phpMyAdmin 3.4.9-dev - en to uz@latin translation catalogue (1390 entries)

en:  ... delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
uz@latin: , foydalanuvchilar jadvalidan eskisini o‘chirib privilegiyalarni qayta yuklash.

en:  ... delete the old one from the user tables.
uz@latin:  va foydalanuvchilar jadvalidan eskisini o‘chirish.

en:  ... revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
uz@latin: , eskisining barcha faol privilegiyalarini bekor qilib o‘chirish.

en:  Note: MySQL privilege names are expressed in English
uz@latin: IZOH: MySQL privilegiyalari turlari ingliz tilida ko‘rsatiladi.

en:  Row size
uz@latin: Qator hajmi

en:  Show this query here again
uz@latin: Ushbu so‘rovni qayta ko‘rsatish

en:  The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
uz@latin: Jadvalda joy tugaganda ma`lumotlar fayli hajmini avtomatik oshirish (megabaytlarda)

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
uz@latin: "DROP DATABASE" (ma`lumotlar bazasini o‘chirish) buyrug‘i o‘chirilgan.

[ctx: $strShowStatusReset]
en: Reset
uz@latin: Bekor qilish

en: %B %d, %Y at %I:%M %p
uz@latin: %d %B %Y y., %H:%M

en: %d is not valid row number.
uz@latin:  %d soni to‘g‘ri qator raqami emas!

en: %s databases have been dropped successfully.
uz@latin: "%s" ma`lumotlar bazasi muvaffaqiyatli o‘chirildi.

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
uz@latin: "%s" kun, "%s" soat, "%s" minut va "%s" sekund

en: %s has been disabled for this MySQL server.
uz@latin: "%s" turidagi jadvallar ushbu MySQL serverda faolsizlantirilgan.

en: %s is available on this MySQL server.
uz@latin: Ushbu MySQL serveri "%s" turdagi jadvallar bilan ishlay oladi.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
uz@latin: "%s" - MySQL serveridagi andozaviy ma`lumotlar jadvali turi.

en: '%s' database does not exist.
uz@latin: '%s' nomli baza mavjud emas.

en: ("PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!)
uz@latin: ("PRIMARY" nomi <b>faqat</b> birlamchi indeksgaega bo‘lishi shart!)

en: (Generates a report containing the data of a single table)
uz@latin: (Ma`lum bir jadval ma`lumotlarini o‘z ichiga olgan hisobot tuzish)

en: (continued)
uz@latin: (davomi)

en: (or the local MySQL server's socket is not correctly configured)
uz@latin: (yoki lokal MySQL serverning soketi noto‘g‘ri sozlangan)

en: (singly)
uz@latin: (ustun)

en: - none -
uz@latin: - yo‘q -

en: .
uz@latin: ,

en: ... keep the old one.
uz@latin:  va eskisini saqlash.

en: <b>%s</b> table not found or not set in %s
uz@latin:  <b>"%s"</b> jadvali topilmadi yoki <b>"%s"</b>da o‘rnatilmagan

en: <b>Query statistics</b>: Since its startup, %s queries have been sent to the server.
uz@latin: So‘rovlar statiskasi: ishga tushirilgandan vaqtdan boshlab serverga yuborilgan so‘rovlar soni - "%s".

en: <b>Server traffic</b>: These tables show the network traffic statistics of this MySQL server since its startup.
uz@latin: Trafik: MySQL-server ishga tushirilgandan vaqtdan boshlab tarmoq trafiki statistikasi.

en: A dropdown will be used if fewer items are present
uz@latin: Agar kamroq qiymat bo‘lsa, pastga tushuvchi menyu ishlatiladi

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
uz@latin: phpMyAdmin dasturining yangi versiyasi mavjud va Siz o‘z versiyangizni yangilashingizni tavsiya etamiz. Eng yangi versiya "%s" bo‘lib, u "%s" sanada chiqarilgan.

en: A primary key has been added on %s
uz@latin:  "%s" ga birlamchi kalit qo‘shildi

en: A special MySQL user configured with limited permissions, more information available on [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/controluser]wiki[/a]
uz@latin: Cheklangan huquqlarga ega bo‘lgan maxsus "MySQL" foydalanuvchisi tuzilgan, batafsil ma`lumot [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/controluser]"wiki"[/a]da mavjud

en: A user-friendly description of this server. Leave blank to display the hostname instead.
uz@latin: MySQL serveri ishlayotgan xost server nomi

en: Aborted
uz@latin: Uzildi

en: Access denied
uz@latin: Ruxsat berilmadi

en: Action
uz@latin: Amal

en: Activate now
uz@latin: Hozir faollashtirish

en: Activate tracking for %s.%s
uz@latin: "%s.%s" jadvalini kuzatishni faollashtirish

en: Add %s
uz@latin: "%s" qo‘shish

en: Add AUTO_INCREMENT value
uz@latin: AUTO_INCREMENT qo‘shish

en: Add a new User
uz@latin: Yangi foydalanuvchi qo‘shish

en: Add a new server
uz@latin: Yangi foydalanuvchi qo‘shish

en: Add column(s)
uz@latin: Ustun(lar) qo‘shish

en: Add constraints
uz@latin: Cheklovlar qo‘shish

en: Add privileges on the following database
uz@latin: Quyidagi ma`lumotlar omboriga privilegiya qo‘shish

en: Add privileges on the following table
uz@latin: Quyidagi jadvalga privilegiya qo‘shish

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
uz@latin: Qidirish shartini ko‘shish (ya`ni "where" jumlasi):

en: Add slave replication user
uz@latin: Tobе rеplikatsiya foydalanuvchisini qo‘shish

en: Add to index &nbsp;%s&nbsp;column(s)
uz@latin:  "%s" maydon(lar)ini indeksga qo‘shish

en: Administration
uz@latin: Administratsiya

en: Advanced server configuration, do not change these options unless you know what they are for
uz@latin: Kengaytirilgan server konfiguarsiyasi, agar ularning ma`nosini aniq bilmasangiz, yaxshisi, ularga tegmang.

en: After %s
uz@latin:  "%s" dan keyin

en: All
uz@latin: Barcha

en: Allow for searching inside the entire database
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi ichidagi ma`lumotlarni to‘laligicha qidirishga ruxsat berish

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be good way to import large files, however it can break transactions.
uz@latin: Skript vaqt yaqinlashganini aniqlaganda, importni operatsiyasini uzishiga ruxsat berish. Bu katta fayllarni yuklash uchun yaxshi usul, lekin u tranzaksiyalarni buzishi mumkin.

en: Allow login to any MySQL server
uz@latin: Istalgan MySQL-serverga login qilishga ruxsat berish

en: Allow logins without a password
uz@latin: Parolsiz qirishga ruxsat bеrish

en: Allow root login
uz@latin: "root"ga kirishga ruxsat berish

en: Allow to display all the rows
uz@latin: Barcha qatorlarni ko‘rsatishga ruxsat berish

en: Allow to display database and table statistics (eg. space usage)
uz@latin: Ma`lumotlar bazalari va jadvallar statiskasini (masalan, diskda egallagan joyi) ko‘rsatish

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
uz@latin: Foydalanuvchilarni qo‘shish va privilegiyalar jadvalini qayta yuklamasdan privilegiyalar qo‘shishga ruxsat beradi

en: Allows altering and dropping stored routines.
uz@latin: Saqlanadigan muolajalarni o‘zgartirish va o‘chirishga ruxsat beradi

en: Allows altering the structure of existing tables.
uz@latin: Mavjud jadvallarning tuzilishini o‘zgartirishga ruxsat beradi

en: Allows changing data.
uz@latin: Ma`lumotlarni o‘zgartirishga ruxsat beradi

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
uz@latin: Ulanishlar maksimal qiymatga yetganda ham ulanish o‘rnatishga  ruxsat beradi. (Ko‘pgina administrativ vazifalarni bajarish uchun kerak, masalan, global o‘zgaruvchilar o‘rnatish yoki boshqa foydalanuvchi jarayonini o‘chirish)

en: Allows creating and dropping indexes.
uz@latin: Indekslar qo‘shish va ularni o‘chirishga ruxsat beradi

en: Allows creating and dropping triggers
uz@latin: Triggerlar (ma`lum shartlar bajarilganda avtomatik ishga tushadigan jarayonlar) tuzish va ularni o‘chirishga ruxsat beradi

en: Allows creating new databases and tables.
uz@latin: Yangi ma`lumotlar bazalari va jadvallar tuzishga ruxsat beradi

en: Allows creating new tables.
uz@latin: Yangi jadvallar tuzishga ruxsat beradi

en: Allows creating new views.
uz@latin: Yangi namoyishlar tuzish(CREATE VIEW)ga ruxsat beradi

en: Allows creating stored routines.
uz@latin: Saqlanadigan muolajalar tuzishga ruxsat beradi

en: Allows creating temporary tables.
uz@latin: Vaqtinchalik jadvallar tuzishga ruxsat beradi

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
uz@latin: Foydalanuvchilar hisobini qo‘shish, o‘chirish va o‘zgartirishga ruxsat beradi

en: Allows deleting data.
uz@latin: Ma`lumotlarni o‘chirishga ruxsat beradi

en: Allows dropping databases and tables.
uz@latin: Ma`lumotlar bazalarini va jadvallarni o‘chirishga ruxsat beradi

en: Allows dropping tables.
uz@latin: Jadvallarni o‘chirishga rux`sat beradi

en: Allows executing stored routines.
uz@latin: Saqlanadigan muolajalarni bajarishga ruxsat beradi

en: Allows importing data from and exporting data into files.
uz@latin: Ma`lumotlarni fayldan import va faylga eksport qilishga ruxsat beradi

en: Allows inserting and replacing data.
uz@latin: Ma`lumot qo‘yish va o‘zgartirishga ruxsat beradi

en: Allows locking tables for the current thread.
uz@latin: Joriy oqim uchun jadvalni blokirovku qilishga ruxsat beradi

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
uz@latin: Namoyish tuzadigan so‘rov(SHOW CREATE VIEW)ni bajarishga ruxsat beradi

en: Allows reading data.
uz@latin: Ma`lumotlarni chaqirishga ruxsat beradi

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
uz@latin: Server sozlanishlarini qayta yuklashga va uning keshlarini tozalashga ruxsat beradi

en: Allows shutting down the server.
uz@latin: Server ishini yakunlashga ruxsat beradi

en: Allows the user to ask where the slaves / masters are.
uz@latin: Bosh va tobe serverlarning joylashishi haqidagi ma`lumotni talab qilishga ruxsat beradi

en: Allows to set up events for the event scheduler
uz@latin: Kechiktirilgan hodisalarni sozlashga ruxsat beradi

en: Allows viewing processes of all users
uz@latin: Barcha foydalanuvchilarning jarayonlarini ko‘rishga ruxsat beradi

en: Alter column(s)
uz@latin: Ustun(lar)ni o‘zgartirish

en: Alter table order by
uz@latin: Jadval sortirovkasini o‘zgartirish

en: An index has been added on %s
uz@latin:  "%s" uchun indeks qo‘shildi

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
uz@latin: Agar tashqi kalit (FOREIGN KEY) orqali aloqa mavjud bo‘lsa, ichki aloqa o‘rnatish shart emas.

en: Analyze
uz@latin: Tahlil

en: Analyze table
uz@latin: Jadval tahlili

en: And
uz@latin: Va

en: Angular links
uz@latin: Burchakli bog‘lanishlar

en: Any
uz@latin: Har qaysi

en: Any host
uz@latin: Har qaysi xost

en: Any user
uz@latin: Har qaysi foydalanuvchi

en: Apply Selected Changes
uz@latin: Kiritilgan o‘zgarishlarni saqlash

en: Apply index(s)
uz@latin: Indеks(lar)ni saqlash

en: Arabic
uz@latin: Arabcha

en: Are you sure you want to disable all BLOB references for database %s?
uz@latin: Siz haqiqatdan ham "%s" bazasi uchun barcha BLOB murojaatlarini bekor qilmoqchimisiz?

en: Armenian
uz@latin: Armancha

en: As defined:
uz@latin: Qoidaga ko‘ra:

en: Ascending
uz@latin: O‘sish tartibida

en: At Beginning of Table
uz@latin: Jadval boshiga

en: At End of Table
uz@latin: Jadval oxiriga

en: Attributes
uz@latin: Atributlar

en: Aug
uz@latin: Avg

en: Authenticating...
uz@latin: Autentifikatsiya...

en: Authentication method to use
uz@latin: Foydalaniladigan autentifikatsiya usuli

en: Authentication type
uz@latin: Autentifikatsiya usuli

en: Autoextend increment
uz@latin: Avtomatik oshirib borish

en: Automatic recovery mode
uz@latin: Avtomatik tiklash rejimi

en: Available MIME types
uz@latin: Mavjud MIME turlari

en: Available transformations
uz@latin: Mavjud o‘girishlar

en: B
uz@latin: Bayt

en: Back
uz@latin: Orqaga

en: Baltic
uz@latin: Baltikacha

en: Basic settings
uz@latin: Asosiy sozlanishlar

en: Begin
uz@latin: Boshi

en: Binary
uz@latin: Ikkilik

en: Binary - do not edit
uz@latin: Ikkilik ma`lumot - tahrirlash mumkin emas

en: Binary log
uz@latin: Ikkilik jurnal

en: Blowfish secret
uz@latin: Sirli kalit so‘z (Blowfish)

en: Bookmark %s created
uz@latin: "%s" xatcho‘pi tuzildi

en: Bookmark table
uz@latin: Xatcho‘plar jadvali

en: Bookmark this SQL query
uz@latin: Ushbu SQL so‘roviga xatcho‘p tuzish

en: Bookmarked SQL query
uz@latin: Xatcho‘p qo‘yilgan SQL so‘rovi

en: Browse
uz@latin: Ko‘rib chiqish

en: Browse distinct values
uz@latin: Turli qiymatlarni ko‘rib chiqish

en: Browse foreign values
uz@latin: Tashqi qiymatlarni ko‘rib chiqish

en: Browse mode
uz@latin: Ko‘rib chiqish usul

en: Browser transformation
uz@latin: O‘girish

en: Buffer Pool
uz@latin: Bufer puli

en: Buffer Pool Activity
uz@latin: Faollik

en: Buffer Pool Usage
uz@latin: Ishlatilish

en: Buffer pool size
uz@latin: Bufer puli hajmi

en: Bulgarian
uz@latin: Bolgarcha

en: Busy pages
uz@latin: Band sahifalar

en: CHAR textarea columns
uz@latin: CHAR maydonidagi ustunlar soni

en: CHAR textarea rows
uz@latin: CHAR maydonidagi qatorlar soni

en: CREATE DATABASE before copying
uz@latin: Nusxa ko‘chirishdan oldin ma`lumotlar bazasi tuzing (CREATE DATABASE)

en: CSV for MS Excel
uz@latin: MS Excel uchun CSV

en: CSV using LOAD DATA
uz@latin: "LOAD DATA" ishlatilgan CSV

en: Can't copy table to same one!
uz@latin: Jadvalning o‘zidan o‘ziga nusxa ko‘chirish mumkin emas!

en: Can't move table to same one!
uz@latin: Jadvalni o‘z-o‘ziga ko‘chirib bo‘lmaydi!

en: Can't rename index to PRIMARY!
uz@latin: Indeksni "PRIMARY"ga qayta nomlab bo‘lmadi!

en: Cancel
uz@latin: Bekor qilish

en: Cannot connect: invalid settings.
uz@latin: Ulanib bo‘lmadi: noto‘g‘ri sozlangan.

en: Cannot load or save configuration
uz@latin: Konfiguratsiyani yuklab yoki saqlab bo‘lmadi

en: Cannot log in to the MySQL server
uz@latin: MySQL serveriga ulanib bo‘lmadi

en: Cardinality
uz@latin: Elementlar soni

en: Central European
uz@latin: Markaziy Yevropacha

en: Change
uz@latin: O‘zgartirish

en: Change Login Information / Copy User
uz@latin: Foydalanuvchining loginini o‘zgartirish / Foydalanuvchidan nusxa olish

en: Change any of its settings by clicking the corresponding "Options" link
uz@latin: Quyidagi tanlovlarni o‘zgartirish uchun, "Tanlovlar" bog‘iga bosing

en: Change or reconfigure master server
uz@latin: Bosh sеrvеrni o‘zgartirish yoki qayta konfiguratsiya qilish

en: Change password
uz@latin: Parolni o‘zgartirish

en: Character Sets and Collations
uz@latin: Kodirovkalar va taqqoslashlar

en: Character set of the file
uz@latin: Fayl kodirovkasi

en: Character set of the file:
uz@latin: Fayl kodirovkasi:

en: Charset
uz@latin: Kodirovka

en: Charsets
uz@latin: Kodirovkalar

en: Check
uz@latin: Tekshirish

en: Check All
uz@latin: Barchasini belgilash

en: Check Privileges
uz@latin: Privilegiyalarni tekshirish

en: Check config file permissions
uz@latin: Konfiguratsion faylning yozish ruxsatlarini tekshiring

en: Check for latest version
uz@latin: Oxirgi versiyani tekshirish

en: Check privileges for database &quot;%s&quot;.
uz@latin: "%s" ma`lumotlar bazasining privilegiyalarni tekshirish

en: Check referential integrity:
uz@latin: Ma`lumotlar yaxlitligini tekshirish:

en: Check table
uz@latin: Jadvalni tekshirish

en: Check tables having overhead
uz@latin: Optimallashtirish lozim bo‘lgn jadvallarni belgilash

en: Checkpoint frequency
uz@latin: Tekshiruv chastotasi

en: Choose how you want tabs to work
uz@latin: Yorliqlar qanday ishlashini tanlang

en: Clear
uz@latin: Tozalash

en: Click to select
uz@latin: Tanlash uchun sichqoncha tugmasini bosing

en: Click to unselect
uz@latin: Tanlashni bеkor qilish uchun sichqoncha tugmasini bosing

en: Close
uz@latin: Yopish

en: Collation
uz@latin: Taqqoslash

en: Column count has to be larger than zero.
uz@latin: Ustunlar soni noldan ko‘p bo‘lishi shart.

en: Column information table
uz@latin: Ustun ma`lumotlari jadvali

en: Column names
uz@latin: Maydon nomlari

en: Column names in first row
uz@latin: Birinchi qatorga ustun nomlari

en: Column-specific privileges
uz@latin: Maydon privilegiyalari

en: Command
uz@latin: Buyruq

en: Comment
uz@latin: Izoh

en: Comment out these two lines if you do not need them.
uz@latin: Agar kеrak bo‘lmasa, ushbu ikki qator oldiga sharh bеlgisini qo‘ying.

en: Comments
uz@latin: Izohlar

en: Compress connection
uz@latin: Ulanishni qisish

en: Compress connection to MySQL server
uz@latin: MySQL serveiga ulanishni qisish

en: Compress gzip/bzip2 exports on the fly without the need for much memory; if you encounter problems with created gzip/bzip2 files disable this feature
uz@latin: Eksport vaqtida biryo‘la gzip/bzip2 yordamida qisish unchalik katta miqdordagi xotira talab etmaydi; agar Sizda gzip/bzip2 fayllari tuzishda muammo yuzaga kelsa, ushbu xususiyatni o‘chirib qo‘ying

en: Compress on the fly
uz@latin: Biryo‘la qisish

en: Compression
uz@latin: Siqish

en: Configuration file
uz@latin: Konfiguratsion fayl

en: Confirm DROP queries
uz@latin: DROP-so‘rovlarini tasdiqlash

en: Connect without password
uz@latin: Parolsiz ulanish

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
uz@latin: "config.inc.php" konfiguratsion faylining "controluser" direktivasida ko‘rsatilgan foydalanuvchi yordamida ulanib bo‘lmadi.

en: Connection type
uz@latin: Ulanish turi

en: Connections
uz@latin: Ulanishlar

en: Constraints for dumped tables
uz@latin: Saqlangan jadvallarning tashqi kalitida cheklovlar

en: Constraints for table
uz@latin: Jadvallarning tashqi kalitida cheklovlar

en: Content of table @TABLE@
uz@latin:  @TABLE@ jadvalining mundarijasi

en: Continued table caption
uz@latin: Jadval sarlavhasi (davomi)

en: Control slave:
uz@latin: Tobе sеrvеrni nazorat qilish:

en: Control user
uz@latin: Nazorat foydalanuvchisi

en: Control user password
uz@latin: Nazorat foydalanuvchisi paroli

en: Cookies must be enabled past this point.
uz@latin: Brauzerda "cookies" faollashtirilgan bo‘lishi shart.

en: Copy database to
uz@latin: Ma`lumotlar bazasidan quyidagiga nusxa olish

en: Copy table to (database<b>.</b>table):
uz@latin: Jadvaldan (ma`lumotlar ombori<b>.</b>jadval) ga nusxa ko‘chirish:

en: Could not connect to MySQL server
uz@latin: MySQL-serverga ulanib bo‘lmadi

en: Could not connect to the source
uz@latin: Manbaga ulanib bo‘lmadi

en: Could not connect to the target
uz@latin: Nishonga ulanib bo‘lmadi

en: Could not load export plugins, please check your installation!
uz@latin: Eksport modullari mavjud emas! O‘rnatilgan phpMyAdmin nusxasining libraries/export katalogini tekshiring.

en: Could not load import plugins, please check your installation!
uz@latin: Import modullari mavjud emas! O‘rnatilgan phpMyAdmin nusxasining libraries/export katalogini tekshiring.

en: Count tables
uz@latin: Jadvallarni sanash

en: Count tables when showing database list
uz@latin: Ma`lumotlar bazalari ro‘yxati ko‘rsatilganda jadvallarni sanash

en: Create
uz@latin: Tuzish

en: Create PHP Code
uz@latin: PHP-kod

en: Create a new index
uz@latin: Yangi indeks tuzish

en: Create a new user with the same privileges and ...
uz@latin: Xuddi shunday privilegiyali yangi foydalanuvchi kiritish...

en: Create a page
uz@latin: Yangi sahifa tuzish

en: Create a pma user and give access to these tables.
uz@latin: phpMyAdmin foydalanuvchisi qo‘shish va ushbu jadvallarga ruxsat bеrish.

en: Create database with same name and grant all privileges
uz@latin: Foydalanuvchi nomi bilan atalgan ma`lumotlar bazasi tuzish va unga to‘liq privilegiyalarni berish.

en: Create new database
uz@latin: Yangi ma`lumotlar bazasi tuzish

en: Create relation
uz@latin: Bog‘liqlik o‘rnatish

en: Create table
uz@latin: Jadval tuzish

en: Create table on database %s
uz@latin: "%s" ma`lumotlar bazasida yangi jadval tuzish

en: Create the needed tables with the <code>script/create_tables.sql</code>.
uz@latin: Kеrakli jadvallarni <code>script/create_tables.sql</code> kod yordamida tuzish.

en: Create version
uz@latin: Vеrsiyasini tuzish

en: Create version %s of %s.%s
uz@latin: "%s.%s" jadvalining %s raqamli vеrsiyasini tuzish

en: Created
uz@latin: Tuzildi

en: Creation
uz@latin: Tuzish

en: Creation of PDFs
uz@latin: PDF-sxema tuzish

en: Creation/Update/Check dates
uz@latin: Tuzish, yangilash va tekshirish sanalari

en: Criteria
uz@latin: Kriteriy

en: Croatian
uz@latin: Xorvatcha

en: Current server
uz@latin: Joriy sеrvеr

en: Customize appearance of the navigation frame
uz@latin: Navigatsiya paneli ko‘rinishini sozlash

en: Customize browse mode
uz@latin: Ko‘rib chiqish usulini sozlash

en: Customize default common import options
uz@latin: Import afzalliklarini sozlash

en: Customize default export options
uz@latin: Eksport afzalliklarini sozlash

en: Customize edit mode
uz@latin: Tahrirlash usulini sozlash

en: Customize export options
uz@latin: Eksport tanlovlarini moslashtirish

en: Customize import defaults
uz@latin: Import tanlovlarini moslashtirish

en: Customize links shown in SQL Query boxes
uz@latin: SQL so‘rovlari qutisida ko‘rsatiladigan bog‘larni sozlash

en: Customize main frame
uz@latin: Asosiy ramkani moslashtirish

en: Customize navigation frame
uz@latin: Navigatsiya panelini moslashtirish

en: Customize query window options
uz@latin: So‘rovlar oynasi ko‘rinishini sozlash

en: Customize startup page
uz@latin: Boshlang‘ich sahifani sozlash

en: Cyrillic
uz@latin: Kirillcha

en: Czech
uz@latin: Chexcha

en: Czech-Slovak
uz@latin: Chexoslovakcha

en: Danish
uz@latin: Daniyacha

en: Data
uz@latin: Ma`lumotlar

en: Data Dictionary
uz@latin: Ma`lumotlar lug‘ati

en: Data Difference
uz@latin: Ma’lumotlar farqi

en: Data Synchronization
uz@latin: Ma’lumotlar sinxronizatsiyasi

en: Data definition statement
uz@latin: Ma’lumotlar ta’rifi opеratorini

en: Data file grow size
uz@latin: Ma`lumotlar fayllarining oshish hajmi

en: Data files
uz@latin: Ma`lumotlar fayli

en: Data home directory
uz@latin: Ma`lumotlar uchun uy katalog

en: Data log threshold
uz@latin: Ma`lumotlar jurnali ostonasi

en: Data manipulation statement
uz@latin: Ma’lumotlarni boshqarish opеratorini

en: Data only
uz@latin: Faqat ma`lumotlar

en: Data pointer size
uz@latin: Ma`lumotlar fayli ko‘rsatgichi hajmi

en: Database
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi

en: Database %1$s has been created.
uz@latin:  %1$s ma`lumotlar bazasi tuzildi.

en: Database %s has been copied to %s
uz@latin: "%s" ma`lumotlar bazasidan "%s" ga nusxa ko‘chirildi.

en: Database %s has been dropped.
uz@latin:  "%s" ma`lumotlar ombori o‘chirildi.

en: Database %s has been renamed to %s
uz@latin:  `"%s"` ma`lumotlar bazasining nomi `"%s"` deb o‘zgartirildi.

en: Database Log
uz@latin: Baza log faylini

en: Database comment:
uz@latin: Ma`lumotlar bazasiga izoh:

en: Database export options
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi eksport parametrlari

en: Database for user
uz@latin: Foydalanuvchi uchun ma`lumotlar bazasi

en: Database name template
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi nomi shabloni

en: Database seems to be empty!
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi bo‘sh!

en: Database tree separator
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi daraxtining bo‘luvchisi

en: Database used for relations, bookmarks, and PDF features. See [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/pmadb]pmadb[/a] for complete information. Leave blank for no support. Suggested: [kbd]phpmyadmin[/kbd]
uz@latin: Aloqalar, xatcho‘plar va PDF imkoniyatlari uchun ishlatiladigan baza.  Batafsil ma`lumot uchun [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/pmadb]"pmadb"[/a]ga qarang. Agar foydalanmasangiz, bo‘sh qoldiring. Asl qiymati: [kbd]"phpmyadmin"[/kbd]

en: Database-specific privileges
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi privilegiyalari

en: Databases
uz@latin: Ma`lumotlar bazalari

en: Databases display options
uz@latin: Ma`lumotlar bazalarini ko‘rsatish afzalliklari

en: Databases statistics
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi statiskasi

en: Date
uz@latin: Sanani

en: Deactivate now
uz@latin: Hozir faolsizlantirish

en: Deactivate tracking for %s.%s
uz@latin: "%s.%s" jadvalini kuzatishni faolsizlantirish

en: Dec
uz@latin: Dek

en: Default
uz@latin: Andoza

en: Default database tab
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi yorlig‘i

en: Default format; be aware that this list depends on location (database, table) and only SQL is always available
uz@latin: Import fayl formati; yodda tutingki, ushbu ro‘yxat (ma`lumotlar bazasi, jadval) joylashishiga bog‘liq va faqat SQL ishlaydi

en: Default language
uz@latin: Til

en: Default query window tab
uz@latin: So‘rovlar oynasining yorlig‘i

en: Default server
uz@latin: Server

en: Default server tab
uz@latin: Server yorlig‘i

en: Default sorting order
uz@latin: Asl tartiblash qoidasi

en: Default table tab
uz@latin: Jadval yorlig‘i

en: Default theme %s not found!
uz@latin:  "%s" asl mavzusi topilmadi!

en: Define how long (in seconds) a login cookie is valid
uz@latin: cookie-login usuli qancha vaqt (sekundlarda) yaroqli bo‘lishini belgilang

en: Define whether the previous login should be recalled or not in cookie authentication mode
uz@latin: cookie-autentifikatsiya usulidan foydalanilganda oldingi login sessiyasi qayta chaqirilib olinishi kerakmi?

en: Defines how long (in seconds) a login cookie should be stored in browser. The default of 0 means that it will be kept for the existing session only, and will be deleted as soon as you close the browser window. This is recommended for non-trusted environments.
uz@latin:  cookie-login usuli qancha vaqt (sekundlarda) brauzerda saqlanishi kerakligini belgilang. Asl qiymati 0 bo‘lib, unga ko‘ra cookie faqat joriy sessiya uchun saqlanadi va brauzer oynasi yopilgan zahoti o‘chiriladi. Bu qiymat ishonchsiz muhitlar uchun tavsiya etiladi.

en: Defines whether SQL queries generated by phpMyAdmin should be displayed
uz@latin: phpMyAdmin tomonidan generatsiya qilingan SQL so‘rovlarini ko‘rsatish kerakmi?

en: Defragment table
uz@latin: Jadvalni defragmentatsiyalash

en: Del
uz@latin: O‘chirish

en: Delayed inserts
uz@latin: Kechiktirilgan qo‘yilmalar

en: Delete
uz@latin: O‘chirish

en: Delete all cookies on logout
uz@latin: Chiqishda barcha "cookies"larni o‘chirish

en: Delete relation
uz@latin: Bog‘liqlikni o‘chirish

en: Delete tracking data for this table
uz@latin: Ushbu jadval uchun kuzatuv ma’lumotlari o‘chirish

en: Deleting %s
uz@latin: "%s" o‘chirilmoqda

en: Delimiter
uz@latin: Taqsimlovchi

en: Descending
uz@latin: Kamayish tartibida

en: Description
uz@latin: Tavsifi

en: Designer
uz@latin: Dizayner

en: Designer table
uz@latin: Dizayner jadvali

en: Details...
uz@latin: Tafsilotlar...

en: Difference
uz@latin: Farq

en: Direct links
uz@latin: To‘g‘ridan-to‘g‘ri bog‘lanishlar

en: Directory [code]config[/code], which is used by the setup script, still exists in your phpMyAdmin directory. You should remove it once phpMyAdmin has been configured.
uz@latin: phpMyAdmin o‘rnatilishi vaqtida foydalaniladigan [code]"config"[/code] katalogi haliyam mavjud. phpMyAdmin muvaffaqiyatli o‘rnatilgandan keyin, uni o‘chirish tavsiya etiladi.

en: Directory on server where you can upload files for import
uz@latin: Serverda import fayllari saqlanadigan direktoriya

en: Directory where exports can be saved on server
uz@latin: Serverdagi eksport fayllar saqlanadigan direktoriya

en: Dirty pages
uz@latin: Kir sahifalar

en: Disable foreign key checks
uz@latin: Tashqi kalitlarni tekshirishni o‘chirish

en: Disable if you know that your pma_* tables are up to date. This prevents compatibility checks and thereby increases performance
uz@latin: Agar "pma_*" jadvallaringizdagi ma`lumotlar hozirgi holatni aks ettirishiga ishonsangiz, unda o‘chirib qo‘ying. Shunday qilsangiz, ortiqcha tekshiruvlarning oldini olgan bo‘lasiz va ishlash unumdorligini oshirgan bo‘lasiz

en: Disable this if you want to see all databases at once
uz@latin: Agar barcha ma`lumotlar bazalarini ko‘rmoqchi bo‘lsangiz, ushbu tanlovni o‘chiring

en: Disable use of INFORMATION_SCHEMA
uz@latin: INFORMATION_SCHEMA ishlatishni o‘chirish

en: Disabled
uz@latin: Faolsizlantirilgan

en: Display
uz@latin: Ko‘rsatish

en: Display Features
uz@latin: Imkoniyatlarni ko‘rsatish

en: Display all tables with the same width
uz@latin: Bir xil kenglikdagi barcha jadvallarni ko‘rsatish

en: Display database comment instead of its name
uz@latin: Baza nomi o‘rniga uning sharhini ko‘rsatish

en: Display databases as a list
uz@latin: Ma`lumotlar bazasini ro‘yxat shaklida ko‘rsatish

en: Display databases in a tree
uz@latin: Ma`lumotlar bazalarini daraxtda ko‘rsatish

en: Display logo
uz@latin: Logotipni ko‘rsatish

en: Display order:
uz@latin: Sortirovka:

en: Display server choice at the top of the left frame
uz@latin: Chap ramkaning yuqori qismida server tanlovini ko‘rsatish

en: Display servers as a list
uz@latin: Serverlar ro‘yxatini ko‘rsatish

en: Display servers selection
uz@latin: Server tanlovini ko‘rsatish

en: Display table comment instead of its name
uz@latin: Jadval nomi o‘rniga uning sharhini ko‘rsatish

en: Display table comments in tooltips
uz@latin: Jadval sharhlarini ko‘rsatgich kontekst oynasida ko‘rsatish

en: Display the function fields in edit/insert mode
uz@latin: Tahrirlash/qo‘yish rejimida funksiyalar maydonini ko‘rsatish

en: Displaying Column Comments
uz@latin: Maydon izohlarini ko‘rsatish

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
uz@latin: Ustiga bosilganda rasmni katalashtirib ko‘rish mumkin bo‘lgan kichraytirilgan piktogrammani ko‘rsatish. Parametr sifatida rasmning piksellarda berilgan maksimal bo‘yi va enini belgilash mumkin. Tomonlarning asl nisbati saqlanadi.

en: Displays a link to download this image.
uz@latin: Rasmni yuklab olish uchun bog‘ ko‘rsatish

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "...").
uz@latin: Satrning faqat bir qismini ko‘rsatadi. Birinchi parametr - ko‘rsatiladigan matn boshigacha siljish qiymati (asl qiymati: 0). Ikkinchi parametr - qaytariladigan belgilar soni (asl qiymati: satr oxirigacha). Uchinchi parametr - mavjud parcha boshi va/yoki oxiriga qo‘shiladigan matn (asl qiymati: "...").

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
uz@latin: Ma`lumotlarni o‘n oltilik sanoq sistemasida ko‘rsatish. Nomajburiy birinchi parametr bo‘sh joy qo‘yilishi kerak bo‘lgan intervalni (asl qiymati har ikki yarimbaytdan keyin) ko‘rsatish uchun ishlatiladi.

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
uz@latin: "Namunadagi so‘rovni bajarish" (o‘rniga qo‘yish belgisi: "%")

en: Do not change the password
uz@latin: Parolni o‘zgartirmaslik

en: Do not import empty rows
uz@latin: Bo‘sh qatorlarni import qilmaslik

en: Do not overwrite this query from outside the window
uz@latin: So‘rovlar oynasi ichidagi ma`lumotlarni blokirovka qilish

en: Do you really want to
uz@latin: Haqiqatan ham so‘rovni bajarmoqchimisiz?

en: Documentation
uz@latin: Dokumentatsiya

en: Donate
uz@latin: Sadaqa

en: Download
uz@latin: Yuklab olish

en: Download file
uz@latin: Faylni yuklab olish

en: Drop
uz@latin: O‘chirish

en: Drop the databases that have the same names as the users.
uz@latin: Foydalanuvchilar nomlari bilan atalgan ma`lumotlar bazalarini o‘chirish.

en: Dump all rows
uz@latin: Barcha qatorlarni damp qilish

en: Dump has been saved to file %s.
uz@latin: Damp "%s" faylida saqlandi.

en: Dumping data for table
uz@latin: Jadval ma`lumotlarini damp qilish

en: Edit
uz@latin: Tahrirlash

en: Edit Privileges
uz@latin: Privilegiyalarni tahrirlash

en: Edit its structure by following the "Structure" link
uz@latin: Tuzilmani o‘zgartirish uchun, "Tuzilma" bog‘iga kiring

en: Edit mode
uz@latin: Tahrirlash usuli

en: Edit next row
uz@latin: Keyingi qatorni tahrirlash

en: Edit server
uz@latin: Serverlarni tahrirlash

en: Effective
uz@latin: Effektivlik

en: EiB
uz@latin: EB

en: Empty
uz@latin: Tozalash

en: Empty phpMyAdmin control user password while using pmadb
uz@latin: pmadb usuli ishlatilmoqda, lekin phpMyAdmin konfiguratsion faylida parol belgilanmagan

en: Empty phpMyAdmin control user while using pmadb
uz@latin: pmadb usuli ishlatilmoqda, lekin phpMyAdmin konfiguratsion faylida foydalanuvchi belgilanmagan

en: Empty signon URL while using signon authentication method
uz@latin: signon autentifikatsiya usuli ishlatilmoqda, lekin phpMyAdmin konfiguratsion faylida URL (unifikatsiya qilingan axborot resurs ko‘rsatgichi) belgilanmagan

en: Empty signon session name while using signon authentication method
uz@latin: signon autentifikatsiya usuli ishlatilmoqda, lekin phpMyAdmin konfiguratsion faylida sessiya nomi belgilanmagan

en: Empty username while using config authentication method
uz@latin: config autentifikatsiya usuli ishlatilmoqda, lekin phpMyAdmin konfiguratsion faylida foydalanuvchi nomi belgilanmagan

en: Enable SSL for connection to MySQL server
uz@latin: SSL (Secure Sockets Layer - himoyalangan soketlar protokoli) ulanishdan foydalanish

en: Enable Statistics
uz@latin: Statiskani yoqish

en: Enable [a@http://en.wikipedia.org/wiki/Bzip2]bzip2[/a] compression for import and export operations
uz@latin: Import va eksport operatsiyalarida    [a@http://en.wikipedia.org/wiki/Bzip2]bzip2[/a] yordamida siqishni yoqish

en: Enable [a@http://en.wikipedia.org/wiki/Gzip]gzip[/a] compression for import and export operations
uz@latin: Import va eksport operatsiyalarida    [a@http://en.wikipedia.org/wiki/Gzip]gzip[/a] yordamida siqishni yoqish

en: Enable [a@http://en.wikipedia.org/wiki/ZIP_(file_format)]ZIP[/a] compression for import and export operations
uz@latin: Import va eksport operatsiyalari uchun  [a@http://en.wikipedia.org/wiki/ZIP_(file_format)]ZIP[/a] qisishni yoqish

en: Enable advanced features in configuration file (<code>config.inc.php</code>), for example by starting from <code>config.sample.inc.php</code>.
uz@latin: (<code>config.inc.php</code>) faylidagi mufassal tanlovlarni faollashtirish, masalan, <code>config.sample.inc.php</code> dan boshlab.

en: Enable highlighting
uz@latin: Belgilashni yoqish

en: Enabled
uz@latin: Faollashtirilgan

en: Enclose export in a transaction
uz@latin: Tranzaksiyaga eksportni qo‘shish

en: End
uz@latin: Oxiri

en: End of line
uz@latin: Satr oxiri

en: Engines
uz@latin: Jadval turlari

en: English
uz@latin: Inglizcha

en: Enter server connection parameters
uz@latin: Serverning ulanish parametrlarini kiritish

en: Error
uz@latin: Xatolik

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
uz@latin:  %1$s da tashqi kalit (FOREIGN KEY) tuzishda xatolik (ma`lumot turini tekshiring)

en: Error in ZIP archive:
uz@latin: Ushbu ZIP arxivda xatolik:

en: Error management:
uz@latin: Xatoliklarni boshqarish:

en: Error moving the uploaded file, see [a@./Documentation.html#faq1_11@Documentation]FAQ 1.11[/a]
uz@latin: Yuklangan fayl joyini o‘zgartirishda xatolik, [a@./Documentation.html#faq1_11@Documentation]"FAQ 1.11"[/a]ga qarang

en: Error renaming table %1$s to %2$s
uz@latin: %1$s jadvalini %2$s deb qayta nomlashda xatolik

en: Error saving coordinates for Designer.
uz@latin: Koordinatalarni saqlashda xatolik.

en: Error: Relation not added.
uz@latin: Xatolik: Bog‘liqlik o‘rnatilmadi.

en: Error: relation already exists.
uz@latin: Xatolik: Bog‘liqlik allaqachon mavjud.

en: Estonian
uz@latin: Estoncha

en: Event
uz@latin: Hodisa

en: Event type
uz@latin: Hodisa turi

en: Events
uz@latin: Hodisalar

en: Explain SQL
uz@latin: So‘rov tahlili

en: Export
uz@latin: Eksport

en: Export as %s
uz@latin: "%s" dеb eksport qilish

en: Export contents
uz@latin: Tarkibini eksport qilish

en: Export defaults
uz@latin: Eksport

en: Export time in UTC
uz@latin: Vaqtni UTC shaklda eksport qilish

en: Export/Import to scale
uz@latin: Masshtab

en: Extra
uz@latin: Qo‘shimcha

en: Extra parameters for iconv
uz@latin: iconv uchun qo‘shimcha parametrlar

en: FOREIGN KEY relation added
uz@latin: Tashqi kalitga (FOREIGN KEY) aloqa o‘rnatildi

en: Failed attempts
uz@latin: Muvaffaqiyatsiz urinishlar soni:

en: Failed to write file to disk.
uz@latin: Faylni diskka yozishdaxatolik yuz berdi.

en: Features
uz@latin: Funksiyalar

en: Feb
uz@latin: Fev

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
uz@latin: "%s" fayli serverda mavjud, uning nomini o‘zgartiring yoki qayta yozish parametrini yoqing.

en: File %s does not contain any key id
uz@latin: "%s" faylida kalit identifikatori mavjud emas

en: File could not be read
uz@latin: Faylni o‘qib bo‘lmadi!!

en: File upload stopped by extension.
uz@latin: Faylning yuklanishi uning kengaytmasi sabali to‘xtatildi.

en: File uploads are not allowed on this server.
uz@latin: Fayllarni serverga yuklab bo‘lmadi.

en: Files
uz@latin: Fayllar soni

en: Filter
uz@latin: Filtr

en: Find:
uz@latin: Izlash:

en: Flush (close) all tables
uz@latin: Barcha jadvallarni yopish

en: Flush query cache
uz@latin: So‘rovlar keshini defragmentatsiya qilish

en: Font size
uz@latin: Shrift o‘lchami

en: For a list of available transformation options and their MIME type transformations, click on %stransformation descriptions%s
uz@latin: Mavjud MIME turlari va o‘girishlar parametlarini ko‘rish uchun quyidagi bog‘lanishdan foydalaning: - "%s"o‘zgaririshlar tavsifi"%s"

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
uz@latin: "Andozaviy" maydonlar qiymatlarida teskari egri chiziq va qo‘shtirnoqlarni ishlatmang.

en: Force SSL connection
uz@latin: Xavfsiz (SSL) ulanishga majbur qilish

en: Force secured connection while using phpMyAdmin
uz@latin: phpMyAdmin ishlatilganda xavfsiz (SSL) ulanishga majbur qilish

en: Foreign key dropdown order
uz@latin: Tashqi kalit menyusi tartibi

en: Foreign key limit
uz@latin: Tashqi kalit chegaralari

en: Format of imported file
uz@latin: Import qilinayotgan fayl formati

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
uz@latin: Matnni sintaksisi rang bilan belgilangan SQL so‘rov sifatida formatlaydi

en: Free pages
uz@latin: Bo‘sh sahifalar soni

en: Fri
uz@latin: Jum

en: Full start
uz@latin: Barchasini boshlash

en: Full stop
uz@latin: Barchasini to‘xtatish

en: Fulltext
uz@latin: Matn to‘laligicha

en: Function
uz@latin: Funksiya

en: Functions
uz@latin: Funksiyalar

en: GZip output buffering
uz@latin: GZip buferizatsiya

en: Garbage threshold
uz@latin: Axlatlanish ostonasi

en: General relation features
uz@latin: Aloqalarning asosiy imkoniyatlari

en: Generate
uz@latin: Generatsiya qilish

en: Generate Password
uz@latin: Parol o‘rnatish

en: Generated by
uz@latin: Tuzilgan

en: Generation Time
uz@latin: Tuzilgan sana

en: Georgian
uz@latin: Gruzincha

en: German
uz@latin: Nemischa

en: Get more themes!
uz@latin: Ko‘proq mavzuga ega bo‘ling!

en: GiB
uz@latin: GB

en: Gives access to the complete list of databases.
uz@latin: Ma`lumotlar bazalarining to‘liq ro‘yxatiga ruxsat beradi

en: Global privileges
uz@latin: Global privilegiyalar

en: Global value
uz@latin: Global qiymat

en: Go
uz@latin: OK

en: Go back to previous page
uz@latin: Oldingi sahifaga o‘tish

en: Go back to this page
uz@latin: Ushbu sahifaga qaytish

en: Go to database
uz@latin: Ushbu bazaga o‘tish

en: Go to table
uz@latin: Ushbu jadvalga o‘tish

en: Go to view
uz@latin: Ushbu ko‘rinishga o‘tish

en: Got invalid version string from server
uz@latin: Serverdar versiya haqida noo‘rin ma`lumot olindi

en: Grant
uz@latin: GRANT

en: Grant all privileges on database &quot;%s&quot;
uz@latin: "%s"&quot ma`lumotlar bazasiga barcha privilegiyalarni berish;

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%)
uz@latin: (foydalanuvchi\_%) shabloniga to‘g‘ri keladigan barcha ma`lumotlar bazalariga to‘liq privilegiyalarni berish.

en: Greek
uz@latin: Grekcha

en: HTTP Basic Auth Realm name to display when doing HTTP Auth
uz@latin: HTTP Avtorizatsiya vaqtida ko‘rsatiladigan Oddiy HTTP Avtorizatsiya Bo‘limi nomi

en: HTTP Realm
uz@latin: HTTP Bo‘limi

en: Handler
uz@latin: Qayta ishlovchi dastur

en: Hardware authentication failed
uz@latin: Uskunaviy autentifikatsiya muvaffaqiyatsiz yakunlandi

en: Has no effect in this MySQL version.
uz@latin: MySQL-serverning ushbu versiyada bunday xususiyat mavjud emas!

en: Hebrew
uz@latin: Yahudiycha

en: Help
uz@latin: Yordam

en: Hide
uz@latin: Yashirish

en: Hide databases
uz@latin: Bazalarni yashirish

en: Hide databases matching regular expression (PCRE)
uz@latin: Muntazam iboralar(PCRE)ga to‘g‘ri keladigan ma`lumotlar bazalarini yashirish

en: Hide/Show Tables with no relation
uz@latin: Aloqa mavjud bo‘lmagan jadvallarni yashirish/ko‘rsatish

en: Hide/Show all
uz@latin: Barcha jadvallarni yashirish/ko‘rsatish

en: Highlight pointer
uz@latin: Ko‘rsatgichni belgilash

en: Highlight row pointed by the mouse cursor
uz@latin: Sichqoncha kursori ko‘rsatib turgan qatorni belgilash

en: Highlight selected rows
uz@latin: Tanlangan qatorlarni belgilash

en: Highlight server under the mouse cursor
uz@latin: Sichqoncha kursori turgan serverni belgilash

en: Home
uz@latin: Bosh sahifa

en: Host
uz@latin: Xost

en: Hostname where MySQL server is running
uz@latin: MySQL sеrvеri ishlayotgan xost nomi

en: How many queries are kept in history
uz@latin: Jurnalda saqlanadigan so‘rovlar soni

en: How many rows can be inserted at one time
uz@latin: Bir vaqtning o‘zidanechta qator qo‘yilishi mumkin

en: How many temporary files mysqld has created.
uz@latin: MySQL serveri (mysqld) tomonidan tuzilgan vaqtinchalik fayllar soni.

en: How to connect to server, keep [kbd]tcp[/kbd] if unsure
uz@latin: Serverga ulanish turi, agar bilmasangiz, "tcp" deb qoldiring

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
uz@latin: Oxirgi ishga tushirish bo‘lishiga qaramasdan, ma`lumotlar qayta ishlanmadi. Odatda, bu hol, php-ssenariylar uchun ajratilgan vaqt oshirilmaguncha phpMyAdmin dasturi import jarayonini yakunla olmasligini bildiradi.

en: Hungarian
uz@latin: Vengercha

en: Icelandic
uz@latin: Islandcha

en: Iconic navigation bar
uz@latin: Piktogrammali navigatsiya menyusi

en: Iconic table operations
uz@latin: Jadval operatsiyalarini piktogrammalar yordamida amalga oshirish

en: If TRUE, logout deletes cookies for all servers; when set to FALSE, logout only occurs for the current server. Setting this to FALSE makes it easy to forget to log out from other servers when connected to multiple servers.
uz@latin: Agar ROST (TRUE) o‘rnatilgan bo‘lsa, chiqishda barcha serverlarning "cookies"lari o‘chiriladi; agar YOLG‘ON (FALSE) o‘rnatilgan bo‘lsa, faqat joriy serverdan chiqish amalga oshiriladi. Agar bir nechta serverlarga ulanganbo‘lsa, unda YOLG‘ON (FALSE) tanlovi boshqa serverlardan chiqish unitilishiga olib kelishi mumkin.

en: If enabled user can enter any MySQL server in login form for cookie auth
uz@latin: Agar yoqilgan bo‘lsa, foydalanuvchi cookie-autentifikatsiya vaqtida login formasiga istalgan MySQL-servernikiritishi mumkin.

en: If enabled, phpMyAdmin continues computing multiple-statement queries even if one of the queries failed
uz@latin: Agar yoqilgan bo‘lsa, phpMyAdmin, hatto so‘rovlardan biri barbod bo‘lganda ham, ko‘p qismli so‘rovlarni hisoblashni davom etadi

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
uz@latin: Agar MyISAM turidagi jadval indekslarini tuzish uchun kerak bo‘ladigan vaqtinchalik fayl hajmi bu yerda ko‘rsatilgan hajmdan katta bo‘lsa, indeksni keshlashning sekinroq lekin barqarorroq usuliga afzallik beriladi.

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
uz@latin: Agar qiymat birdan katta bo‘lsa, MyISAM turidagi jadval indekslari tiklash vaqtida parallel ravishda sortirovka (Repair by sorting) yordamida tuzilgan.

en: If tooltips are enabled and a database comment is set, this will flip the comment and the real name
uz@latin: Agar ko‘rsatgich kontekst oynasi yoqilgan bo‘lsa va ma`lumotlar bazalarida sharh o‘rnatilgan bo‘lsa, ushbu tanlov baza sharhi va haqiqiy nomi o‘rnini almashtiradi

en: If your server is also configured to accept HTTPS requests follow [a@%s]this link[/a] to use a secure connection.
uz@latin: Agar serveringiz HTTPS talablariga javob bera olsa, unda xavfsiz ulanishni ishlatish uchun [a@"%s"]ushbu bog‘dan[/a] foydalaning.

en: Ignore
uz@latin: E`tibor bermaslik

en: Ignore all databases; Replicate:
uz@latin: Barcha bazalarga e’tibor bеrmaslik; Quyidagilardan tashqari:

en: Ignore errors
uz@latin: Xatolarga e`tibor bermaslik

en: Ignore multiple statement errors
uz@latin: Ko‘p qismli so‘rovlardagi xatolarga e`tibor bermaslik

en: Import / export
uz@latin: Import/Eksport

en: Import defaults
uz@latin: Import

en: Import files
uz@latin: Fayllarni import qilish

en: Import has been successfully finished, %d queries executed.
uz@latin: Import muvaffaqiyatli tugatildi, bajarilgan so‘rovlar soni: %d.

en: Import/Export coordinates for PDF schema
uz@latin: PDF-sxemaga/sxemadan jadval koordinatalarini import/eksport qilish

en: Include table caption
uz@latin: Jadvalga sarlavha qo‘shish

en: Includes all privileges except GRANT.
uz@latin: GRANT dan tashqari barcha privilegiyalarni o‘z ichiga oladi

en: Incorrect IP address: %s
uz@latin: Noto‘g‘ri IP-adres: "%s"

en: Incorrect value
uz@latin: Noto‘g‘ri qiymat

en: Index
uz@latin: Indeks

en: Index %s has been dropped
uz@latin:  "%s" indeksi o‘chirildi

en: Index cache size
uz@latin: Indeks keshi hajmi

en: Index name:
uz@latin: Indeks nomi:

en: Index type:
uz@latin: Indeks turi:

en: Indexes
uz@latin: Indekslar

en: Information
uz@latin: Ma`lumot

en: InnoDB Status
uz@latin: InnoDB ahvoli

en: Input proxies as [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. The following example specifies that phpMyAdmin should trust a HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) header coming from the proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd]
uz@latin: Proksi-serverlarni quyidagicha kiriting [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. Quyidagi namuna phpMyAdmin dasturi 1.2.3.4 IP adresli proksi-serverdan kelayotgan HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) sarlavhani ishonchli deb qabul qilishini ta`minlaydi: [br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd]

en: Ins
uz@latin: Qo‘yish

en: Insecure connection
uz@latin: Noxavfsiz ulanish

en: Insert
uz@latin: Qo‘yish

en: Insert another new row
uz@latin: Yangi yozuv kiritish

en: Insert as new row
uz@latin: Yozuv kiritish

en: Insert as new row and ignore errors
uz@latin: Yangi qator sifatida qo‘shish va xatoliklarga e’tibor bеrmaslik

en: Insert row(s)
uz@latin: Qator(lar) qo‘shish

en: Inserted row id: %1$d
uz@latin: Kiritilgan qator identifikatori: %1$d

en: Inside table(s):
uz@latin: Quyidagi jadval(lar)da qidirish:

en: Insufficient space to save the file %s.
uz@latin: "%s" faylini saqlash uchun diskda yetarli joy mavjud emas.

en: Internal relation added
uz@latin: Ichki aloqa o‘rnatildi

en: Internal relations
uz@latin: Ichki aloqalar

en: Invalid Identifer
uz@latin: Noto‘g‘ri identifikator

en: Invalid authentication method set in configuration:
uz@latin: phpMyAdmin konfiguratsion faylida noto‘g‘ri autentifikatsiya usuli belgilangan:

en: Invalid database
uz@latin: Noto‘g‘ri ma`lumotlar bazasi

en: Invalid format of CSV input on line %d.
uz@latin: Kiritilayotgan CSV ma`lumotlarning %d qatoridagi ma`lumotlar formati noto‘g‘ri.

en: Invalid hostname for server %1$s. Please review your configuration.
uz@latin:  %1$s serveri uchun noto‘g‘ri xost nomi ko‘rsatilgan. phpMyAdmin konfiguratsion faylida belgilangan sozlashlarni to‘g‘irlang.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
uz@latin: CSV importidagi paramert noto‘g‘ri: "%s"

en: Invalid table name
uz@latin: Jadval nomi noto‘g‘ri

en: Jan
uz@latin: Yanv

en: Japanese
uz@latin: Yaponcha

en: Javascript support is missing or disabled in your browser, some phpMyAdmin functionality will be missing. For example navigation frame will not refresh automatically.
uz@latin: Brauzеringizda Javascript o‘chirilgan yo o‘rnatilmagan, phpMyAdmin dasturining ba’zi funktsiyalari ishlamaydi. Masalan, navigatsiya oynasi avtomatik tarzda yangilanib turmaydi.

en: Joins
uz@latin: Birlashishlar

en: Jul
uz@latin: Iyul

en: Jump to database &quot;%s&quot;.
uz@latin:  "%s" ma`lumotlar bazasiga o‘tish

en: Jun
uz@latin: Iyun

en: Key cache
uz@latin: Indeks keshi

en: Keyname
uz@latin: Indeks nomi

en: KiB
uz@latin: KB

en: Kill
uz@latin: Tugatish

en: Korean
uz@latin: Koreyscha

en: Label
uz@latin: Xatcho‘p belgisi

en: Label key
uz@latin: Belgi identifikatori

en: Landscape
uz@latin: Albom shaklida

en: Language
uz@latin: Til

en: Last check
uz@latin: Oxirgi tekshiruv

en: Last update
uz@latin: Oxirgi yangilanish

en: Last version
uz@latin: Oxirgi vеrsiya

en: Latched pages
uz@latin: Blokirovka qilingan sahifalar soni:

en: Latvian
uz@latin: Latishcha

en: Leave blank for defaults
uz@latin: Asl qoidalarni ishlatish uchun bo‘sh qoldiring

en: Leave blank for no Designer support, suggested: [kbd]pma_designer_coords[/kbd]
uz@latin: Dizayner ishlatmaslik uchun bo‘sh qoldiring, asl qiymati: [kbd]pma_designer_coords[/kbd]

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma_pdf_pages[/kbd]
uz@latin: Agar PDF-sxema ishlatmasangiz, bo‘sh qoldiring, asl qiymati: [kbd]"pma_pdf_pages"[/kbd]

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma_table_coords[/kbd]
uz@latin: PDF-sxemadan foydalanmaslik uchun bo‘sh qoldiring, asl qiymati: [kbd]"pma_table_coords"[/kbd]

en: Leave blank for no SQL query history support, suggested: [kbd]pma_history[/kbd]
uz@latin: Agar SQL so‘rovlar tarixidan foydalanmoqchi bo‘lmasangiz, bo‘sh qoldiring, asl qiymati: [kbd]"pma_history"[/kbd]

en: Leave blank for no [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/bookmark]bookmark[/a] support, suggested: [kbd]pma_bookmark[/kbd]
uz@latin: [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/bookmark]Xatcho‘p[/a] ishlatmaslik uchun bo‘sh qoldiring, asli: [kbd]pma_bookmark[/kbd]

en: Leave blank for no [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/relation]relation-links[/a] support, suggested: [kbd]pma_relation[/kbd]
uz@latin: [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/relation]Aloqa bog‘lanishlari[/a]ni ishlatmaslik uchun, bo‘sh qoldiring, asl qiymati: [kbd]"pma_relation"[/kbd]

en: Leave blank for no column comments/mime types, suggested: [kbd]pma_column_info[/kbd]
uz@latin: Ustun izohlari/"mime"-turlari haqidagi ma`lumotlarni ishlatmaslik uchun bo‘sh qoldiring, asli: [kbd]pma_column_info[/kbd]

en: Leave blank if not used
uz@latin: Agar ishlatilmasa bo‘sh qoldiring

en: Leave empty if not using config auth
uz@latin: Agar "config" autentifikatsiya usulidan foydalanmasangiz, bo‘sh qoldiring

en: Length/Values
uz@latin: Uzunlik/qiymatlar

en: Let every user access this bookmark
uz@latin: Barcha foydalanuvchilarga ruxsat berish

en: Light tabs
uz@latin: Yengil yorliqlar

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
uz@latin: Foydalanuvchi bir soat davomida bajarishi mumkin bo‘lgan biron-bir jadval yoki ma`lumotlar bazasini o‘zgartiradigan buyruqlar soni

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
uz@latin: Foydalanuvchi bir soat davomida o‘rnatishi mumkin bo‘lgan yangi ulanishlar soni

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
uz@latin: Foydalanuvchi bir soat davomida yuborishi mumkin bo‘lgan so‘rovlar soni

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
uz@latin: Bir foydalanuvchi tomonidan bir vaqtning o‘zida o‘rnatishi mumkin bo‘lgan ulanishlar soni

en: Lines terminated by
uz@latin: Qatorlar bo‘luvchisi

en: Link not found
uz@latin: Aloqa topilmadi

en: Links to
uz@latin: Aloqalar

en: List of trusted proxies for IP allow/deny
uz@latin: IP bo‘yicha ruxsat berish/rad etish uchun ishonarli proksi-serverlar ro‘yxati

en: Lithuanian
uz@latin: Litvacha

en: Load
uz@latin: Yuklash

en: Local
uz@latin: Lokal

en: Location of the text file
uz@latin: Faylni tanlash

en: Log buffer size
uz@latin: Jurnal buferi hajmi

en: Log cache size
uz@latin: Jurnal keshi hajmi

en: Log file count
uz@latin: Jurnal fayllari soni

en: Log file threshold
uz@latin: Jurnal fayli ostonasi

en: Log in
uz@latin: Avtorizatsiya

en: Log name
uz@latin: Jurnal fayli

en: Log out
uz@latin: Chiqish

en: Login Information
uz@latin: Foydalanuvchi hisobi haqida ma`lumot

en: Login cookie store
uz@latin: Login ma`lumotini cookie-da saqlash

en: Login cookie validity
uz@latin: cookie-login yaroqligi

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
uz@latin: Parolsiz autentifikatsiya konfiguratsiya tomonidan o‘chirilgan (qarang AllowNoPassword)

en: Logo link URL
uz@latin: Logotip bog‘langan URL

en: Logo link target
uz@latin: Logotip bog‘langan nishon

en: Logout URL
uz@latin: Chiqish URL

en: MIME TYPES FOR TABLE
uz@latin: JADVAL UCHUN MIME TURLARI

en: MIME type
uz@latin: MIME turi

en: MIME types printed in italics do not have a separate transformation function
uz@latin: Kursiv bilan belgilangan MIME turlari alohida o‘girish funksiyalariga ega emas.

en: Main frame
uz@latin: Asosiy ramka

en: Make sure, you have unique server-id in your configuration file (my.cnf). If not, please add the following line into [mysqld] section:
uz@latin: Konfiguratsiya faylida ("my.cnf") sеrvеrga unikal ID bеlgilanganligiga ishonch hosil qiling. Agar shunday bo‘lmasa, quyidagi qatorlarni [mysqld] bo‘limiga qo‘shing:

en: Mark used tables and make it possible to show databases with locked tables
uz@latin: Ishlatilayotgan jadvallarni belgilash va qulflangan jadvallari mavjud bo‘lgan ma`lumotlar bazalarini ko‘rishga imkon berish

en: Master configuration
uz@latin: Bosh sеrvеr konfiguratsiyasi

en: Master replication
uz@latin: Bosh sеrvеr rеplikatsiyasi

en: Master server changed succesfully to %s
uz@latin: Bosh rеplikatsiya sеrvеri quyidagiga o‘zgartirildi: %s

en: Master status
uz@latin: Bosh rеplikatsiya sеrvеri statusi

en: Max: %s%s
uz@latin: Maksimal hajmi: "%s"%s"

en: Maximal length of created query
uz@latin: Tuzilayogan so‘rovning maksimal uzunligi

en: Maximum databases
uz@latin: Ma`lumotlar bazalarining maksimal soni

en: Maximum displayed SQL length
uz@latin: SQL so‘rovining maksimal uzunligi

en: Maximum execution time
uz@latin: Maksimum bajarilish vaqti

en: Maximum number of characters used when a SQL query is displayed
uz@latin: SQL so‘rovi ko‘rsatilganda ishlatiladigan belgilarning maksimal soni

en: Maximum number of databases displayed in left frame and database list
uz@latin: Chap ramkada va bazalar ro‘yxatida ko‘rsatiladigan ma`lumotlar bazalarining maksimal soni

en: Maximum number of rows to display
uz@latin: Ko‘rsatiladigan qatorlarning maksimal soni

en: Maximum number of tables displayed in table list
uz@latin: Jadvallar ro‘yxatida ko‘rsatiladigan jadvallarning maksimal soni

en: Maximum size for temporary files on index creation
uz@latin: Indeksni tuzishda ishlatiladigan vaqtinchalik fayl hajmi

en: Maximum size for temporary sort files
uz@latin: Vaqtinchalik indeks fayllarining maksimal hajmi

en: Maximum table tree depth
uz@latin: Jadvallar daraxtining maksimum chuqurligi

en: Maximum tables
uz@latin: Maksimal jadvallar soni

en: May be approximate. See [a@./Documentation.html#faq3_11@Documentation]FAQ 3.11[/a]
uz@latin: Taxminiy bo‘lishi mumkin. [a@./Documentation.html#faq3_11@Documentation]"FAQ 3.11"[/a]ga qarang

en: MediaWiki Table
uz@latin: MediaWiki jadvali

en: Memory limit
uz@latin: Xotira miqdori

en: MiB
uz@latin: MB

en: Missing a temporary folder.
uz@latin: Vaqtinchalik fayllarni saqlash uchun katalog topilmadi.

en: Missing data for %s
uz@latin: "%s" maydonida ma`lumot yo‘q

en: Missing value in the form!
uz@latin: Formaning kerakli maydonlari to‘ldirilmagan!

en: Modifications have been saved
uz@latin: O‘zgaririshlar saqlandi

en: Modify
uz@latin: O‘zgarirish

en: Modify an index
uz@latin: Indeksni o‘zgarirish

en: Mon
uz@latin: Dush

en: More information on [a@http://sf.net/support/tracker.php?aid=1849494]PMA bug tracker[/a] and [a@http://bugs.mysql.com/19588]MySQL Bugs[/a]
uz@latin: Ko‘proq ma`lumot uchun [a@http://sf.net/support/tracker.php?aid=1849494]"PMA bug tracker"[/a] va [a@http://bugs.mysql.com/19588]"MySQL Bugs"[/a]larga qarang

en: Move Menu
uz@latin: Menyuni ko‘chirish

en: Move table to (database<b>.</b>table):
uz@latin: Jadvalni (ma`lumotlar bazasi<b>.</b>jadval) ga ko‘chirish:

en: MySQL charset
uz@latin: MySQL-kodirovka

en: MySQL client version
uz@latin: MySQL-kliyent versiyasi

en: MySQL connection collation
uz@latin: MySQL bilan ulanishni chog‘ishtirish

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
uz@latin: MySQL bo‘sh natija berdi (ya`ni nolta satr).

en: MySQL said:
uz@latin: MySQL javobi:

en: Name
uz@latin: Nomi

en: Navigation frame
uz@latin: Navigatsiya paneli

en: Needed for the replication slaves.
uz@latin: Replikatsiya (zaxira nusxa ko‘chirish) vaqtida tobe serverlar uchun kerak

en: Neither URL wrapper nor CURL is available. Version check is not possible.
uz@latin: Na URL qodoqlagich va na CURL mavjud. Versiyani tekshirib bo‘lmadi.

en: New server
uz@latin: Yangi server

en: Next
uz@latin: Keyingi

en: No
uz@latin: Yo‘q

en: No Password
uz@latin: Parol yo‘q

en: No Privileges
uz@latin: Privilegiyalar yo‘q

en: No activity within %s seconds; please log in again
uz@latin: "%s" soniya davomida faollik kuzatilmadi, iltimos, qayta avtorizatsiyadan o‘ting.

en: No change
uz@latin: O‘zgarish yo‘q

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [a@./Documentation.html#faq1_16@Documentation]FAQ 1.16[/a].
uz@latin: Import qilish imkoni yo‘q. Sabablar: import fayli tanlanmagan; import qilinayotgan fayl hajmi PHP konfiguratsion faylida ko‘rsatilgan maksimal qiymatdan katta. Qarang: [a@./Documentation.html#faq1_16@Documentation]FAQ 1.16[/a].

en: No databases
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi mavjud emas

en: No databases selected.
uz@latin: Bironta ham ma`lumotlar bazasi tanlanmagan.

en: No description is available for this transformation.<br />Please ask the author what %s does.
uz@latin: Hozirgi vatqda tavsif mavjud emas. <br /> Ishlatilayotgan "%s" o‘girishlar namoyishi funksiyalarining ishi yaqin orada tavsiflanadi.

en: No files found inside ZIP archive!
uz@latin: ZIP-arxiv ichida fayl mavjud emas!

en: No index defined!
uz@latin: Indeks belgilanmagan!

en: No index parts defined!
uz@latin: Indeks qismlari belgilanmagan!

en: No newer stable version is available
uz@latin: Yangiroq versiya hali mavjud emas

en: No preview available.
uz@latin: Oldindan ko‘rish mumkin emas.

en: No privileges.
uz@latin: Privilegiyalar yo‘q

en: No rows selected
uz@latin: Amalni amalga oshirish uchun bitta yoki bir nechta qatorni tanlash kerak.

en: No tables found in database.
uz@latin: Ma`lumotlar bazasida bironta ham jadval mavjud emas.

en: No themes support; please check your configuration and/or your themes in directory %s.
uz@latin: Mavzular ishlamayapti, konfiguratsiyani va "%s" katalogida mavzular mavjudligini tekshiring.

en: No users selected for deleting!
uz@latin: O‘chirish lozim bo‘lgan foydalanuvchilar tanlanmagan!

en: No valid authentication key plugged
uz@latin: To‘g‘ri autentifikatsiya kaliti ulanmagan

en: No valid image path for theme %s found!
uz@latin:  "%s" mavzusi rasmlariga to‘g‘ri yo‘l topilmadi!

en: None
uz@latin: Yo‘q

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
uz@latin: Odatda, InnoDB bufer puliga yozish fon rejimida amalga oshiriladi. Ammo, agar bufer pulida bo‘sh sahifalar bo‘lmasa, oldin ularning tozalanishi kutish kerak. Ushbu hisoblagich shunday kutishlar sonini bildiradi. Agar bufer pulining hajmi to‘g‘ri belgilangan bo‘lsa, unda kutishlar soni katta bo‘lmasligi kerak.

en: Not a non-negative number
uz@latin: Nomanfiy son emas

en: Not a positive number
uz@latin: Musbat son emas

en: Not a valid port number
uz@latin: Noto‘g‘ri port nomeri

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
uz@latin: IZOH: Statiskani yoqish veb-server va MySQL serveri o‘rtasida katta traffikka sabab bo‘lishi mumkin.

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
uz@latin: IZOH: parametr qiymatlarini 0 (nol) deb belgilash mavjud cheklashlarni bekor qiladi.

en: Note: phpMyAdmin gets the users' privileges directly from MySQL's privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
uz@latin: IZOH: phpMyAdmin foydalanuvchilar privilegiyalari haqidagi ma`lumotlarni to‘g‘ridan-to‘g‘ri MySQL privilegiyalari jadvalidan oladi. Ushbu jadvaldagi ma`lumotlar server tomonidan ishlatilayotgan privilegiyalardan farq qilishi mumkin. Bu holda %sprivilegiyalarni qayta yuklash%s kerak.

en: Nov
uz@latin: Noya

en: Now, add the following lines at the end of [mysqld] section in your my.cnf and please restart the MySQL server afterwards.
uz@latin: Endi quyidagi qatorlarni "my.cnf" faylining oxiriga qo‘shing va MySQL sеrvеrini qayta yuklang.

en: Number of columns for CHAR/VARCHAR textareas
uz@latin: CHAR/VARCHAR maydonlaridagi ustunlar soni

en: Number of inserted rows
uz@latin: Qo‘yilgan qatorlar soni

en: Number of rows displayed when browsing a result set. If the result set contains more rows, &quot;Previous&quot; and &quot;Next&quot; links will be shown.
uz@latin: Natijalarda ko‘rsatiladigan qatorlar soni. Agar natijalar qatori ko‘rsatilgan qiymatdan ko‘p bo‘lsa, "Oldingi" va "Keyingi" bog‘lanishlar ko‘rsatiladi.

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas
uz@latin: CHAR/VARCHAR maydonlaridagi qatorlar soni

en: Number of rows per page
uz@latin: Sahifadagi qatorlar soni

en: Number of tables
uz@latin: Jadvallar soni

en: Oct
uz@latin: Okt

en: Official Homepage
uz@latin:  phpMyAdmin rasmiy veb-sahifasi

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
uz@latin: Yuqori yuklamaga ega bo‘lgan serverlarda hisoblagich to‘lib qolishi mumkin, shuning uchun, MySQL serveri bergan statistik ma`lumotlar noto‘g‘ri bo‘lishi mumkin.

en: Once you restarted MySQL server, please click on Go button. Afterwards, you should see a message informing you, that this server <b>is</b> configured as master
uz@latin: MySQL sеrvеrini qayta yuklaganingizdan so‘ng, "OK" tugmasini bosing. So‘ng, ushbu sеrvеr "bosh sеrvеr" dеb konfiguratsiya qilinganligi haqidagi ma’lumotni ko‘rishingiz kеrak.

en: Only light version; display databases in a tree (determined by the separator defined below)
uz@latin: Yengil versiya; ma`lumotlar bazalarini daraxtda ko‘rsatish (quyida belgilangan satr bilan bo‘linadi)

en: Only show keys
uz@latin: Faqat kalitlarni ko‘rsatish

en: Only slaves started with the --report-host=host_name option are visible in this list.
uz@latin: Ro‘yxatda faqat "--report-host=host_name" tanlovi yordamda yuklangan tobе sеrvеrlar ko‘rsatilmoqda.

en: Open Document Spreadsheet
uz@latin: Open Document jadvali

en: Open Document Text
uz@latin: OpenDocument matn

en: Open new phpMyAdmin window
uz@latin: phpMyAdmin dasturini yangi oynada ochish

en: Open the linked page in the main window ([kbd]main[/kbd]) or in a new one ([kbd]new[/kbd])
uz@latin: Bog‘langan sahifani bosh oynada ([kbd]bosh[/kbd]) yoki yangi oynada ([kbd]yangi[/kbd]) ochish

en: Operations
uz@latin: Operatsiyalar

en: Optimize
uz@latin: Optimizatsiya

en: Optimize table
uz@latin: Jadvalni optimallashtirish

en: Options
uz@latin: Parametrlar

en: Or
uz@latin: Yoki

en: Original position
uz@latin: Asl pozitsiya

en: Other core settings
uz@latin: Boshqa sozlanishlar

en: Overhead
uz@latin: Fragmentlangan

en: Overview
uz@latin: Ko‘rib chiqish

en: Overwrite existing file(s)
uz@latin: Mavjud fayl(lar) ustidan yozish

en: PARTITION definition
uz@latin: Bo‘laklarni (PARTITIONS) belgilash

en: PDF schema: pages table
uz@latin: PDF-sxema: sahifalar jadvali

en: PDF schema: table coordinates
uz@latin: PDF-sxema: jadval koordinatalari

en: PHP Version
uz@latin: PHP versiyasm

en: PHP array
uz@latin: PHP massivi

en: PHP extension
uz@latin: PHP kengaytmasi

en: PHP extension to use
uz@latin: Foydalaniladigan PHP kengaytmasi

en: Packed
uz@latin: Qisilgan

en: Page creation failed
uz@latin: Sahifa tuzib bo‘lmadi

en: Page has been created
uz@latin: Sahifa tuzildi

en: Page number:
uz@latin: Sahifa raqami:

en: Pages containing data
uz@latin: Ma`lumotlar mavjud sahifalar

en: Pages to be flushed
uz@latin: Tozalash kerak bo‘lgan sahifalar soni:

en: Paper size
uz@latin: Qog‘oz o‘lchami

en: Partial import: allow interrupt
uz@latin: Qisman import: uzishga ruxsat berish

en: Partial import: skip queries
uz@latin: Qisman import: so‘rovlarga e`tibor bermaslik

en: Partition %s
uz@latin: "%s" bo‘lagi

en: Partition maintenance
uz@latin: bo‘laklarga xizmat ko‘rsatish

en: Password
uz@latin: Parol

en: Password Hashing
uz@latin: Parolni xeshlash

en: Password for config auth
uz@latin: "config" autentifikatsiya usuli paroli

en: Password:
uz@latin: Parol:

en: Pending log file writes.
uz@latin: Tugallanmagan jurnalga yozish so‘rovlari soni.

en: Permanent query history
uz@latin: Doimiy so‘rovlar tarixi

en: Persian
uz@latin: Forscha

en: Persistent connections
uz@latin: Doimiy ulanishlar

en: PiB
uz@latin: PB

en: Play audio
uz@latin: Audiofaylni o‘qish

en: Please be patient, the file is being uploaded. Details about the upload are not available.
uz@latin: Sabr qiling, fayl yuklanmoqda. Ushbu yuklanish haqida batafsil ma’lumot mavjud emas.

en: Please choose a page to edit
uz@latin: Tahrirlash lozim bo‘lgan sahifani tanlash

en: Please configure the coordinates for table %s
uz@latin:  "%s" jadvalining koordinatalarini o‘zgartirish

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'...<br />If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
uz@latin: O‘girishlar paramerlari qiymatlari quyidagi formatda bo‘lishi shart: "a", 100, "b", "c"...<br />Teskari egri chiziq (\) va bittalik qo‘shtirnoq (") belgilari oldidan teskari egri chiziq bo‘lishi kerak, masalan: "\\xyz" yoki "a\"b".

en: Please note that enabling this has no effect with [kbd]config[/kbd] authentication mode because the password is hard coded in the configuration file; this does not limit the ability to execute the same command directly
uz@latin: Esda tuting, ushbu tanlovni yoqishingiz [kbd]"config"[/kbd] autentifikatsiya usulidagi parolga ta`sir etmaydi

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL
uz@latin: Esda tuting, phpMyAdmin - bu faqatgina foydalanuvchi interfeysi bo‘lib, uning xususiyatlari MySQL-serverining funksiyalarini chegaralamaydi

en: Please see the documentation on how to update your column_comments table
uz@latin: "column_comments" jadvalini yangilash zarur. Batafsil ma`lumot uchun dokumentatsiyaga qarang.

en: Please select a database
uz@latin: Ma`lumotlar bazasini tanlang

en: Please select databases:
uz@latin: Bazalarni tanlang:

en: Please select the primary key or a unique key
uz@latin: Birlamchi (PRIMARY) yoki unikal (UNIQUE) indeks bo‘lgan maydonni tanlang!

en: Polish
uz@latin: Polyakcha

en: Port on which MySQL server is listening, leave empty for default
uz@latin: MySQL serveri tinglaydigan port, asl qiymatni qoldirish uchun bo‘sh qoldiring

en: Portrait
uz@latin: Kitob shaklida

en: Position
uz@latin: Pozitsiya

en: Previous
uz@latin: Orqaga

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
uz@latin: Chegaralangan vaqt yaqinlashganligi sababli, import jarayoni uzildi. Qayta ishga tushirilganda, import jarayoni %d pozitsiyadandavom etadi.

en: Primary
uz@latin: Birlamchi

en: Print
uz@latin: Chop etish

en: Print view
uz@latin: Chop etish versiyasi

en: Print view (with full texts)
uz@latin: Chop etish versiyasi (to‘la)

en: Privileges
uz@latin: Privilegiyalar

en: Problems with indexes of table `%s`
uz@latin:  `"%s"` jadvalidagi indekslarda muammo mavjud

en: Procedures
uz@latin: Muolajalar

en: Processes
uz@latin: Jarayonlar

en: Profiling
uz@latin: Profillashtirish

en: Propose table structure
uz@latin: Jadval tuzilishi tahlili

en: Protocol version
uz@latin: Protokol versiyasi

en: Query
uz@latin: So‘rov

en: Query cache
uz@latin: So‘rovlar keshi

en: Query history length
uz@latin: So‘rovlar tarixi uzunligi

en: Query results operations
uz@latin: So‘rov natijalarini ishlatish

en: Query took %01.4f sec
uz@latin: So‘rov %01.4f sekund vaqt oldi

en: Query type
uz@latin: So‘rov turi

en: Query window
uz@latin: So‘rovlar oynasi

en: Quick steps to setup advanced features:
uz@latin: Mufassal tanlovlarni tеz sozlash uchun qadamlars:

en: RELATIONS FOR TABLE
uz@latin: Jadval aloqalari

en: Re-login to phpMyAdmin to load the updated configuration file.
uz@latin: Yangilangan konfiguratsiya fayli ishga tushishi uchun, phpMyAdmin dasturidan chiqib, qayta kiring.

en: Re-type
uz@latin: Tasdiqlash

en: Read misses
uz@latin: Buferni o‘qishda qoldirishlar mavjud

en: Read misses in %
uz@latin: Buferni o‘qishda % qoldirishlar mavjud

en: Read requests
uz@latin: O‘qishga ruxsat so‘rash

en: Reading of version failed. Maybe you're offline or the upgrade server does not respond.
uz@latin: Versiyani aniqlab bo‘lmadi. Balki Siz offlayndasiz yoki server javob bera olmayapti.

en: Rebuild
uz@latin: Qayta qurish

en: Recall user name
uz@latin: Foydalanuvchi nomini chaqirib olish

en: Received
uz@latin: Qabul qilindi

en: Recoding engine
uz@latin: Kodirovkalash funksiyasi

en: Record cache size
uz@latin: Yozish keshi hajmi

en: Refresh
uz@latin: Yangilash

en: Relation deleted
uz@latin: Aloqa o‘chirildi

en: Relation table
uz@latin: Aloqalar jadvali

en: Relation view
uz@latin: Aloqalarni ko‘rish

en: Relational key
uz@latin: Aloqador kalit

en: Relational schema
uz@latin: Aloqalar sxemasi

en: Relations
uz@latin: Aloqalar

en: Reload
uz@latin: Qayta yuklash

en: Reload navigation frame
uz@latin: Navigatsiya oynasini qayta yuklash

en: Reloading the privileges
uz@latin: Privilegiyalar qayta yuklanmoqda

en: Remember file name template
uz@latin: Fayl nomi shablonini yodda saqlash

en: Remote server
uz@latin: Masofadagi sеrvеr

en: Remove BLOB Repository Reference
uz@latin: BLOB ombori murojaatlarini o‘chirish

en: Remove column(s)
uz@latin: Ustun(lar)ni olib tashlash

en: Remove index(s)
uz@latin: Indеks(lar)ni olib tashlash

en: Remove partitioning
uz@latin: Bo‘laklarni (PARTITIONS) o‘chirish

en: Remove selected users
uz@latin: Belgilangan foydalanuvchilarni o‘chirish

en: Rename database to
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi nomini quyidagiga o‘zgartirish

en: Rename table to
uz@latin: Jadval nomini o‘zgartirish

en: Rename view to
uz@latin: Ko‘rinish nomini o‘zgartirish

en: Repair
uz@latin: Tiklash

en: Repair table
uz@latin: Jadvalni tiklash

en: Repair threads
uz@latin: Oqimli tiklash

en: Replace NULL by
uz@latin: NULL qiymatni quyidagiga almashtirish

en: Replace existing bookmark of same name
uz@latin: Shu nomli xatcho‘pni almashtirish

en: Replace table data with file
uz@latin: Jadval ma`lumotlarini fayl ma`lumotlari bilan almashtirish

en: Replicate all databases; Ignore:
uz@latin: Barcha bazalarni rеplikatsiya qilish; Quyidagilardan tashqari:

en: Replication
uz@latin: Replikatsiya (zaxira nusxa ko‘chirish)

en: Replication status
uz@latin: Replikatsiya statusi

en: Reset
uz@latin: Tozalash

en: Reset slave
uz@latin: Tobе sеrvеrni tiklash

en: Resource limits
uz@latin: Resurslardan foydalanishni cheklash

en: Restore default value
uz@latin: Asl qiymatlarni tiklash

en: Return type
uz@latin: Qaytariladigan tip

en: Revoke
uz@latin: Bekor qilish

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
uz@latin: Foydalanuvchilarning barcha faol privilegiyalarini bekor qilish, so‘ng ularni o‘chirish.

en: Romanian
uz@latin: Rumincha

en: Routines
uz@latin: Muolajalar

en: Row Statistics
uz@latin: Qatorlar statistikasi

en: Row file grow size
uz@latin: Qator fayllarining oshish hajmi

en: Row length
uz@latin: Qator uzunligi

en: Row marker
uz@latin: Qator markeri

en: Rows
uz@latin: Qatorlarsoni

en: Run SQL query/queries on database %s
uz@latin: "%s" ma`lumotlar bazasida SQL-so‘rov(lar)ni bajarish

en: Run SQL query/queries on server %s
uz@latin: "%s" serverida SQL-so‘rov(lar)ni bajarish

en: Runtime Information
uz@latin: MySQL-serverning hozirgi holati

en: Russian
uz@latin: Ruscha

en: SHOW DATABASES command
uz@latin: SHOW DATABASES buyrug‘i

en: SQL Query box
uz@latin: SQL so‘rovlari qutisi

en: SQL command to fetch available databases
uz@latin: Mavjud jadvallarni ko‘rsatish uchun ishlatiladigan SQL buyrug‘i

en: SQL compatibility mode
uz@latin: SQL bilan moslik rejimi

en: SQL dump
uz@latin: SQL damp

en: SQL dump (file download)
uz@latin: SQL dampi (faylni yuklab olish)

en: SQL execution
uz@latin: SQL bajaruvi

en: SQL history
uz@latin: SQL-so‘rovlar tarixi

en: SQL queries
uz@latin: SQL so‘rovlari

en: SQL query
uz@latin: SQL so‘rovi

en: SQL query history table
uz@latin: SQL so‘rovlari tarixi jadvali

en: SQL query on database <b>%s</b>:
uz@latin: <b>"%s"</b> ma`lumotlar bazasiga SQL-so‘rov:

en: SQL result
uz@latin: SQL so‘rovi natijasi

en: SQL statements executed.
uz@latin: SQL so‘rovi bajarildi.

en: SQL statements exported. Please copy the dump or execute it.
uz@latin: SQL so‘rovi eksport qilindi. Dampdan nusxa oling yoki uni bajaring.

en: Sat
uz@latin: Shan

en: Save
uz@latin: Saqlash

en: Save as file
uz@latin: Fayl kabi saqlash

en: Save directory
uz@latin: Saqlash direktoriyasi

en: Save on server
uz@latin: Serverga saqlash

en: Save position
uz@latin: Jadvallar joylashishini saqlash

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please resubmit same file and import will resume.
uz@latin: Chegaralangan vaqt bo‘ldi. Agar import jarayonini yakunlamoqchi bo‘lsangiz, unda o‘sha faylni tanlagan holda uni qayta ishga tushiring va jarayon uzilgan joydan boshlab davom etadi.

en: Search
uz@latin: Qidirish

en: Search in database
uz@latin: Ma`lumotlar bazasida qidirish

en: Search results for "<i>%s</i>" %s:
uz@latin: "<i>"%s"</i>" uchun qidiruv natijalari "%s":

en: Secret passphrase used for encrypting cookies in [kbd]cookie[/kbd] authentication
uz@latin: [kbd]cookie[/kbd]-autentifikatsiya usulida cookie-larni shifrlash uchun ishlatiladigan sirli ibora

en: Security
uz@latin: Xavfsizlik

en: See [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/auth_types#signon]authentication types[/a] for an example
uz@latin: Namuna  uchun [a@http://wiki.phpmyadmin.net/pma/auth_types#signon]autentifikatsiya usullari[/a]ga qarang

en: See slave status table
uz@latin: Tobе sеrvеr statusi jadvalini ko‘rish

en: Select All
uz@latin: Barchasini belgilash

en: Select Foreign Key
uz@latin: Tashqi kalitni tanlang

en: Select Tables
uz@latin: Jadvallarni tanlang

en: Select binary log to view
uz@latin: Ko‘rish uchun binar jurnalni tanlang

en: Select referenced key
uz@latin: Bog‘liq kalitni tanlang

en: Select which functions will be used for character set conversion
uz@latin: Kodirovkalarni bir-biriga o‘tkazishda foydalaniladigan funksiyalarni tanlang

en: Selected export type has to be saved in file!
uz@latin: Belgilangan eksport turi faylga saqlanishi shart!

en: Selected target tables have been synchronized with source tables.
uz@latin: Tanlangan jadvallar manba jadvallar bilan sinxronizatsiya qilindi.

en: Sent
uz@latin: Yuborildi

en: Sep
uz@latin: Sen

en: Server Choice
uz@latin: Serverni tanlang

en: Server ID
uz@latin: Server ID si

en: Server configuration
uz@latin: Server konfiguratsiyasi

en: Server hostname
uz@latin: Sеrvеr xost nomi

en: Server is configured as slave in a replication process. Would you like to:
uz@latin: Ushbu sеrvеr rеplikatsiya jarayonida "tobе sеrvеr" dеb konfiguratsiya qilingan. Quyidagi amallardan birini tanlang:

en: Server name template
uz@latin: Server nomi shabloni

en: Server port
uz@latin: Server porti

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
uz@latin: Server "Suhosin" himoya tizimadan foydalanmoqda. Yuzaga kelgan muammolar yechimi uchun "%s"dokumentatsiya"%s" ga qarang.

en: Server socket
uz@latin: Server soketi

en: Server variables and settings
uz@latin: Server o‘zgaruvchilari va sozlanishlari

en: Server version
uz@latin: Server versiyasi

en: Server:
uz@latin: Server

en: Servers
uz@latin: Serverlar

en: Servers display options
uz@latin: Serverlar ko‘rinishini sozlash

en: Session value
uz@latin: Sessiya qiymatlari

en: Set import and export directories and compression options
uz@latin: Import va eksport kataloglari va qisish usullarini belgilash

en: Set the number of seconds a script is allowed to run ([kbd]0[/kbd] for no limit)
uz@latin: Skript ishlashi mumkin bo‘lgan sekundlar soni (chegaramaslik uchun [kbd]0[/kbd] kiriting)

en: Set value: %s
uz@latin: Quyidagi qiymatni o‘rnatish: "%s"

en: Settings that didn't fit enywhere else
uz@latin: Boshqa joyga sig‘magan sozlanishlar

en: Show
uz@latin: Ko‘rsatish

en: Show %s with dates from %s to %s by user %s %s
uz@latin: "%s"ni ko‘rsatish, %s dan %s sanagacha, foydalanuvchi %s %s

en: Show &quot;Drop database&quot; link to normal users
uz@latin: "Ma`lumotlar bazasini o‘chirish" bog‘ini foydalanuvchilarga ko‘rsatish

en: Show BLOB contents
uz@latin: BLOB turidagi ma`lumotlarni ko‘rsatish

en: Show Full Queries
uz@latin: So‘rovlarning kengaytirilgan ko‘rinishi

en: Show PHP information
uz@latin: PHP haqida ma`lumotni ko‘rsatish

en: Show SQL queries
uz@latin: Show SQL so‘rovlarini ko‘rsatish

en: Show affected rows of each statement on multiple-statement queries. See libraries/import.lib.php for defaults on how many queries a statement may contain.
uz@latin: Ko‘p iborali so‘rovlarda ta`sir etilgan iboralarni ko‘rsatish. Har bir ibora necha so‘rovnio‘z ichiga olishi mumkinligi "libraries/import.lib.php" faylida belgilangan.

en: Show all
uz@latin: Barchasini ko‘rsatish

en: Show binary contents
uz@latin: Ikkilik ma`lumotlarni ko‘rsatish

en: Show binary contents as HEX
uz@latin: Ikkilik ma’lumotlarni o‘n oltilik shaklda ko‘rsatish

en: Show color
uz@latin: Rangda ko‘rsatish

en: Show connected slaves
uz@latin: Ulangan tobе sеrvеrlarni ko‘rsatish

en: Show create database form
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi tuzish formasini ko‘rsatish

en: Show database listing as a list instead of a drop down
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi ro‘yxatini pastga tushadigan menyu o‘rniga oddiy ro‘yxat shaklida ko‘rsatish

en: Show detailed MySQL server information
uz@latin: MySQL serveri haqida batafsil ma`lumot ko‘rsatish

en: Show dimension of tables
uz@latin: Jadval o‘lchamlarini ko‘rsatish

en: Show form
uz@latin: Formani ko‘rsatish

en: Show function fields
uz@latin: Fuknsiyalarmaydonini ko‘rsatish

en: Show grid
uz@latin: To‘rni ko‘rsatish

en: Show hidden messages (#MSG_COUNT)
uz@latin: Yashirin xabarlarni ko‘rsatish (#MSG_COUNT)

en: Show insert query
uz@latin: Kiritilgan so‘rovni ko‘rsatish

en: Show logo in left frame
uz@latin: Chap ramkada logotipni ko‘rsatish

en: Show master status
uz@latin: Ulangan bosh sеrvеrlarni ko‘rsatish

en: Show only listed databases
uz@latin: Faqat ro‘yxatdagi bazalarni ko‘rsatish

en: Show open tables
uz@latin: Ochiq jadvallar ro‘yxati

en: Show password change form
uz@latin: Parolni o‘zgartirish formasini ko‘rsatish

en: Show phpinfo() link
uz@latin: "phpinfo()" funksiyasiga bog‘ ko‘rsatish

en: Show processes
uz@latin: Jarayonlar ro‘yxati

en: Show server listing as a list instead of a drop down
uz@latin: Serverlar ro‘yxatini pastga tushadigan menyu o‘rniga oddiy ro‘yxat shaklida ko‘rsatish

en: Show slave hosts
uz@latin: Tobe serverlar haqida ma`lumot

en: Show slave status
uz@latin: Replikatsiya serveri ahvoli haqida ma`lumot

en: Show statistics
uz@latin: Statiskani ko‘rsatish

en: Show tables
uz@latin: Jadvallarni ko‘rsatish

en: Show versions
uz@latin: Vеrsiyalarni ko‘rsatish

en: Show/Hide left menu
uz@latin: Chap menyuni ko‘rsatish/yashirish

en: Showing SQL query
uz@latin: SQL-so‘rovni ko‘rsatish

en: Showing as PHP code
uz@latin: PHP-kod sifatida ko‘rsatish

en: Showing bookmark
uz@latin: Xatcho‘plarni ko‘rsatish

en: Showing rows
uz@latin: Yozuvlarni ko‘rsatish

en: Shows link to [a@http://php.net/manual/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a] output
uz@latin: [a@http://php.net/manual/function.phpinfo.php]"phpinfo()"[/a] funksiyasi natijasiga bog‘ ko‘rsatish

en: Signon URL
uz@latin: Kirish URL

en: Signon session name
uz@latin: Kirish sessiyasi nomi

en: Simplified Chinese
uz@latin: Soddalashtirilgan xitoycha

en: Size
uz@latin: Hajmi

en: Skip Explain SQL
uz@latin: Tahlil kerak emas

en: Skip Validate SQL
uz@latin: SQL sintaksisi tekshiruvini olib tashlash

en: Skip current error
uz@latin: Joriy xatoliklarni tashlab kеtish

en: Skip locked tables
uz@latin: Qulflangan jadvallarni tashlab ketishlik

en: Skip next
uz@latin: Kеyingisini tashlab kеtish

en: Slave IO Thread not running!
uz@latin: Tobе kirish/chiqish oqimi ishlamayapti!

en: Slave SQL Thread not running!
uz@latin: Tobе SQL Oqimi ishlamayapti!

en: Slave configuration
uz@latin: Tobе sеrvеr konfiguratsiyasi

en: Slave replication
uz@latin: Tobе sеrvеr rеplikatsiyasi

en: Slave status
uz@latin: Tobе rеplikatsiya sеrvеri statusi

en: Slovak
uz@latin: Slovakcha

en: Slovenian
uz@latin: Slovencha

en: Small/Big All
uz@latin: Barcha jadvallar ko‘rsatilishini Taxlash/Tiklash

en: Snap to grid
uz@latin: To‘rga bog‘lab qo‘yish

en: Socket
uz@latin: Sokеt

en: Socket on which MySQL server is listening, leave empty for default
uz@latin: MySQL serveri tinglaydigan soket, asl qiymati uchun bo‘sh qoldiring

en: Sort
uz@latin: Sortirovka qilish

en: Sort buffer size
uz@latin: Sortirovka buferi hajmi

en: Sort by key
uz@latin: Indeks bo‘yicha sortirovka qilish

en: Sort order for items in a foreign-key dropdown box; [kbd]content[/kbd] is the referenced data, [kbd]id[/kbd] is the key value
uz@latin: Tashqi kalit menyusining tartiblash usuli: [kbd]content[/kbd] - murojaat ma`lumotlari bo‘yicha, [kbd]id[/kbd] - kalit qiymatlar bo‘yicha

en: Sorting
uz@latin: Sortirovka

en: Source database
uz@latin: Manba baza

en: Space usage
uz@latin: Foydalanilayotgan joy

en: Spanish
uz@latin: Ispancha

en: Stand-in structure for view
uz@latin: Namoyish etish uchun tuzilma

en: Startup
uz@latin: Boshlang‘ich

en: Statements
uz@latin: Tavsif

en: Status
uz@latin: Holat

en: Storage Engine
uz@latin: Jadval turi

en: Storage Engines
uz@latin: Jadval turlari

en: String that separates databases into different tree levels
uz@latin: Ma`lumotlar bazalarini daraxtning turli darajalariga bo‘luvchi satr

en: String that separates tables into different tree levels
uz@latin: Jadvallarni daraxtning turli darajalariga bo‘luvchi satr

en: Structure
uz@latin: Tuzilishi

en: Structure Difference
uz@latin: Tuzilishdagi farq

en: Structure Synchronization
uz@latin: Tuzilishni sinxronizatsiya qilish

en: Structure and data
uz@latin: Tuzilishi va ma`lumotlari

en: Structure for view
uz@latin: Namoyish etish uchun tuzilma

en: Structure of table @TABLE@
uz@latin:  @TABLE@ jadvalining tuzilishi

en: Structure only
uz@latin: Faqat tuzilishi

en: Structure snapshot
uz@latin: Tuzilma rasmi

en: Submit
uz@latin: Bajarish

en: Submit Query
uz@latin: so‘rovni bajarish

en: Submitted form contains errors
uz@latin: Berilgan formada xatolar mavjud

en: Suggest a database name on the &quot;Create Database&quot; form (if possible) or keep the text field empty
uz@latin: "Baza tuzish" formasida ma`lumotlar bazasi nomini taklif eting yoki matn maydonini bo‘sh qoldiring

en: Suggest new database name
uz@latin: Yangi baza nomini taklif etish

en: Sum
uz@latin: Jami

en: Sun
uz@latin: Yaksh

en: SweKey config file
uz@latin: "SweKey" konfiguratsiya fayli

en: Swedish
uz@latin: Shvedcha

en: Switch to copied database
uz@latin: Nusxa olingan ma`lumotlar bazasiga o‘tish

en: Switch to copied table
uz@latin: Nusxa olingan jadvalga o‘tish

en: Synchronize
uz@latin: Sinxronizatsiya qilish

en: Synchronize Databases
uz@latin: Bazalarni sinxronizatsiya qilish

en: Synchronize databases with master
uz@latin: Bazalarni bosh sеrvеr bilan sinxronizatsiya qilish

en: Tab displayed when opening a new query window
uz@latin: Yangi so‘rovlar oynasi ochilganda ko‘rsatiladigan yorliq

en: Tab that is displayed when entering a database
uz@latin: Ma`lumotlar bazasiga kirishda ko‘rsatiladigan yorliq

en: Tab that is displayed when entering a server
uz@latin: Serverga kirishda ko‘rsatiladigan yorliq

en: Tab that is displayed when entering a table
uz@latin: Jadvalga kirishda ko‘rsatiladigan yorliq

en: Table
uz@latin: Jadval

en: Table %1$s has been altered successfully
uz@latin: %1$s jadvali muvaffaqiyatli o‘zgartirildi

en: Table %1$s has been created.
uz@latin: %1$s jadvali tuzildi.

en: Table %s already exists!
uz@latin: "%s" nomli jadval mavjud!

en: Table %s has been copied to %s.
uz@latin: "%s" jadvalidan "%s" ga nusxa ko‘chirildi.

en: Table %s has been dropped
uz@latin: "%s" jadvali o‘chirildi

en: Table %s has been emptied
uz@latin: "%s" jadvali tozalandi

en: Table %s has been flushed
uz@latin: "%s" jadvali keshi yangilandi

en: Table %s has been moved to %s.
uz@latin:  "%s" jadvali "%s" ga ko‘chirildi.

en: Table %s has been renamed to %s
uz@latin: `"%s"` jadvalining nomi `"%s"` deb o‘zgartirildi.

en: Table caption
uz@latin: Jadval sarlavhasi

en: Table comments
uz@latin: Jadval izohi

en: Table maintenance
uz@latin: Jadvalga xizmat ko‘rsatish

en: Table name
uz@latin: Jadval nomi

en: Table name template
uz@latin: Jadval nomi shabloni

en: Table of contents
uz@latin: Mundarija

en: Table options
uz@latin: Jadval parametrlari

en: Table seems to be empty!
uz@latin: Jadval - bo‘sh!

en: Table structure for table
uz@latin: Jadval tuzilishi

en: Table tree separator
uz@latin: Jadval daraxtining bo‘luvchisi

en: Table-specific privileges
uz@latin: Jadval darajasijagi privilegiyalar

en: Tables
uz@latin: Jadvallar

en: Tables display options
uz@latin: Jadvallar ko‘rinishini sozlash

en: Tabs
uz@latin: Yorliqlar

en: Target database
uz@latin: Nishon baza

en: Target database has been synchronized with source database
uz@latin: Nishon baza manba baza bilan sinxronizatsiya qilindi

en: Target database will be completely synchronized with source database. Source database will remain unchanged.
uz@latin: Nishon baza manba baza bilan to‘liq sinxronizatsiya qilinadi. Manba baza o‘zgarishsiz qoladi.

en: Target for quick access icon
uz@latin: Tezkor murojaat piktogrammasi uchun nishon

en: Temporary data
uz@latin: Vaqtinchalik ma`lumotlar

en: Texy! text
uz@latin: Texy! matn

en: Thai
uz@latin: Taycha

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
uz@latin:  "%s" parametrining ishi ma`lum xatolikka olib kelishi mumkin, batafsil ma`lumot uchun qarang "%s"

en: The <tt>$cfg['PmaAbsoluteUri']</tt> directive MUST be set in your configuration file!
uz@latin: <tt>$cfg["PmaAbsoluteUrl"]</tt> direktivasi konfiguratsion faylda sozlanishi SHART!

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
uz@latin: MySQL server ma`lum nom bilan belgilangan jadval mavjudligi haqida so‘rov berishi mumkin. Bu jarayon topish deb nomlanadi. Handler_discover - topilgan jadvallar soni.

en: The SQL validator could not be initialized. Please check if you have installed the necessary PHP extensions as described in the %sdocumentation%s.
uz@latin: SQL sintaksisini tekshirib bo‘lmadi. PHP uchun zarur kengaytmalar o‘rnatilganligini tekshiring, batafsil ma`lumot uchun %sdokumentatsiyaga%s qarang.

en: The XML file specified was either malformed or incomplete. Please correct the issue and try again.
uz@latin: Ko‘rsatilgan XML fayl yo noto‘g‘ri tuzilgan yo chala. Uni to‘g‘irlab, qayta harakat qilib ko‘ring.

en: The amount of data read so far, in bytes.
uz@latin: Joriy vaqtda o‘qilgan ma`lumotlar yig‘indisi (baytlarda).

en: The amount of data written so far, in bytes.
uz@latin: Joriy vaqtda yozilgan ma`lumotlar yig‘indisi (baytlarda).

en: The amount of data written to the transaction log before a checkpoint is performed. The default value is 24MB.
uz@latin: Tekshiruv amalga oshirilganga qadar tranzaksiyalar jurnalida yozilgan ma`lumotlar hajmi. Asl qiymati – 24 Mb.

en: The amount of free memory for query cache.
uz@latin: So‘rovlar keshi uchun bo‘sh xotira hajmi

en: The amount of memory allocated to the transaction log cache used to cache on transaction log data. The default is 16MB.
uz@latin: Tranzaksiyalar jurnali ma`lumotlarini keshlash uchun ajratilgan xotira hajmi. Asl qiymati – 16 Mb.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
uz@latin: Qator blokirovkasini kutishning o‘rtacha vaqti (millisekundlarda).

en: The bookmark has been deleted.
uz@latin: Xatcho‘p o‘chirildi.

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
uz@latin: REPAIR TABLE buyrug‘i yordamida indeksni sortirovka qilish hamda CREATE INDEX yoki ALTER TABLE buyruqlari yordamida indeks tuzish uchun kerak bo‘lgan bufer hajmi.

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
uz@latin: InnoDB ma`lumotlar fayllari saqlanadigan katalog yo‘lining umumiy qismi

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
uz@latin: "InnoDB"ga kompilyatsiya qilinadigan sahifa hajmi (asl qiymati - 16Kb). Ko‘pgina qiymatlar sahifalarda keltiriladi, lekin sahifa hajmi bilgan holda, ularni baytlarga o‘tkazish mumkin.

en: The configuration file now needs a secret passphrase (blowfish_secret).
uz@latin: cookie-autentifikatsiya ishlatilganda, konfiguratsion fayldagi $cfg["blowfish_secret"] direktivasi qiymatini o‘rnatib parol belgilash kerak.

en: The current number of pending fsync() operations.
uz@latin: Tugallanmagan "fsync()" operatsiyalari soni.

en: The current number of pending reads.
uz@latin: Tugallanmagan o‘qish operatsiyalari soni.

en: The current number of pending writes.
uz@latin: Tugallanmagan yozish operatsiyalari soni.

en: The current page has references to tables that no longer exist. Would you like to delete those references?
uz@latin: Ushbu sahifada mavjud bo‘lmagan jadvallar uchun murojaatlar mavjud. Ushbu murojaatlarni o‘chirishni xohlaysizmi?

en: The database name is empty!
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi nomi bo‘sh!

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
uz@latin: Qatorlar sonining maksimal parametri (MAX_ROWS) o‘rnatilmagan holda, MyISAM turidagi jadval tuzishda (CREATE TABLE) ishlatiladigan ma`lumotlar fayli ko‘rsatgichi hajmi (baytlarda).

en: The directory you set for upload work cannot be reached
uz@latin: Ko‘rsatilgan katalokka yuklab bo‘lmadi

en: The file being uploaded is probably larger than the maximum allowed size or this is a known bug in webkit based (Safari, Google Chrome, Arora etc.) browsers.
uz@latin: Yuklanayotgan fayl ruxsat bеrilgan maksimumdan katta yo bu "webkit"ga asoslangan brauzеrlarning (Safari, Google Chrome, Arora va hkz) ma’lum kamchiligi.

en: The file is being processed, please be patient.
uz@latin: Fayl qayta ishlanmoqda, iltimos, sabr qiling.

en: The following queries have been executed:
uz@latin: Quyidagi so‘rovlar bajarildi:

en: The following structures have either been created or altered. Here you can:
uz@latin: Quyidagi tuzilishlar yo tuzildi yo o‘zgartirildi. Bu yerda siz quyidagi amallarni bajarishingiz mumkin:

en: The grow size of the handle data (.xtd) files.
uz@latin: Ma`lumotlarni saqlash fayllari(.xtd)ning oshish hajmi.

en: The grow size of the row pointer (.xtr) files.
uz@latin: Qator ko‘rsatgichlari fayllari(.xtr)ning oshish hajmi.

en: The host name is empty!
uz@latin: Xost nomi bo‘sh!

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
uz@latin:  %1$s va %2$s indekslari bir xil, ulardan birini o‘chirish mumkin.

en: The maximum size of a data log file. The default value is 64MB. PBXT can create a maximum of 32000 data logs, which are used by all tables. So the value of this variable can be increased to increase the total amount of data that can be stored in the database.
uz@latin: Ma`lumotlar jurnali faylining maksimal hajmi. Asl qiymati - 64 Mb. PBXT barcha jadvallar ishlatishi mumkin bo‘lgan 32000 ta ma`lumotlar jurnali tuzishi mumkin. Shunday qilib, ma`lumotlar bazasida saqlanadigan ma`lumotlarning umumiy hajmini oshirish uchun ushbu o‘zgaruvchining qiymatini oshirish mumkin.

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
uz@latin: Indeksni tiklashda (REPAIR TABLE, ALTER TABLE yoki LOAD DATA INFILE buyruqlarini ishlatish vaqtida) MySQL ishlatishi mumkin bo‘lgan vaqtinchalik fayl hajmi. Agar fayl hajmi berilgan qiymatdan oshsa, unda indeks keshi yordamida indeks tuziladi (bunday algoritm sekinroq lekin barqarorroq ishlaydi).

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
uz@latin: Qator blokirovkasini kutishning maksimal vaqti (millisekundlarda).

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
uz@latin: Ko‘p baytli kodirovkalar bilan ishlaganda PHP "mbstring" kengaytmasi o‘rnatilmagan bo‘lsa, phpMyAdmin satrlarni to‘g‘ri bo‘la olmaydi. Bu o‘z navbatida ma`lumot yo‘qolishiga olib kelishi mumkin. PHP "mbstring" kengaytmasini o‘rnatish qat`iy tavsiya etiladi.

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
uz@latin: Jadval buzilganda avtomatik tiklash rejimi. Server ishga tushirilganda, --myisam-recover parametri orqali belgilanadi.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
uz@latin: Birlamchi indeks nomi "PRIMARY" bo‘lishi kerak!

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
uz@latin: InnoDB tomonidan amalga oshirilgan "tasodifiy" oldinga o‘tib ketgan o‘qishlar soni. Ushbu hol so‘rov jadvalni tasodifiy tartibda ko‘rib chiqayotganda ro‘y beradi.

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
uz@latin: Bajariladigan "INSERT DELAYED" so‘rovlar soni.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
uz@latin: Ma`lumotlarni kechiktirib qo‘yish ("INSERT DELAYED") rejimida yozilgan qatorlar soni.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
uz@latin: Bufer pulidagi tozalash jarayoni (FLUSH) qo‘llanilgan sahifalar soni.

en: The number of bytes a script is allowed to allocate, eg. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]0[/kbd] for no limit)
uz@latin: Skript uchun ajratiladigan baylardagi xotira miqdori, masalan [kbd]32M[/kbd] ([kbd]0[/kbd] - chegaralanmagan).

en: The number of bytes written to the log file.
uz@latin: Jurnal fayliga yozilgan ma`lumotlar hajmi (baytlarda).

en: The number of cache hits.
uz@latin: So‘rovlar keshiga "tushishlar" soni, ya`ni keshda turgan so‘rovlar tomonidan qoniqtirilgan so‘rovlar soni.

en: The number of currently open connections.
uz@latin: Ochiq joriy ulanishlar soni.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
uz@latin: Bajarilgan "doublewrite" operatsiyalari soni.

en: The number of executed FLUSH statements.
uz@latin: Bajarilgan "FLUSH" buyruqlar soni.

en: The number of files that are open.
uz@latin: Ochiq fayllar soni.

en: The number of free memory blocks in query cache.
uz@latin: So‘rovlar keshidagi bo‘sh xotira bloklari soni.

en: The number of free pages.
uz@latin: Bo‘sh sahifalar soni.

en: The number of fsync() operations so far.
uz@latin: Joriy vaqtda amalga oshirilgan "fsync()" operatsiyalari soni.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
uz@latin: Jurnal fayliga "fsync()" yordamida amalga oshirilgan yozuvlar soni.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
uz@latin: Server tomonidan SQL-jumlalari bajarilayotgan vaqtda xotirada avtomatik tuzilgan vaqtinchalik jadvallar soni.

en: The number of internal COMMIT statements.
uz@latin: Ichki "COMMIT" buyruqlari soni.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
uz@latin: ROLLBACK ichki buyruqlar soni.

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
uz@latin: Birinchi jadvalga nisbatan to‘laligicha qidiruv ishlatgan holda bajarilgan birlashma so‘rovlar soni.

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
uz@latin: Indeks ishlatmasdan bajarilgan birlashma so‘rovlar soni. Agar o‘zgaruvchi qiymati 0 bo‘lmasa, jadval indekslarini tekshirish tavsiya etiladi.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
uz@latin: Bog‘lanish mavjud bo‘lgan jadvalda diapazon bo‘yicha qidiruv ishlatgan holda bajarilgan birlashma so‘rovlar soni.

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
uz@latin: Birinchi jadvalda diapazon bo‘yicha qidiruv ishlatgan holda bajarilgan birlashma so‘rovlar soni. Odatda, ushbu o‘zgaruvchining qiymati, hatto juda katta bo‘lsa ham, unchalik muhim emas.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
uz@latin: Ikkilamchi jadvaldan qatorlarga murojaat etish uchun diapazon bo‘yicha qidiruv ishlatgan holda bajarilgan birlashma so‘rovlar soni. Agar o‘zgaruvchi qiymati 0 bo‘lmasa, jadval indekslarini tekshirish tavsiya etiladi.

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
uz@latin: Indeks keshidagi o‘zgartirilgan, lekin hali diskka yozilmagan bloklar soni. Ushbu parametr, shuningdek, "Not_flushed_key_blocks" nomi bilan ham ma`lum.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
uz@latin: InnoDB bufer pulidagi blokirovka qilingan sahifalar soni. Ushbu sahifalar ustidan o‘qish yoki yozish jarayoni bajarilmoqda, yoki ularni boshqa sabablarga ko‘ra tozalash yoki o‘chirish imkoniyati yo‘q.

en: The number of log write requests.
uz@latin: Jurnalga yozishga bo‘lgan so‘rovlarsoni.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
uz@latin: InnoDB tomonidan amalga oshirilgan o‘qishga bo‘lgan ketma-ket so‘rovlar soni.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
uz@latin: InnoDB bufer pulidan bajar olmagan va sahifalab o‘qishdan foydalangan o‘qishga bo‘lgan ketma-ket so‘rovlar soni.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
uz@latin: Sortirovka algoritmi tomonidan bajarilgan o‘tishlar soni. Agar ushbu o‘zgaruvchi qiymati katta bo‘lsa, "sort_buffer_size" o‘zgaruvchisining qiymatini oshirish zarur.

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
uz@latin: Keshlab bo‘lmaydigan yoki keshlash "SQL_NO_CACHE" kalit so‘zi yordamida so‘ndirilgan so‘rovlar soni.

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
uz@latin: Administrativ jarayonlarga ajratilganligi sababli band bo‘lgan sahifalar soni. Ushbu o‘zgaruvchi qiymatini quyidagi formula yordamida hisoblash mumkin: "Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data".

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
uz@latin: Ma`lumot mavjud bo‘lgan sahifalar soni ("kir" va "toza").

en: The number of pages created.
uz@latin: Tuzilgan sahifalar soni.

en: The number of pages currently dirty.
uz@latin: "Kir" sahifalarning joriy soni.

en: The number of pages read.
uz@latin: O‘qilgan sahifalar soni.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
uz@latin: "doublewrite" operatsiyalari uchun yozilgan sahifalar soni.

en: The number of pages written.
uz@latin: Yozilgan sahifalar soni.

en: The number of pending log file fsyncs.
uz@latin: "fsync()" yordamida amalga oshirilishi kutilayotgan yozuvlar soni.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
uz@latin: Diskdan indeks bloklarini jismoniy o‘qish operatsiyalari soni. Agar qiymat katta bo‘lsa, demak, "key_buffer_size" o‘zgaruvchining qiymati haddan tashqari kichik qilib belgilangan. Keshga bo‘lgan muvaffaqiyatsiz murojaatlar koeffitsiyenti quyidagicha hisoblandi: Key_reads/Key_read_requests.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
uz@latin: Diskdan indeks bloklarini jismoniy yozish operatsiyalari soni.

en: The number of physical writes to the log file.
uz@latin: Jurnal faylidagi jismoniy yozuvlar soni.

en: The number of queries added to the cache.
uz@latin: So‘rovlar keshiga qo‘shilgan so‘rovlar soni.

en: The number of queries registered in the cache.
uz@latin: Keshda registratsiya qilingan so‘rovlar soni.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
uz@latin: Yangi so‘rovlarni keshlashga xotira bo‘shatish uchun keshdan o‘chirilgan so‘rovlar soni. Bu ma`lumot so‘rovlar keshi hajmini belgilashga yordam beradi. So‘rovlar keshi keshdan so‘rovlarni o‘chirishda "LRU" (Least Recently Used - eng oldingi ishlatilgan) strategiyasidan foydalanadi

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
uz@latin: long_query_time sekunddan ko‘proq vaqt bajarilgan so‘rovlar soni.

en: The number of requests to insert a row in a table.
uz@latin: Jadvalga yozuv qo‘yishga bo‘lgan so‘rovlar soni.

en: The number of requests to read a key block from the cache.
uz@latin: Indeks keshidagi bloklarni o‘qishga bo‘lgan so‘rovlar soni.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
uz@latin: Satrning joylashuviga asoslangan o‘qish uchun so‘rovlar soni. O‘zgaruvchining katta qiymatiga quyidagilar sabab bo‘lishi mumkin: natijani sortirovkasidan foydalanadigan so‘rovlarning tez-tez bajarilishi; jadvalni to‘laligicha ko‘rib chiqishni talab etadigan so‘rovlarning tez-yez bajarilishi; indekslardan noto‘g‘ri foydalanadigan birlashmalarning mavjudligi.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
uz@latin: Kalit qiymatlari asosida tuzilgan yozuvlarni o‘qishga bo‘lgan so‘rovlar soni. O‘zgaruvchining qiymati kattaligi so‘rov va jadvallar to‘g‘ri indekslanganidan dalolat beradi.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
uz@latin: Indekslar joylashuvi tartibida keyingi yozuvni o‘qishga bo‘lgan so‘rovlar soni. Hajmi cheklangan indeks ustuniga bo‘lgan so‘rov yoki indeksni ko‘rib chiqish vaqtida o‘zgaruvchi qiymati oshadi.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
uz@latin: Ma`lumotlar faylidan keyingi qatorni o‘qishga bo‘lgan so‘rovlar soni. Jadvalni tez-tez ko‘rib chiqishda ushbu qiymat katta bo‘ladi. Bu hol jadvallar noto‘g‘ri indekslanganligini yoki so‘rovlar indekslarning afzalliklaridan foydalanmayotganligini bildiradi.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY ... DESC.
uz@latin: Indeksni kamayib borish tartibida sortirovka qilinganda oldingi yozuvni o‘qishga bo‘lgan so‘rovlar soni. Odatda optimallashtirish uchun qo‘llaniladi: ORDER BY ... DESC.

en: The number of requests to update a row in a table.
uz@latin: Jadvaldagi yozuvlarni yangilashga bo‘lgan so‘rovlar soni.

en: The number of requests to write a key block to the cache.
uz@latin: Blokni indeks keshiga yozishga bo‘lgan so‘rovlar soni.

en: The number of row locks currently being waited for.
uz@latin: Hozirda kutilayotgan qator blokirovkalari soni.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
uz@latin: InnoDB jadvalidan o‘chirilgan qatorlar soni.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
uz@latin: InnoDB jadvaliga yozilgan qatorlar soni.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
uz@latin: InnoDB jadvallaridan o‘qilgan qatorlar soni.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
uz@latin: InnoDB jadvallarida yangilangan qatorlar soni.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
uz@latin: Kolichestvo strok, ojidayushix vstavki v zaprosax "INSERT DELAYED" so‘rovlarida qo‘yilishini kutayotgan qatorlar soni.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
uz@latin: "INSERT DELAYED" so‘rovlarini qayta ishlash jarayonida yuz bergan xatolar (masalan, kalitlar takrorlanishi oqibatida) soni.

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
uz@latin: InnoDB tomonidan amalga oshirilgan ketma-ket oldinga o‘tib ketgan o‘qishlar soni. Ushbu hol InnoDB jadvalni to‘laligicha ketma-ket ko‘rib chiqayotganda ro‘y beradi

en: The number of sorted rows.
uz@latin: Sortirovka qilingan qatorlar soni

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
uz@latin: Jadvalni to‘laligicha ko‘rib chiqish yordamida bajarilgan sortirovka operatsiyalari soni.

en: The number of sorts that were done with ranges.
uz@latin: Diapazon yordamida bajarilgan sortirovka operatsiyalari soni.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
uz@latin: Ochiq oqimlar soni (jurnal fayllarida ko‘llaniladi). <b>Oqim</b> deb "fopen()" funksiyasi yordamida ochilgan faylga aytiladi.

en: The number of tables that are open.
uz@latin: Ochiq jadvallar soni.

en: The number of tables that have been opened. If opened tables is big, your table cache value is probably too small.
uz@latin: Ochilayotgan jadvallarning umumiy soni. Agar o‘zgaruvchining qiymati katta bo‘lsa, jadval keshi (table_cache) hajmini oshirish tavsiya etiladi.

en: The number of temporary tables currently open by the slave SQL thread.
uz@latin: Tobe oqim tomonidan joriy vaqtda ochilgan vaqtinchalik jadvallar soni.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
uz@latin: SQL-jumlalarini bajarayotgan vaqtda server tomonidan avtomatik tarzda tuzilgan va diskda saqlangan vaqtinchalik jadvallar soni. Agar ushbu qiymat katta bo‘lsa, vaqtinchalik jadvallar qattiq diskda emas, balki xotirada saqlanishini ta`minlash maqsadida tmp_table_size o‘zgaruvchisining qiymatini oshirish tavsiya etiladi.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
uz@latin: Kliyent bilan ulanishni qo‘llab-quvvatlash uchun tuzilgan oqimlarning umumiy soni. O‘zgaruvchi qiymati juda katta bo‘lsa, "thread_cache_size" o‘zgaruvchisining qiymatini oshirish mumkin (lekin u unumdorlikni unchalik ham oshirmaydi).

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
uz@latin: Keshdagi oqimlar soni. Keshga bo‘lgan muvaffaqiyatli murojaatlar chastotasini quyidagi formula yordamida hisoblash mumkin: Threads_created/Connections. Agar ushbu qiymat qizil rang bilan belgilangan bo‘lsa, unda "thread_cache_size" o‘zgaruvchisining qiymatini oshirish zarur.

en: The number of threads that are not sleeping.
uz@latin: Faol holatda bo‘lgan jarayonlar soni.

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
uz@latin: Tuzilishi uchun slow_launch_time sekunddan ko‘proq vaqt talab etilgan oqimlar soni.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
uz@latin: Umumiy kutilayotgan qator blokirovkalari soni.

en: The number of times a row was deleted from a table.
uz@latin: Jadvaldal yozuvlarni o‘chirish bo‘yicha sshrovlar soni.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
uz@latin: Ma`lum bir vaqtdandan keyin qoniqtirilgan jadvalni blokirovka qilishga bo‘lgan so‘rovlar soni. Agar qiymat juda katta bo‘lsa va unumdorlik bo‘yicha muammolar paydo bo‘layotgan bo‘lsa, avval so‘rovlarni optimallashtirish, so‘ngra esa jadval(lar)ni qismlarga bo‘lish yoki replikatsiya ishlatish kerak.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
uz@latin: Darhol qoniqtirilgan jadvalni blokirovka qilishga bo‘lgan so‘rovlar soni.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
uz@latin: Indeksdan birinchi yozuvni o‘qishga bo‘lgan so‘rovlar soni. O‘zgaruvchining qiymati katta bo‘lsa, server bir necha marotiba indeksni ko‘rib chiqadi.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
uz@latin: Binar jurnali keshini ishlatib, "binlog_cache_size" qiymatidan oshib, o‘z ichiga olgan SQL-jumlalari vaqtinchalik faylga saqlangan tranzaksiyalar soni.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
uz@latin: Binar jurnal keshini ishlatgan tranzaksiyalar soni.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
uz@latin: Indeks keshidagi ishlatilmayotgan bloklar soni. Ushbu parametr indeks keshi ishlatilish darajasini belgilaydi.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
uz@latin: Indeks keshidagi ishlatilayotgan bloklar soni. Ushbu qiymat bir vaqtning o‘zida ishlatilishi mumkin bo‘lgan bloklar sonini bildiradi.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
uz@latin: Jurnal buferining hajmi kichik bo‘lganligi sababli, uning tozalanishi kutayotgan yozuvlar soni

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
uz@latin: InnoDB bufer puliga amalga oshirilgan yozuvlar soni.

en: The password for %s was changed successfully.
uz@latin: "%s" foydalanuvchining paroli muvaffaqiyatli o‘zgartirildi.

en: The password is empty!
uz@latin: Parol belgilanmagan!

en: The passwords aren't the same!
uz@latin: Kiritilgan parollar bir xil emas!

en: The path for the config file for [a@http://swekey.com]SweKey hardware authentication[/a] (not located in your document root; suggested: /etc/swekey.conf)
uz@latin: [a@http://swekey.com]"SweKey" auyentifikatsiya[/a] usuli uchun konfiguratsion fayl yo‘li (hujjatlar katalogiga joylashtirilmagan; tavsiya etiladi: /etc/swekey.conf)

en: The percentage of garbage in a data log file before it is compacted. This is a value between 1 and 99. The default is 50.
uz@latin: Ixchamlashtirishdan oldin ma`lumotlar jurnali fayli axlatlanishining foiz nisbati. Qiymat 1 va 99 orasidabo‘lishi shart. Asl qiymati – 50.

en: The primary key has been dropped
uz@latin: Birlamchi kalit o‘chirildi

en: The privileges were reloaded successfully.
uz@latin: Privilegiyalar muvaffaqiyatli qayta yuklandi.

en: The profile has been updated.
uz@latin: Profil yangilandi.

en: The row has been deleted
uz@latin: Yozuv o‘chirildi

en: The selected user was not found in the privilege table.
uz@latin: Belgilangan foydalanuvchi privilegiyalar jadvalida topilmadi.

en: The selected users have been deleted successfully.
uz@latin: Belgilangan foydalanuvchilar muvaffaqiyatli o‘chirildi.

en: The server is not responding
uz@latin: Server javob bermayapti

en: The size of a transaction log before rollover, and a new log is created. The default value is 16MB.
uz@latin: Tranzaksiyalar jurnalining qaytishgacha va yangi jurnal tuzishgacha hajmi. Asl qiymati – 26 Mb.

en: The size of the buffer used when writing a data log. The default is 256MB. The engine allocates one buffer per thread, but only if the thread is required to write a data log.
uz@latin: Ma`lumotlar jurnalini yozishda ishlatiladigan bufer hajmi. Asl qiymati – 256 Mb. Agar oqim jurnal ma`lumotlarini yozish uchun kerak bo‘lsagina, dastur har bir oqimga bitta bufer ajratadi.

en: The size of the global transaction log buffer (the engine allocates 2 buffers of this size). The default is 1MB.
uz@latin: Tranzaksiya jurnallari uchun global bufer hajmi (dastur shu hajmdagi 2 ta bufer ajratadi). Asl qiymati – 1 Mb.

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
uz@latin: Ma`lumotlarni va jadval indekslarini keshlashda InnoDB ishlatadigan xotira buferi hajmi

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
uz@latin: Barqaror replikatsiyalar soni (hali amalga oshirilmagan).

en: The table name is empty!
uz@latin: Jadval nomi ko‘rsatilmagan!

en: The target browser window could not be updated. Maybe you have closed the parent window, or your browser's security settings are configured to block cross-window updates.
uz@latin: Brauzerning nishondagi oynasini yangilab bo‘lmadi. Ehtimol, bosh oyna yopilgan yoki brauzer xavfsizlik yuzasidan oynalararo yangilashni blokirovka qilmoqda

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
uz@latin: So‘rovlar optimizatori tomonidan hisoblangan oxirgi kompilyatsiya qilingan so‘rovning umumiy xarajatlari. Ushbu qiymat bir so‘rovning turli sxemalari effektivligini taqqoslashda foydali hisoblanadi. Asl nol qiymat hali so‘rov kompilyatsiya jarayoni bajarilmaganligini bildiradi.

en: The total number of blocks in the query cache.
uz@latin: So‘rovlar keshiga ajratilgan xotira bloklarning umumiy soni.

en: The total number of data reads.
uz@latin: Umumiy ma`lumotlarni o‘qish operatsiyalari soni.

en: The total number of data writes.
uz@latin: Umumiy ma`lumotlarni yozish operatsiyalari soni.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
uz@latin: Qator blokirovkasini kutishning umumiy vaqti (millisekundlarda).

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
uz@latin: Yuklanayotgan fayl hajmi HTML formada ko‘rsatilgan "MAX_FILE_SIZE" direktivasi qiymatidan katta!

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
uz@latin: Yuklanayotgan fayl hajmi PHP konfiguratsion faylida (php.ini) ko‘rsatilgan "upload_max_filesize" direktivasi qiymatidan katta!

en: The uploaded file was only partially uploaded.
uz@latin: Yuklanayotgan fayl faqatgina qisman yuklandi.

en: The user %s already exists!
uz@latin:  "%s" nomli foydalanuvchi mavjud!

en: The user name is empty!
uz@latin: Foydalanuvchi nomi belgilanmagan!

en: The web server does not have permission to save the file %s.
uz@latin: "%s" faylini veb-serverga saqlash uchun huquqlar yetarli emas.

en: Theme %s not found!
uz@latin:  "%s" mavzusi topilmadi!

en: Theme / Style
uz@latin: Mavzu / Uslub

en: Theme path not found for theme %s!
uz@latin:  "%s" mavzusi fayllariga yo‘l topilmadi!

en: There are no configured servers
uz@latin: Bironta ham konfiguratsiyalangan server mavjud emas

en: There is a chance that you may have found a bug in the SQL parser. Please examine your query closely, and check that the quotes are correct and not mis-matched. Other possible failure causes may be that you are uploading a file with binary outside of a quoted text area. You can also try your query on the MySQL command line interface. The MySQL server error output below, if there is any, may also help you in diagnosing the problem. If you still have problems or if the parser fails where the command line interface succeeds, please reduce your SQL query input to the single query that causes problems, and submit a bug report with the data chunk in the CUT section below:
uz@latin: SQL ishida xatolik yuz berdi. So‘rov to‘g‘ri tuzilganligiga, unda xato va yopilmagan qavs(lar) yoki qo‘shtirnoq(lar) yo‘qligiga ishonch hosil qiling. Shuningdek, agar fayl yuklangan bo‘lsa, uning matnida qo‘shtirnoq ichiga olinmagan binar (ikkilik) ma`lumotlar bo‘lishi mumkin. So‘rovni MySQL buyruqlar satridan bajarib ko‘ring. Agar xato mavjud bo‘lsa, pastda MySQL server xatolikni ko‘rsatadi va o‘sha xabar muammo yechimini topishga yordam beradi. Agar muammo hal bo‘lmasa, xatolikka olib kelayotgan so‘rov qismini aniqlang va quyida CUT seksiyasidagi ma`lumotlar bilan qo‘shib, xato tavsiflarini ishlab chiqaruvchilarga yuboring:

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
uz@latin: Ushbu turdagi jadvallar haqida qo‘shimcha ma`lumot mavjud emas.

en: There seems to be an error in your SQL query. The MySQL server error output below, if there is any, may also help you in diagnosing the problem
uz@latin: Ehtimol, SQL so‘rovida xatolik mavjud. Agar xato mavjud bo‘lsa, pastda MySQL server xatolikni ko‘rsatadi va o‘sha xabar muammo yechimini topishga yordam beradi.

en: This Host
uz@latin: Ushbu xost

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
uz@latin: Ushbu MySQL serveri "%s" turdagi jadvallar bilan ishlay olmaydi.

en: This MySQL server has been running for %s. It started up on %s.
uz@latin: MySQL-server "%s" davomida ishlamoqda. Ishga tushirilgan vaqt: "%s".

en: This is ON if this server is a slave that is connected to a master.
uz@latin: Agar ushbu server bosh serverga ulangan holda tobe server sifatida ishlayotgan bo‘lsa, ushbu o‘zgaruvchiga "ON" qiymati belgilanadi.

en: This is not a number!
uz@latin: Son kiriting!

en: This is the amount of memory allocated to the index cache. Default value is 32MB. The memory allocated here is used only for caching index pages.
uz@latin: Indekslar keshiga ajratilgan xotira hajmi. Asl qiymati – 32 Mb. Bunda ajratilgan xotira faqatgina indeks sahifalarni keshlashda foydalaniladi.

en: This is the amount of memory allocated to the record cache used to cache table data. The default value is 32MB. This memory is used to cache changes to the handle data (.xtd) and row pointer (.xtr) files.
uz@latin: Jadval ma`lumotlarini keshlash uchun ajratilgan xotira hajmi. Asl qiymati – 32 Mb. Ushbu xotira ma`lumotlarni saqlash fayllari(.xtd)dagi va qator ko‘rsatgichlari(.xtr)dagi o‘zgarishlarni keshlashda ishlatiladi.

en: This is the number of transaction log files (pbxt/system/xlog*.xt) the system will maintain. If the number of logs exceeds this value then old logs will be deleted, otherwise they are renamed and given the next highest number.
uz@latin: Tizim tomonidan saqlanadigan tranzaksiyalar jurnal fayllari (pbxt/system/xlog*.xt) soni. Agar jurnallar soni ko‘rsatilgan sondan oshsa, eski jurnallar o‘chiriladi yoki ularning nomlari o‘zgartiriladi va quyidagi tartibda raqamlanadi.

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
uz@latin: Ushbu operatsiyani bajarish uzoq vaqt talab qilishi mumkin. Davom etsinmi?

en: This option will replace your table and contained data.
uz@latin: Ushbu tanlov jadval va uning tarkibini amashtiradi.

en: This plugin does not support compressed imports!
uz@latin: Ushbu modul qisilgan ma`lumotlarni import qila olmaydi!

en: This server is configured as master in a replication process.
uz@latin: Ushbu sеrvеr rеplikatsiya jarayonida "bosh" dеb konfiguratsiya qilingan.

en: This server is not configured as master in a replication process. Would you like to <a href="%s">configure</a> it?
uz@latin: Ushbu sеrvеr rеplikatsiya jarayonida "bosh sеrvеr" dеb konfiguratsiya qilinmagan. Siz uni <a href="%s">konfiguratsiya</a> qilmoqchimisiz?

en: This server is not configured as master server in a replication process. You can choose from either replicating all databases and ignoring certain (useful if you want to replicate majority of databases) or you can choose to ignore all databases by default and allow only certain databases to be replicated. Please select the mode:
uz@latin: Ushbu sеrvеr rеplikatsiya jarayonida "bosh sеrvеr" dеb konfiguratsiya qilinmagan. Siz barcha bazalarni rеplikatsiya qilish va ba’zilariga e’tibor bеrmaslik (aksariyat bazalarni rеplikatsiya qilishda foydali) yoki barcha bazalarga e’tibor bеrmaslik va ba’zilarini rеplikatsiya qilishni (bir nеchta bazalarnigina rеplikatsiya qilishda foydali) tanlashingiz mumkin. Rеplikatsiya usulini tanlang:

en: This server is not configured as slave in a replication process. Would you like to <a href="%s">configure</a> it?
uz@latin: Ushbu sеrvеr rеplikatsiya jarayonida "tobе sеrvеr" dеb konfiguratsiya qilinmagan. Siz uni <a href="%s">konfiguratsiya</a> qilmoqchimisiz?

en: This value should be double checked to ensure that this directory is neither world accessible nor readable or writable by other users on your server.
uz@latin: Ushbu katalog serverdagi boshqa foydalanuvchilar tomonidan na o‘qib va na yozib bo‘ladigan bo‘lishini ta`minlash maqsadida ushbu qiymatni qayta tekshirib ko‘ring.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
uz@latin: Ushbu namoyish kamida ko‘rsatilgan miqdorda qatorlarga ega. Batafsil ma`lumot uchun %sdokumentatsiyaga%s qarang.

en: Thread %s was successfully killed.
uz@latin:  "%s" jarayoni muvaffaqiyatli yakunlandi.

en: Threads
uz@latin: Oqimlar

en: Thu
uz@latin: Pay

en: TiB
uz@latin: TB

en: Time
uz@latin: Vaqt

en: To select relation, click :
uz@latin: Aloqani tanlash uchun rasmda ko‘rsatilganikabi ulanish nuqtasiga bosing:

en: Toggle scratchboard
uz@latin: Ko‘rsatish

en: Toggle small/big
uz@latin: Teskari ko‘rsatish

en: Total
uz@latin: Jami

en: Total (since startup) number of times the replication slave SQL thread has retried transactions.
uz@latin: Ishga tushirilgandan buyon replikatsiyaning tobe oqimi tomonidan bajarilgan qayta tranzaksiyalarning umumiy soni.

en: Total size of buffer pool, in pages.
uz@latin: Bufer pulining umumiy hajmi (sahifalarda).

en: Track table
uz@latin: Jadvalni kuzatish

en: Track these data definition statements:
uz@latin: Ushbu ma’lumotlar ta’rifi opеratorlarini kuzatish:

en: Track these data manipulation statements:
uz@latin: Ushbu ma’lumotlar boshqaruvi opеratorlarini kuzatish:

en: Tracked tables
uz@latin: Kuzatilgan jadvallar

en: Tracking
uz@latin: Kuzatish

en: Tracking for %s.%s , version %s is activated.
uz@latin: "%s.%s" ni kuzatish, %s vеrsiya faollashtirilgan.

en: Tracking for %s.%s , version %s is deactivated.
uz@latin: "%s.%s" ni kuzatish, %s vеrsiya faolsizlantirilgan.

en: Tracking is active.
uz@latin: Kuzatish faol.

en: Tracking is not active.
uz@latin: Kuzatish faol emas.

en: Tracking of %s.%s is activated.
uz@latin: "%s.%s" jadvalini kuzatish faollashtirildi.

en: Tracking report
uz@latin: Kuzatish hisoboti

en: Tracking report for table `%s`
uz@latin: "%s" jadvali uchun kuzatuv hisoboti

en: Tracking statements
uz@latin: Kuzatish opеratorlari

en: Traditional Chinese
uz@latin: An`anaviy xitoycha

en: Traditional Spanish
uz@latin: An`anaviy ispancha

en: Traffic
uz@latin: Trafik

en: Transaction buffer size
uz@latin: Tranzaksiyalar buferi hajmi

en: Transaction coordinator
uz@latin: Tranzaksiyalar koordinatori

en: Transformation options
uz@latin: O‘girishlar parametrlari

en: Triggers
uz@latin: Triggerlar

en: Truncate Shown Queries
uz@latin: So‘rovlarni qisqartirib ko‘rsatish

en: Try to connect without password
uz@latin: Parolsiz ulanishga harakat qilish

en: Try to revert erroneous fields to their default values
uz@latin: Yanglish maydonlarni asl qiymatiga qaytarishga urinish

en: Tue
uz@latin: Sesh

en: Turkish
uz@latin: Turkcha

en: Type
uz@latin: Tur

en: Ukrainian
uz@latin: Ukraincha

en: Unable to change master
uz@latin: Bosh sеrvеrni o‘zgartirib bo‘lmadi

en: Unable to connect to master %s.
uz@latin: %s bosh sеrvеriga ulanib bo‘lmadi.

en: Unable to read master log position. Possible privilege problem on master.
uz@latin: Bosh sеrvеr pozitsiyasini o‘qib bo‘lmadi. Sеrvеrdagi privilеgilarda muammo bo‘lishi mumkin.

en: Uncheck All
uz@latin: Belgilashni bekor qilish

en: Unclosed quote
uz@latin: Yopilmagan qo‘shtirnoq

en: Unicode
uz@latin: Yunikod

en: Unique
uz@latin: Unikal

en: Unknown Punctuation String
uz@latin: Noma`lum punktuatsiya

en: Unknown error
uz@latin: Noma’lum xatolik

en: Unknown error in file upload.
uz@latin: Fayl yuklanayotgan vaqtda noma`lum xatolik yuz berdi.

en: Unknown language: %1$s.
uz@latin: Noma`lum til: %1$s.

en: Unparsable version string
uz@latin: Versiya haqida tushunarsiz ma`lumot

en: Unselect All
uz@latin: Belgilashni bekor qilish

en: Untracked tables
uz@latin: Kuzatilmagan jadvallar

en: Update Query
uz@latin: So‘rovni yangilash

en: Update row(s)
uz@latin: Qator(lar)ni yangilash

en: Updated
uz@latin: Yangilandi

en: Upload directory
uz@latin: Import  direktoriyasi

en: Upload to BLOB repository
uz@latin: BLOB omboriga yuklash

en: Usage
uz@latin: Ishlatilish

en: Use Host Table
uz@latin: Xostlar jadvalidan foydalanish

en: Use LOCAL keyword
uz@latin: "LOCAL" kalit so‘zini ishlatish

en: Use SSL
uz@latin: SSL ulanishdan foydalanish

en: Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere
uz@latin: Maydonlararo o‘tish uchun TAB tugmasi yoki CTRL+strelka tugmalaridan foydalaning

en: Use Tables
uz@latin: Jadvallarni ishlatish

en: Use database search
uz@latin: Bazani qidirishdan foydalanish

en: Use delayed inserts
uz@latin: Kechiktirilgan qo‘yish (DELAYED INSERTS) dan foydalanish

en: Use hexadecimal for BLOB
uz@latin: BLOB turidagi ma`lumotlarni o‘n oltilik shaklda namoyish etish

en: Use ignore inserts
uz@latin: E`tibor bermaslik (IGNORE) qo‘yilmalardan foydalanish

en: Use less graphically intense tabs
uz@latin: Kamroq grafikali yorliqlarni ishlatish

en: Use light version
uz@latin: Yengil versiyadan foydalanish

en: Use only icons, only text or both
uz@latin: Faqat piktogramma, faqat matn yoki har ikkisini ishlatish

en: Use persistent connections to MySQL databases
uz@latin: MySQL ma`lumotlar bazalarida doimiy ulanishlardan foydalanish

en: Use text field
uz@latin: Matnmaydonini ishlatish

en: Use this value
uz@latin: Ushbu qiymatni ishlatish

en: User
uz@latin: Foydalanuvchi

en: User for config auth
uz@latin: "config" autentifikatsiya usuli foydalanuvchisi

en: User name
uz@latin: Foydalanuvchi nomi

en: User overview
uz@latin: Foydalanuvchilar hisobini ko‘rib chiqish

en: Username
uz@latin: Foydalanuvchi

en: Username:
uz@latin: Foydalanuvchi:

en: Users having access to &quot;%s&quot;
uz@latin: "%s"ga ruxsati bo‘lgan foydalanuvchilar

en: VIEW name
uz@latin: Nom ko‘rinishi

en: Validate SQL
uz@latin: SQL to‘g‘riligini tekshirish

en: Value
uz@latin: Qiymati

en: Variable
uz@latin: O‘zgaruvchi

en: Variables
uz@latin: O‘zgaruvchilar

en: Verbose check
uz@latin: Kengaytirilgan tekshiruv

en: Verbose multiple statements
uz@latin: Kengaytirilgan ibora

en: Verbose name of this server
uz@latin: Ushbu serverning kengaytirilgan nomi

en: Version
uz@latin: Vеrsiya

en: Version %s is created, tracking for %s.%s is activated.
uz@latin: %s vеrsiya tuzildi, "%s.%s" ni kuzatishsh faollashtirilgan.

en: Version %s snapshot (SQL code)
uz@latin: %s vеrsiya rasmi (SQL kodi)

en: Version check
uz@latin: Versiyani tekshirish

en: Version information
uz@latin: Versiya haqida ma`lumot

en: Versions
uz@latin: Vеrsiyalar

en: View
uz@latin: Namoyish

en: View %s has been dropped
uz@latin:  "%s" namoyishi o‘chirildi

en: View a structure`s contents by clicking on its name
uz@latin: Tuzilmani ko‘rish uchun uning nomi ustiga sichqoncha tugmasini bosing

en: View dump (schema) of database
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi dampini (sxemasini) namoyish etish

en: View dump (schema) of databases
uz@latin: Ma`lumotlar bazalari dampini (sxemasini) namoyish etish

en: View dump (schema) of table
uz@latin: Jadval dampini (sxemasini) namoyish etish

en: View image
uz@latin: Rasm ko‘rinishi

en: View only
uz@latin: Faqat ko‘rish

en: View video
uz@latin: Vidеo ko‘rinishi

en: Warning
uz@latin: Ogohlantirish

en: Web server
uz@latin: Veb server

en: Wed
uz@latin: Chor

en: Welcome to %s
uz@latin: "%s" dasturiga xush kelibsiz

en: West European
uz@latin: G‘arbiy-Yevropacha

en: What PHP extension to use; you should use mysqli if supported
uz@latin: Qaysi PHP kengaytmasidan foydalanmoqchisiz; iloji bo‘lsa, "mysqli" kengaytmasidan foydalaning

en: When Host table is used, this field is ignored and values stored in Host table are used instead.
uz@latin: Agar Xostlar jadvalidan foydalanilsa, ushbu maydonga e`tibor berilmaydi va uning o‘rniga Xostlar jadvalidagi qiymatlar ishlatiladi.

en: When setting this to [kbd]nested[/kbd], the alias of the table name is only used to split/nest the tables according to the $cfg['LeftFrameTableSeparator'] directive, so only the folder is called like the alias, the table name itself stays unchanged
uz@latin: Agar ushbu tanlovni [kbd]"nested"[/kbd] deb belgilasangiz, faqat jadval nomining taxallusi konfiguratsion fayldagi $cfg["LeftFrameTableSeparator"] direktivasida ko‘rsatilgan usulda jadvallar bo‘linadi, lekin jadval nomlari o‘zgarishsiz qoladi

en: Whether a warning (&quot;Are your really sure...&quot;) should be displayed when you're about to lose data
uz@latin: Ma`lumot yo‘qolishi mumkin bo‘lgan vaziyatlarda ogohlantirish ("Siz haqiqatdan ham ...") ko‘rsatish kerakmi?

en: Wiki
uz@latin: Viki

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally
uz@latin: Ma`lumotlar bazalari nomlarida pastki chiziq (_) va foiz (%) belgilari ishlatilganda ular oldiga teskari egri chiziq (\) qo‘yish kerak.

en: With selected:
uz@latin: Belgilanganlarni:

en: Without PHP Code
uz@latin: PHP-kod olib tashlash

en: Word(s) or value(s) to search for (wildcard: "%"):
uz@latin: Qidirish uchun so‘z(lar) yoki qiymat(lar) (o‘rniga qo‘yish belgisi: "%"):

en: Words are separated by a space character (" ").
uz@latin: So‘zlar bo‘sh joy (" ") yordamida bo‘lingan.

en: Would you like to delete all the previous rows from target tables?
uz@latin: Nishon jadvaldagi barcha oldingi qatorlarni o‘chirmoqchimisiz?

en: Write requests
uz@latin: Yozishga bo‘lgan so‘rovlar soni

en: Write waits
uz@latin: Buferning tozalanishi kutilmoqda

en: Write waits in %
uz@latin:  % buferning tozalanishi kutilmoqda

en: Wrong username/password. Access denied.
uz@latin: Kiritilgan ma`lumotlar noto‘g‘ri. Kirish mumkin emas.

en: Yes
uz@latin: Ha

en: You allow for connecting to the server without a password.
uz@latin: Serverga parolsiz ulanishga ruxsat berasizmi?

en: You are about to DESTROY a complete database!
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi to‘liq O‘CHIRILADI!

en: You are about to DISABLE a BLOB Repository!
uz@latin: Siz BLOB omborini FAOLSIZLANTIRMOQCHISIZ!

en: You are not using a secure connection; all data (including potentially sensitive information, like passwords) is transferred unencrypted!
uz@latin: Sizning ulanishingiz xavfsiz emas; barcha ma`lumotlar (shu jumladan, sirli ma`lumotlar, masalan, parollar) shifrlanmagan holda uzatiladi!

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
uz@latin: Yuklanayotgan fayl ("%s") yordamida qisilgan. Lekin u dastur tizimda mavjud emas, shuning uchun ushbu faylni import qilib bo‘lmaydi. Agar dastur mavjud bo‘lsa, demak u konfiguratsiya vaqtida o‘chirib qo‘yilgan.

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
uz@latin: Siz xost/IP adres va bo‘sh joy qoldirib portni kiritishingiz mumkin.

en: You can execute the dump by creating and using a temporary database. Please ensure that you have the privileges to do so.
uz@latin: Dampni bajarish uchun vaqtinchalik baza tuzing yo borini ishlating. Buning uchun yetarli privilеgiyalarga ega bo‘lishingiz kеrak.

en: You didn't have blowfish secret set and have enabled cookie authentication, so a key was automatically generated for you. It is used to encrypt cookies; you don't need to remember it.
uz@latin: Siz konfiguratsion faylda kalit so‘z(Blowfish)ni belgilamagansiz, lekin cookie-autentifikatsiya usulidan foydalanayapsiz, shuning uchun kalit so‘z avtomatik tarzda tuzildi. Ushbu kalit so‘z shifrlashda qo‘llaniladi, uni eslab qolishingiz shart emas.

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
uz@latin: Ushbu sahifaga kirish uchun Sizda yetarli huquq mavjud emas!

en: You have added a new user.
uz@latin: Siz yangi foydalanuvchi qo‘shdingiz.

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
uz@latin: PHP konfiguratsion faylida phpMyAdmin bilan mos bo‘lmagan mbstring.func_overload parametri yoqilgan. Ma`lumot yo‘qolishi oldini olish uchun, ushbu parametr o‘chirilishi kerak!

en: You have revoked the privileges for %s
uz@latin:  "%s" foydalanuvchining privilegiyalari bekor qilindi.

en: You have to choose at least one column to display
uz@latin: So‘rovni bajarish uchun, maydon/maydonlar tanlangan bo‘lishi kerak.

en: You have updated the privileges for %s.
uz@latin:  "%s" uchun privilegiyalar o‘zgartirildi.

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
uz@latin: Ehtimol, konfiguratsiya fayli tuzilmagan. Uni tuzish uchun %1$sso‘rnatish ssenariysidan%2$s foydalanishingiz mumkin.

en: You probably tried to upload too large file. Please refer to %sdocumentation%s for ways to workaround this limit.
uz@latin: Ehtimol, yuklanayotgan fayl hajmi juda katta. Bu muammoni yechishning usullari %sdokumentatsiyada%s keltirilgan.

en: You should upgrade to %s %s or later.
uz@latin:  "%s" ni "%s" versiyaga yoki kattaroq versiyaga yangilash zarur.

en: Your PHP MySQL library version %s differs from your MySQL server version %s. This may cause unpredictable behavior.
uz@latin: MySQL-kliyent versiyasi ("%s") o‘rnatilgan MySQL-server  versiyasi("%s")dan farq qilmoqda. Bu holat noxush oqibatlarga olib kelishi mumkin.

en: Your PHP parameter [a@http://php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@]session.gc_maxlifetime[/a] is lower that cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
uz@latin: Serverdagi PHP konfiguratsiyasida "[a@http://php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@]session.gc_maxlifetime[/a]" parametrining qiymati phpMyAdmin dasturining "cookie" haqiqiyligi davomiyligidan kichikroq, shuning uchun login sessiyangiz phpMyAdmin dasturida konfiguratsiya qilganingizdan tezroq tugaydi.

en: Your SQL query has been executed successfully
uz@latin: SQL so‘rovi muvaffaqiyatli bajarildi

en: Your configuration file contains settings (root with no password) that correspond to the default MySQL privileged account. Your MySQL server is running with this default, is open to intrusion, and you really should fix this security hole by setting a password for user 'root'.
uz@latin: phpMyAdmin konfiguratsion fayli MySQL ning asl sozlanishini o‘z ichiga oladi, unga ko‘ra "root" superfoydalanuvchisiga parol belgilanmagan. Bunday sozlangan MySQL serveri xavfsizlik jihatidan ancha zaif hisoblanadi, shuning uchun "root" superfoydalanuvchisiga parol o‘rnatish qat`iyan tavsiya etiladi.

en: active
uz@latin: faol

en: all words
uz@latin: barcha so‘zlar

en: and then
uz@latin: va so‘ng

en: as regular expression
uz@latin: muntazam ibora

en: at least one of the words
uz@latin: so‘zlardan biri

en: case-insensitive
uz@latin: harflar katta-kichikligi farqlanmaydi

en: case-sensitive
uz@latin: harflar katta-kichikligi farqlanadi

en: database-specific
uz@latin: Ma`lumotlar bazasi darajasida

en: dictionary
uz@latin: lug‘at

en: dynamic
uz@latin: dinamik

en: errors.
uz@latin:  xatoliklar.

en: global
uz@latin: Global

en: horizontal
uz@latin: gorizontal

en: horizontal (rotated headers)
uz@latin: gorizontal (aylantirilgan sarlavhalar)

en: in %s mode and repeat headers after %s cells
uz@latin: "%s" rejimida va sarlavhalarni har "%s" katakchadan keyin takrorlash

en: in query
uz@latin: so‘rov bo‘yicha

en: in use
uz@latin: ishlatilmoqda

en: let the user choose
uz@latin: foydalanuvchiga tanlash imkonini berish

en: max. concurrent connections
uz@latin: Maksimal ulanishlar soni

en: multilingual
uz@latin: ko‘p tildagi

en: no description
uz@latin: tavsif mavjud emas

en: not OK
uz@latin: Tayyor emas

en: not active
uz@latin: faol emas

en: not present
uz@latin: Mavjud emas

en: pages
uz@latin: sahifalar soni

en: partitioned
uz@latin: bo‘laklarga bo‘lingan

en: per hour
uz@latin: soatiga

en: per minute
uz@latin: minutiga

en: per second
uz@latin: sekundiga

en: phone book
uz@latin: telefonlar kitobi

en: phpMyAdmin documentation
uz@latin: phpMyAdmin dokumentatsiyasi

en: phpMyAdmin homepage
uz@latin: phpMyAdmin sayti

en: phpMyAdmin is more friendly with a <b>frames-capable</b> browser.
uz@latin: phpMyAdmin ishlashi uchun <b>freymlar</b> bilan ishlay oladigan brauzer kerak.

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
uz@latin: phpMyAdmin MySQL serveri bilan aloqa o‘rnata olmadi. "config.inc.php" faylidagi xost, foydalanuvchi va parolni tekshiring va ular MySQL serveri administratoridan olingan ma`lumotlarga mos kelishiga ishonch hosil qiling.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
uz@latin: phpMyAdmin "%s" oqim ishini tuguta olmadi. Ehtimol, u allaqachon yopiq.

en: phpMyAdmin was unable to read your configuration file!<br />This might happen if PHP finds a parse error in it or PHP cannot find the file.<br />Please call the configuration file directly using the link below and read the PHP error message(s) that you receive. In most cases a quote or a semicolon is missing somewhere.<br />If you receive a blank page, everything is fine.
uz@latin: phpMyAdmin konfiguratsiya faylini o‘qiy olmadi!<br />Bunday hol fayl topilmasa yoki PHP imloviy xato topsa, ro‘y berishi mumkin.<br />Quyidagi bog‘ yordamida konfiguratsiya faylini to‘g‘ridan-to‘g‘ri chaqirib oling va PHP berayotgan xato(lar)ni ko‘rib chiqing. Ko‘p hollarda qo‘shtirnoq yoki nuqta-vergul qoldirib ketilgan bo‘ladi.<br />Agar bo‘m-bo‘sh sahifa ko‘rsatilsa, demak, hammasi joyida.

en: recommended
uz@latin: tavsiya etilgan

en: settings
uz@latin: tanlovlar

en: static
uz@latin: statik

en: structure
uz@latin: tuzilish

en: take it
uz@latin: Tadbiq qilish

en: the exact phrase
uz@latin: aniq moslik

en: total
uz@latin: jami

en: unknown
uz@latin: noma`lum

en: use GZip output buffering for increased speed in HTTP transfers
uz@latin: HTTP orqali ma`lumot uzatishda yuqori tezlikka erishish uchun GZip buferizatsiyadan foydalaning

en: vertical
uz@latin: vertikal

en: web server upload directory
uz@latin: Yuklash katalogidan

en: wildcard
uz@latin: Guruhlash belgisi
