "ОК" тугмасини босинг. Сўнг, ушбу сервер "бош сервер" деб конфигурация қилинганлиги ҳақидаги маълумотни кўришингиз керак.

en: Only light version; display databases in a tree (determined by the separator defined below)
uz: Енгил версия; маълумотлар базаларини дарахтда кўрсатиш (қуйида белгиланган сатр билан бўлинади)

en: Only show keys
uz: Фақат калитларни кўрсатиш

en: Only slaves started with the --report-host=host_name option are visible in this list.
uz: Рўйхатда фақат "--report-host=host_name" танлови ёрдамда юкланган тобе серверлар кўрсатилмоқда.

en: Open Document Spreadsheet
uz: Open Document жадвали

en: Open Document Text
uz: OpenDocument матн

en: Open new phpMyAdmin window
uz: phpMyAdmin дастурини янги ойнада очиш

en: Open the linked page in the main window ([kbd]main[/kbd]) or in a new one ([kbd]new[/kbd])
uz: Боғланган саҳифани бош ойнада ([kbd]бош[/kbd]) ёки янги ойнада ([kbd]янги[/kbd]) очиш

en: Operations
uz: Операциялар

en: Operator
uz: Оператор

en: Optimize
uz: Оптимизация

en: Optimize table
uz: Жадвални оптималлаштириш

en: Options
uz: Параметрлар

en: Or
uz: Ёки

en: Original position
uz: Асл позиция

en: Other core settings
uz: Бошқа созланишлар

en: Overhead
uz: Фрагментланган

en: Overview
uz: Кўриб чиқиш

en: Overwrite existing file(s)
uz: Мавжуд файл(лар) устидан ёзиш

en: PARTITION definition
uz: Бўлакларни (PARTITIONS) белгилаш

en: PDF schema: pages table
uz: PDF-схема: саҳифалар жадвали

en: PDF schema: table coordinates
uz: PDF-схема: жадвал координаталари

en: PHP Version
uz: PHP версиясм

en: PHP array
uz: PHP массиви

en: PHP extension
uz: PHP кенгайтмаси

en: PHP extension to use
uz: Фойдаланиладиган PHP кенгайтмаси

en: Packed
uz: Қисилган

en: Page creation failed
uz: Саҳифа тузиб бўлмади

en: Page has been created
uz: Саҳифа тузилди

en: Page number:
uz: Саҳифа рақами:

en: Pages containing data
uz: Маълумотлар мавжуд саҳифалар

en: Pages to be flushed
uz: Тозалаш керак бўлган саҳифалар сони:

en: Paper size
uz: Қоғоз ўлчами

en: Partial import: allow interrupt
uz: Қисман импорт: узишга рухсат бериш

en: Partial import: skip queries
uz: Қисман импорт: сўровларга эътибор бермаслик

en: Partition %s
uz: "%s" бўлаги

en: Partition maintenance
uz: бўлакларга хизмат кўрсатиш

en: Password
uz: Парол

en: Password Hashing
uz: Паролни хешлаш

en: Password for config auth
uz: "config" аутентификация усули пароли

en: Password:
uz: Парол:

en: Pending log file writes.
uz: Тугалланмаган журналга ёзиш сўровлари сони.

en: Permanent query history
uz: Доимий сўровлар тарихи

en: Persian
uz: Форсча

en: Persistent connections
uz: Доимий уланишлар

en: PiB
uz: ПБ

en: Play audio
uz: Аудиофайлни ўқиш

en: Please be patient, the file is being uploaded. Details about the upload are not available.
uz: Сабр қилинг, файл юкланмоқда. Ушбу юкланиш ҳақида батафсил маълумот мавжуд эмас.

en: Please choose a page to edit
uz: Таҳрирлаш лозим бўлган саҳифани танлаш

en: Please configure the coordinates for table %s
uz:  "%s" жадвалининг координаталарини ўзгартириш

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'...<br />If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
uz: Ўгиришлар парамерлари қийматлари қуйидаги форматда бўлиши шарт: "a", 100, "b", "c"...<br />Тескари эгри чизиқ (\) ва битталик қўштирноқ (") белгилари олдидан тескари эгри чизиқ бўлиши керак, масалан: "\\xyz" ёки "a\"b".

en: Please note that enabling this has no effect with [kbd]config[/kbd] authentication mode because the password is hard coded in the configuration file; this does not limit the ability to execute the same command directly
uz: Эсда тутинг, ушбу танловни ёқишингиз [kbd]"config"[/kbd] аутентификация усулидаги паролга таъсир этмайди

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL
uz: Эсда тутинг, phpMyAdmin - бу фақатгина фойдаланувчи интерфейси бўлиб, унинг хусусиятлари MySQL-серверининг функцияларини чегараламайди

en: Please see the documentation on how to update your column_comments table
uz: "column_comments" жадвалини янгилаш зарур. Батафсил маълумот учун документацияга қаранг.

en: Please select a database
uz: Маълумотлар базасини танланг

en: Please select databases:
uz: Базаларни танланг:

en: Please select the primary key or a unique key
uz: Бирламчи (PRIMARY) ёки уникал (UNIQUE) индекс бўлган майдонни танланг!

en: Polish
uz: Полякча

en: Port
uz: Порт

en: Port on which MySQL server is listening, leave empty for default
uz: MySQL сервери тинглайдиган порт, асл қийматни қолдириш учун бўш қолдиринг

en: Portrait
uz: Китоб шаклида

en: Position
uz: Позиция

en: Previous
uz: Орқага

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
uz: Чегараланган вақт яқинлашганлиги сабабли, импорт жараёни узилди. Қайта ишга туширилганда, импорт жараёни %d позициядандавом этади.

en: Primary
uz: Бирламчи

en: Print
uz: Чоп этиш

en: Print view
uz: Чоп этиш версияси

en: Print view (with full texts)
uz: Чоп этиш версияси (тўла)

en: Privileges
uz: Привилегиялар

en: Problems with indexes of table `%s`
uz:  `"%s"` жадвалидаги индексларда муаммо мавжуд

en: Procedures
uz: Муолажалар

en: Processes
uz: Жараёнлар

en: Profiling
uz: Профиллаштириш

en: Propose table structure
uz: Жадвал тузилиши таҳлили

en: Protocol version
uz: Протокол версияси

en: Query
uz: Сўров

en: Query cache
uz: Сўровлар кеши

en: Query history length
uz: Сўровлар тарихи узунлиги

en: Query results operations
uz: Сўров натижаларини ишлатиш

en: Query took %01.4f sec
uz: Сўров %01.4f секунд вақт олди

en: Query type
uz: Сўров тури

en: Query window
uz: Сўровлар ойнаси

en: Quick steps to setup advanced features:
uz: Муфассал танловларни тез созлаш учун қадамларs:

en: RELATIONS FOR TABLE
uz: Жадвал алоқалари

en: Re-login to phpMyAdmin to load the updated configuration file.
uz: Янгиланган конфигурация файли ишга тушиши учун, phpMyAdmin дастуридан чиқиб, қайта киринг.

en: Re-type
uz: Тасдиқлаш

en: Read misses
uz: Буферни ўқишда қолдиришлар мавжуд

en: Read misses in %
uz: Буферни ўқишда % қолдиришлар мавжуд

en: Read requests
uz: Ўқишга рухсат сўраш

en: Reading of version failed. Maybe you're offline or the upgrade server does not respond.
uz: Версияни аниқлаб бўлмади. Балки Сиз оффлайндасиз ёки сервер жавоб бера олмаяпти.

en: Rebuild
uz: Қайта қуриш

en: Recall user name
uz: Фойдаланувчи номини чақириб олиш

en: Received
uz: Қабул қилинди

en: Recoding engine
uz: Кодировкалаш функцияси

en: Record cache size
uz: Ёзиш кеши ҳажми

en: Refresh
uz: Янгилаш

en: Relation deleted
uz: Алоқа ўчирилди

en: Relation table
uz: Алоқалар жадвали

en: Relation view
uz: Алоқаларни кўриш

en: Relational key
uz: Алоқадор калит

en: Relational schema
uz: Алоқалар схемаси

en: Relations
uz: Алоқалар

en: Reload
uz: Қайта юклаш

en: Reload navigation frame
uz: Навигация ойнасини қайта юклаш

en: Reloading the privileges
uz: Привилегиялар қайта юкланмоқда

en: Remember file name template
uz: Файл номи шаблонини ёдда сақлаш

en: Remote server
uz: Масофадаги сервер

en: Remove BLOB Repository Reference
uz: BLOB омбори мурожаатларини ўчириш

en: Remove column(s)
uz: Устун(лар)ни олиб ташлаш

en: Remove index(s)
uz: Индекс(лар)ни олиб ташлаш

en: Remove partitioning
uz: Бўлакларни (PARTITIONS) ўчириш

en: Remove selected users
uz: Белгиланган фойдаланувчиларни ўчириш

en: Rename database to
uz: Маълумотлар базаси номини қуйидагига ўзгартириш

en: Rename table to
uz: Жадвал номини ўзгартириш

en: Rename view to
uz: Кўриниш номини ўзгартириш

en: Repair
uz: Тиклаш

en: Repair table
uz: Жадвални тиклаш

en: Repair threads
uz: Оқимли тиклаш

en: Replace NULL by
uz: NULL қийматни қуйидагига алмаштириш

en: Replace existing bookmark of same name
uz: Шу номли хатчўпни алмаштириш

en: Replace table data with file
uz: Жадвал маълумотларини файл маълумотлари билан алмаштириш

en: Replicate all databases; Ignore:
uz: Барча базаларни репликация қилиш; Қуйидагилардан ташқари:

en: Replication
uz: Репликация (захира нусха кўчириш)

en: Replication status
uz: Репликация статуси

en: Reset
uz: Тозалаш

en: Reset slave
uz: Тобе серверни тиклаш

en: Resource limits
uz: Ресурслардан фойдаланишни чеклаш

en: Restore default value
uz: Асл қийматларни тиклаш

en: Return type
uz: Қайтариладиган тип

en: Revoke
uz: Бекор қилиш

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
uz: Фойдаланувчиларнинг барча фаол привилегияларини бекор қилиш, сўнг уларни ўчириш.

en: Romanian
uz: Руминча

en: Routines
uz: Муолажалар

en: Row Statistics
uz: Қаторлар статистикаси

en: Row file grow size
uz: Қатор файлларининг ошиш ҳажми

en: Row length
uz: Қатор узунлиги

en: Row marker
uz: Қатор маркери

en: Rows
uz: Қаторларсони

en: Run SQL query/queries on database %s
uz: "%s" маълумотлар базасида SQL-сўров(лар)ни бажариш

en: Run SQL query/queries on server %s
uz: "%s" серверида SQL-сўров(лар)ни бажариш

en: Runtime Information
uz: MySQL-сервернинг ҳозирги ҳолати

en: Russian
uz: Русча

en: SHOW DATABASES command
uz: SHOW DATABASES буйруғи

en: SQL Query box
uz: SQL сўровлари қутиси

en: SQL command to fetch available databases
uz: Мавжуд жадвалларни кўрсатиш учун ишлатиладиган SQL буйруғи

en: SQL compatibility mode
uz: SQL билан мослик режими

en: SQL dump
uz: SQL дамп

en: SQL dump (file download)
uz: SQL дампи (файлни юклаб олиш)

en: SQL execution
uz: SQL бажаруви

en: SQL history
uz: SQL-сўровлар тарихи

en: SQL queries
uz: SQL сўровлари

en: SQL query
uz: SQL сўрови

en: SQL query history table
uz: SQL сўровлари тарихи жадвали

en: SQL query on database <b>%s</b>:
uz: <b>"%s"</b> маълумотлар базасига SQL-сўров:

en: SQL result
uz: SQL сўрови натижаси

en: SQL statements executed.
uz: SQL сўрови бажарилди.

en: SQL statements exported. Please copy the dump or execute it.
uz: SQL сўрови экспорт қилинди. Дампдан нусха олинг ёки уни бажаринг.

en: Sat
uz: Шан

en: Save
uz: Сақлаш

en: Save as file
uz: Файл каби сақлаш

en: Save directory
uz: Сақлаш директорияси

en: Save on server
uz: Серверга сақлаш

en: Save position
uz: Жадваллар жойлашишини сақлаш

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please resubmit same file and import will resume.
uz: Чегараланган вақт бўлди. Агар импорт жараёнини якунламоқчи бўлсангиз, унда ўша файлни танлаган ҳолда уни қайта ишга туширинг ва жараён узилган жойдан бошлаб давом этади.

en: Search
uz: Қидириш

en: Search in database
uz: Маълумотлар базасида қидириш

en: Search results for "<i>%s</i>" %s:
uz: "<i>"%s"</i>" учун қидирув натижалари "%s":

en: Secret passphrase used for encrypting cookies in [kbd]cookie[/kbd] authentication
uz: [kbd]cookie[/kbd]-аутентификация усулида cookie-ларни шифрлаш учун ишлатиладиган сирли ибора

en: Security
uz: Хавфсизлик

en: See [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/auth_types#signon]authentication types[/a] for an example
uz: Намуна  учун [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/auth_types#signon]аутентификация усуллари[/a]га қаранг

en: See slave status table
uz: Тобе сервер статуси жадвалини кўриш

en: Select All
uz: Барчасини белгилаш

en: Select Foreign Key
uz: Ташқи калитни танланг

en: Select Tables
uz: Жадвалларни танланг

en: Select binary log to view
uz: Кўриш учун бинар журнални танланг

en: Select referenced key
uz: Боғлиқ калитни танланг

en: Select which functions will be used for character set conversion
uz: Кодировкаларни бир-бирига ўтказишда фойдаланиладиган функцияларни танланг

en: Selected export type has to be saved in file!
uz: Белгиланган экспорт тури файлга сақланиши шарт!

en: Selected target tables have been synchronized with source tables.
uz: Танланган жадваллар манба жадваллар билан синхронизация қилинди.

en: Sent
uz: Юборилди

en: Sep
uz: Сен

en: Server
uz: Сервер

en: Server Choice
uz: Серверни танланг

en: Server ID
uz: Сервер ID си

en: Server configuration
uz: Сервер конфигурацияси

en: Server hostname
uz: Сервер хост номи

en: Server is configured as slave in a replication process. Would you like to:
uz: Ушбу сервер репликация жараёнида "тобе сервер" деб конфигурация қилинган. Қуйидаги амаллардан бирини танланг:

en: Server name template
uz: Сервер номи шаблони

en: Server port
uz: Сервер порти

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
uz: Сервер "Suhosin" ҳимоя тизимадан фойдаланмоқда. Юзага келган муаммолар ечими учун "%s"документация"%s" га қаранг.

en: Server socket
uz: Сервер сокети

en: Server variables and settings
uz: Сервер ўзгарувчилари ва созланишлари

en: Server version
uz: Сервер версияси

en: Server:
uz: Сервер

en: Servers
uz: Серверлар

en: Servers display options
uz: Серверлар кўринишини созлаш

en: Session value
uz: Сессия қийматлари

en: Set import and export directories and compression options
uz: Импорт ва экспорт каталоглари ва қисиш усулларини белгилаш

en: Set the number of seconds a script is allowed to run ([kbd]0[/kbd] for no limit)
uz: Скрипт ишлаши мумкин бўлган секундлар сони (чегарамаслик учун [kbd]0[/kbd] киритинг)

en: Set value: %s
uz: Қуйидаги қийматни ўрнатиш: "%s"

en: Settings that didn't fit enywhere else
uz: Бошқа жойга сиғмаган созланишлар

en: Show
uz: Кўрсатиш

en: Show %s with dates from %s to %s by user %s %s
uz: "%s"ни кўрсатиш, %s дан %s санагача, фойдаланувчи %s %s

en: Show &quot;Drop database&quot; link to normal users
uz: "Маълумотлар базасини ўчириш" боғини фойдаланувчиларга кўрсатиш

en: Show BLOB contents
uz: BLOB туридаги маълумотларни кўрсатиш

en: Show Full Queries
uz: Сўровларнинг кенгайтирилган кўриниши

en: Show PHP information
uz: PHP ҳақида маълумотни кўрсатиш

en: Show SQL queries
uz: Show SQL сўровларини кўрсатиш

en: Show affected rows of each statement on multiple-statement queries. See libraries/import.lib.php for defaults on how many queries a statement may contain.
uz: Кўп иборали сўровларда таъсир этилган ибораларни кўрсатиш. Ҳар бир ибора неча сўровниўз ичига олиши мумкинлиги "libraries/import.lib.php" файлида белгиланган.

en: Show all
uz: Барчасини кўрсатиш

en: Show binary contents
uz: Иккилик маълумотларни кўрсатиш

en: Show binary contents as HEX
uz: Иккилик маълумотларни ўн олтилик шаклда кўрсатиш

en: Show color
uz: Рангда кўрсатиш

en: Show connected slaves
uz: Уланган тобе серверларни кўрсатиш

en: Show create database form
uz: Маълумотлар базаси тузиш формасини кўрсатиш

en: Show database listing as a list instead of a drop down
uz: Маълумотлар базаси рўйхатини пастга тушадиган меню ўрнига оддий рўйхат шаклида кўрсатиш

en: Show detailed MySQL server information
uz: MySQL сервери ҳақида батафсил маълумот кўрсатиш

en: Show dimension of tables
uz: Жадвал ўлчамларини кўрсатиш

en: Show form
uz: Формани кўрсатиш

en: Show function fields
uz: Фукнциялармайдонини кўрсатиш

en: Show grid
uz: Тўрни кўрсатиш

en: Show hidden messages (#MSG_COUNT)
uz: Яширин хабарларни кўрсатиш (#MSG_COUNT)

en: Show insert query
uz: Киритилган сўровни кўрсатиш

en: Show logo in left frame
uz: Чап рамкада логотипни кўрсатиш

en: Show master status
uz: Уланган бош серверларни кўрсатиш

en: Show only listed databases
uz: Фақат рўйхатдаги базаларни кўрсатиш

en: Show open tables
uz: Очиқ жадваллар рўйхати

en: Show password change form
uz: Паролни ўзгартириш формасини кўрсатиш

en: Show phpinfo() link
uz: "phpinfo()" функциясига боғ кўрсатиш

en: Show processes
uz: Жараёнлар рўйхати

en: Show server listing as a list instead of a drop down
uz: Серверлар рўйхатини пастга тушадиган меню ўрнига оддий рўйхат шаклида кўрсатиш

en: Show slave hosts
uz: Тобе серверлар ҳақида маълумот

en: Show slave status
uz: Репликация сервери аҳволи ҳақида маълумот

en: Show statistics
uz: Статискани кўрсатиш

en: Show tables
uz: Жадвалларни кўрсатиш

en: Show versions
uz: Версияларни кўрсатиш

en: Show/Hide left menu
uz: Чап менюни кўрсатиш/яшириш

en: Showing SQL query
uz: SQL-сўровни кўрсатиш

en: Showing as PHP code
uz: PHP-код сифатида кўрсатиш

en: Showing bookmark
uz: Хатчўпларни кўрсатиш

en: Showing rows
uz: Ёзувларни кўрсатиш

en: Shows link to [a@http://php.net/manual/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a] output
uz: [a@http://php.net/manual/function.phpinfo.php]"phpinfo()"[/a] функцияси натижасига боғ кўрсатиш

en: Signon URL
uz: Кириш URL

en: Signon session name
uz: Кириш сессияси номи

en: Simplified Chinese
uz: Соддалаштирилган хитойча

en: Size
uz: Ҳажми

en: Skip Explain SQL
uz: Таҳлил керак эмас

en: Skip Validate SQL
uz: SQL синтаксиси текширувини олиб ташлаш

en: Skip current error
uz: Жорий хатоликларни ташлаб кетиш

en: Skip locked tables
uz: Қулфланган жадвалларни ташлаб кетишлик

en: Skip next
uz: Кейингисини ташлаб кетиш

en: Slave IO Thread not running!
uz: Тобе кириш/чиқиш оқими ишламаяпти!

en: Slave SQL Thread not running!
uz: Тобе SQL Оқими ишламаяпти!

en: Slave configuration
uz: Тобе сервер конфигурацияси

en: Slave replication
uz: Тобе сервер репликацияси

en: Slave status
uz: Тобе сервер статуси

en: Slovak
uz: Словакча

en: Slovenian
uz: Словенча

en: Small/Big All
uz: Барча жадваллар кўрсатилишини Тахлаш/Тиклаш

en: Snap to grid
uz: Тўрга боғлаб қўйиш

en: Socket
uz: Сокет

en: Socket on which MySQL server is listening, leave empty for default
uz: MySQL сервери тинглайдиган сокет, асл қиймати учун бўш қолдиринг

en: Sort
uz: Сортировка қилиш

en: Sort buffer size
uz: Сортировка буфери ҳажми

en: Sort by key
uz: Индекс бўйича сортировка қилиш

en: Sort order for items in a foreign-key dropdown box; [kbd]content[/kbd] is the referenced data, [kbd]id[/kbd] is the key value
uz: Ташқи калит менюсининг тартиблаш усули: [kbd]content[/kbd] - мурожаат маълумотлари бўйича, [kbd]id[/kbd] - калит қийматлар бўйича

en: Sorting
uz: Сортировка

en: Source database
uz: Манба база

en: Space usage
uz: Фойдаланилаётган жой

en: Spanish
uz: Испанча

en: Stand-in structure for view
uz: Намойиш этиш учун тузилма

en: Startup
uz: Бошланғич

en: Statements
uz: Тавсиф

en: Status
uz: Ҳолат

en: Storage Engine
uz: Жадвал тури

en: Storage Engines
uz: Жадвал турлари

en: String that separates databases into different tree levels
uz: Маълумотлар базаларини дарахтнинг турли даражаларига бўлувчи сатр

en: String that separates tables into different tree levels
uz: Жадвалларни дарахтнинг турли даражаларига бўлувчи сатр

en: Structure
uz: Тузилиши

en: Structure Difference
uz: Тузилишдаги фарқ

en: Structure Synchronization
uz: Тузилишни синхронизация қилиш

en: Structure and data
uz: Тузилиши ва маълумотлари

en: Structure for view
uz: Намойиш этиш учун тузилма

en: Structure of table @TABLE@
uz:  @TABLE@ жадвалининг тузилиши

en: Structure only
uz: Фақат тузилиши

en: Structure snapshot
uz: Тузилма расми

en: Submit
uz: Бажариш

en: Submit Query
uz: сўровни бажариш

en: Submitted form contains errors
uz: Берилган формада хатолар мавжуд

en: Suggest a database name on the &quot;Create Database&quot; form (if possible) or keep the text field empty
uz: "База тузиш" формасида маълумотлар базаси номини таклиф этинг ёки матн майдонини бўш қолдиринг

en: Suggest new database name
uz: Янги база номини таклиф этиш

en: Sum
uz: Жами

en: Sun
uz: Якш

en: SweKey config file
uz: "SweKey" конфигурация файли

en: Swedish
uz: Шведча

en: Switch to copied database
uz: Нусха олинган маълумотлар базасига ўтиш

en: Switch to copied table
uz: Нусха олинган жадвалга ўтиш

en: Synchronize
uz: Синхронизация қилиш

en: Synchronize Databases
uz: Базаларни синхронизация қилиш

en: Synchronize databases with master
uz: Базаларни бош сервер билан синхронизация қилиш

en: Tab displayed when opening a new query window
uz: Янги сўровлар ойнаси очилганда кўрсатиладиган ёрлиқ

en: Tab that is displayed when entering a database
uz: Маълумотлар базасига киришда кўрсатиладиган ёрлиқ

en: Tab that is displayed when entering a server
uz: Серверга киришда кўрсатиладиган ёрлиқ

en: Tab that is displayed when entering a table
uz: Жадвалга киришда кўрсатиладиган ёрлиқ

en: Table
uz: Жадвал

en: Table %1$s has been altered successfully
uz: %1$s жадвали муваффақиятли ўзгартирилди

en: Table %1$s has been created.
uz: %1$s жадвали тузилди.

en: Table %s already exists!
uz: "%s" номли жадвал мавжуд!

en: Table %s has been copied to %s.
uz: "%s" жадвалидан "%s" га нусха кўчирилди.

en: Table %s has been dropped
uz: "%s" жадвали ўчирилди

en: Table %s has been emptied
uz: "%s" жадвали тозаланди

en: Table %s has been flushed
uz: "%s" жадвали кеши янгиланди

en: Table %s has been moved to %s.
uz:  "%s" жадвали "%s" га кўчирилди.

en: Table %s has been renamed to %s
uz: `"%s"` жадвалининг номи `"%s"` деб ўзгартирилди.

en: Table caption
uz: Жадвал сарлавҳаси

en: Table comments
uz: Жадвал изоҳи

en: Table maintenance
uz: Жадвалга хизмат кўрсатиш

en: Table name
uz: Жадвал номи

en: Table name template
uz: Жадвал номи шаблони

en: Table of contents
uz: Мундарижа

en: Table options
uz: Жадвал параметрлари

en: Table seems to be empty!
uz: Жадвал - бўш!

en: Table structure for table
uz: Жадвал тузилиши

en: Table tree separator
uz: Жадвал дарахтининг бўлувчиси

en: Table-specific privileges
uz: Жадвал даражасижаги привилегиялар

en: Tables
uz: Жадваллар

en: Tables display options
uz: Жадваллар кўринишини созлаш

en: Tabs
uz: Ёрлиқлар

en: Target database
uz: Нишон база

en: Target database has been synchronized with source database
uz: Нишон база манба база билан синхронизация қилинди

en: Target database will be completely synchronized with source database. Source database will remain unchanged.
uz: Нишон база манба база билан тўлиқ синхронизация қилинади. Манба база ўзгаришсиз қолади.

en: Target for quick access icon
uz: Тезкор мурожаат пиктограммаси учун нишон

en: Temporary data
uz: Вақтинчалик маълумотлар

en: Texy! text
uz: Texy! матн

en: Thai
uz: Тайча

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
uz:  "%s" параметрининг иши маълум хатоликка олиб келиши мумкин, батафсил маълумот учун қаранг "%s"

en: The <tt>$cfg['PmaAbsoluteUri']</tt> directive MUST be set in your configuration file!
uz: <tt>$cfg["PmaAbsoluteUrl"]</tt> директиваси конфигурацион файлда созланиши ШАРТ!

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
uz: MySQL сервер маълум ном билан белгиланган жадвал мавжудлиги ҳақида сўров бериши мумкин. Бу жараён топиш деб номланади. Handler_discover - топилган жадваллар сони.

en: The SQL validator could not be initialized. Please check if you have installed the necessary PHP extensions as described in the %sdocumentation%s.
uz: SQL синтаксисини текшириб бўлмади. PHP учун зарур кенгайтмалар ўрнатилганлигини текширинг, батафсил маълумот учун %sдокументацияга%s қаранг.

en: The XML file specified was either malformed or incomplete. Please correct the issue and try again.
uz: Кўрсатилган XML файл ё нотўғри тузилган ё чала. Уни тўғирлаб, қайта ҳаракат қилиб кўринг.

en: The amount of data read so far, in bytes.
uz: Жорий вақтда ўқилган маълумотлар йиғиндиси (байтларда).

en: The amount of data written so far, in bytes.
uz: Жорий вақтда ёзилган маълумотлар йиғиндиси (байтларда).

en: The amount of data written to the transaction log before a checkpoint is performed. The default value is 24MB.
uz: Текширув амалга оширилганга қадар транзакциялар журналида ёзилган маълумотлар ҳажми. Асл қиймати – 24 Мб.

en: The amount of free memory for query cache.
uz: Сўровлар кеши учун бўш хотира ҳажми

en: The amount of memory allocated to the transaction log cache used to cache on transaction log data. The default is 16MB.
uz: Транзакциялар журнали маълумотларини кешлаш учун ажратилган хотира ҳажми. Асл қиймати – 16 Мб.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
uz: Қатор блокировкасини кутишнинг ўртача вақти (миллисекундларда).

en: The bookmark has been deleted.
uz: Хатчўп ўчирилди.

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
uz: REPAIR TABLE буйруғи ёрдамида индексни сортировка қилиш ҳамда CREATE INDEX ёки ALTER TABLE буйруқлари ёрдамида индекс тузиш учун керак бўлган буфер ҳажми.

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
uz: InnoDB маълумотлар файллари сақланадиган каталог йўлининг умумий қисми

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
uz: "InnoDB"га компиляция қилинадиган саҳифа ҳажми (асл қиймати - 16Кб). Кўпгина қийматлар саҳифаларда келтирилади, лекин саҳифа ҳажми билган ҳолда, уларни байтларга ўтказиш мумкин.

en: The configuration file now needs a secret passphrase (blowfish_secret).
uz: cookie-аутентификация ишлатилганда, конфигурацион файлдаги $cfg["blowfish_secret"] директиваси қийматини ўрнатиб парол белгилаш керак.

en: The current number of pending fsync() operations.
uz: Тугалланмаган "fsync()" операциялари сони.

en: The current number of pending reads.
uz: Тугалланмаган ўқиш операциялари сони.

en: The current number of pending writes.
uz: Тугалланмаган ёзиш операциялари сони.

en: The current page has references to tables that no longer exist. Would you like to delete those references?
uz: Ушбу саҳифада мавжуд бўлмаган жадваллар учун мурожаатлар мавжуд. Ушбу мурожаатларни ўчиришни хоҳлайсизми?

en: The database name is empty!
uz: Маълумотлар базаси номи бўш!

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
uz: Қаторлар сонининг максимал параметри (MAX_ROWS) ўрнатилмаган ҳолда, MyISAM туридаги жадвал тузишда (CREATE TABLE) ишлатиладиган маълумотлар файли кўрсатгичи ҳажми (байтларда).

en: The directory you set for upload work cannot be reached
uz: Кўрсатилган каталокка юклаб бўлмади

en: The file being uploaded is probably larger than the maximum allowed size or this is a known bug in webkit based (Safari, Google Chrome, Arora etc.) browsers.
uz: Юкланаётган файл рухсат берилган максимумдан катта ё бу "webkit"га асосланган браузерларнинг (Safari, Google Chrome, Arora ва ҳкз) маълум камчилиги.

en: The file is being processed, please be patient.
uz: Файл қайта ишланмоқда, илтимос, сабр қилинг.

en: The following queries have been executed:
uz: Қуйидаги сўровлар бажарилди:

en: The following structures have either been created or altered. Here you can:
uz: Қуйидаги тузилишлар ё тузилди ё ўзгартирилди. Бу ерда сиз қуйидаги амалларни бажаришингиз мумкин:

en: The grow size of the handle data (.xtd) files.
uz: Маълумотларни сақлаш файллари(.xtd)нинг ошиш ҳажми.

en: The grow size of the row pointer (.xtr) files.
uz: Қатор кўрсатгичлари файллари(.xtr)нинг ошиш ҳажми.

en: The host name is empty!
uz: Хост номи бўш!

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
uz:  %1$s ва %2$s индекслари бир хил, улардан бирини ўчириш мумкин.

en: The maximum size of a data log file. The default value is 64MB. PBXT can create a maximum of 32000 data logs, which are used by all tables. So the value of this variable can be increased to increase the total amount of data that can be stored in the database.
uz: Маълумотлар журнали файлининг максимал ҳажми. Асл қиймати - 64 Мб. PBXT барча жадваллар ишлатиши мумкин бўлган 32000 та маълумотлар журнали тузиши мумкин. Шундай қилиб, маълумотлар базасида сақланадиган маълумотларнинг умумий ҳажмини ошириш учун ушбу ўзгарувчининг қийматини ошириш мумкин.

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
uz: Индексни тиклашда (REPAIR TABLE, ALTER TABLE ёки LOAD DATA INFILE буйруқларини ишлатиш вақтида) MySQL ишлатиши мумкин бўлган вақтинчалик файл ҳажми. Агар файл ҳажми берилган қийматдан ошса, унда индекс кеши ёрдамида индекс тузилади (бундай алгоритм секинроқ лекин барқарорроқ ишлайди).

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
uz: Қатор блокировкасини кутишнинг максимал вақти (миллисекундларда).

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
uz: Кўп байтли кодировкалар билан ишлаганда PHP "mbstring" кенгайтмаси ўрнатилмаган бўлса, phpMyAdmin сатрларни тўғри бўла олмайди. Бу ўз навбатида маълумот йўқолишига олиб келиши мумкин. PHP "mbstring" кенгайтмасини ўрнатиш қатъий тавсия этилади.

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
uz: Жадвал бузилганда автоматик тиклаш режими. Сервер ишга туширилганда, --myisam-recover параметри орқали белгиланади.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
uz: Бирламчи индекс номи "PRIMARY" бўлиши керак!

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
uz: InnoDB томонидан амалга оширилган "тасодифий" олдинга ўтиб кетган ўқишлар сони. Ушбу ҳол сўров жадвални тасодифий тартибда кўриб чиқаётганда рўй беради.

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
uz: Бажариладиган "INSERT DELAYED" сўровлар сони.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
uz: Маълумотларни кечиктириб қўйиш ("INSERT DELAYED") режимида ёзилган қаторлар сони.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
uz: Буфер пулидаги тозалаш жараёни (FLUSH) қўлланилган саҳифалар сони.

en: The number of bytes a script is allowed to allocate, eg. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]0[/kbd] for no limit)
uz: Скрипт учун ажратиладиган байлардаги хотира миқдори, масалан [kbd]32M[/kbd] ([kbd]0[/kbd] - чегараланмаган).

en: The number of bytes written to the log file.
uz: Журнал файлига ёзилган маълумотлар ҳажми (байтларда).

en: The number of cache hits.
uz: Сўровлар кешига "тушишлар" сони, яъни кешда турган сўровлар томонидан қониқтирилган сўровлар сони.

en: The number of currently open connections.
uz: Очиқ жорий уланишлар сони.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
uz: Бажарилган "doublewrite" операциялари сони.

en: The number of executed FLUSH statements.
uz: Бажарилган "FLUSH" буйруқлар сони.

en: The number of files that are open.
uz: Очиқ файллар сони.

en: The number of free memory blocks in query cache.
uz: Сўровлар кешидаги бўш хотира блоклари сони.

en: The number of free pages.
uz: Бўш саҳифалар сони.

en: The number of fsync() operations so far.
uz: Жорий вақтда амалга оширилган "fsync()" операциялари сони.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
uz: Журнал файлига "fsync()" ёрдамида амалга оширилган ёзувлар сони.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
uz: Сервер томонидан SQL-жумлалари бажарилаётган вақтда хотирада автоматик тузилган вақтинчалик жадваллар сони.

en: The number of internal COMMIT statements.
uz: Ички "COMMIT" буйруқлари сони.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
uz: ROLLBACK ички буйруқлар сони.

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
uz: Биринчи жадвалга нисбатан тўлалигича қидирув ишлатган ҳолда бажарилган бирлашма сўровлар сони.

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
uz: Индекс ишлатмасдан бажарилган бирлашма сўровлар сони. Агар ўзгарувчи қиймати 0 бўлмаса, жадвал индексларини текшириш тавсия этилади.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
uz: Боғланиш мавжуд бўлган жадвалда диапазон бўйича қидирув ишлатган ҳолда бажарилган бирлашма сўровлар сони.

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
uz: Биринчи жадвалда диапазон бўйича қидирув ишлатган ҳолда бажарилган бирлашма сўровлар сони. Одатда, ушбу ўзгарувчининг қиймати, ҳатто жуда катта бўлса ҳам, унчалик муҳим эмас.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
uz: Иккиламчи жадвалдан қаторларга мурожаат этиш учун диапазон бўйича қидирув ишлатган ҳолда бажарилган бирлашма сўровлар сони. Агар ўзгарувчи қиймати 0 бўлмаса, жадвал индексларини текшириш тавсия этилади.

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
uz: Индекс кешидаги ўзгартирилган, лекин ҳали дискка ёзилмаган блоклар сони. Ушбу параметр, шунингдек, "Not_flushed_key_blocks" номи билан ҳам маълум.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
uz: InnoDB буфер пулидаги блокировка қилинган саҳифалар сони. Ушбу саҳифалар устидан ўқиш ёки ёзиш жараёни бажарилмоқда, ёки уларни бошқа сабабларга кўра тозалаш ёки ўчириш имконияти йўқ.

en: The number of log write requests.
uz: Журналга ёзишга бўлган сўровларсони.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
uz: InnoDB томонидан амалга оширилган ўқишга бўлган кетма-кет сўровлар сони.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
uz: InnoDB буфер пулидан бажар олмаган ва саҳифалаб ўқишдан фойдаланган ўқишга бўлган кетма-кет сўровлар сони.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
uz: Сортировка алгоритми томонидан бажарилган ўтишлар сони. Агар ушбу ўзгарувчи қиймати катта бўлса, "sort_buffer_size" ўзгарувчисининг қийматини ошириш зарур.

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
uz: Кешлаб бўлмайдиган ёки кешлаш "SQL_NO_CACHE" калит сўзи ёрдамида сўндирилган сўровлар сони.

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
uz: Административ жараёнларга ажратилганлиги сабабли банд бўлган саҳифалар сони. Ушбу ўзгарувчи қийматини қуйидаги формула ёрдамида ҳисоблаш мумкин: "Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data".

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
uz: Маълумот мавжуд бўлган саҳифалар сони ("кир" ва "тоза").

en: The number of pages created.
uz: Тузилган саҳифалар сони.

en: The number of pages currently dirty.
uz: "Кир" саҳифаларнинг жорий сони.

en: The number of pages read.
uz: Ўқилган саҳифалар сони.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
uz: "doublewrite" операциялари учун ёзилган саҳифалар сони.

en: The number of pages written.
uz: Ёзилган саҳифалар сони.

en: The number of pending log file fsyncs.
uz: "fsync()" ёрдамида амалга оширилиши кутилаётган ёзувлар сони.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
uz: Дискдан индекс блокларини жисмоний ўқиш операциялари сони. Агар қиймат катта бўлса, демак, "key_buffer_size" ўзгарувчининг қиймати ҳаддан ташқари кичик қилиб белгиланган. Кешга бўлган муваффақиятсиз мурожаатлар коэффициенти қуйидагича ҳисобланди: Key_reads/Key_read_requests.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
uz: Дискдан индекс блокларини жисмоний ёзиш операциялари сони.

en: The number of physical writes to the log file.
uz: Журнал файлидаги жисмоний ёзувлар сони.

en: The number of queries added to the cache.
uz: Сўровлар кешига қўшилган сўровлар сони.

en: The number of queries registered in the cache.
uz: Кешда регистрация қилинган сўровлар сони.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
uz: Янги сўровларни кешлашга хотира бўшатиш учун кешдан ўчирилган сўровлар сони. Бу маълумот сўровлар кеши ҳажмини белгилашга ёрдам беради. Сўровлар кеши кешдан сўровларни ўчиришда "LRU" (Least Recently Used - энг олдинги ишлатилган) стратегиясидан фойдаланади

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
uz: long_query_time секунддан кўпроқ вақт бажарилган сўровлар сони.

en: The number of requests to insert a row in a table.
uz: Жадвалга ёзув қўйишга бўлган сўровлар сони.

en: The number of requests to read a key block from the cache.
uz: Индекс кешидаги блокларни ўқишга бўлган сўровлар сони.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
uz: Сатрнинг жойлашувига асосланган ўқиш учун сўровлар сони. Ўзгарувчининг катта қийматига қуйидагилар сабаб бўлиши мумкин: натижани сортировкасидан фойдаланадиган сўровларнинг тез-тез бажарилиши; жадвални тўлалигича кўриб чиқишни талаб этадиган сўровларнинг тез-ез бажарилиши; индекслардан нотўғри фойдаланадиган бирлашмаларнинг мавжудлиги.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
uz: Калит қийматлари асосида тузилган ёзувларни ўқишга бўлган сўровлар сони. Ўзгарувчининг қиймати катталиги сўров ва жадваллар тўғри индексланганидан далолат беради.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
uz: Индекслар жойлашуви тартибида кейинги ёзувни ўқишга бўлган сўровлар сони. Ҳажми чекланган индекс устунига бўлган сўров ёки индексни кўриб чиқиш вақтида ўзгарувчи қиймати ошади.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
uz: Маълумотлар файлидан кейинги қаторни ўқишга бўлган сўровлар сони. Жадвални тез-тез кўриб чиқишда ушбу қиймат катта бўлади. Бу ҳол жадваллар нотўғри индексланганлигини ёки сўровлар индексларнинг афзалликларидан фойдаланмаётганлигини билдиради.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY ... DESC.
uz: Индексни камайиб бориш тартибида сортировка қилинганда олдинги ёзувни ўқишга бўлган сўровлар сони. Одатда оптималлаштириш учун қўлланилади: ORDER BY ... DESC.

en: The number of requests to update a row in a table.
uz: Жадвалдаги ёзувларни янгилашга бўлган сўровлар сони.

en: The number of requests to write a key block to the cache.
uz: Блокни индекс кешига ёзишга бўлган сўровлар сони.

en: The number of row locks currently being waited for.
uz: Ҳозирда кутилаётган қатор блокировкалари сони.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
uz: InnoDB жадвалидан ўчирилган қаторлар сони.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
uz: InnoDB жадвалига ёзилган қаторлар сони.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
uz: InnoDB жадвалларидан ўқилган қаторлар сони.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
uz: InnoDB жадвалларида янгиланган қаторлар сони.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
uz: Количество строк, ожидающих вставки в запросах "INSERT DELAYED" сўровларида қўйилишини кутаётган қаторлар сони.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
uz: "INSERT DELAYED" сўровларини қайта ишлаш жараёнида юз берган хатолар (масалан, калитлар такрорланиши оқибатида) сони.

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
uz: InnoDB томонидан амалга оширилган кетма-кет олдинга ўтиб кетган ўқишлар сони. Ушбу ҳол InnoDB жадвални тўлалигича кетма-кет кўриб чиқаётганда рўй беради

en: The number of sorted rows.
uz: Сортировка қилинган қаторлар сони

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
uz: Жадвални тўлалигича кўриб чиқиш ёрдамида бажарилган сортировка операциялари сони.

en: The number of sorts that were done with ranges.
uz: Диапазон ёрдамида бажарилган сортировка операциялари сони.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
uz: Очиқ оқимлар сони (журнал файлларида кўлланилади). <b>Оқим</b> деб "fopen()" функцияси ёрдамида очилган файлга айтилади.

en: The number of tables that are open.
uz: Очиқ жадваллар сони.

en: The number of tables that have been opened. If opened tables is big, your table cache value is probably too small.
uz: Очилаётган жадвалларнинг умумий сони. Агар ўзгарувчининг қиймати катта бўлса, жадвал кеши (table_cache) ҳажмини ошириш тавсия этилади.

en: The number of temporary tables currently open by the slave SQL thread.
uz: Тобе оқим томонидан жорий вақтда очилган вақтинчалик жадваллар сони.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
uz: SQL-жумлаларини бажараётган вақтда сервер томонидан автоматик тарзда тузилган ва дискда сақланган вақтинчалик жадваллар сони. Агар ушбу қиймат катта бўлса, вақтинчалик жадваллар қаттиқ дискда эмас, балки хотирада сақланишини таъминлаш мақсадида tmp_table_size ўзгарувчисининг қийматини ошириш тавсия этилади.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
uz: Клиент билан уланишни қўллаб-қувватлаш учун тузилган оқимларнинг умумий сони. Ўзгарувчи қиймати жуда катта бўлса, "thread_cache_size" ўзгарувчисининг қийматини ошириш мумкин (лекин у унумдорликни унчалик ҳам оширмайди).

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
uz: Кешдаги оқимлар сони. Кешга бўлган муваффақиятли мурожаатлар частотасини қуйидаги формула ёрдамида ҳисоблаш мумкин: Threads_created/Connections. Агар ушбу қиймат қизил ранг билан белгиланган бўлса, унда "thread_cache_size" ўзгарувчисининг қийматини ошириш зарур.

en: The number of threads that are not sleeping.
uz: Фаол ҳолатда бўлган жараёнлар сони.

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
uz: Тузилиши учун slow_launch_time секунддан кўпроқ вақт талаб этилган оқимлар сони.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
uz: Умумий кутилаётган қатор блокировкалари сони.

en: The number of times a row was deleted from a table.
uz: Жадвалдал ёзувларни ўчириш бўйича сшровлар сони.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
uz: Маълум бир вақтдандан кейин қониқтирилган жадвални блокировка қилишга бўлган сўровлар сони. Агар қиймат жуда катта бўлса ва унумдорлик бўйича муаммолар пайдо бўлаётган бўлса, аввал сўровларни оптималлаштириш, сўнгра эса жадвал(лар)ни қисмларга бўлиш ёки репликация ишлатиш керак.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
uz: Дарҳол қониқтирилган жадвални блокировка қилишга бўлган сўровлар сони.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
uz: Индексдан биринчи ёзувни ўқишга бўлган сўровлар сони. Ўзгарувчининг қиймати катта бўлса, сервер бир неча маротиба индексни кўриб чиқади.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
uz: Бинар журнали кешини ишлатиб, "binlog_cache_size" қийматидан ошиб, ўз ичига олган SQL-жумлалари вақтинчалик файлга сақланган транзакциялар сони.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
uz: Бинар журнал кешини ишлатган транзакциялар сони.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
uz: Индекс кешидаги ишлатилмаётган блоклар сони. Ушбу параметр индекс кеши ишлатилиш даражасини белгилайди.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
uz: Индекс кешидаги ишлатилаётган блоклар сони. Ушбу қиймат бир вақтнинг ўзида ишлатилиши мумкин бўлган блоклар сонини билдиради.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
uz: Журнал буферининг ҳажми кичик бўлганлиги сабабли, унинг тозаланиши кутаётган ёзувлар сони

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
uz: InnoDB буфер пулига амалга оширилган ёзувлар сони.

en: The password for %s was changed successfully.
uz: "%s" фойдаланувчининг пароли муваффақиятли ўзгартирилди.

en: The password is empty!
uz: Парол белгиланмаган!

en: The passwords aren't the same!
uz: Киритилган пароллар бир хил эмас!

en: The path for the config file for [a@http://swekey.com]SweKey hardware authentication[/a] (not located in your document root; suggested: /etc/swekey.conf)
uz: [a@http://swekey.com]"SweKey" ауентификация[/a] усули учун конфигурацион файл йўли (ҳужжатлар каталогига жойлаштирилмаган; тавсия этилади: /etc/swekey.conf)

en: The percentage of garbage in a data log file before it is compacted. This is a value between 1 and 99. The default is 50.
uz: Ихчамлаштиришдан олдин маълумотлар журнали файли ахлатланишининг фоиз нисбати. Қиймат 1 ва 99 орасидабўлиши шарт. Асл қиймати – 50.

en: The primary key has been dropped
uz: Бирламчи калит ўчирилди

en: The privileges were reloaded successfully.
uz: Привилегиялар муваффақиятли қайта юкланди.

en: The profile has been updated.
uz: Профил янгиланди.

en: The row has been deleted
uz: Ёзув ўчирилди

en: The selected user was not found in the privilege table.
uz: Белгиланган фойдаланувчи привилегиялар жадвалида топилмади.

en: The selected users have been deleted successfully.
uz: Белгиланган фойдаланувчилар муваффақиятли ўчирилди.

en: The server is not responding
uz: Сервер жавоб бермаяпти

en: The size of a transaction log before rollover, and a new log is created. The default value is 16MB.
uz: Транзакциялар журналининг қайтишгача ва янги журнал тузишгача ҳажми. Асл қиймати – 26 Мб.

en: The size of the buffer used when writing a data log. The default is 256MB. The engine allocates one buffer per thread, but only if the thread is required to write a data log.
uz: Маълумотлар журналини ёзишда ишлатиладиган буфер ҳажми. Асл қиймати – 256 Мб. Агар оқим журнал маълумотларини ёзиш учун керак бўлсагина, дастур ҳар бир оқимга битта буфер ажратади.

en: The size of the global transaction log buffer (the engine allocates 2 buffers of this size). The default is 1MB.
uz: Транзакция журналлари учун глобал буфер ҳажми (дастур шу ҳажмдаги 2 та буфер ажратади). Асл қиймати – 1 Мб.

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
uz: Маълумотларни ва жадвал индексларини кешлашда InnoDB ишлатадиган хотира буфери ҳажми

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
uz: Барқарор репликациялар сони (ҳали амалга оширилмаган).

en: The table name is empty!
uz: Жадвал номи кўрсатилмаган!

en: The target browser window could not be updated. Maybe you have closed the parent window, or your browser's security settings are configured to block cross-window updates.
uz: Браузернинг нишондаги ойнасини янгилаб бўлмади. Эҳтимол, бош ойна ёпилган ёки браузер хавфсизлик юзасидан ойналараро янгилашни блокировка қилмоқда

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
uz: Сўровлар оптимизатори томонидан ҳисобланган охирги компиляция қилинган сўровнинг умумий харажатлари. Ушбу қиймат бир сўровнинг турли схемалари эффективлигини таққослашда фойдали ҳисобланади. Асл ноль қиймат ҳали сўров компиляция жараёни бажарилмаганлигини билдиради.

en: The total number of blocks in the query cache.
uz: Сўровлар кешига ажратилган хотира блокларнинг умумий сони.

en: The total number of data reads.
uz: Умумий маълумотларни ўқиш операциялари сони.

en: The total number of data writes.
uz: Умумий маълумотларни ёзиш операциялари сони.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
uz: Қатор блокировкасини кутишнинг умумий вақти (миллисекундларда).

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
uz: Юкланаётган файл ҳажми HTML формада кўрсатилган "MAX_FILE_SIZE" директиваси қийматидан катта!

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
uz: Юкланаётган файл ҳажми PHP конфигурацион файлида (php.ini) кўрсатилган "upload_max_filesize" директиваси қийматидан катта!

en: The uploaded file was only partially uploaded.
uz: Юкланаётган файл фақатгина қисман юкланди.

en: The user %s already exists!
uz:  "%s" номли фойдаланувчи мавжуд!

en: The user name is empty!
uz: Фойдаланувчи номи белгиланмаган!

en: The web server does not have permission to save the file %s.
uz: "%s" файлини веб-серверга сақлаш учун ҳуқуқлар етарли эмас.

en: Theme %s not found!
uz:  "%s" мавзуси топилмади!

en: Theme / Style
uz: Мавзу / Услуб

en: Theme path not found for theme %s!
uz:  "%s" мавзуси файлларига йўл топилмади!

en: There are no configured servers
uz: Биронта ҳам конфигурацияланган сервер мавжуд эмас

en: There is a chance that you may have found a bug in the SQL parser. Please examine your query closely, and check that the quotes are correct and not mis-matched. Other possible failure causes may be that you are uploading a file with binary outside of a quoted text area. You can also try your query on the MySQL command line interface. The MySQL server error output below, if there is any, may also help you in diagnosing the problem. If you still have problems or if the parser fails where the command line interface succeeds, please reduce your SQL query input to the single query that causes problems, and submit a bug report with the data chunk in the CUT section below:
uz: SQL ишида хатолик юз берди. Сўров тўғри тузилганлигига, унда хато ва ёпилмаган қавс(лар) ёки қўштирноқ(лар) йўқлигига ишонч ҳосил қилинг. Шунингдек, агар файл юкланган бўлса, унинг матнида қўштирноқ ичига олинмаган бинар (иккилик) маълумотлар бўлиши мумкин. Сўровни MySQL буйруқлар сатридан бажариб кўринг. Агар хато мавжуд бўлса, пастда MySQL сервер хатоликни кўрсатади ва ўша хабар муаммо ечимини топишга ёрдам беради. Агар муаммо ҳал бўлмаса, хатоликка олиб келаётган сўров қисмини аниқланг ва қуйида CUT секциясидаги маълумотлар билан қўшиб, хато тавсифларини ишлаб чиқарувчиларга юборинг:

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
uz: Ушбу турдаги жадваллар ҳақида қўшимча маълумот мавжуд эмас.

en: There seems to be an error in your SQL query. The MySQL server error output below, if there is any, may also help you in diagnosing the problem
uz: Эҳтимол, SQL сўровида хатолик мавжуд. Агар хато мавжуд бўлса, пастда MySQL сервер хатоликни кўрсатади ва ўша хабар муаммо ечимини топишга ёрдам беради.

en: This Host
uz: Ушбу хост

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
uz: Ушбу MySQL сервери "%s" турдаги жадваллар билан ишлай олмайди.

en: This MySQL server has been running for %s. It started up on %s.
uz: MySQL-сервер "%s" давомида ишламоқда. Ишга туширилган вақт: "%s".

en: This is ON if this server is a slave that is connected to a master.
uz: Агар ушбу сервер бош серверга уланган ҳолда тобе сервер сифатида ишлаётган бўлса, ушбу ўзгарувчига "ON" қиймати белгиланади.

en: This is not a number!
uz: Сон киритинг!

en: This is the amount of memory allocated to the index cache. Default value is 32MB. The memory allocated here is used only for caching index pages.
uz: Индекслар кешига ажратилган хотира ҳажми. Асл қиймати – 32 Мб. Бунда ажратилган хотира фақатгина индекс саҳифаларни кешлашда фойдаланилади.

en: This is the amount of memory allocated to the record cache used to cache table data. The default value is 32MB. This memory is used to cache changes to the handle data (.xtd) and row pointer (.xtr) files.
uz: Жадвал маълумотларини кешлаш учун ажратилган хотира ҳажми. Асл қиймати – 32 Мб. Ушбу хотира маълумотларни сақлаш файллари(.xtd)даги ва қатор кўрсатгичлари(.xtr)даги ўзгаришларни кешлашда ишлатилади.

en: This is the number of transaction log files (pbxt/system/xlog*.xt) the system will maintain. If the number of logs exceeds this value then old logs will be deleted, otherwise they are renamed and given the next highest number.
uz: Тизим томонидан сақланадиган транзакциялар журнал файллари (pbxt/system/xlog*.xt) сони. Агар журналлар сони кўрсатилган сондан ошса, эски журналлар ўчирилади ёки уларнинг номлари ўзгартирилади ва қуйидаги тартибда рақамланади.

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
uz: Ушбу операцияни бажариш узоқ вақт талаб қилиши мумкин. Давом этсинми?

en: This option will replace your table and contained data.
uz: Ушбу танлов жадвал ва унинг таркибини амаштиради.

en: This plugin does not support compressed imports!
uz: Ушбу модул қисилган маълумотларни импорт қила олмайди!

en: This server is configured as master in a replication process.
uz: Ушбу сервер репликация жараёнида "бош" деб конфигурация қилинган.

en: This server is not configured as master in a replication process. Would you like to <a href="%s">configure</a> it?
uz: Ушбу сервер репликация жараёнида "бош сервер" деб конфигурация қилинмаган. Сиз уни <a href="%s">конфигурация</a> қилмоқчимисиз?

en: This server is not configured as master server in a replication process. You can choose from either replicating all databases and ignoring certain (useful if you want to replicate majority of databases) or you can choose to ignore all databases by default and allow only certain databases to be replicated. Please select the mode:
uz: Ушбу сервер репликация жараёнида "бош сервер" деб конфигурация қилинмаган. Сиз барча базаларни репликация қилиш ва баъзиларига эътибор бермаслик (аксарият базаларни репликация қилишда фойдали) ёки барча базаларга эътибор бермаслик ва баъзиларини репликация қилишни (бир нечта базаларнигина репликация қилишда фойдали) танлашингиз мумкин. Репликация усулини танланг:

en: This server is not configured as slave in a replication process. Would you like to <a href="%s">configure</a> it?
uz: Ушбу сервер репликация жараёнида "тобе сервер" деб конфигурация қилинмаган. Сиз уни <a href="%s">конфигурация</a> қилмоқчимисиз?

en: This value should be double checked to ensure that this directory is neither world accessible nor readable or writable by other users on your server.
uz: Ушбу каталог сервердаги бошқа фойдаланувчилар томонидан на ўқиб ва на ёзиб бўладиган бўлишини таъминлаш мақсадида ушбу қийматни қайта текшириб кўринг.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
uz: Ушбу намойиш камида кўрсатилган миқдорда қаторларга эга. Батафсил маълумот учун %sдокументацияга%s қаранг.

en: Thread %s was successfully killed.
uz:  "%s" жараёни муваффақиятли якунланди.

en: Threads
uz: Оқимлар

en: Thu
uz: Пай

en: TiB
uz: ТБ

en: Time
uz: Вақт

en: To select relation, click :
uz: Алоқани танлаш учун расмда кўрсатилганикаби уланиш нуқтасига босинг:

en: Toggle scratchboard
uz: Кўрсатиш

en: Toggle small/big
uz: Тескари кўрсатиш

en: Total
uz: Жами

en: Total (since startup) number of times the replication slave SQL thread has retried transactions.
uz: Ишга туширилгандан буён репликациянинг тобе оқими томонидан бажарилган қайта транзакцияларнинг умумий сони.

en: Total size of buffer pool, in pages.
uz: Буфер пулининг умумий ҳажми (саҳифаларда).

en: Track table
uz: Жадвални кузатиш

en: Track these data definition statements:
uz: Ушбу маълумотлар таърифи операторларини кузатиш:

en: Track these data manipulation statements:
uz: Ушбу маълумотлар бошқаруви операторларини кузатиш:

en: Tracked tables
uz: Кузатилган жадваллар

en: Tracking
uz: Кузатиш

en: Tracking for %s.%s , version %s is activated.
uz: "%s.%s" ни кузатиш, %s версия фаоллаштирилган.

en: Tracking for %s.%s , version %s is deactivated.
uz: "%s.%s" ни кузатиш, %s версия фаолсизлантирилган.

en: Tracking is active.
uz: Кузатиш фаол.

en: Tracking is not active.
uz: Кузатиш фаол эмас.

en: Tracking of %s.%s is activated.
uz: "%s.%s" жадвалини кузатиш фаоллаштирилди.

en: Tracking report
uz: Кузатиш ҳисоботи

en: Tracking report for table `%s`
uz: "%s" жадвали учун кузатув ҳисоботи

en: Tracking statements
uz: Кузатиш операторлари

en: Traditional Chinese
uz: Анъанавий хитойча

en: Traditional Spanish
uz: Анъанавий испанча

en: Traffic
uz: Трафик

en: Transaction buffer size
uz: Транзакциялар буфери ҳажми

en: Transaction coordinator
uz: Транзакциялар координатори

en: Transformation options
uz: Ўгиришлар параметрлари

en: Triggers
uz: Триггерлар

en: Truncate Shown Queries
uz: Сўровларни қисқартириб кўрсатиш

en: Try to connect without password
uz: Паролсиз уланишга ҳаракат қилиш

en: Try to revert erroneous fields to their default values
uz: Янглиш майдонларни асл қийматига қайтаришга уриниш

en: Tue
uz: Сеш

en: Turkish
uz: Туркча

en: Type
uz: Тур

en: Ukrainian
uz: Украинча

en: Unable to change master
uz: Бош серверни ўзгартириб бўлмади

en: Unable to connect to master %s.
uz: %s бош серверига уланиб бўлмади.

en: Unable to read master log position. Possible privilege problem on master.
uz: Бош сервер позициясини ўқиб бўлмади. Сервердаги привилегиларда муаммо бўлиши мумкин.

en: Uncheck All
uz: Белгилашни бекор қилиш

en: Unclosed quote
uz: Ёпилмаган қўштирноқ

en: Unicode
uz: Юникод

en: Unique
uz: Уникал

en: Unknown Punctuation String
uz: Номаълум пунктуация

en: Unknown error
uz: Номаълум хатолик

en: Unknown error in file upload.
uz: Файл юкланаётган вақтда номаълум хатолик юз берди.

en: Unknown language: %1$s.
uz: Номаълум тил: %1$s.

en: Unparsable version string
uz: Версия ҳақида тушунарсиз маълумот

en: Unselect All
uz: Белгилашни бекор қилиш

en: Untracked tables
uz: Кузатилмаган жадваллар

en: Update Query
uz: Сўровни янгилаш

en: Update row(s)
uz: Қатор(лар)ни янгилаш

en: Updated
uz: Янгиланди

en: Upload directory
uz: Импорт  директорияси

en: Upload to BLOB repository
uz: BLOB омборига юклаш

en: Usage
uz: Ишлатилиш

en: Use Host Table
uz: Хостлар жадвалидан фойдаланиш

en: Use LOCAL keyword
uz: "LOCAL" калит сўзини ишлатиш

en: Use SSL
uz: SSL уланишдан фойдаланиш

en: Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere
uz: Майдонлараро ўтиш учун TAB тугмаси ёки CTRL+стрелка тугмаларидан фойдаланинг

en: Use Tables
uz: Жадвалларни ишлатиш

en: Use database search
uz: Базани қидиришдан фойдаланиш

en: Use delayed inserts
uz: Кечиктирилган қўйиш (DELAYED INSERTS) дан фойдаланиш

en: Use hexadecimal for BLOB
uz: BLOB туридаги маълумотларни ўн олтилик шаклда намойиш этиш

en: Use ignore inserts
uz: Эътибор бермаслик (IGNORE) қўйилмалардан фойдаланиш

en: Use less graphically intense tabs
uz: Камроқ графикали ёрлиқларни ишлатиш

en: Use light version
uz: Енгил версиядан фойдаланиш

en: Use only icons, only text or both
uz: Фақат пиктограмма, фақат матн ёки ҳар иккисини ишлатиш

en: Use persistent connections to MySQL databases
uz: MySQL маълумотлар базаларида доимий уланишлардан фойдаланиш

en: Use text field
uz: Матнмайдонини ишлатиш

en: Use this value
uz: Ушбу қийматни ишлатиш

en: User
uz: Фойдаланувчи

en: User for config auth
uz: "config" аутентификация усули фойдаланувчиси

en: User name
uz: Фойдаланувчи номи

en: User overview
uz: Фойдаланувчилар ҳисобини кўриб чиқиш

en: Username
uz: Фойдаланувчи

en: Username:
uz: Фойдаланувчи:

en: Users having access to &quot;%s&quot;
uz: "%s"га рухсати бўлган фойдаланувчилар

en: VIEW name
uz: Ном кўриниши

en: Validate SQL
uz: SQL тўғрилигини текшириш

en: Value
uz: Қиймати

en: Variable
uz: Ўзгарувчи

en: Variables
uz: Ўзгарувчилар

en: Verbose check
uz: Кенгайтирилган текширув

en: Verbose multiple statements
uz: Кенгайтирилган ибора

en: Verbose name of this server
uz: Ушбу сервернинг кенгайтирилган номи

en: Version
uz: Версия

en: Version %s is created, tracking for %s.%s is activated.
uz: %s версия тузилди, "%s.%s" ни кузатишш фаоллаштирилган.

en: Version %s snapshot (SQL code)
uz: %s версия расми (SQL коди)

en: Version check
uz: Версияни текшириш

en: Version information
uz: Версия ҳақида маълумот

en: Versions
uz: Версиялар

en: View
uz: Намойиш

en: View %s has been dropped
uz:  "%s" намойиши ўчирилди

en: View a structure`s contents by clicking on its name
uz: Тузилмани кўриш учун унинг номи устига сичқонча тугмасини босинг

en: View dump (schema) of database
uz: Маълумотлар базаси дампини (схемасини) намойиш этиш

en: View dump (schema) of databases
uz: Маълумотлар базалари дампини (схемасини) намойиш этиш

en: View dump (schema) of table
uz: Жадвал дампини (схемасини) намойиш этиш

en: View image
uz: Расм кўриниши

en: View only
uz: Фақат кўриш

en: View video
uz: Видео кўриниши

en: Warning
uz: Огоҳлантириш

en: Web server
uz: Веб сервер

en: Wed
uz: Чор

en: Welcome to %s
uz: "%s" дастурига хуш келибсиз

en: West European
uz: Ғарбий-Европача

en: What PHP extension to use; you should use mysqli if supported
uz: Қайси PHP кенгайтмасидан фойдаланмоқчисиз; иложи бўлса, "mysqli" кенгайтмасидан фойдаланинг

en: When Host table is used, this field is ignored and values stored in Host table are used instead.
uz: Агар Хостлар жадвалидан фойдаланилса, ушбу майдонга эътибор берилмайди ва унинг ўрнига Хостлар жадвалидаги қийматлар ишлатилади.

en: When setting this to [kbd]nested[/kbd], the alias of the table name is only used to split/nest the tables according to the $cfg['LeftFrameTableSeparator'] directive, so only the folder is called like the alias, the table name itself stays unchanged
uz: Агар ушбу танловни [kbd]"nested"[/kbd] деб белгиласангиз, фақат жадвал номининг тахаллуси конфигурацион файлдаги $cfg["LeftFrameTableSeparator"] директивасида кўрсатилган усулда жадваллар бўлинади, лекин жадвал номлари ўзгаришсиз қолади

en: Whether a warning (&quot;Are your really sure...&quot;) should be displayed when you're about to lose data
uz: Маълумот йўқолиши мумкин бўлган вазиятларда огоҳлантириш ("Сиз ҳақиқатдан ҳам ...") кўрсатиш керакми?

en: Wiki
uz: Вики

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally
uz: Маълумотлар базалари номларида пастки чизиқ (_) ва фоиз (%) белгилари ишлатилганда улар олдига тескари эгри чизиқ (\) қўйиш керак.

en: With selected:
uz: Белгиланганларни:

en: Without PHP Code
uz: PHP-код олиб ташлаш

en: Word(s) or value(s) to search for (wildcard: "%"):
uz: Қидириш учун сўз(лар) ёки қиймат(лар) (ўрнига қўйиш белгиси: "%"):

en: Words are separated by a space character (" ").
uz: Сўзлар бўш жой (" ") ёрдамида бўлинган.

en: Would you like to delete all the previous rows from target tables?
uz: Нишон жадвалдаги барча олдинги қаторларни ўчирмоқчимисиз?

en: Write requests
uz: Ёзишга бўлган сўровлар сони

en: Write waits
uz: Буфернинг тозаланиши кутилмоқда

en: Write waits in %
uz:  % буфернинг тозаланиши кутилмоқда

en: Wrong username/password. Access denied.
uz: Киритилган маълумотлар нотўғри. Кириш мумкин эмас.

en: Yes
uz: Ҳа

en: You allow for connecting to the server without a password.
uz: Серверга паролсиз уланишга рухсат берасизми?

en: You are about to DESTROY a complete database!
uz: Маълумотлар базаси тўлиқ ЎЧИРИЛАДИ!

en: You are about to DISABLE a BLOB Repository!
uz: Сиз BLOB омборини ФАОЛСИЗЛАНТИРМОҚЧИСИЗ!

en: You are not using a secure connection; all data (including potentially sensitive information, like passwords) is transferred unencrypted!
uz: Сизнинг уланишингиз хавфсиз эмас; барча маълумотлар (шу жумладан, сирли маълумотлар, масалан, пароллар) шифрланмаган ҳолда узатилади!

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
uz: Юкланаётган файл ("%s") ёрдамида қисилган. Лекин у дастур тизимда мавжуд эмас, шунинг учун ушбу файлни импорт қилиб бўлмайди. Агар дастур мавжуд бўлса, демак у конфигурация вақтида ўчириб қўйилган.

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
uz: Сиз хост/IP адрес ва бўш жой қолдириб портни киритишингиз мумкин.

en: You can execute the dump by creating and using a temporary database. Please ensure that you have the privileges to do so.
uz: Дампни бажариш учун вақтинчалик база тузинг ё борини ишлатинг. Бунинг учун етарли привилегияларга эга бўлишингиз керак.

en: You didn't have blowfish secret set and have enabled cookie authentication, so a key was automatically generated for you. It is used to encrypt cookies; you don't need to remember it.
uz: Сиз конфигурацион файлда калит сўз(Blowfish)ни белгиламагансиз, лекин cookie-аутентификация усулидан фойдаланаяпсиз, шунинг учун калит сўз автоматик тарзда тузилди. Ушбу калит сўз шифрлашда қўлланилади, уни эслаб қолишингиз шарт эмас.

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
uz: Ушбу саҳифага кириш учун Сизда етарли ҳуқуқ мавжуд эмас!

en: You have added a new user.
uz: Сиз янги фойдаланувчи қўшдингиз.

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
uz: PHP конфигурацион файлида phpMyAdmin билан мос бўлмаган mbstring.func_overload параметри ёқилган. Маълумот йўқолиши олдини олиш учун, ушбу параметр ўчирилиши керак!

en: You have revoked the privileges for %s
uz:  "%s" фойдаланувчининг привилегиялари бекор қилинди.

en: You have to choose at least one column to display
uz: Сўровни бажариш учун, майдон/майдонлар танланган бўлиши керак.

en: You have updated the privileges for %s.
uz:  "%s" учун привилегиялар ўзгартирилди.

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
uz: Эҳтимол, конфигурация файли тузилмаган. Уни тузиш учун %1$ssўрнатиш сценарийсидан%2$s фойдаланишингиз мумкин.

en: You probably tried to upload too large file. Please refer to %sdocumentation%s for ways to workaround this limit.
uz: Эҳтимол, юкланаётган файл ҳажми жуда катта. Бу муаммони ечишнинг усуллари %sдокументацияда%s келтирилган.

en: You should upgrade to %s %s or later.
uz:  "%s" ни "%s" версияга ёки каттароқ версияга янгилаш зарур.

en: Your PHP MySQL library version %s differs from your MySQL server version %s. This may cause unpredictable behavior.
uz: MySQL-клиент версияси ("%s") ўрнатилган MySQL-сервер  версияси("%s")дан фарқ қилмоқда. Бу ҳолат нохуш оқибатларга олиб келиши мумкин.

en: Your PHP parameter [a@http://php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@]session.gc_maxlifetime[/a] is lower that cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
uz: Сервердаги PHP конфигурациясида "[a@http://php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@]session.gc_maxlifetime[/a]" параметрининг қиймати phpMyAdmin дастурининг "cookie" ҳақиқийлиги давомийлигидан кичикроқ, шунинг учун логин сессиянгиз phpMyAdmin дастурида конфигурация қилганингиздан тезроқ тугайди.

en: Your SQL query has been executed successfully
uz: SQL сўрови муваффақиятли бажарилди

en: Your configuration file contains settings (root with no password) that correspond to the default MySQL privileged account. Your MySQL server is running with this default, is open to intrusion, and you really should fix this security hole by setting a password for user 'root'.
uz: phpMyAdmin конфигурацион файли MySQL нинг асл созланишини ўз ичига олади, унга кўра "root" суперфойдаланувчисига парол белгиланмаган. Бундай созланган MySQL сервери хавфсизлик жиҳатидан анча заиф ҳисобланади, шунинг учун "root" суперфойдаланувчисига парол ўрнатиш қатъиян тавсия этилади.

en: active
uz: фаол

en: all words
uz: барча сўзлар

en: and then
uz: ва сўнг

en: as regular expression
uz: мунтазам ибора

en: at least one of the words
uz: сўзлардан бири

en: case-insensitive
uz: ҳарфлар катта-кичиклиги фарқланмайди

en: case-sensitive
uz: ҳарфлар катта-кичиклиги фарқланади

en: database-specific
uz: Маълумотлар базаси даражасида

en: dictionary
uz: луғат

en: dynamic
uz: динамик

en: errors.
uz:  хатоликлар.

en: global
uz: Глобал

en: horizontal
uz: горизонтал

en: horizontal (rotated headers)
uz: горизонтал (айлантирилган сарлавҳалар)

en: in %s mode and repeat headers after %s cells
uz: "%s" режимида ва сарлавҳаларни ҳар "%s" катакчадан кейин такрорлаш

en: in query
uz: сўров бўйича

en: in use
uz: ишлатилмоқда

en: let the user choose
uz: фойдаланувчига танлаш имконини бериш

en: max. concurrent connections
uz: Максимал уланишлар сони

en: multilingual
uz: кўп тилдаги

en: no description
uz: тавсиф мавжуд эмас

en: not OK
uz: Тайёр эмас

en: not active
uz: фаол эмас

en: not present
uz: Мавжуд эмас

en: pages
uz: саҳифалар сони

en: partitioned
uz: бўлакларга бўлинган

en: per hour
uz: соатига

en: per minute
uz: минутига

en: per second
uz: секундига

en: phone book
uz: телефонлар китоби

en: phpMyAdmin documentation
uz: phpMyAdmin документацияси

en: phpMyAdmin homepage
uz: phpMyAdmin сайти

en: phpMyAdmin is more friendly with a <b>frames-capable</b> browser.
uz: phpMyAdmin ишлаши учун <b>фреймлар</b> билан ишлай оладиган браузер керак.

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
uz: phpMyAdmin MySQL сервери билан алоқа ўрната олмади. "config.inc.php" файлидаги хост, фойдаланувчи ва паролни текширинг ва улар MySQL сервери администраторидан олинган маълумотларга мос келишига ишонч ҳосил қилинг.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
uz: phpMyAdmin "%s" оқим ишини тугута олмади. Эҳтимол, у аллақачон ёпиқ.

en: phpMyAdmin was unable to read your configuration file!<br />This might happen if PHP finds a parse error in it or PHP cannot find the file.<br />Please call the configuration file directly using the link below and read the PHP error message(s) that you receive. In most cases a quote or a semicolon is missing somewhere.<br />If you receive a blank page, everything is fine.
uz: phpMyAdmin конфигурация файлини ўқий олмади!<br />Бундай ҳол файл топилмаса ёки PHP имловий хато топса, рўй бериши мумкин.<br />Қуйидаги боғ ёрдамида конфигурация файлини тўғридан-тўғри чақириб олинг ва PHP бераётган хато(лар)ни кўриб чиқинг. Кўп ҳолларда қўштирноқ ёки нуқта-вергул қолдириб кетилган бўлади.<br />Агар бўм-бўш саҳифа кўрсатилса, демак, ҳаммаси жойида.

en: recommended
uz: тавсия этилган

en: settings
uz: танловлар

en: static
uz: статик

en: structure
uz: тузилиш

en: take it
uz: Тадбиқ қилиш

en: the exact phrase
uz: аниқ мослик

en: total
uz: жами

en: unknown
uz: номаълум

en: use GZip output buffering for increased speed in HTTP transfers
uz: HTTP орқали маълумот узатишда юқори тезликка эришиш учун GZip буферизациядан фойдаланинг

en: vertical
uz: вертикал

en: web server upload directory
uz: Юклаш каталогидан

en: wildcard
uz: Гуруҳлаш белгиси
